HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 13.12.2012 o 19:53, kuba9876543210 napisał:

Metro 2034 chyba tez.

O, masz jakiś namiar? Szukam, ale znaleźć nie mogę, nie czytałem, a chętnie się dowiem co się dzieje dalej. 2033 mam w papierowej wersji, ale dzisiaj pracę straciłem więc 2034 w tej wersji musi zaczekać, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Ostatniego Strażnika może ci podejdzie. Medivh jest bardzo ciekawą postacią. Można poznać jego cele, przeszłość, motywację i ważne informacje o jego pochodzeniu. Pełno tam potężnej magii demonicznej, jest parę zabójstw do wyjaśnienia. Klimat książki jest przez to ciężki i mroczny.

@Rzygthul
Tak. Kto grał ten wie. Nie wiedziałem jednak, w które gry z Warcraftem w tytule grał Fimbulvinter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 20:06, PanSzpieg napisał:

Łe, to wyczaję w jakiejś promocji i kupię kiedyś. Rosyjski miałem w szkole ale zapamiętałem
jedynie jak się przedstawić. :P



Powiem że 2034 jest ogólnie o wiele słabsze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 23:34, revolt505 napisał:

Co sądzicie o kolejnej książce Dana Simmonsa "Drood"? Ciekawa pozycja czy tylko dla wybranych?


Nie słyszałem ale pewnie sięgnę bo mnie zainteresowałeś :) Gdy nie jestem pewny lektury lubię zajrzeć na "biblionetke" tudzież "lubimy czytać". Dużo ciekawych recenzji :)
Dzisiaj jeden ze znajomych polecił mi film pt. Atlas Chmur, jednakże gdy zobaczyłem ile trwa - prawie 3h sic! To postanowiłem sięgnąć po książkę, która zbiera same pozytywne (nawet bardzo) opinie. Myślę, że warto sięgnąć po ten tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę - poleci mi ktoś jakąś fajną fantastykę? :D Bo niedawno zabrałem się za trylogię Czarnego Maga Trudi Canavan i poważnie zastanawiam się jakim cudem te książki stały się bestsellerami będąc, moim zdaniem przynajmniej, chłamem (chyba że nagle w trzeciej części się zrobi świetne). W sumie najbardziej poluję na coś nietypowego i dojrzałego (ogólnie uwielbiam wszystko co napisał Brandon Sanderson - Elantris, Siewca Wojny, Z mgły zrodzony, naprawdę fajny był też Pan Lodowego Ogrodu) a nie jakieś wariacje Harrych Potterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 04:22, ziptofaf napisał:

Mam taką prośbę - poleci mi ktoś jakąś fajną fantastykę? :D Bo niedawno zabrałem się
za trylogię Czarnego Maga Trudi Canavan i poważnie zastanawiam się jakim cudem te książki
stały się bestsellerami będąc, moim zdaniem przynajmniej, chłamem (chyba że nagle w trzeciej
części się zrobi świetne). W sumie najbardziej poluję na coś nietypowego i dojrzałego
(ogólnie uwielbiam wszystko co napisał Brandon Sanderson - Elantris, Siewca Wojny, Z
mgły zrodzony, naprawdę fajny był też Pan Lodowego Ogrodu) a nie jakieś wariacje Harrych
Potterów.


Sapkowski, Ziemiański :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 05:44, Rzygthul napisał:

Sapkowski, Ziemiański :P

Od Sapkowskiego znam wszystko jak leci, od Ziemiańskiego znam Achaję. Dzieła najpopularniejszych polskich autorów to ja znam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 04:22, ziptofaf napisał:

Mam taką prośbę - poleci mi ktoś jakąś fajną fantastykę?

Doprecyzuj pojecie "fantastyka". Bo w tej chwili to polecać Ci można zarówno od horrorów, poprzez fantasy do fantastyki naukowej.
Który podgatunek fantastyki Ci najbardziej odpowiada? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 06:34, A-cis napisał:

> Mam taką prośbę - poleci mi ktoś jakąś fajną fantastykę?
Doprecyzuj pojecie "fantastyka". Bo w tej chwili to polecać Ci można zarówno od horrorów,
poprzez fantasy do fantastyki naukowej.
Który podgatunek fantastyki Ci najbardziej odpowiada? :-)


WSZYSTKIE. Kinga i Lema mogę czytać, Światem Dysku też nie pogardzę... w sumie to wszystko co nie jest jakąś historią drugiej wojny światowej czy oparte na innych wydarzeniach historycznych mi pasuje. Choć zasadniczo wolę coś bardziej przygodowego i pełnego intryg, za horrorami z kolei nadmiernie nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 06:44, ziptofaf napisał:

WSZYSTKIE. Kinga i Lema mogę czytać, Światem Dysku też nie pogardzę...

To z fantastyki naukowej (tej nowszej, bo klasykę mogłeś już czytać) proponowałbym coś z Petera Hamiltona lub Bena Bovy. W fantasy się b. słabo orientuję. Musi Ci poradzić ktoś inny.
A w ogóle jeżeli chodzi o ten podgatunek, to proponuję zajrzeć do wątku ''Literatura SF''. Jest tam sporo recenzji różnych powieści. Wystarczy wrzucić tytuł lub autora do wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Malazańską Księgę Poległych, czyli najlepsze fantasy, jakie kiedykolwiek powstało. :P Jest to nieco ponad 10 tysięcy stron naprawdę dojrzałej i wciągającej historii, z którą naprawdę warto się zapoznać. :)
A z Sandersona parę miesięcy temu czytałem "The alloy of law" (w polskiej wersji "Stop prawa"), nie mam pojęcia, czy to już czytałeś. Jest to spin-off cyklu "Z mgły zrodzony" - całkiem sympatyczne połączenie ciekawego systemu magii ze steampunkiem. Przy czym muszę zaznaczyć, że książka jest dość krótka - niecałe 300 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 09:59, matiz123 napisał:

Polecam Malazańską Księgę Poległych, czyli najlepsze fantasy, jakie kiedykolwiek powstało.
:P Jest to nieco ponad 10 tysięcy stron naprawdę dojrzałej i wciągającej historii, z
którą naprawdę warto się zapoznać. :)



Ta księga poległych to dobra lektura, tylko, że potem łatwo się będzie zgubić od ilości postaci ;)

@ Ziptofaf
To może spróbuj "Przygody Gotreka i Felixa", świat Warhammera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam tak odpowiedzi na Twojego posta i wychodzi na to, że nikt nie zaproponował Ci jeszcze Dukaja. Nie martw się, jestem tutaj aby to naprawić!

Proponuję Dukaja.

Tworzy zazwyczaj gdzieś na pograniczu fantasy, science fantasy i cyberpunka. Bywa poważnie, bywa przemyśleniowo i bywa heroicznie - jeśli nie przeszkadzają Ci okazjonalne ciągi myśli, to gwarantuję Ci, że jego książki zrobią na Tobie spore wrażenie.

@maniekk - Ja te "Przygody..." usiłowałem ruszyć jak kiedyś okazało się, że jedna z bibliotek w okolicach Kłodzka ma niemalże cały komplet. Było ciężko. To nie jest tak, że ja nie lubię lekkich czytadeł w klimatach dark heroic, ale przewracając kolejne strony nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że albo tłumacz nieco skiepścił sprawę albo sam autor troszkę sobie nie poradził. W końcu nie przebrnąłem dalej jak jakieś dwa tomiki, poprawia się później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 10:19, maniekk napisał:

Ta księga poległych to dobra lektura, tylko, że potem łatwo się będzie zgubić od ilości postaci ;)

Ja czytałem wszystkie części ciągiem i w takim przypadku nie jest z tym tak źle. Pomaga też przejrzenie od czasu do czasu spisu postaci, żeby przypomnieć sobie, kim jest dany bohater i w jakim miejscu jest w danej chwili jego wątek. :) Chociaż gdybym robił przerwy między kolejnymi częściami, to pewnie byłby kłopot z ogarnięciem wszystkiego. :P No i nie da się ukryć, że początek jest dość ciężki, ale wystarczy przebrnąć przez te pierwsze 100-200 stron i już się nie można oderwać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh a propos Dukaja... dopiero co skończyłem jego "Xavrasa Wyżryna i inne fikcje narodowe" i jestem pod ogromnym wrażeniem, jeszcze się praktycznie trzęsę z emocji :P Jest to mini powieść + opowiadania i właśnie ta tytułowa powieść, czyli "Xavras Wyżryn" po prostu niszczy, miażdży i przepełnia sztos. Po skończeniu lektury byłem autentycznie przerażony. Dukaj z właściwym mu geniuszem stworzył coś w rodzaju dekonstrukcji romantycznych mitów narodowowyzwoleńczych, w sposób niesamowicie brutalny i realistyczny, bez zbędnego patyczkowania się. Ukazuje ideę patriotyzmu jako mocno dyskusyjną - szlachetna postawa, czy może zwykłe łajdactwo i zbrodniarstwo wojenne? Czy cel uświęca środki? Gdzie znajduje się granica? Czy można ją przekroczyć? Gdzie tu dobro, a gdzie zło? Czytelnik ma dosłownie przeoraną psychikę po lekturze tego tomiku. Chapeau bas dla Pana Dukaja, bo stworzył rewelacyjne dzieło i mimo tego, że mam już za sobą "Lód" (chyba najgenialniejsza powieść jaką czytałem w życiu), to nadal udało mu się mnie, czyli czytelnika zaskoczyć. Także trzema, krótkimi opowiadaniami, które stawiają dość zaskakujące pytania o życiu, filozofii, społeczeństwie, jednostce, wolności i zniewoleniu. Po prostu wielkie wow. Absolutnie polecam.

A tymczasem wracam do lektury "Czarnych Oceanów", też Dukaja, które zapowiadają się równie smakowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się