HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Być może, choć format jest niewielki, a czcionka mała, ale nie bardzo mała.

Z ciekawostek:

http://pl.wikisource.org/wiki/Indeks:Kurjer_carski_%28Verne%29

ilość stron się zgadza, przekład zgadza się w 95%. Pisze tu, że jest to przekład z 1926, a autorem tłumaczenia był Leo Belmont - natomiast w moim wydaniu pisze, iż jest to poprawiony przekład z 1926 roku, więc na 100% bazuje na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresowała mnie książka Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komoroowskiego" Ciekawe, czy będzie tak sensacyjna, jak wydaje się po opisie i szumie wokól niej. Cóż, zaryzykowałem i zamówiłem pre-ordera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2015 o 14:37, Heartbreaker napisał:

Ostatnio zainteresowała mnie książka Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki
Bronisława Komoroowskiego
" Ciekawe, czy będzie tak sensacyjna, jak wydaje się po
opisie i szumie wokól niej. Cóż, zaryzykowałem i zamówiłem pre-ordera.


Ech... widzę że kampania prezydencka rozpoczęła się na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów "Metra 2033" i nie tylko - wyszedł kolejny po "W blasku ognia" zbiór fanowskich opowiadań z Metra 2033. Darmowo w e-booku (drukowana wersja dodawana jest do "Ciemnych tuneli") do pobrania m.in. z Woblinka czy Google Play. Tym razem opowiadania są dłuższe (całość to około 200 stron tekstu), a i selekcja była ostrzejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Witam,
Czytał ktoś może książki ze świata Dragon Age.? "Utracony Tron, Powołanie " warto się zainteresować czy ich poziom jest mizerny i nie warto wydawać pieniędzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2015 o 08:55, piecia997 napisał:

Dla fanów "Metra 2033" i nie tylko - wyszedł kolejny po "W blasku ognia" zbiór fanowskich
opowiadań z Metra 2033. Darmowo w e-booku (drukowana wersja dodawana jest do "Ciemnych
tuneli") do pobrania m.in. z Woblinka czy Google Play. Tym razem opowiadania są dłuższe
(całość to około 200 stron tekstu), a i selekcja była ostrzejsza.


Muszę wreszcie zabrać się za to "metro 2033". Sporo dobrego o nim czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 16:49, Longer napisał:


Witam,
Czytał ktoś może książki ze świata Dragon Age.? "Utracony Tron, Powołanie " warto się
zainteresować czy ich poziom jest mizerny i nie warto wydawać pieniędzy ?


Takie tam czytadło dobre do tramwaju czy autobusu, nic wybitnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:22, DumDam napisał:

> Dla fanów "Metra 2033" i nie tylko - wyszedł kolejny po "W blasku ognia" zbiór fanowskich

> opowiadań z Metra 2033. Darmowo w e-booku (drukowana wersja dodawana jest do "Ciemnych

> tuneli") do pobrania m.in. z Woblinka czy Google Play. Tym razem opowiadania są
dłuższe
> (całość to około 200 stron tekstu), a i selekcja była ostrzejsza.

Muszę wreszcie zabrać się za to "metro 2033". Sporo dobrego o nim czytałem.


Oryginalne "Metro 2033" jest bardzo dobre, chociaż czytałem dawno temu i nie wiem, jakie miałby teraz wrażenia :P
Z książkami późniejszymi, tzw. Uniwersum Metro, to już bywa różnie. W sumie mógłbym nawet polecić ten zbiór za free na początek (Szepty Zgładzonych, bo jest jeszcze drugi, ale słabszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Szukam jakichś dobrych książek o depresji. Głównie chodzi mi o tytuły naukowe, ale takie bardziej luźne też mogą być. Byle mógłbym coś interesującego o tej chorobie się dowiedzieć, nie chcę lania wody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 20:25, Alexei_Kaumanavardze napisał:

W matrasie w ZG było - 25% na wszystko.


Cokolwiek się kryje pod tym skrótem (podejrzewam że miasto, ale tak na wszelki wypadek ;P) matras ma promocje wszędzie + na swojej stronie, więc generalnie jest spoko, nawet jak nie ma księgarni w okolicy (a za odbiór w paczkomacie zapłaciłem złotówkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2015 o 20:29, Adjatha napisał:

> W matrasie w ZG było - 25% na wszystko.

Cokolwiek się kryje pod tym skrótem (podejrzewam że miasto, ale tak na wszelki wypadek
;P) matras ma promocje wszędzie + na swojej stronie, więc generalnie jest spoko, nawet
jak nie ma księgarni w okolicy (a za odbiór w paczkomacie zapłaciłem złotówkę).

Zielona Góra;). Tak z przyzwyczajenia napisałem;). A to, że Matras to sieciówka to wiadomo, to napisałem;p. Jakby to była "Księgarnia Staromiejska, ul Żeromskiego Zielona Góra", to bym zamilkł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2015 o 19:32, Rusty-Luke napisał:

Nie tyle "nie przyciągnęłyby" co po prostu "nie przyciągają" - bo takie książki faktycznie
są. Tydzień temu zamówiłem książkę z antykwariatu przez Allegro. Zapłaciłem 2,49zł za
samą książkę + 2,49zł za przesyłkę. Mam książkę bez wychodzenia z domu za 4,98zł. :P


Wprowadzasz ewentualnego kupującego w błąd.
1) 2zł49gr to koszt zwykłego listu a docieralność takiego listu do adresata to szansa rzędu 70% dla porównania list polecony to szansa docieralności rzędu 83%.
2) W przypadku zaginięcia takiej przesyłki zostajesz z niczym (warto czytać opisy aukcji)
patrz przykładowy opis w zrzucie ekranu poniżej.

3) Swoją drogą to szanujący się allegrowicz wiedząc że listy ekonomiczne są nic nie warte, powinien takiej opcji wysyłki nawet nie zamieszczać w opisie aukcji.

Podsumowując jesteś hazardzistą któremu udało się dostać to co zamówił ale z szczerego serca na przyszłość proponuję wybrać list polecony przynajmniej zwrócą pieniądze.

20150427005456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2015 o 01:00, kerkas napisał:

1) 2zł49gr to koszt zwykłego listu a docieralność takiego listu do adresata to szansa
rzędu 70% dla porównania list polecony to szansa docieralności rzędu 83%.


Skąd masz te statystyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2015 o 11:51, rob006 napisał:

Skąd masz te statystyki?

Firmy doręczycielskie prowadzą tego typu statystyki więc nie widzę powodu dlaczego Poczta Polska miałaby nie gromadzić tego typu danych.

Jeżeli chodzi o Dzień Książki i promocje związany z tym eventem to jestem rozczarowany. Rok temu i poprzednie lata w Empiku była promocja "3za2" i to była chyba najlepsza oferta a teraz nic takiego nie miało miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się