HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Literatury rozrywkowej nie znam, a z monograficznych i okolic polecić mogę:

Jerzy Biziewski „Pustynna Burza” w dwóch cześciach wyd. Altair - widzę że są na alledrogo za grosze
Robert Bielecki „Pustynna Burza” wyd. Bellona
Hutchison, Kevin Don "Operation Desert Shield/Desert Storm: A Chronology and Fact Book"
Harry G. Summers Jr "Persian Gulf War Almanac"
Michael R. Gordon and General Bernard E "The Generals War" - jedna z lepszych książek o tej tematyce, bowiem zawiera wiele opisów zakulisowych działań

i na koniec krajowe wydanie:

Generał H. Norman Schwarzkopf "Nie Trzeba Bohatera" - autobiografia głównodowądzego sił koalicji. Wiele ciekawych informacji o konflikcie.

Te posiadam, czytałem i mogę polecić, choć pewnie te anglojęzyczne wydania ciężko będzie zdobyć i tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 06:45, Fimbulvinter napisał:

Ogłaszam wszem i wobec, że zostaję fanem Roberta E. Howarda. To jest genialne!

A jakaż to powieść tego autora wywołałała u Ciebie taki ekstatyczny nastrój :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 13:03, A-cis napisał:

> Ogłaszam wszem i wobec, że zostaję fanem Roberta E. Howarda. To jest genialne!
A jakaż to powieść tego autora wywołałała u Ciebie taki ekstatyczny nastrój :-)


Pewnie jego książki o Solomonie Kane lub westerny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 06:45, Fimbulvinter napisał:

Ogłaszam wszem i wobec, że zostaję fanem Roberta E. Howarda. To jest genialne!


Witam w klubie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 11:42, Nagaroth napisał:

Witam w klubie. ;)


Witam, witam.
Ogólnie to jak zaczynałem Conana bałem się, że przed oczami będę mieć Szwarcenegera cały czas, ale jest świetnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2013 o 11:59, Fimbulvinter napisał:

> Witam w klubie. ;)

Witam, witam.
Ogólnie to jak zaczynałem Conana bałem się, że przed oczami będę mieć Szwarcenegera cały
czas, ale jest świetnie!


No wiesz, Conan książkowy rzadko biegał z gołą klatą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wydanie właśnie mam. Ja też nie spinam się na ogół o wydania książek, ale mam kilka(w zasadzie to 4) książek, które uwielbiam i które chce mieć w najlepszych możliwie wydaniach. ;) Cóż - więc póki co zadowalam się tym i czekam, aż ktoś wpadnie na pomysł wydać tak świetną książkę w wersji na jaką zasługuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - czy ktoś wie czy to nowe wydanie "Na zachodzie bez zmian" Rebisu z nowym tłumaczeniem ma sens? Chodzi mi właśnie o to szumnie reklamowane nowe tłumaczenie - czy powstało ono z prawdziwej potrzeby(jak np. nowe tłumaczenie "Jądra ciemności" w Znaku) czy też jest to jakiś kit? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czytając ponowanie sagę Spakowskiego (potrzebowałem się zapoznać z nią do matury), zdałem sobie sprawę, że u jej źródeł leży sporo baśni, na razie udało mi się zdientyfikować dwie, dość oczywiste ("Piękna i bestia", "Królowa śniegu"). Zastanawiam się jeszcze jakie baśnie można tam odnaleźć oraz czytałem gdzieś, że Tolkien również inspirował się baśniami, ale poza baśniowymi motywami nie mogę powiązać bezpośrednio żadnej jego historii z baśnią.
Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde opowiadanie to reinterpretacja jakiejś bajki. Piękna i bestia, dżin w butelce, mała syrenka, księżniczka zamknięta w wieży, 7 krasnoludków, szewczyk Dratewka - tyle pamiętam. W sadze było tego trochę mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu zacząłem czytać "Pieśni lodu i ognia" i byłem oczarowany tą serią,ale dzisiaj po wydarzeniach w "Nawałnicy Mieczy" książki wróciły spowrotem na półkę. Jak Martin mógł tak rozpisać tą historię, czemu tak uwziął się na Starków? Jedyni bohaterowie, którzy budzą sympatię są przez niego eliminowani;/ a Lannisterskie ścierwa świecą triumfy:( Dawno nie czytałem tak dobrych książek, które tak emocjonalnie angażują czytelnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się