HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2013 o 10:13, kerkas napisał:

Poszperałem w sieci i znalazłem kilku autorów którzy są wymieniani jako z braku lepszego
słowa zawodowcy w tym gatunku pokroju Grishama:


Trcohę naciągana ta lista chyba. Nie wiem co tam robi np Deaver. Owszem pisze thrillery, ale nie sądowe. A Simmons? No chyba, że mam braki w jego twórczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2013 o 10:50, Feno napisał:

Trcohę naciągana ta lista chyba. Nie wiem co tam robi np Deaver. Owszem pisze thrillery,
ale nie sądowe. A Simmons? No chyba, że mam braki w jego twórczości.


"Konflikt interesów" Jeffery Deaver
"Ostrze Darwina" Dan Simmons

Pytanie brzmi czy te książki będą na tyle dobre co thrillery sądowe Grishama, ale to już @Anjinsan musi sprawdzić na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrej książki o historii Chin, może być po polsku lub angielsku, bez różnicy. Potrzebuję obszernej całej historii państwa, nie tylko historii najnowszej. Znacie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2013 o 23:43, Marcin08 napisał:

Tak trochę odwracając Twoje pytanie. Co byś sam oprócz Grishama polecił?


Oprócz Grishama to Steve Martini jest również specjalistą od gatunku. Pozostałe przeczytane przeze mnie książki to pojedyncze strzały różnych pisarzy (tzn pojedyncze w sensie, że ja czytałem jedną, nie że pisarz napisał tylko jedną powieść w tym gatunku), najlepiej wspominam "Uznany za niewinnego" Turowa, "Lęk pierwotny" Diehla, "Obietnica kłamstwa" Roughana i moja prywatna perełka czyli "Sprawa Bellamy''ego" Frances Noyes Hart. Do tej ostatniej mam dużą sympatię z trzech powodów:

- to pierwszy przeczytana przeze mnie książka z gatunku;
- to najczystsza postać tego gatunku jaką czytałem - z wyjątkiem trzech ostatnich stron cała akcja dzieje się na sali sądowej;
- do samego końca książki nie rozgryzłem sprawy.

@ kerkas

Ty to zawsze odrobisz zadanie domowe za pytającego :) Dzięki za listę, sporo na niej nieznanych mi nazwisk, więc wiele sobie po niej obiecuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 18:45, castlerock napisał:

> Zna ktoś ciekawą książkę o alchemii i chemii? :)

czyżbyś marzył o przemianie czegoś w złoto?


Zainspirowany cyklem książek stwierdziłem "dlaczego nie?" :P

Oczywiście chodzi o przeczytanie czegoś więcej, nie tworzenie złota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 20:20, Boguslav4 napisał:

> > Zna ktoś ciekawą książkę o alchemii i chemii? :)


Ale chcesz poznać chemię od strony naukowej czy po prostu jakieś abstrakcje w stylu Breaking Bad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2013 o 20:53, Evertsen_Dante napisał:

Ale chcesz poznać chemię od strony naukowej czy po prostu jakieś abstrakcje w stylu Breaking
Bad?


Breaking Bad nie oglądałem, zwyczajnie interesuje mnie historia dziedziny- co właściwie osiągneli alchemicy, jak chemicy zarabiali na życie zanim dokonali jakichkolwiek odkryć itp. :P

Edit. Jak historia gier komputerowych- wydaje się nudna niektórym, a to błąd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej książki o konkwistadorach odkrywających Amerykę. Interesuje mnie wersja fabularyzowana nie historyczna, wolałbym jednak mało fantastyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie po raz drugi "Krótką historię czasu" Stephena Hawkinga. Chętnie przeczytałbym inną tego typu (popularno-naukową) pozycję. Ale chcę, żeby była równie przystępna, a zarazem poszerzyła moją wiedzę. Poleci ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 00:59, kitek0101 napisał:

Poleci ktoś coś?


Bierz Michio Kaku, zasadniczo którąkolwiek z jego książek. Łatwe, przystępne, informatywne, ciekawe, fajnie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 01:07, Nagaroth napisał:

Bierz Michio Kaku, zasadniczo którąkolwiek z jego książek. Łatwe, przystępne, informatywne,
ciekawe, fajnie napisane.

No właśnie sam tak pomyślałem, ale jeżeli jeszcze polecasz to chyba się na niego zdecyduję. Z opisów najbardziej zainteresowały mnie dwie: "Hiperprzestrzeń" i "Wszechświaty równoległe". Wiesz może o nich coś więcej, czytałeś? Możesz którąś polecić szczególnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 01:13, kitek0101 napisał:

Wiesz może o nich coś więcej, czytałeś? Możesz którąś polecić szczególnie? :)


Czytałem całego Kaku, ogólnie to najbardziej polecam "Wrzechświaty równoległe" chyba najciekawsza, plus jedna z nowszych więc tak dużo informacji się nie zdezaktualizowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 03:59, meryphillia napisał:

"Błekitna Kropka" Carla Sagana.
Genialny klasyk.


True dat, jedyny powód z jakiego nie polecałem Sagana jest taki że obecnie może być ciężko go dorwać. Kaku jest natomiast w każdej większej księgarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 20:16, zerohunter napisał:

A coś więcej? Bo nie pamiętam żeby był z nią jakiś rozbudowany wątek, a sagę przeczytałem
kilka razy więc mogę pomóć.

Spoiler

Geralt opuszczał świątynie Melitele. Krótka pogawędka z Nenneke. Iola ze służkami przyniosła Geraltowi wyprawkę w skrzyni i nagle zachciała się z nim pożegnać. Gdy go dotknęła nastąpił dziwny opis "Krew. Ból. Łamane kości. Rozdzierane ciało" itp. . Nagle padła zakrwawiona na ziemię, Nenneke kazała ją odnieść a Geralt odjechał. Gdzieś wyczytałem, że skoro była wieszczką to ujrzała przyszłość Geralta ale jeśli tak to dlaczego ją to tak pokiereszowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się