HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Co do Metra i metra - wcale nie jest powiedziane, że akcja Metra musi się dziać w normalnym metrze. Polska przecież posiada wiele miejsc podziemnych, gdzie ludzie mogliby się skryć i żyć - wszystko dzięki komunistycznym władzom, które przecież szykowały się kiedyś na wojnę atomową. Miejsc jest kilka, ja jako Krakus liczę na Nową Hutę, byłoby śmiesznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 00:55, pawbuk napisał:

Na razie przeczytałem M2033, M2034 oraz Piter. Zdecydowanie najlepsze jest M2033, a szczególnie jego początek

Książki Głuchowskiego to w ogóle osobny level i nawet nie próbuję ich porównywać z powieściami z Uniwersum. Po prostu boję się takiego żerowania na marce, szczególnie że takich powieści ukazało się już w Rosji coś koło 40. Nic dziwnego, że w Polsce co roku wychodzą przynajmniej 2 nowe. Ale nie dość, że wszystkie zostały zatwierdzone przez samego autora całego uniwersum, to domyślam się, że polski wydawca zaczyna od publikacji przekładów tych najbardziej uznanych historii więc póki co można śmiało się za nie brać.

Dnia 10.01.2014 o 00:55, pawbuk napisał:

A jak Inferno? Bo leży mi na półce, ale jeszcze nie zdążyłem przeczytać :D

Bardzo fajne, nie wiem nawet czy nie moja ulubiona powieść Browna. W kwestii czysto technicznej jest przeciętnie, bo autor powiela te same schematy co w poprzednich przygodach Langdona, ale same nawiązania do Boskiej Komedii i średniowiecznej plagi kupiły mnie w całości. Dobrze się to czyta i świetnie chłonie apokaliptyczny klimat książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Jako że to forum gram.pl, zapewne nikogo nie zdziwi, że jestem graczem, więc też i książki dla gracza poszukuję. Coś w klimatach jakiegoś mrocznego science-fiction (coś w stylu Alien, Predator albo jeszcze lepiej Dead Space). Coś o kosmosie, przyszłości, krwiożerczych kosmitach, dziwnych opuszczonych planetach i takich tam. Wolałbym, żeby książka skupiała się na jednym konkretnym bohaterze i nie miała przesadnie wiele wątków, szukam raczej czegoś lekkiego do czytania. Jednak jeśli nie, to jakieś międzygwiezdne spiski i wojny też wchodzą w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 21:15, Cos napisał:

Jako że to forum gram.pl, zapewne nikogo nie zdziwi, że jestem graczem, więc też i książki
dla gracza poszukuję. Coś w klimatach jakiegoś mrocznego science-fiction (coś w stylu
Alien, Predator albo jeszcze lepiej Dead Space). Coś o kosmosie, przyszłości, krwiożerczych
kosmitach, dziwnych opuszczonych planetach i takich tam.

Proponuję "Misję międzyplanetarną", którą napisał A. E. Van Vogt. Chyba dostaniesz to czego chcesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fanów muzyki i książek o muzyce - czy ktoś z Was zna dobrą książkę o Franku Zappie? Może być po polsku, ale równie dobrze też po angielsku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 12:12, darth_16 napisał:

Mam pytanie do fanów muzyki i książek o muzyce - czy ktoś z Was zna dobrą książkę o Franku
Zappie? Może być po polsku, ale równie dobrze też po angielsku. ;)

"Frank Zappa. Takiego Mnie Nie Znacie"- Frank Zappa ,Peter Occhiogrosso. Książka nie dostępna w polskich księgarniach, wersja po angielsku dostępna na Amazon.com http://www.amazon.com/The-Real-Frank-Zappa-Book/dp/0671705725/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1389441741&sr=8-1&keywords=frank+zappa+book

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tutaj, mam nadzieję, że nikogo to nie zaboli :)
Pilnie potrzebuję pomocy przy bibliografii do tematu: "Wpływ doświadczeń z dzieciństwa i młodości na dorosłe życie bohaterów. Omów temat na wybranych przykładach z literatury."
Będę niesamowicie wdzięczny za każde propozycje utworów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 13:24, Nikodem95 napisał:

Jeszcze tutaj, mam nadzieję, że nikogo to nie zaboli :)
Pilnie potrzebuję pomocy przy bibliografii do tematu: "Wpływ doświadczeń z dzieciństwa
i młodości na dorosłe życie bohaterów. Omów temat na wybranych przykładach z literatury."
Będę niesamowicie wdzięczny za każde propozycje utworów :)

Hah pierwsze co mi wpadło do głowy do Lśnienie---> Doktor Sen i przemiana Dannego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 13:42, Accid napisał:

Hah pierwsze co mi wpadło do głowy do Lśnienie---> Doktor Sen i przemiana Dannego
:P

Dosyć długie, ale może się przydać. Tylko, że w utworze jeśli dobrze widzę nie ma mowy o życiu dorosłym Dannego, więc jak napiszę o wpływie dzieciństwa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 14:21, Woko11 napisał:

W "Lśnieniu" jest opis dzieciństwa Danny''ego, a w "Doktorze Sen" jest on już dorosły
;)

Faktycznie :)
Dodam, że sam wybrałem póki co: Przedwiośnie, Granicę i Szerszenia - Voynicha.
Wiersze, filmy czu muzykę adekwatną do tego tematu też chętnie przygarnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wziąć "Davida Copperfielda" Charlesa Dickensa, albo (jeszcze lepiej nawet) "Obsługiwałem angielskiego króla" Bohumila Hrabala. Obie gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 01:30, A-cis napisał:

Proponuję "Misję międzyplanetarną", którą napisał A. E. Van Vogt. Chyba dostaniesz to
czego chcesz :-)


W zasadzie to chciałem coś, co mógłbym sobie kupić i postawić potem na półeczce, a tę pozycję ciężko będzie znaleźć. Ale wygląda na to, że to klasyka, a nigdy nie miałem okazji czytać, więc się zainteresuję. Dzięki.

Tak przy okazji, to słyszałem kiedyś, że istnieją takie strony, gdzie można się zalogować, ocenić parę książek, dodać do ulubionych czy coś takiego i potem strona proponuje Ci na podstawie tych "ulubionych" pozycje, które mogłyby przypaść do gustu. Ktoś coś wie na ten temat? Miał do czynienia z jakąś taką stroną? Może ktoś z tego korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 14:28, Nikodem95 napisał:

Faktycznie :)
Dodam, że sam wybrałem póki co: Przedwiośnie, Granicę i Szerszenia - Voynicha.
Wiersze, filmy czu muzykę adekwatną do tego tematu też chętnie przygarnę.


Jeśli chodzi o muzykę to może album "The Human Equation", Ayreona się przyda.

Wszystkie albumy Ayreona to rock opera czyli są to, że tak powiem opowiadania. Jeśli chodzi o The Human Equation, jest to opowieść o pewnym gościu co uległ wypadkowi samochodowemu i w szpitalu leży 20 dni w śpiączce. Podczas niej bohater rozmawia ze swoimi emocjami (duma, miłość, złość itp) i analizuje wraz z nimi swoje życie, w tym swoje dzieciństwo. Po tej analizie okazuje się, że ten "wypadek" niekoniecznie ma znamiona wypadku.

Do przesłuchania polecam znaleźć słowa i ewentualnie poszukać jakieś streszczenie jakbyś nie dawał rady z fabułą. Jak jesteś zaciekawiony to podaję link do youtuba z I częścią albumu, gdzie masz podane lyricsy: http://www.youtube.com/watch?v=codSKV_0NrQ . Drugą część znajdziesz już sam ;]

Tak nawiasem jest to bardzo dobry album ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:34, Cos napisał:

Tak przy okazji, to słyszałem kiedyś, że istnieją takie strony, gdzie można się zalogować,
ocenić parę książek, dodać do ulubionych czy coś takiego i potem strona proponuje Ci
na podstawie tych "ulubionych" pozycje, które mogłyby przypaść do gustu. Ktoś coś wie
na ten temat? Miał do czynienia z jakąś taką stroną? Może ktoś z tego korzysta?


Rekomendacje są w sumie na wszystkich "czytelniczych" stronach, np. Lubimy Czytać, Goodreads, Biblionetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:34, Cos napisał:

Tak przy okazji, to słyszałem kiedyś, że istnieją takie strony, gdzie można się zalogować,
ocenić parę książek, dodać do ulubionych czy coś takiego i potem strona proponuje Ci
na podstawie tych "ulubionych" pozycje, które mogłyby przypaść do gustu. Ktoś coś wie
na ten temat? Miał do czynienia z jakąś taką stroną? Może ktoś z tego korzysta?

Ja osobiście korzystam z - wspomnianej przez Woko11 - Biblionetki. Ma ona właśnie opcję polecania ale z tego akurat nigdy nie korzystam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Skończyłem właśnie "Pawilon kwiatu brzoskwini" - książka dobra, nawet bardzo dobra. Przybliża świat chin przed inwazją Japonii w latach 20-stych XX wieku, poprzez życie luksusowej dziwki. Wbrew pozorom, książka wcale nie o seksie, ale o poszukiwaniu własnej wartości, miłości i części szczęścia w surowym świecie dalekiego wschodu.

Mogę polecić. I polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 21:15, Cos napisał:

Coś o kosmosie, przyszłości, krwiożerczych kosmitach, dziwnych opuszczonych planetach i takich tam.

O książce samej w sobie się nie wypowiem, bo dopiero dzisiaj ją kupiłem (10zł w MediaMarkt), ale okładka i opis na odwrocie bardzo mnie zaciekawiły.
http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/silentium-universi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 15:47, IqbaI napisał:

Jeśli chodzi o muzykę to może album "The Human Equation", Ayreona się przyda.


Faktycznie wydaje się to być ciekawe. Wielkie dzięki i Tobie i reszcie użytkowników.

Więcej propozycji mile widzianych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2014 o 21:12, Sandro napisał:

> Coś o kosmosie, przyszłości, krwiożerczych kosmitach, dziwnych opuszczonych planetach
i takich tam.
O książce samej w sobie się nie wypowiem, bo dopiero dzisiaj ją kupiłem (10zł w MediaMarkt),
ale okładka i opis na odwrocie bardzo mnie zaciekawiły.
http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/silentium-universi


Powiem tak - Jak ogólnie Domagalski nie pisze źle, tak Silentium Universi nie podobało mi się za bardzo. Prawda, warsztat ładny i sama historia też idzie do przodu, ale trochę się to wszystko nie klei. A najgorszym było poczucie dla mnie, że jeśli chodzi o SF, to było go mało. Nie zrozum mnie źle, po czytaniu nie miałem wrażenia, że książka jest zła, ale... nie miałem też odczucia, że dobra. Przeczytałem, zapomniałem. To nie jest SF, które się pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się