HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.12.2014 o 21:41, Hepe napisał:

Faktycznie, moje niedopatrzenie :D.

Przy okazji, może ktoś polecić jakąś dobrą serię książek fantasy?


Malazańska Księga Poległych. Bezapelacyjnie.

A ja znowu chciałam zapytać, czy zna ktoś z was powieści historyczne podobne do ''Cienkiej czerwonej linii'', lub ''Króla Szczurów'' (literatura piękna w tych klimatach też by mnie interesowała) ? Chodzi mi o jakieś dobre, sprawdzone pozycje, coby prezent był porządny. Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 23:23, Vandea napisał:

A ja znowu chciałam zapytać, czy zna ktoś z was powieści historyczne podobne do ''Cienkiej
czerwonej linii'',

A pozostałe książki z cyklu "Stąd do wieczności"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 00:44, Pablo_Querte napisał:

A pozostałe książki z cyklu "Stąd do wieczności"?


Ten autor został już przewertowany. Jakiś inny piszący w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 19:51, hammerfall87 napisał:

poszukuje czegoś z gatunku dark fantasy/ Since fiction najlepiej jakby tytuły nie kończyły się na jednym tomie


Cykl Akty Caine''a. Mieszanka fantasy z s-f plus główny bohater, którego trudno nazwać dobrym. Trudno go nawet nazwać chaotycznym... Hmm.. w sumie to skończony sku...rczybyk. ;-)
Cykl fantastyczny, niedługo zabieram się za ostatnia książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 01:33, Vandea napisał:

Ten autor został już przewertowany. Jakiś inny piszący w tym stylu?


Być może Cornelius Ryan przypadnie Ci do gustu ?

Najdłuższy dzień
O jeden most za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na małe podsumowanie roku. Przeczytałem 31 książek. 2013 był lepszym rokiem szczególnie pod względem jakości czytanych książek ("Diuna", "Ojciec chrzestny" i "Brudnopis").
Moje TOP 10 przeczytanych książek w 2014:
1. "Elantris" - Brandon Sanderson
2. "I nie było już nikogo" - Agatha Christie
3. "Pan Lodowego Ogrodu - tom I" - Jarosław Grzędowicz
4. "Trylogia" - Henryk Sienkiewicz
5. "Restauracja na końcu wszechświata" - Douglas Adams
6. "Autostopem przez galaktykę" - Douglas Adams
7. "Bohaterowie umierają" - Matthew Woodring Stover
8. "Władca much" - William Golding
9. "W mrok" - Andriej Diakow
10. "Ziarna Ziemi" - Michael Cobley

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W sumie podsunąłeś fajny pomysł na własne książkowe top tego roku:) Dzięki temu ktoś może zainteresować się jakimś tytułem. Gdy skończę Chemię śmierci, to i ja pomyślę nad własnym top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 11:01, jarekao napisał:

Moje TOP 10 przeczytanych książek w 2014:

Połowa z tych tytułów czeka u mnie w kolejce na przeczytanie, ale o jednej pozycji mogę coś powiedzieć.

Dnia 26.12.2014 o 11:01, jarekao napisał:

9. "W mrok" - Andriej Diakow

Z całej trylogii Diakowa, "W Mrok" uważam za zdecydowanie najlepszą część. Sama trylogia jakoś wybitnie specjalna nie jest, ale przyjemnie się ją czyta i nie męczy. Z pozostałymi książkami z Uniwersum bywa pod tym względem różnie. Nie czytałem jeszcze "Pitera" i "Dziedzictwa Przodków", ale z całej reszty podobała mi się też "Mrówańcza", choć wyraźnie brakuje tam kilku szlifów. I o ile po Uniwersum Metro 2033 sięgam częściej, o tyle bardziej satysfakcjonuje mnie poniekąd konkurencyjna seria Fabryki Słów. Fabryczna Zona jest może i uboższa i bazuje na martwej marce, ale jakoś bardziej mi odpowiadają tamte surowe i ciężkie klimaty. Taka "Ślepa Plama" Wiktora Noczkina to mały majstersztyk :)

Akurat odświeżyłem sobie dzisiaj swojego gramsajta i napisałem małe podsumowanie roku pod względem przeczytanych książek. Co by nie odsyłać specjalnie na stronę, oto moje TOP5 książek przeczytanych w tym roku:

1. Blade Runner - Philip K. Dick
2. Moja Walka. Tom 1 - Karl Ove Knausgard
3. Sezon Burz - Andrzej Sapkowski
4. Piknik na Skraju Drogi - Arkadij i Borys Srugaccy
5. Ślepa Plama - Wiktor Noczkin

Ewentualnie można jeszcze dodać kilka wyróżnień: Tortilla Flat - John Steinbeck; Mrówańcza - Rusłan Mielnikow; Lolita - Vladimir Nabokov (co prawda jeszcze nie przeczytałem do końca, no ale...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też coś dorzucę: W tym roku przeczytałem 23 książki (nie licząc połowy Sieci Spisków i połowy Kobierca Barkera). Moje top 5 2014 to:
5. Ojciec Chrzestny Puzo''a
4.Obcy Camus''a
3.Gra o Tron(wraz z następnymi trzema tomami) wiadomo kogo
2.Przebudzenie de Mello''a
1.Imię Wiatru(wraz z całą trylogią, jeszcze niepełną, Kroniki Królobójcy) Rothfuss''a.

To był dobry rok, w poprzednim przeczytałem 18 książek, a w 2012- 35. Patrząc po czasie, jaki mam na czytanie teraz, a miałem kiedyś- ten rok był najlepszy :)
Więcej tutaj: http://lubimyczytac.pl/profil/73417/arek95
Pozdrawiam wszystkich czytaczy ! :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> 4. Piknik na Skraju Drogi - Arkadij i Borys Srugaccy - świetna książka. Takie zupełnie inne podejście do obcych i szczerze mówiąc zgadzam się z wieloma tezami z tej książki. Szkoda że taka krótka i nie został np rozwinięty wątek ludzi którzy mieszkali w tej strefie w górach.

> 3. Sezon Burz - Andrzej Sapkowski - ciężko nazwać mi tą książkę dobrą, nawet nie jest średnia. Nie jestem wielkim fanem Sapkowskiego ale o ile sagę Wiedźmina czytało się znośnie to Sezon Burz strasznie mnie wymęczył. Od tej książki chyba tylko jedna mniej mi się podobała. A była to: > Lolita - Vladimir Nabokov :D Tak więc widzę że mamy różne gusta literackie.

Perry_Cox dobrze że zapisywałem wszystkie przeczytane książki na LC tak więc dużo łatwiej było mi zrobić taki ranking, bo wiadomo że książki z końca roku oceniłbym wyżej niż takie czytane w styczniu/lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> 5. Ojciec Chrzestny Puzo''a Świetna książka :) Polecam kontynuację "Sycylijczyk". Czaję sie też na promocję na ebooka "Prawdziwy gangster. Moje życie: od żołnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego współpracownika władz" ma bardzo dobre oceny i tematyka wydaje się ciekawa.
Jak kogoś ciekawi to daję link do profilu: http://lubimyczytac.pl/profil/286023/jarekao jak ktoś ma profil to może wysłać zaproszenie, łatwiej będzie odkryć nowe ciekawe książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na półce mojej Babci znalazłem "Brzemię Yurthów" A. Norton. Mała książeczka, słabo znana w internetach, ale sprawdziła się świetnie jako fantasy w przedświątecznej poczekalni. Kojarzy ktoś ?
Niedługo zabiorę się za otrzymany prezent (od siebie dla siebie ;_; ) - "Zaginiona Dziewczyna" :) Filmu nie widziałem, więc tym bardziej nie mogę się doczekać.
Po sylwku zaś czeka mnie lektura szkolna - "Zbrodnia i Kara". Skoro nawet Sherlock przeczytał - warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"Zaginiona dziewczyna" to dobry wybór, jeden z tych tytułów, przez który zarwałem nockę. Wciąga do ostatniej strony. Teraz szykuję się na film. Natomiast "Zbrodnia i kara" to jedna z lepszych lektur szkolnych, więc warto przebrnąć.

jarekao=> lc to dobra rzecz, zaproszenie wysłane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zbrodnia i kara" - jedna z tych lektur, którą wszyscy uważają za dobrą, a nawet lepiej, gdzie ja nie potrafiłem, nie byłem w stanie przebrnąć. I tu wyjątkowo musiałem sięgać po streszczenie (co praktycznie nigdy mi sie nie zdarzało - oczywiście pomijam jakieś tam powtórzenia przed sprawdzianami/maturą). Po prostu do mnie nie przemawia, więc jeśli jesteś jedną z takich osób jak ja Scyzoryk to... może i warto spróbować, ale pytanie czy warto się męczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2014 o 19:14, jarekao napisał:

> 4. Piknik na Skraju Drogi - Arkadij i Borys Srugaccy - świetna książka.

Musiałem do niej dorosnąć, bo podchodząc do niej w wieku 14-15 lat, nie przebrnąłem nawet przez prolog. Teraz połknąłem ją w mgnieniu oka i wiem, że będę do niej jeszcze wracał.

Dnia 26.12.2014 o 19:14, jarekao napisał:

> 3. Sezon Burz - Andrzej Sapkowski - ciężko nazwać mi tą książkę dobrą, nawet
nie jest średnia.

Saga o wiedźminie robi się bardzo szybko niezwykle poważna i całkiem ciężka. Sezon Burz zauroczył mnie swoją sielanką, folklorem i ogólnie lekkostrawnym podejściem do tematu, niczym w tomach z opowiadaniami. Nie oczekiwałem początku nowej sagi tylko właśnie takiego lekkiego i humorystycznego Wiedźmina, jakiego wraz z postępem Sagi robi się coraz mniej. Jedyne co mnie odepchnęło to plejada deus ex machina na ostatnich stronach i totalnie zbędny, dodany bez ładu i składu oraz na siłę rozdział o sztormie, tudzież tsunami. Poza tym - miodzio :)

Dnia 26.12.2014 o 19:14, jarekao napisał:

Lolita - Vladimir Nabokov :D

Czytam tę książkę już drugi czy trzeci miesiąc i nie jestem nawet w połowie. Nie jest to lektura z gatunku lekkich, wywołuje mieszane uczucia i potrafi męczyć psychicznie przy dłuższych posiedzeniach. Dawkuję ją więc sobie i staram się co jakiś czas do niej wracać. Podoba mi się, ale myślałem że będzie ciekawsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój oczytany kolega również polecił mi "Zbrodnię i Karę". Podobno - adekwatnie do tytułu - ma tam miejsce wątek kryminalny (no shit Sherlock) :D Zapowiada się miła odmiana od pozytywizmu i romantyzmu. No i - jakby nie było - pewnie poczuję dawno zapomniany spokój sumienia, gdy przeczytam lekturę od deski do deski :)

Co do "Sezonu Burz" - ogromny zawód. Fabuła o rozmachu opowiadania, którą Sapkowski rozciągnął na (chyba) ponad 300 stron (zdarzało się, że całą stronę poświęcał wymienianiu dań podawanych w tawernie). Takie to ... nijakie. Uwielbiam sagę o Wiedźminie, ale "Sezon Burz" totalnie mnie odrzucił. Nawet Geralt nie pomógł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 21:03, Scyzoryk17 napisał:

Mój oczytany kolega również polecił mi "Zbrodnię i Karę". Podobno - adekwatnie do tytułu
- ma tam miejsce wątek kryminalny (no shit Sherlock) :D Zapowiada się miła odmiana od
pozytywizmu i romantyzmu. No i - jakby nie było - pewnie poczuję dawno zapomniany spokój
sumienia, gdy przeczytam lekturę od deski do deski :)


Lol, Zbrodnię i Karę to się w liceum czyta. Jeśli chodzi o tytuły kryminalne, to poleciłbym [tutaj jakaś ładna książka, bo sam nie czytam], dużo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to czytałem ostatnio "Malowanego człowieka" no i naprawdę zawód, to co się tam dzieje to nie zasługuje praktycznie na wzmiankę, ale powiem wam moi drodzy jak to było. Niby czyta się spoko, niby tam zwłaszcza jakieś teksty-zapychacze na miło, ale kiedy

Spoiler

Elrond każe głównemu bohaterowi zgładzić księżną tego tam, Valis, no to normalnie mnie krew zalała, całkowicie nonsensowny zwrot akcji, który jak dla mnie pokpił całkowicie sprawę. Nie wiem, może to tylko pierwsza część taka słaba i "Pustynna Włócznia: już lepsza, ale do serii się zraziłem


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się