HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2013 o 23:46, Nagaroth napisał:

Oż kurde, Król Kull i Solomon Kane! You''ve made my day :D


Polecam się na przyszłość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "w Kraju niewiernych". Zbiór kilku świetnych opowiadań. Nie są super ciężkie w odbiorze, a można zapoznać się z jego stylem. Możesz też zacząć od "Xarasa Wyżryna i innych fikcji narodowych". Reszta jego książek jest cięższ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 19:05, Fimbulvinter napisał:

Co od Dukaja jako pierwsze warto wziąć?


Jako, że Dukaj jest ciężki dość w odbiorze i wiele osób się od tego odbija (raczej mało wymagający czytelnicy, bo facet to geniusz, ale nie ma czytelnika za debila, więc każe mu trochę pomyśleć) warto spróbować jego stylu od jakiegoś zbioru opowiadań. "Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe" (uwielbiam sposób w jaki przedstawiono ideę patriotyzmu w tym zbiorze) będą w sam raz, tak samo jak "W kraju niewiernych".

Ja tam zaczynałem od "Lodu", ale to była dość hardkorowa decyzja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2013 o 19:05, Fimbulvinter napisał:

Co od Dukaja jako pierwsze warto wziąć?


"W kraju niewiernych" już polecono. Co do Xavrasa to nie wiem, bo nowego wydania nie widziałem, a stare miało tylko dwa opowiadania.
Ewentualnie "Córka łupieżcy", powieść, ale krótka - na standardy Dukaja to w zasadzie tylko opowiadanie, jakaś wprawka ;-)
"Król bólu" to w zasadzie też zbiór opowiadań, ale cięższych stylistycznie, chociaż lepiej pokazujących styl, w jakim Dukaj pisze obecnie.

Z powieści IMO najlepsze są "Inne pieśni", ale z powieściami masz ryzyko, że nie podejdą wcale i odłożysz szybko, a przy opowiadaniach zawsze możesz przejść do kolejnego.
Zdecydowanie nie zaczynać od "Lodu" ani "Czarnych oceanów", raczej nie brać też na pierwszy ogień "Extensy" i "Perfekcyjnej niedoskonałości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie bardzo odpowiadam na pytanie, ale nie zaczynaj od "Solaris" ani od "Niezwyciężonego". Ja zacząłem i tylko się zniechęciłem. Wszyscy teraz jarają się Lemem, a ja uważam go za nadętego pisarza, który zmarnował czas. Mam wrażenie, że coś mnie omija, ale już za późno. Nie powtarzaj mojego błędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2013 o 18:42, darth_16 napisał:

Wiem, że nie bardzo odpowiadam na pytanie, ale nie zaczynaj od "Solaris"

Mnie "Solaris" spodobało się dopiero przy drugim czytaniu. A jeszcze bardziej przy trzecim :-)
Ale przeczytałem ponad 20 jego powieści i bardzo go sobie cenię, chociaż nie ukrywam, że najbardziej mi odpowiada ta jego twórczość obejmująca klasyczną SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się kiedyś zabiorę, ale póki co czuję się fizycznie zmęczony, na samą myśl czytania kolejnych "przygód" bohatera i jego kobiety(bo sam opis planety i koncepcja - świetne są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś info, kiedy wyjdzie "Inferno" Browna ?
Były ploty w maju że ma być na jesieni, dokładnej daty nie podano.
A teraz nigdzie żadnej informacji nie mogę znaleźć na ten temat.


EDIT: Pytanie nie ważne.
Jak kogoś interesuje, premiera ma być w 09.10.2013. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w okolicach premiery, dla fanów pozycja obowiązkowa, jednak powielanie schematów znanych z poprzednich książek może niektórych znudzić. Cóż w końcu to rzemieślnik Brown ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 14:08, Orionov napisał:

Witam. Przygotowuję się powoli do matury i w związku z tym pytanie. W których dziełach
Witkacego można dostrzec dekadentyzm?


:D:D pojechałeś :D:D:D
bez urazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po przeczytaniu ostatniego tomu Pana Lodowego Ogrodu i muszę powiedzieć, że... 100 stron więcej by nie zaszkodziło :)
Książka świetna, chyba najlepsza ze wszystkich tomów.

Spoiler

Szkoda tylko, że Drakkainen na Ziemii i że niepokazano jak uciekł (szczególnie, że autor dotychczas nawet najbardziej nieprawdopodobne rzeczy potrafił ciekawie opisać). Jak ostatecznie skończył Fjollsfinn? Nie wiem, czy tylko ja po ostatnich stronach zdałem sobię sprawę że było 3 Panów Lodowego Ogrodu :) i tytuł nabrał dodatkowego znaczenia.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 17:50, Shinigami napisał:

Przeczytałem w okolicach premiery, dla fanów pozycja obowiązkowa, jednak powielanie schematów
znanych z poprzednich książek może niektórych znudzić. Cóż w końcu to rzemieślnik Brown
;D


To prawda, że schemat się powtarza.
Ale still dla fana (jak ja xD), obowiązkowa lektura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszła mnie ochota na jakieś rasowe fantasy. Polecicie coś ciekawego?
"Kroniki Czarnej Kompanii" nadają się? Bo różne opinie o niej słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się