HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2012 o 14:44, seroero napisał:

A dopiero teraz dowiedziałem się że władcy pierścieni to jedna księga...

Często spotykam się z przekręconym tytułem "Władca Pierścienia", ale "Władcy Pierścieni" widzę po raz pierwszy :) Ale masz rację, kiedyś wpadła mi w oko gruba księga na półce z książkami fantasy. Zdziwiłem się kiedy okazało się, że to wszystkie 3 księgi LotR wydane jako jedność. Nie powiem, prezentowało się to bajerancko, ale czytanie takiej ponad 1200-stronnej księgi musi być wyjątkowo niewygodne. Mnie irytowała już 800-stronicowa "Uczta dla Wron" Georga Martina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2012 o 18:09, Sandro napisał:

Często spotykam się z przekręconym tytułem "Władca Pierścienia", ale "Władcy Pierścieni"
widzę po raz pierwszy :)


Sory mały błąd w odmianie tytułu. Dopiero teraz po przeczytaniu zobaczyłem że nabrało to całkiem innego znaczenia tak jakby było kilku władców, kilku pierścieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa były dobre, osiem tytułów zgarnąłem :) Sięgnąłem najpierw po Król szczurów i był to strzał w dziesiątkę. Książka strasznie mnie wciągnęła, jeszcze w wigilię siedziałem prawie do 3 i czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 13:47, Outlander-pro napisał:

> Mój ojciec wspomniał mi o książce wydanej w latach 85/86/87 (nie pamięta) z gatunku
sf...
> I tyle o niej wie. Akcja działa się w przyszłości, nie pamięta jej nazwy, twórcy
i wszystkiego
> co jest niezbędne do jej wyszukania tradycyjnego. Pomożecie?

Może to coś z twórczości Janusza Zajdla albo braci Strugackich?

Nie.. Mój ojciec tylko kiwać głową umie z lewej na prawą i odwrotnie. Jak mu się jutro coś przypomni dam znać, teraz pustka (jak zawsze, czytałem zajebistą książkę ale jej nazwy nie raczyłem spamiętać. Autora też. I w ogóle nie wiem oczym była) Wesołych Świąt wszystkim:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się szarpnę i napiszę coś o Diunie, której tom piąty czytam.
Zacznę od początku, czyli od pierwszego tomu. Pierwszy tom to po prostu cudo i połknąłem to szybko. Masa intryg, spisków i innych takich w świecie, który potrafi zassać jak czarna dziura. Widać, że książka ta jest, chyba jak cała Saga, przemyślana w 100%, zaplanowana słowo po słowie. Moja pierwsza powieść SF i mówię - warto.
Odcinek drugi: Mesjasz Diuny - ciekawy zabieg obrał autor pisząc kontynuacje. W każdym tomie dostajemy jakiś inny aspekt życia na Arrakis. W tomie drugim padło na życie w pałacu wśród intryg i spisków co też mi się podobało, ale nie było takich opadów szczęki jak w Diunie.
Odcinek trzeci: Dzieci Diuny - nie powiem o czym jest ten tom bo to byłby mocny spoiler. Jest ciekawie, nadal są intrygi i spiski. Podobało mi się bardziej od Mesjasza.

Spoiler

Odcinek czwarty: Bóg Imperator Diuny - i tu zaczynają się schody bo czytając książkę bez wątpienia widać warsztat autora, ale widać też coś co mi się nie podobało za bardzo - odejście od pustynnego klimatu Diuny. Na samym początku książka mnie przytłoczyła dość mocarnym przeskokiem czasowym i zmianami Diuny, którą pokochałem w tomach 1-3. Czytając czułem przytłoczenie, tak jak pisałem, potem czułem fascynację zmianą planety i głównego bohatera, a potem, czyli jakiejś połowie, czułem się dziwne czytając tą książkę. Zaczęło mi się nie podobać to co mnie urzekło wcześniej, nie pociągał mnie już ten diunowopustynny klimat bo po prostu znikł razem z pustynią.
Odcinek piąty: Heretycy Diuny - jestem gdzieś na +/- 160 stronie i czuję się przytłoczony i zirytowany. Przytłoczony zmianami w świecie książki, a zirytowany Duncanem Idaho, który jest znów wskrzeszony. O ile w MD to było dobrym zabiegiem to Duncan jaki jeden z ważniejszych bohaterów nie podchodzi mi całkowicie.

Przeczytam do końca, wezmę się za Kapitularz i ocenię całość. Ocena po przeczytanych czterech tomach 4/6
Tomy osobno: Diuna 6/6, Mesjasz 5/6, Dzieci 5+/6, Bóg Imperator 4/6 - cztery tylko za to, że książka jest pozbawiona głupstw i jest dobrze napisana, jakby to powiedzieć... pod względem rzemieślniczym nie grzeszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2012 o 00:20, Bithda napisał:

Ludziska, co sądzicie o "Hyperionie"?


Jedna z najlepszych space oper, która w większości przypadków i tak stanowi tło dla przemyśleń, filozoficznych rozkmin, dylematów, oraz plejada wielopłaszczyznowych psychologicznie postaci. No rewelka po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 00:25, maniekk napisał:

Czy coś wyszło w Polsce ze świata Warhammera oprócz cyklu o Gotreku i Felixie?


Jeśli chodzi o Warhammera Fantasy, to całkiem sporo ale wiele z tych książek jest już niedostępnych ponieważ Copernicus Corporation już od kilku lat nie ma licencji na WH i stąd brak nowych tytułów i dodruków. Zajrzyj na stronę CopCorpu i do ich sklepu, coś pewnie dla siebie znajdziesz.

www.copcorp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy może ktoś z was słyszał lub szukał książki pod tytułem Wojny Zombie, Mark''a Brooks''a ?W 2013 ma wyjść film z Bradem Pittem pt: world war z na podstawie tej ksiązki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 01:16, Nagaroth napisał:

> Czy coś wyszło w Polsce ze świata Warhammera oprócz cyklu o Gotreku i Felixie?

Jeśli chodzi o Warhammera Fantasy, to całkiem sporo ale wiele z tych książek jest już
niedostępnych ponieważ Copernicus Corporation już od kilku lat nie ma licencji na WH
i stąd brak nowych tytułów i dodruków. Zajrzyj na stronę CopCorpu i do ich sklepu, coś
pewnie dla siebie znajdziesz.

www.copcorp.pl


Czyli tak naprawdę są to starsze pozycje, bo nowych już nikt nie wydaje? To kiepsko, bo wygląda na to, że wszyscy teraz przerzucili się na W40k :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 13:20, darth_16 napisał:

Jak podał już Akoss-94 to jest to chyba najlepsza i najbardziej kompletna baza typu filmweb.
Ja tam zaglądam i naprawdę polecam.


Jest goodreads.com z 400 milionami tytulow ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2012 o 16:26, maniekk napisał:

Czyli tak naprawdę są to starsze pozycje, bo nowych już nikt nie wydaje? To kiepsko,
bo wygląda na to, że wszyscy teraz przerzucili się na W40k :(


Wiem że na 100% Fabryka Słów interesowała się i rozważała zakup licencji na Warhammera Fantasy, ale nie wiem czy w końcu się na nią zdecydowali. Okaże się pewnie w ciągu kilku pierwszych miesięcy 2013 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji premiery ''Hobbita'' postanowiłem odświeżyć sobie Władcę Pierścieni - niestety na półce stoi tłumaczenie pana Jerzego Łozińskiego, który serwuje takie określenia jak ''krzaty'', ''hobbitowo'' czy ''Łazik''. Czy przekład Cezarego Frąca i Marii Gębickiej-Frąc, bo ten właśnie mam na oku, nada się do czytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się