HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2013 o 14:11, Dregorio napisał:

Znacie może jakieś książki o tematyce Wikingów? Mogą być wszelakie, ale proszę obok tytułu
dopisać gatunek jeśli łaska.


Książki Artura Szrejtera o mitach germańskich - Mitologia germańska, Bestiariusz germański i Demonologia germańska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może książkę "Cienie w mroku" Michelle Paver? Przykuła moją uwagę gdy byłem ostatnio w Empiku. Widzę, że coś w stylu filmu Carpentera "Coś" czy "Terroru" Dana Simmonsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś styczność z "Gwiazdozbiorem Psa"? Nie mogłem przejść obojętnie obok książki w klimatach post apo, ale wędkarz latający awionetką ze swoim psem na pokładzie ponad zdewastowanymi miastami zalatuje mi nieco teen fiction. Warto się za to w ogóle zabierać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakieś książki związane z polityką i historią(tak od IIWŚ) konfliktów na bliskim wschodzie? Coś dla człowieka który wcześniej się specjalnie historią nie interesował. Tylko proszę bez fikcji literackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2013 o 22:19, Fimbulvinter napisał:

Może ktoś powiedzieć czy w Łodzi znajdę jakieś dobre księgarnie i gdzie? Nie chodzi mi
o Matras czy Empik.


A wypróbowałeś "sieciówkę" tanich książek http://dedalus.pl/ ?
Oddział w Warszawie ja osobiście sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem się trochę w tego darmowego Conana i jakoś tak mnie naszła ochota na to uniwersum, które bardzo mi się podoba.
Tak więc pytanie: gdybym brał się za czytanie o Conanie, to zacząć od opowiadań Howarda czy od czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Conan i Pradawni Bogowie. Ja od tego zacząłem, i co prawda skończyłem, ale to chyba najlepsze co można na początek. Jest to jeden z trzech tomów gdzie są, chyba, wszystkie opowiadania Howarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2013 o 21:48, Reffan napisał:

Tak więc pytanie: gdybym brał się za czytanie o Conanie, to zacząć od opowiadań Howarda
czy od czegoś innego?


Howard i tylko Howard. Rebis ostatnimi czasy wydał wspaniałe trzy tomy zawierające wszystkie teksty Howarda o Conanie. Conan i Pradawni Bogowie, Conan i Skrwawiona Korona oraz Conan i Miecz Zdobywcy. Get ''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2013 o 23:47, Nagaroth napisał:

Howard i tylko Howard. Rebis ostatnimi czasy wydał wspaniałe trzy tomy zawierające wszystkie
teksty Howarda o Conanie. Conan i Pradawni Bogowie, Conan i Skrwawiona Korona oraz Conan
i Miecz Zdobywcy. Get ''em.


Czyli tego wszystkiego co nie wyszło spod pióra Howarda nie tykać nawet? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 13:21, Reffan napisał:


Czyli tego wszystkiego co nie wyszło spod pióra Howarda nie tykać nawet? ;)


Zależy. L. Sprague de Camp był całkiem sprawnym naśladowcą i IMO warto dać mu szansę. Byle ze świadomością, że to jednak nie oryginalny Conan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2013 o 13:21, Reffan napisał:

Czyli tego wszystkiego co nie wyszło spod pióra Howarda nie tykać nawet? ;)


Najpierw przeczytaj oryginalnego Conana pióra Howarda później popróbuj naśladowców mając na uwadze to że efekty tego naśladownictwa są bardzo różne.
Na pocieszenie dodam że Conan to nie jedyny barbarzyńca którego stworzył Howard.
Wydawnictwo Rebis szykuje niespodziankę

20130909231136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się