HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2013 o 21:39, meryphillia napisał:

a najlepiej dorwać gdzieś pierwsze kilkanaście starych wydań
PiK i Amberu w twardej oprawie.


Na allegro jest tego całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 10:37, Rzygthul napisał:

Poprawka - są tylko te od Roberta E. Howarda

Czyli te najlepsze. Jak lubicie barbarzyńców, to niedawno wyszedł zbór opowiadań "Kanon Barbarzyńców", tom I, pod redakcją Roberta J. Szmidta. Większość opowiadań trzyma bardzo wysoki poziom, choć autorzy są nieznani. Kipią barbarzyństwem, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2013 o 12:56, Molid napisał:

niedawno wyszedł zbór opowiadań "Kanon
Barbarzyńców",


Niedawno? Toż to miało premierę z 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pewnie mnie za to zabijecie. Moglibyście polecić jakiekolwiek dobre książki? Gatunek jest mi obojętny, byleby nie były to tanie romansidła. I nie oczekuję jakichś tytułów, które "każdy musi w swoim życiu przeczytać". Bardziej zależy mi na książkach, które Wam się najbardziej spodobały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

Witam.

Pewnie mnie za to zabijecie. Moglibyście polecić jakiekolwiek dobre książki? Gatunek
jest mi obojętny, byleby nie były to tanie romansidła. I nie oczekuję jakichś tytułów,
które "każdy musi w swoim życiu przeczytać". Bardziej zależy mi na książkach, które Wam
się najbardziej spodobały.

Z literatury faktu: Michael Bar-Zohar, Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

Pewnie mnie za to zabijecie. Moglibyście polecić jakiekolwiek dobre książki? Gatunek
jest mi obojętny, byleby nie były to tanie romansidła. I nie oczekuję jakichś tytułów,
które "każdy musi w swoim życiu przeczytać". Bardziej zależy mi na książkach, które Wam
się najbardziej spodobały.

No dobra, ten żarcik nie był śmieszny. Sorry :/

Jeśli chcesz jedną książkę, ale grubą to "Hyperion" (o ile nie czytałeś). Nie opłaca się tłumaczyć mi znów, dlaczego warto, poczytaj opisy w tym temacie. Ale naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać, że nie oczekuję też argumentacji ani żadnych opisów. Możecie mi rzucać samymi tytułami, a ja już sobie posprawdzam.

A jeśli ktoś nie chce spamować w temacie, może podesłać PW przez gramsajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

I nie oczekuję jakichś tytułów, które "każdy musi w swoim życiu przeczytać".


Może jednak chociaż jeden?
"Mistrz I Małgorzata" Bułhakowa

Na serio warto jeśli jeszcze nie czytałeś. ;]

A z aktualnie czytanych "Oblicze Trzeciej Rzeszy" Joachima C. Feista.
Monografia najważniejszych postaci nazistowskich Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

Witam.

Pewnie mnie za to zabijecie. Moglibyście polecić jakiekolwiek dobre książki? Gatunek
jest mi obojętny, byleby nie były to tanie romansidła. I nie oczekuję jakichś tytułów,
które "każdy musi w swoim życiu przeczytać". Bardziej zależy mi na książkach, które Wam
się najbardziej spodobały.


Ostatnio czytałem Trylogię Arturiańską którą napisał Bernard Cornwell. Świetna powieść (można rzec - historyczna). A "Wojny Wikingów" tego samego autora to ponoć już w ogóle mistrzostwo, jednakże jeszcze mi nie dane było dostać jej w swoje ręce.
Na ten moment męcze "Atlas chmur" ale szczególnie mnie nie porwała, może dlatego iż mam mało czasu na książkę ostatino i między poszczególnymi rozdziałami robię spore przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

Bardziej zależy mi na książkach, które Wam
się najbardziej spodobały.


"Ślepowidzenie" Watts''a
"Terror" Simmonsa
"Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza

Takie trzy, na szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:12, Divii napisał:

Muszę dodać, że nie oczekuję też argumentacji ani żadnych opisów. Możecie mi rzucać samymi
tytułami, a ja już sobie posprawdzam.


"Pan Tadeusz". Serio.
O, i "Trzej Muszkieterowie" oraz "Hrabia Monte Christo" - bardzo, bardzo polecam.


Meryphillia -> Czytałem "Mistrza i Małgorzatę" dwa razy, do tej pory nie wiem, czemu ta książka uznawana jest za genialną. O co z nią chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Bardziej zależy mi na książkach, które Wam

Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

się najbardziej spodobały.

"Ivanhoe", "Giaur", "451 stopni Fahrenheita" oraz "Imię Róży".

Daelor: Przyznam, że tez się nad tym zastanawiałem. Musiałem się zmuszać aby to przeczytać do końca.

Spoiler

Moim zdaniem powieść nie do końca może się zdecydować czym chce być - może również tłumaczenie nie oddaje głebi oryginału

- nie wiem. Równiez chciałbym wiedzieć o co biega z nią. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.02.2013 o 20:55, Daelor napisał:

Meryphillia -> Czytałem "Mistrza i Małgorzatę" dwa razy, do tej pory nie wiem,
czemu ta książka uznawana jest za genialną. O co z nią chodzi?

symbolizm, analogie, generalne skłanianie do myślenia i nietraktowanie czytelnika jak idioty. poza tym naprawdę świetny język. nie jestem teraz przygotowany do merytorycznej dyskusji na temat tej książki, jednej z moich ulubionych, ale cóż - to podobnie jak z resztą klasyki. ja uwielbiam Mickiewicza, którego wielu ludzi nie może przetrawić i uważa za grafomaństwo, a takiego Szekspira natomiast nie jestem w stanie czytać bez wywracania oczami, czy to w przekładzie, czy w oryginale, co strasznie dziwi mojego kumpla.
tak to po prostu działa. nie wszystko jest dla wszystkich, a nawet dzieła powszechnie adorowane spotykają się z krytyką przecież. większość moich znajomych nie jest w stanie przebrnąć przez nawet pierwszą księgę Władcy Pierścieni i nazywają to męczącym bagnem, co według mnie powinno być karane śmiercią.

swoją drogą, jako że trwa sesja i nie mam czasu na nic, zacząłem znowu czytać Harry''ego Pottera. nie mogę uwierzyć w to, że czytałem to już kilkadziesiąt razy, a nadal zawsze świetnie się bawię. może to nie jest popularna opinia, ale to jest dopiero literatura. <3
trochę z przekąsem, ale jednak prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzech panów w łódce nie licząc psa
"Pod gołym niebem" - Mark Twain
"Jak kandydowałem na gubernatora" - Mark Twain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2013 o 12:03, Divii napisał:

Pewnie mnie za to zabijecie. Moglibyście polecić jakiekolwiek dobre książki? Gatunek
jest mi obojętny, byleby nie były to tanie romansidła. I nie oczekuję jakichś tytułów,
które "każdy musi w swoim życiu przeczytać". Bardziej zależy mi na książkach, które Wam
się najbardziej spodobały.


Fionavarski Gobelin - Guy Gavriel Kay,
Raj Utracony - John Milton - serio! Ale tylko pierwszą część o szatanie. Księga druga jest już nudna.
Boża Inwazja - Philip K. Dick
Kaligula- Albert Camus - ta książka ma moc wciągnięcia !
I na koniec Idiota - Fiodor Dostojewski - tylko dla najlepszej kreacji postaci kobiecej w literaturze czyli Nastazji Filipowej Baraszkowej (nie wiem, czy tak odmienia się jej nazwisko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2013 o 15:43, Pawciu45 napisał:

Fionavarski Gobelin - Guy Gavriel Kay,

generalnie cokolwiek Kaya. szczególnie Tigana, a jeszcze szczególniej Lwy Al-Rassanu, czyli jedna z najlepszych książek, z jakimi miałem przyjemność się zetknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się