HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2013 o 22:44, Markush napisał:

Przeczytał ktoś Pieśń lodu i ognia i mi powie czy to do końca jest już tak nudne? Jestem
gdzieś na 17% Starcia Królów i stwierdzam, ze jak nikt mnie nie zachęci zapewniając mnie,
ze będzie tam dalej dużo fajnych intryg i trójkąta to kończę z tym, bo nie chcę mi się
męczyć kolejnych 10% przez miesiąc. Jak Gra o Tron była genialna to to to ja nie wiem
co to ma być.

co to ma być? tylko jedna z najlepszych serii ever.
ale przyznać muszę, że na Starciu też się wynudziłem ostro. Nawałnica za to była już totalnie szalonym rollercoasterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 22:44, Markush napisał:

Przeczytał ktoś Pieśń lodu i ognia i mi powie czy to do końca jest już tak nudne?

"Starcie Królów" to IMO najnudniejsza część serii i też się długo z nią męczyłem. Na szczęście "Nawałnica Mieczy" (obydwie części) przywraca wysoki poziom, który jest niestety lekko zbity w "Uczcie dla Wron". Piąta część to w sumie też taka huśtawka, ale całkiem płynnie mi się przez to brnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu hejtu, hejtu na Sapkowskiego i "Sezon burz" - też uważam, że za wybór tego fragmentu ktoś powinien zostać wymazany z fantastycznej mapy Polski, bo ów pokazuje tylko, iż nabuzowany od przecinków styl mu pozostał (4 w tym zdaniu i rośnie, uszanowanko) - a ja na wczorajszej promocji w Empiku - otwarcie sklepu i -35% - kupiłem "Rękopis znaleziony w smoczej jaskini". Łasiłem się na to od dawna, a tu się jeszcze okazuje, że uzupełnione kilkoma zdaniami w 2011r., więc rozleniwienie i pijaństwo ASa od wydania "Żmiji" fałszem jest, bo chociażby sagę "Zmierzch" przeczytał (co tłumaczy nałóg) i opisał przy haśle o wampirach. A więc czego by o pisarzu nie powiedzieć (a mogę wiele, jestem z Poznania), wiedzę literacką ma, jakiej my przy najśmielszych cudach medycyny nie dogonimy - a wszystko przez cuda Internetu :( Co nie zmienia faktu, że fabularnie pierwszych opowiadań o Wiedźminie nie dogoni, na pewno nie Idrami, irydami ani Irtykami.

Co do Sagi Martina - również rozpocząłem "Ucztę..." i brak pewnej postaci mnie zasmucił

Spoiler

(oczywiście chodzi o Dany, Tyrion do piachu)

, co innego za to śmiechło. Rozdział pierwszy - Prolog, drugi - Prorok. Nie wiem, jak dalej, ale na moje może to być jakiś
Spoiler

Prokop *rimshots and flies away*


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 09:30, Liqid napisał:

Co do Sagi Martina - również rozpocząłem "Ucztę..." i brak pewnej postaci mnie zasmucił

Spoiler

(oczywiście chodzi o Dany, Tyrion do piachu)

, co innego za to śmiechło. Rozdział
pierwszy - Prolog, drugi - Prorok. Nie wiem, jak dalej, ale na moje może to być jakiś
Spoiler

Prokop *rimshots and flies away*



Uczta to de facto tom 3,5, przyczynek do Nawałnicy - Martin jest pisarzem tak horrendalnie upierdliwym, że woli natrzaskać trzysta stron pojedynczego wątku i wrzucić go do innej książki, bo tak mu pasuje.

Powinien się od Sapkowskiego uczyć - "książkę pisze się rok". Kolejny rok przepija się zyski, hohoho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie brzmi opis nowej powieści Sapkowskiego na Empik.com:

Nowa, porywająca powieść o wiedźminie Geralcie. Na scenę powracają Jaskier i Yennefer. Geralt znowu walczy z bestiami i romansuje. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Historia nie kończy się nigdy.

http://www.empik.com/sezon-burz-sapkowski-andrzej,p1083730592,ksiazka-p

wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 14:57, lis_23 napisał:

wtf?


Normalny opis :) Mnie bardziej interesuje czy Sapkowski wróci do swojej najlepszej formy z Krwi Elfów i Czasu Pogardy, czy też popełni coś na miarę Pani Jeziora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 15:10, pawbuk napisał:

> wtf?

Normalny opis :) Mnie bardziej interesuje czy Sapkowski wróci do swojej najlepszej formy
z Krwi Elfów i Czasu Pogardy, czy też popełni coś na miarę Pani Jeziora :D


Jak normalny, skoro Geralta w powieści ma nie być?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 15:23, lis_23 napisał:

Jak normalny, skoro Geralta w powieści ma nie być?.


Właśnie się nad tym zastanawiałem - w jednym miejscu czytałem, że Geralta ma nie być, w innym jest napisane, że książka będzie o nim...
Zresztą, fragment mówi właśnie o Geralcie :) Zastanawiające :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstęp to ściema, a raczej chytre wprowadzenie do zwrotu akcji - bohaterem nie będzie Geralt, wszak ten zbiera pieniądz i odjeżdża w nieznane (a wiele lat później umiera w wiadomy sposób). Protagonistą będzie tutaj sam

Spoiler

żupan, Albert Smulka

- szachraj i pierwszej wody kombinator, łasy na tron królewski, atoli pierwej musi on awansem wyrwać się z tej gminy, nad którą coraz gęściej ulewy straszne się zbierają.
Jak na moje - Zajdel murowany, a co tam - wręcz rumowany!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 17:22, Sandro napisał:

Wiadomo w ogóle coś o dacie premiery nowego Wiedźmina? Żaden news o tym nie wspomina,
ale gdzieś mi mignęło info o 6 listopada.


Taka data widnieje na stronie empiku, ale nie widziałem żadnego oficjalnego info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa wyjaśniona :D Postać Geralta jest jedynie "chłytem" marketingowym - we fragmencie jest i to koniec jego bytności na stronach książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 22:05, pawbuk napisał:

No to sprawa wyjaśniona :D Postać Geralta jest jedynie "chłytem" marketingowym - we fragmencie
jest i to koniec jego bytności na stronach książki :)


Właśnie dziś odebrałem swój egzemplarz Sezonu Burz.
Spokojnie...
Spokojnie...
Jeszcze trochę...
[werble]
Geralt

Spoiler

jest bohaterem książki

. Dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2013 o 20:06, pawbuk napisał:

Tak, wiem :) Nie mam za to pojęcia skąd wzięła się informacja, że bohaterem jest ktoś
inny ;)

A no pewnie taka byla strategia marketingowa, "ujawnimy, ale tak nie do konca czy Geralt jest a moze nie jest, ale tak na 50% jest, no ale jest mozliwosc ze nie bedzie, bohaterem tej ksiazki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwnie się czyta ten Sezon Burz

opowiadania były drobne, sprytne i dowcipne, Saga była gigantycznym molochem żyjącym dobrymi dialogami i kilkoma pomysłami na fabułę

a to jest niby powieść, ale jakaś taka lekka, przyziemna, żadne pradawne zło w oddali nie majaczy, wiedźmin swoje prywatne interesy załatwia i śmichy-chichy u czytelnika wzbudza, bo Sapkowski na starość się robi zgryźliwy

być może wrażenia pierwsze to i fałszywe, na razie nie ma wiedźmina w wiedźminie, tylko nowa jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się