HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2014 o 19:50, HumanGhost napisał:

Na początek polecam "Potępieńcza gra" Barkera. Krew, flaki, seks i tajemnica. :-)


Zależy co komu pasuje. Mnie Barker praktycznie w ogóle nie straszy. Przy "Potępieńczej grze" niepokój odczuwałem tylko RAZ (scena w kiblu). Za dużo niestworzonych rzeczy, potworów, strzelania z palca, srania na zwłoki (!), za mało tajemnicy. U mnie teraz wygrywa Ketchum. U niego potworami są ludzie i ich skrzywiona psychika, a nie jakieś wymyślone kreatury. Podobne do Barkera tylko bez SF. Chociażby takie ''''Poza sezonem'''', czy dobre opowiadanie "Przesyłka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 14:33, Kardithron napisał:

Chętnie poznam również Wasze opinie porównawcze na temat Lovecrafta i Kinga.

Dobry temat na maturę ustną :P

Może trochę źle trafiłeś z wyborem książki Lovecrafta. Ja co prawda nie czytałem tego co Ty, tylko"Sny o Terrorze i Śmierci" i mówiąc szczerze większość opowiadań dupy nie urywała. Myślę, że najlepiej zacząć od kanonu, tj. od "Zew Cthulhu". Zbiór kilku, zdecydowanie najlepszych opowiadań. Jak to Ci się nie spodoba to nie ma co brnąć dalej. A jak Ci się spodoba to i tak poszperasz dalej. Ale ten zbiór opowiadań jest moim skromnym zdaniem naprawdę ciekawy.

Z klimatów Lovecraftowskich polecam też Algernona Blackwooda. Jest taki bardzo miły zbiór opowiadań pod tytułem "Wendigo i inne upiory". Sporo opowiadań to perełki.

Co do Kinga, jak już wielokrotnie pisałem, "To" i "Cmętaż Zwieżąt". Ewentualnie "Miasteczko Salem". King straszy zupełnie inaczej, w sumie to nie wiem jak :P Ale potrafi być strasznie.

Co do Ketchuma też słyszałem pochlebne opinie.

Mogę jeszcze polecić nie do końca z branży horroru "Terror" Dana Simmonsa. Ale to jest po prostu zajebista książka - przy okazji z elementami horroru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 18:05, cedricek napisał:

Pomogę Ci.
Tylko powiedz tak:
1. Co już czytałeś? Wszystkie nazwiska.

Jeżeli pytasz mnie o literaturę grozy, to wymienię Ci tylko Lovecrafta. Poza tamtą garścią opowiadań nic nie ogarniałem. Warto przy tym zaznaczyć, że ogólnie mało czytam i liczę na to, że książkowe horrory wciągną mnie trochę bardziej w świat literatury.

Dnia 06.10.2014 o 18:05, cedricek napisał:

2. Co Cię kręci - krew, flaki, wikołaki/Ludzie, psychologia, potwór w człowieku

W zasadzie wszystko, co wymieniłeś. Dorzucić można do tego cierpienie fizyczne (!) oraz tragizm.

Dnia 06.10.2014 o 18:05, cedricek napisał:

3. Jak mocnej literatury szukasz? Zadowolisz się grozą jako dobrą historią, czy dobrą
historią + dobrze opisaną makabrą/spaczeniem?

Zdecydowanie to drugie.

@Erton

Dnia 06.10.2014 o 18:05, cedricek napisał:

Dobry temat na maturę ustną :P

Bardzo możliwe, że ktoś już taki wymyślił. :D

Dnia 06.10.2014 o 18:05, cedricek napisał:

Co do Kinga, jak już wielokrotnie pisałem, "To" i "Cmętaż Zwieżąt". Ewentualnie "Miasteczko Salem". King > straszy zupełnie inaczej, w sumie to nie wiem jak :P

Ano słyszałem, że to zupełnie inny rodzaj grozy, chociaż King podobno inspirował się Lovecraftem. Pokładam w jego literaturze pewne nadzieje po dobrych opiniach na temat "Łowcy Snów" oraz "Chudszego". Ponadto film "Mgła", który notabene bardzo mi się podobał, jest adaptacją jego opowiadania.

Dziękuję za resztę rekomendacji i czekam na więcej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2014 o 21:21, el_machete napisał:

U mnie teraz wygrywa Ketchum. U niego potworami są ludzie i ich skrzywiona psychika, a nie jakieś wymyślone kreatury.


A to muszę Ci polecić w takim razie "Czarna Bezgwiezdna Noc" Kinga. Nie jest to typowy horror, ale jak się czyta do czego zdolni są ludzie w niektórych sytuacjach to aż się włoski na nogach jeżą. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2014 o 01:36, Kardithron napisał:

> 2. Co Cię kręci - krew, flaki, wikołaki/Ludzie, psychologia, potwór w człowieku

W zasadzie wszystko, co wymieniłeś. Dorzucić można do tego cierpienie fizyczne (!) oraz
tragizm.

> 3. Jak mocnej literatury szukasz? Zadowolisz się grozą jako dobrą historią, czy
dobrą
> historią + dobrze opisaną makabrą/spaczeniem?
Zdecydowanie to drugie.


No to jedziemy :)

Lista pisarzy grozy, którymi zdecydowanie powinieneś się zainteresować. A zaraz będziemy ich grupować pod Twoje preferencje.

Łukasz Orbitowski – Chyba najbardziej znany z pisarzy grozy. Warto zwrócić uwagę na takie książki jak „Tracę ciepło” czy „Święty Wrocław”. Pisze bardzo realistycznie. To on „wprowadził grozę na blokowiska”
Kazimierz Kyrcz Jr. – Głównie pisze z młodszymi twórcami, głównie działa w duetach. Specjalizuje się we wprowadzaniu do polski nowego gatunku literackiego, pochodnej horroru – Bizarro, czyli im dziwniej, tym lepiej. Jeśli chodzi o samą grozę – jest to groza miejska. Warto przeczytać „Siedlisko”.
Dawid Kain – O Dawidzie Kainie można by w sumie napisać książkę. Jeśli niepokoi cię rzeczywistość, jego książki będą dla ciebie manną z nieba. Groteska to jego drugie imię. Polecam na ten przykład „Punkt wyjścia” .
Stefan Darda – Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla. Skupia się na promocji Lubelszczyzny, grozie wiejskiej. Strzygi, upiory i znakomici bohaterowie.
Warto zwrócić uwagę na „Dom na wyrębach” – na początek.
Krzysztof T. Dąbrowski – Gdyby trzeba było zrobić komedię na motywach grozy, o scenariusz poproszono by tego pana. Jest dziwnie, jest ciekawie, jest śmiesznie.
Ostatnio ukazała się jego książka „Grobbing”.
Łukasz Śmigiel – Mordercy. Psychopaci. Oszuści. Gwałty, rozboje i krew, to żywioł Łukasza Śmigla. Chcesz czegoś „prawdziwego”? To masz. Tylko potem nie krzycz :)
Polecam książkę „Mordercy”.
Jarosław Urbaniuk – Specjalista głównie od spraw żywieniowych. Pisał w duecie z Łukaszem Orbitowskim. Przyjrzysz się mu w „Pies i klecha”.
Magdalena Kałużyńska – Tak, to kobieta. Nie, nie pisze przez to łagodniej. A nawet… a, zresztą. Wątek kryminalny, a dalej już… „Ymar” :)
Adam Zalewski – Oprócz Horrorów, Thrillery. Akcja powieści dzieje się w Ameryce. Czy jeśli powiem Ci, że nigdy jeszcze nie widziałem tak dobrze skonstruowanych psychologicznie bohaterów, uwierzysz? „Rowerzysta” – najbardziej polecę. I jeszcze „Biała Wiedźma”. I wszystko. Wszystko.
Tomasz Konatkowski – A tu Ci wiele nie pomogę. Mam świadomość autora, ale póki co nie udało mi się go… poczuć. Jeszcze. Sprawdź sam :)
Paweł Paliński – Mocna strona? Niesamowity klimat. Interesuje się inteligentnym horrorem, tzn. lekceważy przerażaczy zza ocenu, a kocha reżyserów w rodzaju Lucia Fulci i Daria Argento.
Polecam zbiór opowiadań „4 pory mroku”.
Paweł Siedlar – Podobnie jak u Tomka
Izabela Szolc – Jak wyżej. Jak widzisz, ja też nie jestem alfą i omegą ^^
Krzysztof Maciejewski – Opowiadania, jak na razie. Z reguły są „inne”. Głębokie. Dużo filozofii, dużo przemyśleń.
Zygmunt Miłoszewski – Co można powiedzieć o autorze sławnego „Domofonu”? Że znakomicie odnajduje się w polskich realiach? Że prowadzi mistrzowsko swoje intrygi? Tylko czytać!
Robert Cichowlas – To, że jest fanem Grahama Mastertona widać od razu. Jego proza jest bardziej krwawa, jest więcej seksu, więcej potworów. Ostatnio wydał książkę „Szósta era”, polecam też „Efemerydę” pisaną w duecie z Kazkiem Kyrczem.
Michał Gacek – Nie tak dawno wyszła jego książka „Endemia”. Dziwne zjawiska i krwawe mordy nie są mu obce.
Łukasz Radecki – Głównie pisze opowiadania. Od siebie polecić mogę „Lek na Lęk”, zbiór opowiadań napisany z Kazimierzem Kyrczem. Za co go cenię? Za niesamowite pomysły i podejście do tematu.
Jakub Małecki - Nominowany do Zajdla, twórca opowiadań i powieści. Malecki patrzy na świat pod innym kątem, dzięki temu jego proza jest nietuzinkowa i „nowa”, a jednoczenie nie udziwniona. Polecam książkę „Przemytnik cudu”.
Rafał Kuleta – specjalizuje się w bardzo krótkich formach – drabblach. Reprezentuje nowy gatunek Bizarro Fiction. Jest dziwnie, jest ciekawie, jest…intensywnie krwawo.
Ale i tak najlepiej się go ogląda na żywo, czytającego swoją prozę. Wydał książkę „Krótkie dni i noce”.
Emil Strzeszewski - opowiadania, steampunk, horrory. Właśnie ukończył książkę :)
Anna Klejzerowicz – Kojarzona z kryminałem, ale zaczynała od grozy. Polecam książkę „Złodziej dusz”
Łukasz Henel - mocne historie, psychologizm postaci i aktywność paranormalna.

... to tak na początek. Powinieneś się zainteresować też stroną www.polskagroza.pl - masz tam nominowane dzieła grozy wielu polskich autorów, a także nazwiska (Kapituła), które warto przejrzeć. Jak choćby ostatnio Ola Zielińska, która właśnie wydała swoją pierwszą powieść "Przypadek Alicji" w W.A.B.

Z mocnych historii -
Zdecydowanie polecam Ci Jacka Ketchuma. Szczególnie "Dziewczynę z sąsiedztwa" i "Prawo do życia". W Polsce ta druga powieść wyszła zbiorczo z powieścią "Rudy" - która też jest niczego sobie. Jeśli lubisz cierpenie fizyczne, więcej krwi, niż psychologii zainteresuj się Robertem Cichowlasem, jako wielki fan i przyjaciel Mastertona, Rob pisze dosyć podobne rzeczy - oczywiście wplatając w to "naszość" :) Poleciłbym Ci też krótkie opowiadania Tomasza Siwca, a także zbiory opowiadań Gore od Tomka Czarnego ("Gorefikacje) - to są ebooki, ale jeśli lubisz krew i flaki... :)
W Antologii City2 Robert Ziębiński (napisał ostatnio książkę o Kingu i prowadzi portal dzikabanda.pl) spisał zabawne (he, he) opko o gotowaniu warg sromowych... Małgorzaty Foremniak. Na ten przykład. Polecę Ci też wczesnego Orbitowskiego... w zasadzie teraźniejszego też, chociaż tu znajdziesz po prostu prozę życia, szarą rzeczywistość i dołujący obraz świata.
Zainteresuj się też Łukaszem Radeckim - Łukasz potrafi powalić na kolana, ładnie łącząc ze sobą motywy makabry i psychologicznego horroru.

Jeśli będziesz potrzebować grozowego wytchnienia (czyli strasznie, ale też obyczajowo), to kup sobie książki Stefana Dardy. Stefan jest obecnie jednym z najlepiej sprzedających się pisarzy w Polsce. Nie tylko, jeśli chodzi o grozę. Od Zalewskiego za to polecam Ci "Rowerzystę" - nie każdemu pasuje, ale mnie oczarował.

Jeśli chciałbyś się za jednym zamachem przyjrzeć (chociaż to nie wystarczy do wyrobienia sobie oceny) Polskiemu rynkowi grozy, to polecę Ci najnowszy zbiór wyd. Replika "Oblicza Grozy". Premiera z dziś/jutro.
Ale to już autoreklama, bo i niżej/wyżej podpisanego tam spotkasz :)
Niemniej - mamy tutaj książkę przekrojową.

Trochę klasyki:
Stefan Grabiński
E.A Poe
Lovecrafta już znasz :)


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - pytaj śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co do Orbitowskiego, to na jakiejś wyprzedaży wyrwałem za piątaka "Nadchodzi", czyli zbiór kilku opowiadań grozy. Dawno tak się nie wynudziłem, a książka do najkrótszych nie należy, lecz przeczytałem ją za karę - ot, nauczka dla mnie, by nie kupować książek w ciemno (bo okładka ładna, bo tania, bo opis ciekawy). Niemniej srogo się od pana Orbitowskiego odbiłem i tu kieruję pytanie, czy inne jego książki są na podobnym poziomie? Kiedyś byłem jakimś jego tytułem zainteresowany, ale po tragicznym "Nadchodzi" odechciało mi się czytać cokolwiek tego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 18:54, Perry_Cox napisał:


Co do Orbitowskiego, to na jakiejś wyprzedaży wyrwałem za piątaka "Nadchodzi", czyli
zbiór kilku opowiadań grozy. Dawno tak się nie wynudziłem, a książka do najkrótszych
nie należy, lecz przeczytałem ją za karę - ot, nauczka dla mnie, by nie kupować książek
w ciemno (bo okładka ładna, bo tania, bo opis ciekawy). Niemniej srogo się od pana Orbitowskiego
odbiłem i tu kieruję pytanie, czy inne jego książki są na podobnym poziomie? Kiedyś byłem
jakimś jego tytułem zainteresowany, ale po tragicznym "Nadchodzi" odechciało mi się czytać
cokolwiek tego autora.


Wiesz co, powiem Ci tak - ja też się od "Nadchodzi" odbiłem. Ba, przez długi czas nie umiałem Orbitowskiego czytać, coś nie tak z rytmem. W końcu na którejś czytance horrorowej Łukasz przeczytał fragment "Widm" i... wtedy jakoś mi się odblokował. Ale "Nadchodzi" do tej pory nie skończyłem.
Za to całkowicie rozbroiła mnie "Szczęśliwa ziemia" i "Tracę ciepło".
Generalnie Orbitowski ma dosyć ciekawy styl, do którego trzeba przywyknąć i wtedy człowiek się zachwyci. Przynajmniej tak było w moim wypadku. Ostatnie książki pisze w podobnym stylu, jak swojego bloga ( http://orbitowski.pl/) - jeśli nie odbijesz się od tych bardziej literackich wpisów "Tygodnia z głowy", to i "Szczęśliwa Ziemia" powinna Ci przypasować. Jeśli się odbijesz, to cóż, po prostu się nie pokrywacie jako autor i czytelnik - niemniej, zachęcam do dania drugiej szansy.
Moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Cóż, może kiedyś. Teraz na półce czeka na mnie w kolejce jakieś 15 książek do oczytania, w tym Wszystkie dokonania Holmesa (ponad 1k stron, naprawdę sporych stron!). Generalnie wpadłem w szał kupowania książek, dlatego muszę się powstrzymywać przez zakupem kolejnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 19:15, Perry_Cox napisał:


Cóż, może kiedyś. Teraz na półce czeka na mnie w kolejce jakieś 15 książek do oczytania,
w tym Wszystkie dokonania Holmesa (ponad 1k stron, naprawdę sporych stron!). Generalnie
wpadłem w szał kupowania książek, dlatego muszę się powstrzymywać przez zakupem kolejnych
;)


Szał, powiadasz?
I chcesz się powstrzymywać?
To się nie uda :D

(Ale trzymam kciuki za Twoją silną wolę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pana Orbitowskiego sporo wokoło - wczoraj czytałem jeden z jego artykułów na serwisie kafeteria (nie żebym odwiedzał, szukajka mnie tam skierowała), w NF oczywiście, ostatnio skrobnął parę zdań do "Książek: Magazynu do czytania" (w sumie kawałek w większym artykule więc można by i rzec że się nie liczy) i w miejscu w którym bym się go nie spodziewał - 1 numerze Noise magazine. Że jest płodny to na pewno można stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałem swoje postanowienie, że dopóki Cholewa w końću przełamie niemoc i nie przetłumaczy "Raju Podatkowego" Pratchetta, nie kupię "Pary w ruch". Ale nie miałem co czytać, więc jakoś tak wyszło... Chociaż zapomniałem, że jeszcze nie mam kontynuacji "Długiej Ziemi", więc popełniłem małe faux pas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2014 o 20:09, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ja złamałem swoje postanowienie, że dopóki Cholewa w końću przełamie niemoc i nie przetłumaczy
"Raju Podatkowego" Pratchetta, nie kupię "Pary w ruch". Ale nie miałem co czytać, więc
jakoś tak wyszło... Chociaż zapomniałem, że jeszcze nie mam kontynuacji "Długiej Ziemi",
więc popełniłem małe faux pas.


PWC się po konwentach włóczy, więc jeszcze poczekasz :)
(chociaż ostatnio coś mówił, że tłumaczy, albo, że ma zamiar).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłem sobie "The World of Ice and Fire". Mój dobry Boże, toż to warto dla samych ilustracji kupić! No prześliczne! I co ważne, oparte tylko i wyłącznie o opisy i wskazówki samego Martina. Żadnej ingerencji HBO. Sama książka również została świetnie wydana. Spodziewałem się typowej cegiełki w miękkiej okładce formatu A5, a listonosz przyniósł mi księgę formatu A4 w grubej, twardej oprawie z lśniącym herbem Targaryenów. Całość stylizowana jest na jedną z wielu wspominanych w lekturze sagi PLiO pradawnych ksiąg spisanych przez wybitnych maestrów, z tym że ta "powstała" już za panowania Roberta Baratheona. Po dedykacji autora, maestra Yandela, można wywnioskować, że napisał ją specjalnie dla króla Tommena, co nadaje fajnego charakteru wsiąknięcia w świat Martina. A o czym można poczytać w środku? Maester Yandel spisał dokładnie historię Siedmiu Królestw (wszystkich na raz i każdego z osobna) i nie tylko, zebrał różne ludowe legendy i przypowieści, o których nierzadko wspomina się na kartach serii, oraz opisał dokładnie historię panowania Targaryenów. Ilustracje naprawdę robią wrażenie, a całość jest o tyle cenna, że nie bazuje na serialu HBO ani wielu uproszczeniach, które wprowadził lecz tylko i wyłącznie na książkowym oryginalne. "The World of Ice and Fire" powinno spokojnie wypełnić lukę w oczekiwaniu na kolejny tom serii PLiO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że taki mały ruch w wątku.
Odkryłem jedną z najfajniejszych książek: "Pan Lodowego Ogrodu". Aktualnie mam przeczytane 2/3 pierwszego tomu, więc jeszcze dużo przede mną :) Później zabieram się za "Uniwersum Metro 2033. Za horyzont".

Jak oceniacie ten rok pod względem przeczytanych książek? Dużo ich przeczytaliście? Ja nie przeczytałem jakiejś imponującej ilości (pewnie coś ok. 25) ale były to dość obszerne pozycje jak np. "Trylogia" Sienkiewicza, Elantris, Bohaterowie Umierają. Ziarna Ziemi.

Możecie polecić jakieś ciekawe książki, najlepiej fantasy, si-fi. Te gatunki najbardziej mi odpowiadają, ale czasami lubię też przeczytać jakiś kryminał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 19:39, jarekao napisał:

Bohaterowie Umierają.


Historia wciągnęła mnie bez reszty. Jestem teraz na "Ostrzu..". Rewelacyjny cykl moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 19:39, jarekao napisał:

Odkryłem jedną z najfajniejszych książek: "Pan Lodowego Ogrodu". Aktualnie mam przeczytane
2/3 pierwszego tomu, więc jeszcze dużo przede mną :)


Nie chcę Cię rozczarować ale tak mniej więcej od połowy drugiego tomu książka zaczyna się dłużyć. Wygląda jakby autorowi zabrakło pomysłu na prowadzenie historii. Przynajmniej ja miałem takie wrażenie. Poprawia się dopiero pod koniec czwartego tomu znów zdołał mnie na dłużej zaciekawić. Wcześniej zdarzały się niezłe pomysły ale były przeplatane dłużyznami. Ogólnie tom 3 i 4 czytałem żeby poznać jak to się zakończy aniżeli z przyjemności.

Dnia 07.12.2014 o 19:39, jarekao napisał:

Możecie polecić jakieś ciekawe książki, najlepiej fantasy, si-fi. Te gatunki najbardziej
mi odpowiadają, ale czasami lubię też przeczytać jakiś kryminał.


Mogę polecić Pokój światów Pawła Majki - bardzo fajny miks książki przygodowej z fantastyką, całe mnóstwo nawiązań do bajd i legend ludowych, no i napisana całkiem niezłym językiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.12.2014 o 23:57, Nufiko napisał:

Nie chcę Cię rozczarować ale tak mniej więcej od połowy drugiego tomu książka zaczyna
się dłużyć. Wygląda jakby autorowi zabrakło pomysłu na prowadzenie historii. Przynajmniej
ja miałem takie wrażenie. Poprawia się dopiero pod koniec czwartego tomu znów zdołał
mnie na dłużej zaciekawić. Wcześniej zdarzały się niezłe pomysły ale były przeplatane
dłużyznami. Ogólnie tom 3 i 4 czytałem żeby poznać jak to się zakończy aniżeli z przyjemności.


A ja zupełnie takiego wrażenia nie odniosłem, całość mnie bardzo wciągnęła i wątek Drakkainena i tego księcia. Chłonąłem rozdział po rozdziale i wszystko wydało mi się dobrze rozplanowane. Co człowiek to opinia :)

@jarekao

>Możecie polecić jakieś ciekawe książki, najlepiej fantasy, si-fi. Te gatunki najbardziej mi odpowiadają, ale czasami lubię też przeczytać jakiś kryminał.

Saga "Pieśni Hyperionu" Dana Simmonsa z SF, cokolwiek Jacka Dukaja, np "Lód".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2014 o 19:39, jarekao napisał:

Możecie polecić jakieś ciekawe książki, najlepiej fantasy, si-fi. Te gatunki najbardziej
mi odpowiadają, ale czasami lubię też przeczytać jakiś kryminał.


Ślepowidzenie, Diuna - moje ulubione pozycje z SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2014 o 17:05, Strange101 napisał:

>/.../> Ślepowidzenie, Diuna - moje ulubione pozycje z SF.

Diunę dorwałem tak, z grubsza licząc, 30 lat temu. Spodobała mi się na tyle, że kupiłem bodaj wszystkie powieści wydane w tym cyklu, a napisane przez Franka Herberta. Potem przez ćwierć wieku nic, aż dzisiaj, całkiem przypadkowo, zaszedłem do Empiku i zobaczyłem "Łowców Diuny", Briana Herberta i Kewina J. Andersona. Gruba, blisko 600 stron, ale dopiero zacząłem czytać, więc jeszcze nie wiem, czy polecić, czy też nie. Na razie, klimat wydaje się być zachowany, a fabuła? Jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się