HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2013 o 01:45, Perry_Cox napisał:


Ile kosztowało?

No dokladnie 35 zyli. Wiec moim zdaniem bardzo sie opłaca. Czytal z was juz ta ksiazke? Lepsza niz poprzednie czesci? Ja od tej ksiazki oczekuje co najmniej tego poziomu co "Zaginiony symbol".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 21:56, KrzysztofMarek napisał:

Mój wiek ma dodatkową zaletę: po trzech - czterech latach mogę czytać książkę na nowo,
bo już ledwo pamietam główny wątek i mogę na nowo cieszyć się treścią i kunsztem autora.

Wiesz. To dziwne, ale mam bardzo podobnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 12:28, A-cis napisał:

autora.
Wiesz. To dziwne, ale mam bardzo podobnie :-)

Ja mimo dość młodego wieku, potrafię po roku pochłonąć jakąś książkę (czasem serie) ponownie mimo, że znam główny wątek i nie tylko :) Chyba to można nazwać już zboczeniem, bo jeśli jakaś książka mnie interesuje, to po jakimś czasie lubię wiedzieć wszystko co się w niej znajdowało i może odkryć coś jeszcze, co wcześniej przeoczyłem, lub nie mogłem wiedzieć nie znając całej treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2013 o 13:40, Mange napisał:

Ja mimo dość młodego wieku, potrafię po roku pochłonąć jakąś książkę (czasem serie) ponownie
mimo, że znam główny wątek i nie tylko :) Chyba to można nazwać już zboczeniem

Tylko co innego jest mieć swoją ulubioną powieść (-ci), do których się chętnie wraca świadomie (ja też mam takich kilka), a co innego brać się za książkę - w przekonaniu że to jest nieznana pozycja - i ... po kilkudziesięciu stronach odkryć, że się już ją czytało :-D
A my tu pisaliśmy o jeszcze innym przypadku: gdy się książkę czytało tak dawno, że nic (lub niewiele) się nie pamięta z treści. Jest tylko ogólne wrażenie, że była niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Wiedźmin (Sezon Burz) zapowiedziany na 6 listopada. Jestem zdziwiony, że nikt o nim wcześniej nie słyszał.
Ciekawe czy Sapek jest w formie, czy brakuje mu trochę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było już od kilku lat że coś ze świata wiedźmina pisze ale nie znano szczegółów. Dopiero dziś czegoś się dowiedzieliśmy. Swoją drogą mam nadzieję, że to będzie lepsze od sagi która była miejscami nudnawa choć bawiłem się całkiem dobrze podczas lektury. Mam nadzieję że będzie temu bliżej do opowiadań przynajmniej jeśli chodzi o treść, bo skoro to jest powieść to na kilka osobnych historii nie ma co liczyć. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie o tym myślałem chwilę i doszedłem do wniosku że to może być fake. Zobaczcie: na stronie wydawcy nie ma wzmianki o tej premierze. Pre- order można zamówić tylko u jednego użytkownika na allegro i nigdzie indziej (przynajmniej ja nie znalazłem) choć wydaje się on wiarygodny, bo ma tysiące pozytywów, ale to nie zmienia faktu że coś tu śmierdzi. Obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 22:58, Thalanthas napisał:

Tak sobie o tym myślałem chwilę i doszedłem do wniosku że to może być fake. Zobaczcie:
na stronie wydawcy nie ma wzmianki o tej premierze. Pre- order można zamówić tylko u
jednego użytkownika na allegro i nigdzie indziej (przynajmniej ja nie znalazłem) choć
wydaje się on wiarygodny, bo ma tysiące pozytywów, ale to nie zmienia faktu że coś tu
śmierdzi. Obym się mylił.


No ja nie wiem, właśnie czytam próbkę, która ma 11 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem ale to przynajmniej według niekórych jest bardzo nie podobne do stylu ASa. Jest przeciętny. Informacja o premierze rozprzestrzeniła się błyskawicznie po polskim Internecie, ale źródła nie da się odnaleźć, a to już jest podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:58, Ostrowiak napisał:

to byś napisał lepsze

sapkosky nigdy nie ukrywał że pisze dla kasy


Ja też poniekąd piszę dla kasy :)
Tylko mi nie wychodzi.

Poważniej - to jest raczej jego maniera, maska - Sapkowski kreuje się na takiego twardego, nabuzowanego Pana Pisarza, ale ja myślę, że za drzwiami swojego domu, przy klawiaturze jest zupełnie inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytał ktoś Pieśń lodu i ognia i mi powie czy to do końca jest już tak nudne? Jestem gdzieś na 17% Starcia Królów i stwierdzam, ze jak nikt mnie nie zachęci zapewniając mnie, ze będzie tam dalej dużo fajnych intryg i trójkąta to kończę z tym, bo nie chcę mi się męczyć kolejnych 10% przez miesiąc. Jak Gra o Tron była genialna to to to ja nie wiem co to ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się