HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ejjjj... Akurat chciałem sobie ogarnąć książkowy pierwowzór przed nowym sezonem serialu, a ty już ze spojlerami... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:12, BoloMaster napisał:

kilka dni temu zacząłem czytać "Pieśni lodu i ognia" i byłem oczarowany tą serią,ale
dzisiaj po wydarzeniach w "Nawałnicy Mieczy" książki wróciły z powrotem na półkę. Jak
Martin mógł tak rozpisać tą historię, czemu tak uwziął się na Starków? Jedyni bohaterowie,
którzy budzą sympatię są przez niego eliminowani;/ a Lannisterskie ścierwa świecą triumfy:(
Dawno nie czytałem tak dobrych książek, które tak emocjonalnie angażują czytelnika.


A nie mógłbyś użyć przycisku

Spoiler

spoiler

? Niektórych mogą się zdenerwować, jak taki spoiler przeczytają. A co do tego, co robi Martin, to nie wiem czy zostaną jacyś bohaterowie, dla których warto trzymać się książki, jeśli zostaną tylko same szuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:45, Pawciu45 napisał:

A nie mógłbyś użyć przycisku

Spoiler

spoiler

? Niektórych mogą się zdenerwować, jak taki
spoiler przeczytają. A co do tego, co robi Martin, to nie wiem czy zostaną jacyś bohaterowie,
dla których warto trzymać się książki, jeśli zostaną tylko same szuje.


Aaah. Przytnij cytat, bo mnożysz spoilery.
Ale dzięki za ostrzeżenie bo właśnie zacząłem czytać "Grę o Tron" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:57, filip29 napisał:

Aaah. Przytnij cytat, bo mnożysz spoilery.
Ale dzięki za ostrzeżenie bo właśnie zacząłem czytać "Grę o Tron" :D


Na fakt. Ale głupek ze mnie. Niestety czas edycji już minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:12, BoloMaster napisał:

kilka dni temu zacząłem czytać "Pieśni lodu i ognia" i byłem oczarowany tą serią,ale
dzisiaj po wydarzeniach w "Nawałnicy Mieczy" książki wróciły spowrotem na półkę.


Czytałem ten fragment pewnego gorącego lata w MPKu. Prawie ze złości wywaliłem książkę przez okno. Dla mnie to zaleta tej serii. Tak mocno ten fragment na mnie zadziałał emocjonalnie, że po latach pamiętam gdzie byłem i co robiłem w trakcie jego czytania. Gorzej gdy autor nie potrafi stworzyć więzi czytelnika z głównym bohaterem. Wtedy właśnie należy odstawić książkę na półkę, bo szkoda marnować na nią czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei to mocno zdegustowało bo nabrałem wrażenia że jak autor nie ma pomysłu co zrobić to po prostu morduje kolejnego

Spoiler

Starka

i dalej jakoś samo leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to, co wymieniacie jako wadę serii jest jej zaletą.

Spoiler

To, że Eddard i Robb zostają zabici, jest jedynie konsekwencją ich braku elastyczności (jaki ojciec, taki syn) i wyobraźni politycznej. W serii jak dotychczas o tym, kto przeżyje decydują jego zdolności i w pewnej mierze - szczęście, a nie to, jak ktoś jest sympatyczny i to właśnie odróżnia ją od większość powieści fantasy. Większość postaci nie jest czarno-białych, dla Cersei (powszechnie wśród fanów nienawidzowej) głównym motywem jest dobro jej dzieci.


Mimo to są w serii postaci powołane do istnienia po to tylko, by ich nie lubić, takie jak
Spoiler

Joffrey Baratheon lub Ramsay Snow

, będace tak zwyrodniałe, że aż sztuczne, co moim zdaniem jest jej największą wadą.
Mam też obawę co do przyszłości serii, robi się coraz bardziej
Spoiler

heroicznie

i niewykluczone że skończy się tak, że
Spoiler

Daenerys (w moim odczuciu najnudniejsza z głównych postaci serii) przyleci na smokach, spali zuych innych i weźmie ślub z Jonem Snowem, cudownie przywróconym do życia

, a w takim wypadku byłoby mi bardzo smutno.
A tak swoją drogą, Stannis to
Spoiler

prawdziwy mężczyzna! Ale niestety też brakuje mu elastyczności, więc na pewno zginie :- [


Dość przyjemny i angażujący serial w formie książkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Martina to żadna inna książka nie wywołała u mnie tak potwornego uczucia bezsilności, gniewu i niezadowolenia co śmierć króla

Spoiler

Joffrey''a. Miałem nadzieję, że przed powolną i bolesną śmiercią będzie mu dane przyglądać się upadkowi jego królestwa i śmierci najbliższych, ale nie. Zginął w przeciągu kilku chwil przekonany o swojej potędze, nie wiedząc nawet do końca co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,mógłby mi ktoś polecić jakąś krótką książkę(tak do 100 stron najlepiej) w której opisana jest praca i stosunek do niej któregoś z bohaterów.Mogą też być np. o życiu w łagrach czy innych obozach pracy.Potrzebuję takiej do dopełnienia prezentacji maturalnej :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Joffrey w moim odczuciu był tylko marionetką, tępą, strachliwą i do tego bezmyślnie okrutną - zasłużył na taką śmierć - w wyjątkowych okolicznościach. Coś mi się wydaje, że Martin zarezerwował ''specjały'' dla Cersei - oczywiście jeśli w drugiej połowie ostatniego tomu jeszcze żyje - muszę go nareszcie dokończyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 18:40, Iverson7 napisał:

Cześć,mógłby mi ktoś polecić jakąś krótką książkę(tak do 100 stron najlepiej) w której
opisana jest praca i stosunek do niej któregoś z bohaterów.Mogą też być np. o życiu w
łagrach czy innych obozach pracy.Potrzebuję takiej do dopełnienia prezentacji maturalnej
:P.


Jeden Dzien Iwana Denisowicza, opowiadanie Aleksandra Solzenicyna, ta co czytalem kiedys miala ze 140 stron chyba.
Inne jakie znam sa dluzsze: autobiograficzny Archipelag Gulag tegoz samego autora, 3 tomy po kilkaset stron kazdy;
Piec lat kacetu, autobiograficzna, Stanislaw Grzesiuk, ok. 400 stron.
Mozesz tez pogooglowac ''''books about labour camps''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z tą pozycją"Matematyka. Poradnik encyklopedyczny"? Jak się z niej korzysta, dobra jest? W internecie nie ma ani pdf`a ze spisem treści, ani z fragmentem, a nie chce kupować kota w worku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:12, BoloMaster napisał:

kilka dni temu zacząłem czytać "Pieśni lodu i ognia" i byłem oczarowany tą serią,ale
dzisiaj po wydarzeniach w "Nawałnicy Mieczy" książki wróciły spowrotem na półkę. Jak
Martin mógł tak rozpisać tą historię, czemu tak uwziął się na Starków? Jedyni bohaterowie,
którzy budzą sympatię są przez niego eliminowani;/ a Lannisterskie ścierwa świecą triumfy:(
Dawno nie czytałem tak dobrych książek, które tak emocjonalnie angażują czytelnika.

A pod koniec piątego tomu

Spoiler

John Snow zostaje najprawdopodoniej zamordowany ze spiskowców ze Straży. :D Na pocieszenie mogę powiedzieć, że Cersei wpada w konflikt z "Kościołem" w tym samym tomie, Tyrion morduje własnego ojca, a Jeffrey też pada ofiarą spisku - ale nie pamiętam, z których to tomów.

Generalnie to, co robi Martin to dość dobra taktyka, bo książka jest faktycznie nieprzywidywalna. Główni bohaterowie, ba, POVy, mogą w każdej chwili umrzeć i czytelnik nie wie, czego się spodziewać.
Nie podoba mi się za to, że autor rozpisuje się nad wydarzeniami, które na dobrą sprawę wystarczyłoby wspomnieć jednym zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym,trochę krótsze,bo pozostałe 2 mam całkiem obszerne.Nie muszą być koniecznie o tematyce obozowej,mogą być np. o jakimś gościu który nie lubił swojej pracy(nie musi to być główny wątek) :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2013 o 23:03, Iverson7 napisał:

praca i stosunek do niej któregoś z bohaterów

Dnia 01.04.2013 o 23:03, Iverson7 napisał:

Wolałbym,trochę krótsze,bo pozostałe 2 mam całkiem obszerne.Nie muszą być koniecznie
o tematyce obozowej,mogą być np. o jakimś gościu który nie lubił swojej pracy(nie musi
to być główny wątek) :P.



Biedny Ojciec Bogaty Ojciec spelnia ''kryteria'', Robert Kiyosaki; 200 str; inne jego ksiazki sa podobne, ale ta byla pierwsza i jest ''podstawa''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może książki: Walking Dead. Żywe trupy. Narodziny gubernatora i The Walking Dead 2. Droga do Woodbury? Warte kupienia i przeczytania, czy to typowy skok na kasę? Współautorem jest twórca komiksu, więc powinny trzymać poziom oryginału. Czy to książki również dla kogoś kto nie miał styczności z komiksem, a jedynie z serialem (i grami)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 13:37, Kraju napisał:

Czytał ktoś może książki: /ciach/


Osobiście nie czytałem, ale słyszałem od znajomych wiele dobrego o Narodzinach Gubernatora. Nie mam powodów, aby w wątpić w te opinie, więc chyba trzyma poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 13:37, Kraju napisał:

Czy to książki
również dla kogoś kto nie miał styczności z komiksem, a jedynie z serialem (i grami)?


Heh, tak jak kolega wyżej, sam nie czytałem ale słyszałem opinię od znajomej że słabizna. Ale już kilka razy widziałem jak bardzo jest uprzedzona do różnej maści tie-inów i z dziwnych powodów obniża im oceny (dla przykładu - dałem jej Eisenhorna Dana Abnetta, i kiedy rozmawialiśmy po tym jak przeczytała widziałem że bardzo jej się podobało, sama zresztą wymieniała zalety książki, jednakże zaniżyła ocenę do 2/5 "bo to tylko Warhammer a nie oryginalna literatura").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakieś opracowanie mitologii Śródziemia? Coś na zasadzie Parandowskiego i jego opracowania mitów greckich. Chodzi o jakiś oficjalny materiał książkowy, z którego będzie można wyłonić konkretne informacje na temat np. Valarów lub rasy entów.

Chyba, że dzieła Tolkiena stanowią jedyne "opracowania" owej mitologii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się