HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Panowie, kończy mi się "Malazańska Księga Poległych" w związku z tym szukam coś podobnego. Z góry mówię, że "Gra o Tron" odpada ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 00:17, maniekk napisał:

Panowie, kończy mi się "Malazańska Księga Poległych" w związku z tym szukam coś podobnego.
Z góry mówię, że "Gra o Tron" odpada ;)


Co prawda Malazańskiej... nie czytałem (pierwszy tom leży na półce i czeka :P), ale często ludzie porównują ją do cyklu o Czarnej Kompanii Glenna Cooka, który czytałem i jest to troszkę niegórnolotne, ale sympatyczne fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2014 o 23:53, Ostrowiak napisał:

> Jeśli myślisz, że książka nie jest w stanie Cię przestraszyć to przeczytaj ...........

> Byłbym wdzięczny za dokończenie powyższego zdania.

"Pismo i różnica" J. Derridy

OK, ogarnę tuż po "Tako rzecze Zaratustra" Nietzschego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 09:21, kaczek93 napisał:

OK, ogarnę tuż po "Tako rzecze Zaratustra" Nietzschego.


Napisz potem, czy się podobało. Ja sam dobrnąłem do +/- połowy i poza paroma chwytliwo-głębokimi tekstami nie porwało mnie. Tak literacko, jak i filozoficznie (na tyle, na ile samouk-pasjonat ocenić może, czyli niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2014 o 12:12, Ostrowiak napisał:

co ma najstraszniejsza książka w historii literatury

do filozoficznego traktatu


Kolejność w jakiej mógłbym to przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan Lodowego Ogrodu i Malowany Człowiek są już zamkniętymi seriami?

Za niedługo matura, więc trzeba listę robić tego, na co się będzie miało w końcu czas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:05, zerohunter napisał:

Pan Lodowego Ogrodu i Malowany Człowiek są już zamkniętymi seriami?

Za niedługo matura, więc trzeba listę robić tego, na co się będzie miało w końcu czas:D


Pan Lodowego Ogrodu tak, zamknięta seria, 4 tomy. Malowanego Człowieka nie tykaj kijem przez szmatę nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:05, zerohunter napisał:

Pan Lodowego Ogrodu i Malowany Człowiek są już zamkniętymi seriami?

Pierwsza pozycja, miazga. Naprawdę warto przeczytać, jak dla mnie jedna z najlepszych polskich (obok Wiedźmina) serii fantasy. Szczególnie pierwszy tom, sam miód:). Malowanego Człowieka nie czytałem, może w okolicach wakacji sobie obczaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 21:10, Outlander-pro napisał:

> Pan Lodowego Ogrodu i Malowany Człowiek są już zamkniętymi seriami?
>
> Za niedługo matura, więc trzeba listę robić tego, na co się będzie miało w końcu
czas:D

Pan Lodowego Ogrodu tak, zamknięta seria, 4 tomy. Malowanego Człowieka nie tykaj kijem
przez szmatę nawet.


Whyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2014 o 22:15, Evertsen_Dante napisał:

Wpisz sobie "Brett" i poczytaj opinie gramowiczów. Mnie odwiedli i dobrze :)


Ja akurat czytałem i bardzo mi się cała seria podobała, choć pierwsza część najlepsza. Przede wszystkim świetnie wymyślony świat, pozornie zbliżony do zwykłego europejskiego średniowiecza.
Widać jednak, że to seria raczej dla młodzieży, zwłaszcza w późniejszych częściach.

Teraz czytam Ogrody Księżyca (Malazańska Księga Poległych) i jak na razie jest nieźle, choć wg mnie do absolutnego topu (moim skromnym zdaniem Władca Pierścieni za wykreowany świat i dwie pierwsze części Wiedźmina za klimat) trochę brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś z Was zna książkę o gitarach? Ale nie o nauce, ale raczej o historii instrumentu, techniczne aspekty itd. Ideałem byłaby taka pozycja tylko o elektrykach, ale nie pogardzę niczym w tym stylu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam książki o mechanice samochodowej gdyż muszę trochę podszkolić się w teori :D. Najlepiej jak związana była by już na poziomie technika mechanik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:31, Kubson023 napisał:

Witam szukam książki o mechanice samochodowej gdyż muszę trochę podszkolić się w teori
:D. Najlepiej jak związana była by już na poziomie technika mechanik .

Na mechanika może i się nadajesz, ale dość słabo. Dlaczego słabo? Bo najlepiej zwrócić się do wujka Google i ten od razu poda Ci podstawowy podręcznik:
http://www.ceneo.pl/29453
Do wyboru i do koloru. Potem możesz zawsze poszukać lepszych - po lekturze podstawowej będziesz wiedział, czego Ci naprawdę potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:59, KrzysztofMarek napisał:

> Witam szukam książki o mechanice samochodowej gdyż muszę trochę podszkolić się w
teori
> :D. Najlepiej jak związana była by już na poziomie technika mechanik .
Na mechanika może i się nadajesz, ale dość słabo. Dlaczego słabo? Bo najlepiej zwrócić
się do wujka Google i ten od razu poda Ci podstawowy podręcznik:
http://www.ceneo.pl/29453
Do wyboru i do koloru. Potem możesz zawsze poszukać lepszych - po lekturze podstawowej
będziesz wiedział, czego Ci naprawdę potrzeba.

Niestety nie o takie mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 17:20, Kubson023 napisał:

/.../ > będziesz wiedział, czego Ci naprawdę potrzeba.
>
Niestety nie o takie mi chodzi.

Wybacz i nie potraktuj tego jako złośliwość. Ja sam mam prawo jazdy od

Spoiler

1972

roku i zapłacony 1 (słownie: jeden) mandat. Mam też w rodzinie kierowcę-mechanika (uprawnienia z wojska). Nie ma łatwej drogi, trzeba to wszystko przejść. Najpierw te "normalne" umiejętności, które powinien mieć każdy kierowca, dopiero potem iść dalej. Ale to Twoja sprawa i Twój wybór. Nie mogę poradzić Ci nic więcej, nie znając Twojej sytuacji i Twoich umiejętności. Być może wujek Google potrafi więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem Twój dobór lektury dla Kubson023, który ewidentnie pyta o książki dot. budowy i działania samochodu, a nie przepisów ruchu drogowego. Z kontekstu również nie wynika by przygotowywał się do egzaminu teoretycznego, ale może lepiej niech sam sprecyzuje.

@Kubson023
Zobacz sobie coś takiego. Chyba wciąż używana w zawodówkach.
http://sklep.wsip.pl/produkty/mechanik-pojazdow-samochodowych-4031/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej to chodzi mi o to, szef poprosił mnie w pracy żebym zaoaptrzył się w, jakaś książkę gdzie sobie poczytam i mniej więcej przypomne toerię budowy niektorych podzespołów, fakt nie których już nie pamiętam :D. Byłem wczoraj w 2 księgarniach i nie maja żadnych książek związanych z mechniką samochodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie minęły dwa tygodnie, od kiedy na chmielnej w warszawie, odebrałem Z zimną krwią. Film Capote z genialnym Hoffmanem zmusił mnie do kupienia tej książki. Świetny książka... ale nie tak dobra jak Rycerz siedmiu królestw :D
Stojąc po odbiór zobaczyłem ją na półce. O kurde jak mogłem o niej zapomnieć Wziąłem od razu i to jeszcze 20% taniej. Zacząłem ją czytać dokładnie dwa dni temu wieczorem, godzina 23. Nie mogłem się oderwać, nie mogłem. Strony leciały. Druga w nocy. Kurde no jeszcze chwila. Trzecia w nocy. To chociaż skończę pierwsze opowiadanie. Czwarta. Zajebiste. Ciekawe co jest dalej? Rozpocząłem Zaprzysiężony Miecz, ale przed piątą przyszedł głos rozsądku i znalazłem siłę by odłożyć książkę. Nie mogłem zasnąć.

Dziś skończyłem. Książka jest genialna, ostatnio najnowszy Wiedźmin mnie tak wciągnął. Równie dobra jak cała sago o ile nie lepsza! Czytając ostatnio wydany tom miałem małe trudności z przypomnieniem sobie WSZYSTKICH postaci i wydarzeń, a było ich sporo, od ostatniego czasu kiedy byłem świeżo po wcześniejszej części. Nie miałem tych problemów teraz. Szczerzę polecam, ale ostrzegam. Nie czytajcie jej w tygodniu, chyba, że macie wolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się