HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Może jestem dziwny ale mnie odrzuciła już druga część serii. O ile pierwsza faktycznie mnie wciągnęła i połknąłem ją niemal natychmiast to już kolejna (nie jestem pewien tytułu, drugi był "Mesjasz Diuny"?) sprawiła, że w połowie odechciało mi się czytać. I jakoś nigdy nie wróciłem. Może powinienem? A może ktoś ma podobne zdanie i próbował właśnie takowego "powrotu" i odradza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nadal Diuna. Może nie ma tak wyrafinowanych intryg, a język jest prostszy, ale wciąga tak samo jak twórczość Herberta.

akwyx ---> Spróbuj książek Briana. A Mesjasza również mi się ciężko czytało, pomimo małej ilości stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.12.2014 o 17:54, Evertsen_Dante napisał:

akwyx ---> Spróbuj książek Briana. A Mesjasza również mi się ciężko czytało,
pomimo małej ilości stron.


O, dzięki! Możesz jeszcze podpowiedzieć od czego powinienem zacząć? Myślę, że po świętach będe miał trochę czasu to postaram się coś dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem jeszcze Legend Diuny, więc nic nie mogę o nich powiedzieć. Czytanie Czerwi i Łowców też się mija z celem nie znając poprzednich książek. Pozostaje Preludium (Ród Atrydów, Harkonnenów i Carrinów) lub Paul z Diuny. I to tę ostatnią Ci polecam przeczytać najpierw. Akcja się dzieje między Diuną, a Mesjaszem, więc też rzuca trochę światła na to co się tam dzieje i pozwala zrozumieć lepiej pewne wątki. Najlepiej potem było by przeboleć Mesjasza i przeczytać Wichry Diuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję książki jako prezentu dla mojej lubej. Problem polega na tym, że tematyka jest dość wąska i ciężko mi cokolwiek znaleźć w internecie. Chodzi mi mianowicie o "antropologię fizyczną". W skrócie moja dziewczyna czerpie niemal aryjską przyjemność z porównywania cech fizycznych i wnioskowania, kto ma jakie geny i skąd pochodzą jego przodkowie (nie że to jakichś australopiteków, raczej kto ma cechy fizyczne z jakiego kraju, jakiej rasy itp.). Przydałoby się zatem coś, co opisywałoby to w jakiejś przystępnej formie (to nie jest na żaden przedmiot czy studia - po prostu hobby). Szukałem w internetach i Empikach, ale jak jest coś o antropologii to przede wszystkim o antropologii kulturowej. A nie do końca o to mi chodzi. Wiem, że temat dość ciężki, ale jeśli ktoś mógłby coś polecić, co mógłbym znaleźć w internetach to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2014 o 23:25, Erton napisał:

Potrzebuję książki jako prezentu /.../ Wiem, że temat dość ciężki, ale jeśli ktoś mógłby coś polecić,
co mógłbym znaleźć w internetach to byłbym wdzięczny.

Temat rzeczywiście jest dość ciężki, ale może coś z innej dziedziny? Na przykład coś z "mowy ciała"? Umiejętność czytania z drobnych gestów, czasem mimowolnych, może się przydać. Oczywiście, samemu najpierw przeczytać, żeby swojego obrazu nie odkrywać. Tutaj łatwiej coś znaleźć na amatorskim poziomie, parę pozycji wydano w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są na sali jacyś czytelnicy Fabrycznej Zony? Książki Gołkowskiego nie powalają na kolana, ale czytam je z przyzwyczajenia, bo zawsze to jakiś powrót do Stalkerskich klimatów. Noczkina czytałem tylko "Ślepą Plamę" i bardzo spodobało mi się jego specyficzne poczucie humoru i ciekawa atmosfera książki. "Czerep Mutanta" stoi więc na półce i czeka na swoją kolej, podobnie z resztą jak i Bartek Biedrzycki. No i teraz pojawił się ten nieszczęsny "Łowca z Lasu"... Książka bazuje na grze Survarium, która do momentu premiery powieści kompletnie nic mi nie mówiła. Przeczytałbym to z ciekawości, ale nie chcę wydawać kasy w ciemno. Warto? Klimat gry kompletnie mnie nie interesuje. Bardziej ciekawi mnie czy książka broni się sama.

Tak w ogóle to nie podoba mi się, że seria Fabryczna Zona idzie w ślady Uniwersum Metro 2033. Taśmowe wydawanie tytułów, jeden po drugim. Zamiast skupić się na wybraniu tych lepszych powieści, ktoś postawił na trzepanie książki za książką. Bo fani i tak kupią. Zarówno Insignis jak i Fabryka Słów mogłyby trochę zwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zauważyłem, książki wymieniane tutaj, to nie jest literatura faktu. Owszem lubię czytać fantastykę, sensacje, ale od czasu do czasu czytam poważniejsze książki. I trafiłem właśnie na taką: "Wielkie kłamstwa Ameryki" Diany West. Z reguły omijam książki pisane przez kobiety - ich styl mi się nie podoba. Dajcie mi książkę, a ja, najdalej po 3 stronach, powiem, czy pisała ją kobieta. Ale książka Diany West jest inna - ona punktuje bezlitośnie wszelkie głupoty popełniane przez władze USA i to w stylu, który mi się podoba. Powiedziałbym, że jest to autorka z jajami, coś jak Margaret Thatcher, o której powiadano, że jest jedynym facetem z jajami w brytyjskim rządzie. Jeszcze nie doczytałem do końca, ale przeczytałem coś, co zmieniło moje poglądy na islam. Chodzi mianowicie o to, że przy tłumaczeniu Koranu zapomina się o "regule abrogacji", to jest sposobie, w jakim należy tłumaczyć sprzeczności występujące w Koranie. Otóż jeśli występuje sprzeczność między, to ważne jest to, co zostało "objawione " później. Tak więc wszystkie fragmenty mówiące o tolerancji zostały, niestety, unieważnione przez późniejsze zapiski mówiące o nietolerancji, o ile wcześniejsze zapisy mówiły o poszanowaniu chrześcijan, o tyle zostały one unieważnione przez późniejsze, nakazujące zabijanie, , ścinanie głów i kaleczenie. Mam Koran w domu, ale dotychczas tego nie zauważyłem. Będę musiał przeczytać Koran na nowo, czego i Wam życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 20:09, Hepe napisał:

Czytał ktoś Malowanego Człowieka, napisanego przez Petera Breeta?


Czytałem. Dobre.
To znaczy - cały "Demoniczny cykl" ma w sobie coś. Jak na dzisiejsze realia fantasy anglosaskiego naprawdę daje radę na poziomie średnim +. Nie ma co, Le Guin nie przebije, ale w porównaniu do tych wszystkich oklepanych bajek, jakie teraz wychodzą naprawdę ma coś w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 20:13, cedricek napisał:

To znaczy - cały "Demoniczny cykl" ma w sobie coś. Jak na dzisiejsze realia fantasy anglosaskiego
naprawdę daje radę na poziomie średnim +. Nie ma co, Le Guin nie przebije, ale w porównaniu
do tych wszystkich oklepanych bajek, jakie teraz wychodzą naprawdę ma coś w sobie.


Wiadomo coś na temat nowej części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2014 o 22:02, Hepe napisał:

Wiadomo coś na temat nowej części

Na razie ukazały się - Malowany człowiek ,Pustynna Włócznia, Wojna w blasku dnia.A The Skull Throne w 2015 ukaże się najpierw w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 01:26, Jcl napisał:

Przeczytałem Miasteczko Salem i Christine Kinga, co następne? ;)


Może "Lśnienie"? Sam aktualnie czytam :) Całkiem mocne, czytam przed snem i trochę mnie straszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2014 o 01:26, Jcl napisał:

Przeczytałem Miasteczko Salem i Christine Kinga, co następne? ;)

Ja czytam właśnie "Pana Mercedesa", ale odradzam. Przynajmniej na początek. Książka sama w sobie może i złą nie jest, ale to nie ten King do jakiego się przyzwyczaiłem. Ostatnia jego książka, która zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie to "Dallas ''63".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2014 o 20:09, Hepe napisał:

Czytał ktoś Malowanego Człowieka, napisanego przez Petera Breeta?

Chyba chodziło Panu o Petera Bretta? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 19:19, PinKee napisał:

> Czytał ktoś Malowanego Człowieka, napisanego przez Petera Breeta?
Chyba chodziło Panu o Petera Bretta? :P


Faktycznie, moje niedopatrzenie :D.

Przy okazji, może ktoś polecić jakąś dobrą serię książek fantasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się