HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

"Sługa Boży" to pierwsza z wydanych książek, jednak nie jest pierwsza chronologicznie. Żonie poleciłem czytanie w kolejności takiej, jak były wydawane książki. Sam również tak czytałem. A czy warto się zabierać? Osobiście polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 13:06, Abi_Dalzim napisał:

Czy jeżelii chcę zacząć czytać Piekarę to sugerujecie na początek książkę "Sługa Boży"?
Bo rozumiem, że jest to pierwsza część serii o Inkwizytorze?

Ogólniew: warto się za to zabierać?


Imho Outlander-Pro przesadza. Takie tam czytadło. Niezłe do autobusu czy pociągu, gdzie rozmowy współpasażerów mogą wybijać z czytania. "Strasznym gniotem" bym tego nie nazwał, ale kilka dni po skończeniu pewnie nawet nie będziesz pamiętał, że to czytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2012 o 17:55, Astropath napisał:

Imho Outlander-Pro przesadza. Takie tam czytadło. Niezłe do autobusu czy pociągu, gdzie
rozmowy współpasażerów mogą wybijać z czytania. "Strasznym gniotem" bym tego nie nazwał,
ale kilka dni po skończeniu pewnie nawet nie będziesz pamiętał, że to czytałeś.


Przede wszystkim Piekara ma dość lekki styl, więc czyta się to szybko i bez wysiłku. Przynajmniej na początko, bo kolejne tomy, w których główny bohater i narrator znowu bezwstydnie próbuje wmówić czytelnikowi że jest człowiekiem skromnym i pokornym, czy wzmianki o niezwykle czułym powonieniu nudzą strasznie. Sam pomysł na świat jest ciekawy, niektóre pomysły ciekawe, tyle że reszta jest niepotrzebnie rozciągnięta i miejscami wtórna, albo mało spójna, np.

Spoiler

obecność aniołów stróżów w początkowych tomach i ich brak w późniejszych. Nawet jeśli chronologicznie są wcześniejsze, to raptem o kilka-kilkanaście lat i o takich istotach Mordimer powinien chociaż słyszeć

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 22:07, the_bishop napisał:

poszukuje książki o wybitnych postaciach,
nie ma znaczenia czy to odkrywcy, naukowcy, przedsiębiorcy..
polećcie mi coś


Przykro mi, jeszcze autobiografii nie napisałem ;P
Dawno temu czytałem biografie Kleopatry wydawnictwa ossolineum - http://allegro.pl/krawczuk-kleopatra-ostatnia-olimpiada-ossolineum-i2815665157.html i bardzo mi się spodobała. Nie byla to taka sucha biografia tylko bardziej opowiesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2012 o 13:06, Abi_Dalzim napisał:

Ogólniew: warto się za to zabierać?


Jak dla mnie warto spróbować. Nie jest to ambitna lektura, ale czyta się przyjemnie, opowiadania są zróżnicowane, pomysły czasami ciekawe. Jest sporo rozmów i intryg (nieprzesadnie skomplikowanych), czasem trochę machania mieczem (lub wspomnianym przez Outiego kutasem, co jednak pojawia się raczej tylko w pierwszm tomie, potem mniej jest golizny) i tortur.
Daje radę, jak nie masz niczego ambitniejszego pod ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Amerykański Prometeusz - Triumf i Tragedia Roberta Oppenheimera" - Kai Bird, Martin J. Sherwin. Wyd. Twój Styl 2007

Nie na darmo książka dostała Pulitzera.
Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;d

Poszukuję książek z gatunku Horrorów oraz o tematyce średniowiecznej w klimacie fantasy (coś jak Widźmin) czy ktoś mógłby mi coś polecić ? ;))

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę dziwne może, ale z dziewczyną zastanawiamy się czy jest jakaś książka, która zawiera równo lub powyżej 4000 stron? Jeśli ktoś słyszał lub wie o takiej książce, prosiłbym o tytuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei poszukuje książki, której fabuła oraz historia w niej zawarta nawiązywała do wydarzeń z gry Assassin''s Creed 3. Chodzi o to, żeby książka poruszała temat rewolucji amerykańskiej, wojny o niepodległość USA czy konfliktów między Indianami a Brytyjczykami lub przynajmniej jej akcja rozgrywała się w podanym okresie historycznym. Mogą to być zarówno książki dokumentalne jak i powieści. Jakieś propozycje, bo sam nic interesującego nie znalazłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 14:37, Wszystkozajete napisał:

Ja z kolei poszukuje książki, której fabuła oraz historia w niej zawarta nawiązywała
do wydarzeń z gry Assassin''s Creed 3. Chodzi o to, żeby książka poruszała temat rewolucji
amerykańskiej, wojny o niepodległość USA czy konfliktów między Indianami a Brytyjczykami
lub przynajmniej jej akcja rozgrywała się w podanym okresie historycznym.

Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka - Jamesa F. Coopera (składający się z następujących części: "Pogromca Zwierząt", "Ostatni Mohikanin", "Tropiciel śladów", "Pionierowie" i "Preria").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 16:53, A-cis napisał:

Pięcioksiąg przygód Sokolego Oka - Jamesa F. Coopera (składający się z następujących
części: "Pogromca Zwierząt", "Ostatni Mohikanin", "Tropiciel śladów", "Pionierowie" i
"Preria").


Dzięki. Przypuszczam, że "Ostatni Mohikanin" stanowił pierwowzór dla filmu o tym samym tytule, który dość dobrze znam, więc raczej nie ma sensu brać się za niego (nie sądzę by fabuła aż tak bardzo różniła się w książce i filmie). Niemniej pozostałe 4 propozycje warte sprawdzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pograłem nieco w Metro 2033 i zainteresowałem się ksiazką o tym samym tytule. Ktoś ją czytał? Bo chciałbym się zorientować jaki ona ma charakter? W sensie, że nie interesują mnie książki z opisami jak to jeden się zamachnął nożem, odciabał tamtemu głowę, która odbijała się od od podłogi i lała się z niej krew strumieniami (to wszystko w poetyckim opisie a la Nad Niemnem) itp. Czy ta książka to coś w ten deseń, czyli niezbyt rozwijająca, czy może coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 19:30, Wszystkozajete napisał:

Dzięki. Przypuszczam, że "Ostatni Mohikanin" stanowił pierwowzór dla filmu o tym samym tytule,

Zgadza się. Film był oparty na powieści (była to druga część cyklu).
I rzeczywiście, różnice nie były duże i wynikały z konieczności adaptacynych. Główni bohaterowie pozostali ci sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 22:20, MKRaven napisał:

Właśnie pograłem nieco w Metro 2033 i zainteresowałem się ksiazką o tym samym tytule.
Ktoś ją czytał?


Mnie ksiązka się podobała poza słabszymi momentami w typie hollywodzkiego filmu. Bardzo fajny mroczny i klaustrofobiczny klimat. Arcydziełem nie jest żadnym, ale osobiście czytało mi sie bardzo przyjemnie, mimo, ze krótka nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2012 o 22:20, MKRaven napisał:

Właśnie pograłem nieco w Metro 2033 i zainteresowałem się ksiazką o tym samym tytule.
Ktoś ją czytał?


Książka jest bardzo nierówna. Niszczy klimatem i przedstawionym światem. Ale filozoficzne rozkminy Artema wieją nudą. Dopiero pod koniec nabierają większego sensu. I tak jest to chyba najlepsza książka z uniwersum Metra wydanego w Polsce (my mamy wydanych 5 ksiażek, w Rosji jest już ponad 20 czasami osadzonych w bardzo ciekawych miejscach), ale nie czytałem jeszcze "Do światła" i "W mrok".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś kupował w tym sklepie: http://aros.pl/ ? Są tam bardzo niskie ceny i nie jestem przekonany co do tego sklepu. Jestem ciekawy Waszych opinii i czy ten sklep nadaje się do kupowania książek (paradoksalnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się