HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

8 tom "Malazańskiej..." zakupiony. Do tego "Conan i pradawni bogowie" oraz "Inne Pieśni" Dukaja. Teraz tylko nadrobić aktualne zaległości książkowo-komiksowe i można się brać za ww. tytuły :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 16:43, kuba9876543210 napisał:

Czytalem pierwszy raz po angielsku, a pare lat pozniej po polsku Poe''ego w tlumaczeniu
Lesmiana i zupelnie inaczej tego drugiego odebralem, nie czulem tej grozy i gotyku.

Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem tomiku opowiadań E.A. Poe''go. Z 21 opowiadań - 15 przetłumaczył Bolesław Leśmian, pozostałe - Stanisław Wyrzykowski.
Wydanie - Wydawnictwo Literackie 1974r.
Nie miałem zastrzeżeń do klimatu. Ale nie czytałem oryginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 18:32, A-cis napisał:

> Czytalem pierwszy raz po angielsku, a pare lat pozniej po polsku Poe''ego w tlumaczeniu

> Lesmiana i zupelnie inaczej tego drugiego odebralem, nie czulem tej grozy i gotyku.
Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem tomiku opowiadań E.A. Poe''go. Z 21 opowiadań -
15 przetłumaczył Bolesław Leśmian, pozostałe - Stanisław Wyrzykowski.
Wydanie - Wydawnictwo Literackie 1974r.

Usunąć post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2013 o 18:32, A-cis napisał:

Akurat jestem szczęśliwym posiadaczem tomiku opowiadań


Takie malutkie? Chyba mam to samo, acz nie pod ręką, aby porównać ;]
Jak dla mnie było to bardzo słabe (choć byłem pod wrażeniem bardzo rozbudowanych opisów) - fabuły osadzają się na swego rodzaju twistach, które owszem, mogły się podobać - ale 100 lat temu.
O wiele bardziej podobały mi się opowiadania Lovecrafta (tematyka i klimat podobna ;)), też z jakiegoś starego zbioru (w Empiku widziałem niedawno reedycję tegoż, z kilkoma dodatkowymi historiami) - klimatyczne, że aż strach było do domu przez pola wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 15:46, Sebo922 napisał:

Gdzie proponujecie nabyć tytuły w związku z promocją światowego dnia książki? Gdzie wychodzi
najbardziej opłacalnie ? Na razie skłaniam się ku empikowi.


I chyba tam jest najlepsza oferta.

Dnia 23.04.2013 o 15:46, Sebo922 napisał:

PS: Czym różni się ta nowa zintegrowana edycja Pana Lodowego Ogrodu od starej?


Okładką, tj. stylem, złożeniem itp. Imo lepiej wygląda stara edycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 14:01, Pierogi_z_Cukrem napisał:

I jak, obłowił się ktoś na -30% z znanej sieci?
Udało mnie się zamówić między innymi Ostatniego Bohatera (dzięki maniekk za rekomendacje)


Ależ nie ma za co ;) sprawdź teraz, który z cykli Pratchetta Ci się spodoba i czytaj:)

Cykl o Rincewindzie
Cykl o Śmierci
Cykl o Straży Miejskiej
Cykl o Moiście von Lipwigu
Cykl o Czarownicach z Lancre
Cykl o Tiffany Obolałej (Akwili Dokuczliwej)

Moim osobistym fanem, jest straż miejska, a zaraz za nim Rincewind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydawnictwo Vesper wydało blisko 800 stronicową książkę (są jeszcze opowiadania podzielone na trzy tomy, jednak ja chciałem mieć jedną). Jako że ostatnio zagłębiam się właśnie w Lovecrafta to chciałem zbadać co leży u podwalin jego twórczości (i nie tylko jego). Wydawało mi się że tłumczenia z dawniejszego okresu są niejako bardziej autentyczne, choć i czytałem opinie niepochlebne. Fakt faktem pozycja wydaje się być niejako kompedium i także z tego powodu wydaje mi się być atrakcyjna. :)
maniekk: Jak podejdzie to z pewnością sięgnę i po kolejne wydawnictwa :)

20130423193740

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 18:42, Daelor napisał:

Jak dla mnie było to bardzo słabe (choć byłem pod wrażeniem bardzo rozbudowanych opisów)

No, Poe teraz z całą pewnością nie jest na topie. Poza "Studnią i wahadłem" chyba żadnego z tych opowiadań nie miałbym ochoty przeczytać ponownie.
Bardziej już podobają mi się opowiadania Wellsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2013 o 22:17, A-cis napisał:

> Jak dla mnie było to bardzo słabe (choć byłem pod wrażeniem bardzo rozbudowanych
opisów)
No, Poe teraz z całą pewnością nie jest na topie. Poza "Studnią i wahadłem" chyba żadnego
z tych opowiadań nie miałbym ochoty przeczytać ponownie.


Gdy rozum śpi budzą się upiory i tak należy podchodzić do opowiadań Poe-go, Lovecrafta, Stevensona i innych.

Dnia 23.04.2013 o 22:17, A-cis napisał:

Bardziej już podobają mi się opowiadania Wellsa.


Które też trącają o metafizykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czy jest tu na forum osoba która jest fanem Gwiezdnych Wojen i przeczytała książki osadzone w tym universum? :]
Które są godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 10:21, mlynar911 napisał:

Witam,
Czy jest tu na forum osoba która jest fanem Gwiezdnych Wojen i przeczytała książki osadzone
w tym universum? :]
Które są godne polecenia?

Przeczytałem do tej pory 5. Trzy z nich to "Noce Coruscant", potem "Wektor Pierwszy" oraz ostatnio "Darth Bane: Droga zagłady". Najbardziej podobały mi się "Noce Coruscant", świetnie oddany klimat planety-miasta, ciekawe postacie, nieco specyficznie napisana - autor skacze od postaci do postaci, przerywając jeden wątek drugim. Mimo to bardzo polecam. Za to kompletnie nie spodobał mi się chwalony wszędzie "Wektor Pierwszy". Kompletnie odrzuciło mnie wymyślanie kolejnych przygód bohaterów z filmów, do tego dochodzi wciśnięta na siłę rasa spoza galaktyki, jakby sama galaktyka była za mała do napisania kilku książek o niej... I na koniec mamy "Darth Bane". I tu mam już mieszane uczucia. Podobają mi się opisy Ciemnej Strony, dużo można się dowiedzieć. Przygody bohatera niby ciekawe, ale jakoś nie wciągnęły mnie. Ot, Bane zagląda tu i tam i nagle staje się potężniejszy i mądrzejszy od wszystkich. Zbyt banalne to. I chyba nie pociąga mnie Ciemna Strona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przeczytałem tylko trylogię Bane''a. Są to niezłe książki, zwłaszcza ostatnia część, ale nic ponadto. Jestem umiarkowanym fanem Gwiezdnych Wojen (tzn. jaram się filmami i grami oraz całą otoczką SW, jednak nie siedzę w tym za dużo, a żeby nie być pretensjonalny, to staram się za bardzo nie chwalić jakim wielkim fanem tego czy tamtego, "bo uwielbiam Nothing else matters, więc jestem fanem Metallici"; wiadomo o co chodzi), ale podobało mi się mroczniejsze podejście do uniwersum. Ciemna Strona Mocy jest naprawdę ciemna i nie pozostawia wątpliwości czym kierują się Sithowie. Czytałem to gdy w kioskach była dostępna kolekcja książek SW (nadal jest?), chciałem zebrać wszystkie, jednak dowiedziałem się, że ta trylogia to jedna z lepszych powieści SW. Wniosek? Trzeba być naprawdę wielkim fanem Gwiezdnych Wojen łaknącym wszystko co popadnie związane z tym uniwersum. Z książkami jest tak sobie, więc wolę poświęcić czas na lepsze powieści, a Gwiezdne Wojny wolę jako filmy, gry oraz... klocki LEGO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To muszę Ci powiedzieć ,że mam podobnie. też Uwielbiam filmy i gry z tego świata. Ostatnio wróciłem do Serialu St: Clone Wars i dlatego zaciekawiło mnie jak wyglądają książki o tej tematyce. A jak zobaczyłem w necie ile tego jest to aż zdeka mnie zatkało ;] kiedyś kolega opowiadał mi ,że jest trochę dobry ,ale są też te "nudne jak flaki z olejem". Dlatego by nie tracić na takowe czasu i pieniędzy wolałem zapytać na forum ;) Ale skoro poleczasz trylogię ciemnej strony mocy to się skuszę.
Chcoiaż z drugiej strony ciekawi mnie jaka jest różnica między książkami a filmami w sensie rozbieżności o "przefantazjowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić mojej mamie prezent w postaci książki. Lubi ona bardzo biografie i wspomnienia. Chodzi o coś, co potrafi wzruszyć i gwarantuje emocje. Książka o trudnościach życia i walce z nimi. Znajdzie się coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 00:21, Orion napisał:

Chcę kupić mojej mamie prezent w postaci książki. Lubi ona bardzo biografie i wspomnienia.
Chodzi o coś, co potrafi wzruszyć i gwarantuje emocje. Książka o trudnościach życia i
walce z nimi. Znajdzie się coś?

Archipelag Gułag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2013 o 10:21, mlynar911 napisał:

Witam,
Czy jest tu na forum osoba która jest fanem Gwiezdnych Wojen i przeczytała książki osadzone
w tym universum? :]
Które są godne polecenia?


Ze Star Wars przeczytałem wszystko, co jest po polsku. Polecam Opowieści z Kantyny Mos Eisley, Darth Maul oraz generalnie wszytsko to, co napisał Timothy Zahn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 00:21, Orion napisał:

Chcę kupić mojej mamie prezent w postaci książki. Lubi ona bardzo biografie i wspomnienia.
Chodzi o coś, co potrafi wzruszyć i gwarantuje emocje. Książka o trudnościach życia i walce z nimi.

Jeżeli nie ma nic przeciwko Wałęsie, to kup jej (wydane kilka miesięcy temu) wspomnienia żony Wałęsy - Danuty. Nie wiem czy tam będą emocje, bo nie czytałem, ale pozostałe warunki powinny być raczej spełnione :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytała to już :) A Archipelag Gułag chyba trochę na ciężki dla niej. Coś jeszcze by się znalazło? W piątek już są urodziny, a ja jeszcze nie mam nawet pomysłu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 18:23, Orion napisał:

Czytała to już :) A Archipelag Gułag chyba trochę na ciężki dla niej. Coś jeszcze by
się znalazło? W piątek już są urodziny, a ja jeszcze nie mam nawet pomysłu :P


"Prostaczkowie za granicą" Mark Twain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się