HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Kolejna osoba, która nie umie czytać ze zrozumieniem, istna plaga w internecie :)
Ecko wie, że ja odradzam lekturę tej książki, enty raz argumentów powtarzać nie będę, nie zależy mi byś to zrozumiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat kopiowania grafik na okładkach polskich książek powraca jak bumerang. Tym razem trochę zaniemówiłem kiedy na okładce "Bastionu" Stephena Kinga zobaczyłem... stalkera. Dotychczas byłem przekonany, że to sam Michał Gołkowski podczas jakiejś sesji, bo przecież wszędzie roi się od jego zdjęć "w plenerze".

20140712113119

20140712113123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież odbili lustrzanie, a po takim zabiegu przecież to zupełnie inne dzieło ;) Nie poszli na łatwiznę, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta seria ze Stalkera to ma jakąś nazwę Stalker zawsze w tytule? Albo ile jest w tej serii książek, bo bym chętnie zobaczył czy nie ma w bibliotece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 21:57, zerohunter napisał:

Ta seria ze Stalkera to ma jakąś nazwę Stalker zawsze w tytule? Albo ile jest w tej serii
książek, bo bym chętnie zobaczył czy nie ma w bibliotece.

Tak na dobrą sprawę to żadna książka nie ma w tytule słowa "stalker". To dopisek mający na celu chyba tylko przyciągnięcie uwagi średnio oczytanych klientów. Spod pióra Gołkowskiego wyszły dwie książki: "Ołowiany Świt" oraz "Drugi Brzeg". Jest też pierwsza, przetłumaczona na nasz język książka z uniwersum Stalkera - "Ślepa Plama". Na początku strasznie ciężko było mi się przez nią przebić, ale po dokładnie 100 stronach zacząłem wsiąkać. Generalnie towarzyszy im ciekawy klimat i miło się je czyta. Godny konkurent dla Uniwersum Metro 2033.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję dobrej biografii Stalina, ksiazki o początkach aż do końca o parti iNSDAP m.in. od powstania tej partii, jej cele, po Nocdługich noży, aż po jej koniec.
Także pytanie, czy godna polecenia jest książka "Wilk z wall street" Jordana Belforda. Co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję Waszej pomocy. Jako, że są wakacje i mam nadmiar wolnego czasu, chciałbym wrócić do czytania książek. Szukam czegoś wybitnie wciągającego. Czegoś co mnie wciągnie na tyle, że nie będę mógł się doczekać, aby czytać dalej. Nie zważajcie na to czy mogłem coś czytać czy nie. Podawajcie tytuły, które Wam przyjdą na myśl. Gatunek w sumie obojętny, może to być fantasy, horror, kryminał itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Saga Wiedźmina - A. Sapkowski
2. Trylogia Husycka - A. Sapkowski
3. Władca Pierścieni - J.R.R Tolkien
4. Ziemiomorze - Ursula K. Leguin
5. Stukostrachy - S. King

To tyle co na teraz mi przychodzi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2014 o 22:08, Sandro napisał:

Tak na dobrą sprawę to żadna książka nie ma w tytule słowa "stalker". To dopisek mający
na celu chyba tylko przyciągnięcie uwagi średnio oczytanych klientów. Spod pióra Gołkowskiego
wyszły dwie książki: "Ołowiany Świt" oraz "Drugi Brzeg". Jest też pierwsza, przetłumaczona
na nasz język książka z uniwersum Stalkera - "Ślepa Plama". Na początku strasznie ciężko
było mi się przez nią przebić, ale po dokładnie 100 stronach zacząłem wsiąkać. Generalnie
towarzyszy im ciekawy klimat i miło się je czyta. Godny konkurent dla Uniwersum Metro
2033.


Wczoraj wyszla druga książka Noczkina "Czerep mutanta"
tak na marginesie, obie przetłumaczył Gołkowski.

A pokazana wyżej okladka Bastionu, to jakiś fake ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 01:24, Outlander-pro napisał:

To ostatnio mnie naprawdę wciągnęło "Gdy zgasną światła" Alex Scarrow.


Skoro tak, to polecam "Sekundę za późno" Williama Forstchena. Moim zdnaiem o niebo lepsza od książki Scarrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę, że w ramach tej serii Stalker pojawiły się jak dotąd 4 książki? Czy którakolwiek z nich jest warta uwagi? Nie spodziewam się żadnych rewelacyji, ale może klimat jest chociaż ciekawy?

Dalej: jak z książkami z uniwersum Wh40k? Wyszły jakieś u nas prawda, chyba Fabryka Słów to wydaje ... cokolwiek ciekawego?

Oraz czy ktoś już może czytał nową książkę Głukhowskiego "Witamy w Rosji" i chciałby się podzielić opinią?

@Up
Dzięki za rekomendacje, wygląda ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 15:13, Outlander-pro napisał:

Dalej: jak z książkami z uniwersum Wh40k? Wyszły jakieś u nas prawda, chyba Fabryka Słów
to wydaje ... cokolwiek ciekawego?


Ano wyszło parę, ale Games Workshop się odwidziało i nie udziela już nikomu licencji na tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 01:03, Orion napisał:

Potrzebuję Waszej pomocy.

Jeżeli ciekawią cię klimaty post-apo to faktycznie warto przeczytać "gdy Zgasną Światła" oraz "Sekundę za Późno". To książki dwóch zupełnie różnych autorów i nie łączą się ze sobą w żaden sposób, ale obydwie przedstawiają globalną apokalipsę w bardzo prawdopodobny sposób.
Jeżeli nie czytałeś jeszcze Wiedźmina to w sumie zamiast brać się od razu za całą sagę, spróbuj z "Sezonem Burz". Brak tam jakiegoś ambitnego przesłania, ale pełno tam elementów, które pokochałem w sadze Sapkowskiego: humor i dialogi ociekające sarkazmem, elementy powieści drogi i ciekawie nakreślone postaci.
Jeżeli lubisz czytać biografię albo po prostu najdzie cię ochota na coś bardziej przyziemnego, "Moja Walka" Karla Ove Knausgarda może ci się spodobać. Mnie wciągnęła jak mało co ostatnimi czasy, mimo że nic wielkiego się tam nie dzieje. Autor opisuje swoje wspomnienia w taki sposób, że po wydaniu książki odwróciła się od niego całą rodzina, grożąc mu pozwami. Ale to tylko taka otoczka skandaliczno-marketingowa; sama książka broni się sama :)

@castlerock
To daj znać jak wyszło jeżeli się za nią zabierzesz. O ile Gołkowski sprawdził się jako pisarz, o tyle tłumaczenie "Ślepej Plamy", mimo że bardzo dobrze wykonane, strasznie mnie irytowało tymi nieprzetłumaczonymi kwestiami po ukraińsku. Kompletnie nie rozumiem o co mu z tym chodziło...

Outlander-pro
Wyszły cztery książki, dwie napisane przez polskiego stalkera - Michała Gołkowskiego, a pozostałe dwie przez ukraińskiego. Gołkowski ("Ołowiany Świt", "Drugi Brzeg") pisze całkiem klimatycznie i miło się go czyta, a Noczkin ("Ślepa Plama", "Czerep Mutanta"), trochę bardziej... ambitnie, co na początku może odrzucać, ale jak dać mu szansę to wychodzi z tego bardzo fajna powieść. Dodatkowo, pod koniec sierpnia ukaże się inna polska książka w serii - "Kompleks 7215" Bartka Biedrzyckiego. Książka jest o tyle ciekawa, że jej akcja rozgrywa się nie w Zonie, a w warszawskim metrze. Początkowo było to krótkie opowiadanie inspirowane uniwersum Metro 2033, ale Fabryka Słów zaproponowała autorowi wydanie tego pod szyldem serii Stalkera więc ten ją rozbudował i podpisał zgodę. Czy to ma sens i co z tego wyjdzie - nie mogę się doczekać żeby sprawdzić.
Jeżeli chodzi o "Witajcie w Rosji" to, jeżeli nie masz specjalnego czytnika, możesz sobie ściągnąć np. na telefon darmowe opowiadanie z tego zbioru i sprawdzić czy odpowiada ci taka forma. Jest to jedna, wielka aluzja do polityki i współczesnej sytuacji w Rosji więc jeżeli oglądasz w miarę regularnie wiadomości w telewizji to myślę, że wyłapiesz większość poukrywanych smaczków.
http://www.publio.pl/witajcie-w-rosji-oni-czasem-wracaja-dmitry-glukhovsky,p100585.html?utm_source=swiatczytnikow.pl&utm_medium=por&utm_campaign=por

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 21:13, Sandro napisał:

To daj znać jak wyszło jeżeli się za nią zabierzesz. O ile Gołkowski sprawdził się jako
pisarz, o tyle tłumaczenie "Ślepej Plamy", mimo że bardzo dobrze wykonane, strasznie
mnie irytowało tymi nieprzetłumaczonymi kwestiami po ukraińsku. Kompletnie nie rozumiem
o co mu z tym chodziło...


widzialem fragment - Golkowski wziął sobie do serca uwagi fanów i tym razem te ukrainskie kwestie lecą kursywą - ale po polsku, tyle, że z zachowaniem oryginalnej składni - czyli jest o nieeebo lepiej :) książke kupię w poniedziałek dopiero, bo właśnie kończę wypoczynek na wsi i jutro wracam do cywilizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2014 o 22:06, castlerock napisał:

Golkowski wziął sobie do serca uwagi fanów i tym razem te ukrainskie kwestie lecą kursywą - ale po polsku

No to mnie namówiłeś! Co prawda nie będę miał okazji wziąć się za to przed połową sierpnia, ale może nadrobię w tym czasie zaległości z Uniwersum Metro 2033.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2014 o 21:13, Sandro napisał:

Jeżeli nie czytałeś jeszcze Wiedźmina to w sumie zamiast brać się od razu za całą sagę,
spróbuj z "Sezonem Burz". Brak tam jakiegoś ambitnego przesłania, ale pełno tam elementów,
które pokochałem w sadze Sapkowskiego: humor i dialogi ociekające sarkazmem, elementy
powieści drogi i ciekawie nakreślone postaci.


Nie czytałem Wiedźmina i postawiłem wykorzystać to, że mogę całą sagę pożyczyć od kolegi i tę zaległość nadrobić :) Zdecydowałem się jednak czytać od początku, czyli odi zbiorów opowiadań. Dzięki za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakieś dobre książki filzoficzne? Takie dość nowoczesne, biorące pod uwagę postęp techniki, ale i które dobrze się czyta, sam nie wiem. Czekam na propozycje. ;)

W Empiku natrafiłem na m.in Filozofię przypdku Hellera, ktoś miał z tym kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się