HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2013 o 19:59, Pierogi_z_Cukrem napisał:

A dlaczegóż to taka taktyka? :)

Wpadłem na ten pomysł po rozmowie ze szwagrem dziewczyny. Powiedział, że czyta jakieś fantasy, które wyszło w tym roku a było robione 5-6 lat od poprzedniej części, wychodzi za kilka lat następna a on już czeka z wypiekami na twarzy. Wydało mi się fajne takie oczekiwanie, a nigdy jeszcze tego nie doświadczyłem. Poza grami oczywiście. Pamiętam jak przeszedłem AC i przeżyć do premiery dwójki nie mogłem. Teraz ostygło to we mnie w grach, ale książka to książka. Ten pierwszy raz zawsze musi być, to ryzykowne (czasami nie mogłem usnąć dopóki nie doczytałem czegoś i się budziłem o drugiej i brałem za czytanie) ale.. Piękne :) Szczególnie wtedy, kiedy następnej części.. Jeszcze nie ma. I NIC nie możesz zrobić. Ja, żeby zaspokoić moją ciekawość po Wiedźminie *grze* musiałem czytać prawdopodobne kontynuacje w internecie, lub wytłumaczenia niektórych rzeczy i faktów. Coś NIESAMOWITEGO :)

Dnia 24.02.2013 o 19:59, Pierogi_z_Cukrem napisał:


Od siebie mogę polecić Kroniki Królobójcy, której pierwsza i druga część ukazały się.

Dzięki za pomoc wszystkim, przeglądam właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 20:42, Bithda napisał:


> A dlaczegóż to taka taktyka? :)
Wpadłem na ten pomysł po rozmowie ze szwagrem dziewczyny. Powiedział, że czyta jakieś
fantasy, które wyszło w tym roku a było robione 5-6 lat od poprzedniej części, wychodzi
za kilka lat następna a on już czeka z wypiekami na twarzy. Wydało mi się fajne takie
oczekiwanie, a nigdy jeszcze tego nie doświadczyłem. Poza grami oczywiście. Pamiętam
jak przeszedłem AC i przeżyć do premiery dwójki nie mogłem. Teraz ostygło to we mnie
w grach, ale książka to książka. Ten pierwszy raz zawsze musi być, to ryzykowne (czasami
nie mogłem usnąć dopóki nie doczytałem czegoś i się budziłem o drugiej i brałem za czytanie)
ale.. Piękne :) Szczególnie wtedy, kiedy następnej części.. Jeszcze nie ma. I NIC nie
możesz zrobić. Ja, żeby zaspokoić moją ciekawość po Wiedźminie *grze* musiałem czytać
prawdopodobne kontynuacje w internecie, lub wytłumaczenia niektórych rzeczy i faktów.
Coś NIESAMOWITEGO :)
>
> Od siebie mogę polecić Kroniki Królobójcy, której pierwsza i druga część ukazały
się.
>
Dzięki za pomoc wszystkim, przeglądam właśnie :)


Polecam Achaję i jej kontynuację - Pomnik cesarzowej Achai - wyszły jak na razie 2 tomy Pomnika (z czego drugi kilka dni temu) - docelowo ma byc trzy.
No i Necrosis Jacka piekary - wyszedł tom 1 pare lat temu (czyta sie świetnie) a kontunuacji jakos nie widać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 18:25, kedzior141 napisał:

Polećcie mi jakąś książkę/książki której akcja dzieje się współcześnie, z ciekawymi postaciami,
dialogami, historią, bez żadnej fantastyki. Marzy mi się coś w stylu książkowego dr.
House''a:) Pomożecie?


"Piąta profesja" - David Morrell
"Ostatni z Bravo Two Zero" - Chris Ryan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 20:42, Bithda napisał:

Wydało mi się fajne takie oczekiwanie, a nigdy jeszcze tego nie doświadczyłem.

Nie mów, że nie czytałeś Harry''ego Pottera. Wtedy to się dopiero czekało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 21:44, Sandro napisał:

Nie mów, że nie czytałeś Harry''ego Pottera. Wtedy to się dopiero czekało!

Czytałem po wszystkich faktach, że tak nazwę następne części :) Po wyjściu ostatniej wypożyczyłem wszystkie tomy od kolegi i.. Po dwóch tygodniach oddałem, prawie zapłakany, że to koniec. Niepozorna lektura, ale jak przeczytasz pierwszą część to się nie da oderwać. Nie rozkręcam się bo każdy kto czytał to wie, co się dzieje :) I zazdroszczę tym, którzy CZEKALI. Bo to też musi być piękne :) Dzięki za pozycję Jacka Piekary tam u góry, też myślałem o nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 21:27, castlerock napisał:

Polecam Achaję i jej kontynuację - Pomnik cesarzowej Achai - wyszły jak na razie 2 tomy
Pomnika (z czego drugi kilka dni temu) - docelowo ma byc trzy.


Niedawno w wywiadzie autor stwierdził że chciał by zamknąć się w trzech tomach ale wydaje mu się że może mu się rozleźć do czterech. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 21:27, castlerock napisał:

No i Necrosis Jacka piekary - wyszedł tom 1 pare lat temu (czyta sie świetnie) a kontunuacji
jakos nie widać ;)


Z Piekarą bym uważał - zaraz zapowie sequel, ale wcześniej zechce napisać ze cztery prequele i będzie je pisał w tempie dwóch książek na rok a potem cisza na pięć lat ;)

Btw - drugi tom Pomnika daje radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 23:04, Evertsen_Dante napisał:


> No i Necrosis Jacka piekary - wyszedł tom 1 pare lat temu (czyta sie świetnie) a
kontunuacji
> jakos nie widać ;)

Z Piekarą bym uważał - zaraz zapowie sequel, ale wcześniej zechce napisać ze cztery prequele
i będzie je pisał w tempie dwóch książek na rok a potem cisza na pięć lat ;)

Btw - drugi tom Pomnika daje radę?


troszkę kuleje - aczkolwiek dopiero w połowie jestem - znowu pojawia sie intryga pałacowa z przewrotem ludowym w tle i odpowiednik Biafry z Achai - a akurat takie watki mnie zawsze troszkę nudza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 18:48, Bithda napisał:

Polećcie mi jakąś książkę fantasy, której tom lub dwa wyszły, lecz są robione kilka lat,
lecz najnowszy lub następny będzie miał dopiero premierę (A jest na co czekać, bo poprzednie
są świetne):)


Aż dziw bierze, że jeszcze nikt nie polecił cyklu "Niecnych Dżentelmenów" i jego pierwszego tomu "Kłamstwa Locke''a Lamory". Tak więc, szczerze i gorąco polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 20:42, Bithda napisał:

Wpadłem na ten pomysł po rozmowie ze szwagrem dziewczyny. Powiedział, że czyta jakieś
fantasy, które wyszło w tym roku a było robione 5-6 lat od poprzedniej części, wychodzi
za kilka lat następna a on już czeka z wypiekami na twarzy. Wydało mi się fajne takie
oczekiwanie, a nigdy jeszcze tego nie doświadczyłem.


Może wydaje się takie oczekiwanie fajne, ale kiedy w końcu musisz czekać np 4 lata na ostatnią część "Kłamcy" Ćwieka, albo 3 lata na ostatnią część "Pana Lodowego Ogrodu" to gdy w końcu książka wychodzi, to rzednie Ci mina, bo nie pamiętasz za nic szczegółów poprzednich części po tak długim czasie. I ja mam teraz np problem z tym czwartym tomem "Pana Lodowego Ogrodu" - chciałbym się za niego zabrać, ale nic nie pamiętam. A żeby czytać teraz jeszcze raz poprzednie tomy - ja mam za dużo książek, których jeszcze NIE przeczytałem, by tracić czas na powtórne czytanie. I jestem w kropce.

Albo np czekanie na kontynuację "Perfekcyjnej Niedoskonałości" Dukaja? Pierwsza część wyszła w 2004 roku, w domyśle ma być trylogia ... a tu ani widu, ani słychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:04, Outlander-pro napisał:

poprzednich części po tak długim czasie. I ja mam teraz np problem z tym czwartym tomem
"Pana Lodowego Ogrodu" - chciałbym się za niego zabrać, ale nic nie pamiętam. A żeby
czytać teraz jeszcze raz poprzednie tomy - ja mam za dużo książek, których jeszcze NIE
przeczytałem, by tracić czas na powtórne czytanie. I jestem w kropce.


Czytałem niedawno właśnie PLO nie pamiętając co było w poprzednich i dawało radę. Połowa wątków szybko się odświeży, druga połowa będzie dawać wrażenie "A kim z kolei jest ten koleś", ale można zignorować. Może to nie to samo, co czytanie całej historii naraz, ale żeby poznać zakończenie wystarcza.

Problemy to miałem z którymś tomem serii Ani Brzezińskiej o Twardokęsku. Tam już niczego nie pamiętałem, poza paroma imionami :-)

Dnia 25.02.2013 o 21:04, Outlander-pro napisał:

Albo np czekanie na kontynuację "Perfekcyjnej Niedoskonałości" Dukaja? Pierwsza część
wyszła w 2004 roku, w domyśle ma być trylogia ... a tu ani widu, ani słychu.


Nie do końca. PN można spokojnie czytać jako całość. Dukaj co prawda wspominał że może to rozwinie, ale książka nie była pisana jako początek trylogii, tylko ewentualnie jako początek pewnego uniwersum.
Jacek generalnie nie lubi wracać do czegoś co już napisał i skończył, nie robi ciągów dalszych, etc. Ma za dużo materiału na nowe rzeczy. Czasami szkoda, bo chętnie zobaczyłbym coś więcej w świecie "Innych pieśni", ale przynajmniej wiadomo że każda jego książka to będzie coś naprawdę nowego, a nie jak niektórych innych, gdzie połowa to powtórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2013 o 21:04, Outlander-pro napisał:

I ja mam teraz np problem z tym czwartym tomem
"Pana Lodowego Ogrodu" - chciałbym się za niego zabrać, ale nic nie pamiętam. A żeby
czytać teraz jeszcze raz poprzednie tomy - ja mam za dużo książek, których jeszcze NIE
przeczytałem, by tracić czas na powtórne czytanie. I jestem w kropce.


Polecam to streszczenie, wystracza by wiedzieć o co chodzi.
http://www.czytelnia.siata.info/download/plo3streszczenie.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 19:59, Daelor napisał:


"Sprzedawca broni" (notabene od Hugh Lauriego) to niezła książka (szczególnie pierwsza
połowa) - jest akcja, jest intryga (wydumana jak na mój gust), są świetne teksty głównego
bohatera, który stanowi skrzyżowanie dra House''a z byłym komandosem.


Dzięki, kupiłem dziś tą książkę. Myślę, że powinna mi się spodobać, dam znać w temacie jak przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:44, pkapis napisał:

Czytałem niedawno właśnie PLO nie pamiętając co było w poprzednich i dawało radę.

Pewnie tak w końcu zrobię. A tak czekałem na tą czwartą część nie mogąc się doczekać, a gdy w końcu wyszła jakoś utraciłem motywację by się za nią zabrać x)

Dnia 25.02.2013 o 21:44, pkapis napisał:

Nie do końca. PN można spokojnie czytać jako całość.

Hmm bo na okładce jest napisane, że to pierwsza część trylogii. Książka czeka na półce, ale ta informacja, że to ma być trylogia a dalszego ciągu nie ma trochę mnie na razie odstrasza ^^ Przynajmniej czytam inne książki Dukaja w międzyczasie - dopiero co ukończyłem Czarne Oceany. Jak to zwykle u Jacka, kawał dobrej, intelektualnej lektury, choć czegoś mi brakowało w zakończeniu, takie trochę ... nijakie? Bywa.

@Evertsen
Dzięki Ci za tego linka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:54, Sigu napisał:

Szukam książek pokroju Rozgwiazdy i Ślepowidzenia Petera Watts''a. Macie coś dla mnie?


"Wir" Wattsa. :)

Poza tym to zasadniczo wszystko od Alastaira Reynoldsa, A.C. Clarke "Odyseja Kosmiczna", cykl Hyperionowy Dana Simmonsa, Lem "Solaris", "Eden", "Niezwyciężony", "Powrót z gwiazd", Asimov "Równi bogom" i "Koniec wieczności", trylogia Richarda Morgana o Takeshim Kovacsie czyli "Modyfikowany Węgiel", "Upadła Anioły", Wzbudzone furie"; "Aristoi" Waltera Williamsa.

Tak na start. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 21:54, Sigu napisał:

Szukam książek pokroju Rozgwiazdy i Ślepowidzenia Petera Watts''a. Macie coś dla mnie?


A pomijając Wir, za kilka dni ukaże się Behemot, ostatni tom serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się