HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2015 o 14:34, Rusty-Luke napisał:

"Kim" Kiplinga.


Czasami najciemniej pod latarnią - kompletnie zapomniałam o Kiplingu. Dzięki, już dodaję tę pozycję do listy "do przeczytania". A tak w temacie Indii Brytyjskich to dzisiaj w bibliotece zdobyłam "Drogę do Indii" Forstera. Mam nadzieję, że będzie ciekawie (chociaż Forster bywa przegadany). W każdym razie filmu nie widziałam więc historia będzie dla mnie całkowicie nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zapoznać się z Sagą "Mrocznej Wieży" Kinga?

>
> Może mi ktoś przypomnieć jak/gdzie kończyła się saga o wiedźminie?

Spoiler

To była rzeź w
> Skellige(czy gdzieś tam)

? Bo zaczynam odnosić wrażenie, że nie czytałem 2 ostatnich
> tomów -,-'
>
Spoiler

W Rivii :)
Ciri przenosi Yennefer i Geralta do innego wymiaru - przynajmniej tak zrozumiałem zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 02:20, Andrzej15 napisał:

Warto zapoznać się z Sagą "Mrocznej Wieży" Kinga?

Nie tyle warto co trzeba. "Epic" to chyba adekwatne określenie dla tej sagi. Mnogość wątków i zwroty akcji są kompletnie pokręcone ale wszystko jest tak złożone i na swoim miejscu że w czytelniku budzi się absolutny podziw dla autora że nadał tej opowieści sens. Czyta się to wszystko z wypiekami na twarzy, nie ukrywam jednak że znajdują się czasem dłużyzny. Styl pisania Kinga znużył mnie już wcześniej i Mrocznej Wieży dałem szansę jako ostatniej w jego dorobku.

Polecam również komiks ale to może po zakończeniu lektury bo na dzięń dobry atakuje spojlerami jednak jest świetny. Ogólnie to powinieneś się wkręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2015 o 02:20, Andrzej15 napisał:

Warto zapoznać się z Sagą "Mrocznej Wieży" Kinga?


Przeczytałem tylko pierwszy tom. Jedna z najnudniejszych i chyba najgorszych książek jakie przeczytałem. Myślę, że wraz z następnymi tomami może to wszystko nabiera jakiegoś sensu. Jeśli nie zrazisz się tak jak ja, to najprawdopodobniej opinia Pierogi_z_Cukrem będzie bliższa prawdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może na forum ktoś, kto zbiera art booki z gier i filmów?
Jeżeli tak to chętnie bym się poradził odnośnie kilku zagranicznych pozycji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie "Drogi Królów"
Co w niej jest najlepsze? Jest wulgarna jak choćby Saga o Wiedźminie? Dialogi są na takim poziomie? W czym najlepszy jest autor? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2015 o 16:43, Accid napisał:

Mam kilka pytań odnośnie "Drogi Królów"
Co w niej jest najlepsze? Jest wulgarna jak choćby Saga o Wiedźminie? Dialogi są na takim
poziomie? W czym najlepszy jest autor? Pozdrawiam.


Mi się akurat średnio podobało, ale jestem chyba w mniejszości :P To w ogóle nie jest fantasy w stylu wiedźmińskim. Wulgaryzmów czy ciętych dialogów nie ma, język też dosyć "przezroczysty" (czytałem w oryginale). Czyta się całkiem OK, świat jest ciekawy, ale szału nie ma (do szału doprowadzali mnie za to co poniektórzy infantylni bohaterowie i raczej kiepski wątek politycznej intrygi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się na wakacje, i chcę zaopatrzyć się w jakieś fajne ciekawe czytanie w samolocie.
I teraz zastanawiam się nad:
1. Simon Becket - Chemia Śmierci
2. Andrzej Pilipiuk - Oko jelenia

I tak, co sądzicie konkretnie o tych pozycjach? Warto w nie angażować wolny czas? Ewentualnie co byście polecili w podobnych klimatach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieśń Lodu i Ognia:

Spoiler


Wyman Manderly. – Usta króla skrzywiły się w pogardzie. – Lord zbyt gruby, by wsiąść na konia. Zbyt gruby, żeby do mnie dotrzeć, jednak przybył do Winterfell. Zbyt gruby, by klęknąć i poprzysiąc mi swój miecz, a teraz włada nim po stronie Boltona. Wysłałem mu mojego Cebulowego Rycerza, by z nim pertraktował, a lord Zbyt-Gruby zmasakrował go, a jego głowę i ręce zatknął na murach Białego Portu, by Freyowie mogli się tym napawa



Faktycznie tak było? Wiem że on tam był, ale nie kojarzę że go tam usiekli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieśń Lodu i Ognia:

Dnia 06.06.2015 o 14:04, zerohunter napisał:

Faktycznie tak było? Wiem że on tam był, ale nie kojarzę że go tam usiekli?


Spoiler

Z tego co pamiętam to Manderly kogoś innego tam zasiekł, mówiąc że to Davos, a tymczasem tak naprawdę go ukrył. Zrobił to, by przybodobać się Freyom, ale tak naprawdę popiera Stannisa. Jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 22:36, Marcin08 napisał:

Wybieram się na wakacje, i chcę zaopatrzyć się w jakieś fajne ciekawe czytanie w samolocie.
I teraz zastanawiam się nad:
1. Simon Becket - Chemia Śmierci
2. Andrzej Pilipiuk - Oko jelenia

I tak, co sądzicie konkretnie o tych pozycjach? Warto w nie angażować wolny czas? Ewentualnie
co byście polecili w podobnych klimatach?

Samo napisał świetna książkę polecam. W podobnych klimatach to zacznij sobie Ciemne Sekrety Hjortha i Rosenfeldta. Co do Pilipiuka czytałem rzeźnik drzew był ok ale już nie podoba mi się jego szlagier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 14:39, zerohunter napisał:

Oo, właśnie tak, jak wyjdą wszystkie części to muszę kupić, i położyć obok Wiedźmina;]


Ano warto mieć tą zarąbistą serię w kolekcji, u mnie grzecznie książki leżą na półce, choć trochę boli mnie wydawniczy miszmasz jaki Zysk odstawia ... pierwszy tom mam z okładką serialową, potem kilka tomów ze starego wydania z jakimiś narysowanymi obrazkami, tylko że potem jedna ma grzbiet tylko z tytułem i jednolite tło, druga ma grzbiet z rysunkiem w tle, a Taniec ze Smokami został wydany z okładką zachodnią. Trochę bajzel, a teraz widziałem w Empiku, że są nowe wydania, z okładkami serialowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2015 o 22:36, Marcin08 napisał:

1. Simon Becket - Chemia Śmierci


Zdecydowanie nie jest to najlepsza część w serii, jednak i tak warta polecenia. Godny początek przygód doktora. Wciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 14:04, zerohunter napisał:

Wysłałem
mu mojego Cebulowego Rycerza

Haha, czytałem sagę po angielsku i dopiero teraz zauważyłem, jak komicznie brzmi cebulowy rycerz. Polski wątek w Grze o Tron? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem właśnie Polowanie na Czerwony Październik i chętnie zabrałbym się za resztę książek z tej serii Clancy''ego, ale niestety nie mam dostępu do wszystkich. Tak się składa że mam dalsze tytuły. Da się to czytać nie po kolei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swobodnie można łykać jest bez żadnego porządku.
Jak zwykle przy takiej okazji polecam także dorwać w łapki "Czerwony Sztorm" napisany wraz z Larry Bondem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 21:20, meryphillia napisał:

wraz z Larry Bondem.

Podobnież właśnie tak słyszałem.
Mam "Red Rabbit", "Without Remorse" i "Sum of all fears". Jakieś sugestie od której zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się