HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Wiem że pytanie będzie dziwne ale ...

Mam dosyć spory zbiór książek jak na moje możliwości mieszkaniowe. W dużej mierze są to pozycje jakby to powiedzieć najkrócej i najdosadniej - szkolno-osiedlowo-biblioteczne, tak jeśli chodzi o jakość, rok wydania czy też rozstrzał tytułów. Z tego co pamiętam większość jest gdzieś z lat 50-80 z naciskiem bodajże na 70-80te. Czy tego typu książki są coś cokolwiek warte niż ''grosze'' typu kilka-kilkanaście złotych? Bo przeczytać tego nie przeczytam, trochę mi to zajmuje miejsce, kasa by się przydała na inne rzeczy więc tak po prawdzie chętnie bym się tego pozbył a wyrzucać na śmietnik mi zwyczajnie szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suma Wszystkich Strachów, po niej Bez Skrupółów.
Warto jeszcze przeczytać Stan Zagrożenia, Patrioci, Dług Honorowy, Dekret i Kardynała z Kremla.
W praktycze można ze spokojnym sumieniem przeczytać wszystko, gdzie bohaterem jest Jack Ryan.

Pozycje po 2000 roku, szczególnie te oparte na uniwersach z gier nie przypadły mi do gusto po przeczytaniu czterech z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 21:59, meryphillia napisał:

Suma Wszystkich Strachów, po niej Bez Skrupółów.

Miałem nadzieję, że powiesz "Red Rabbit", bo to moje jedyne kieszonkowe wydanie. Tamte wielkie jakoś trudno logistycznie mi sobie wyobrazić :D

Dnia 06.06.2015 o 21:59, meryphillia napisał:

Warto jeszcze przeczytać Stan Zagrożenia, Patrioci, Dług Honorowy, Dekret i Kardynała
z Kremla.
W praktycze można ze spokojnym sumieniem przeczytać wszystko, gdzie bohaterem jest Jack
Ryan.

Chętnie przeczytam cały cykl z Jackiem Ryanem. Jestem zaczarowany po Czerwonym Październiku. A widzę, że oryginały na allegro nie są aż tak drogie.

Dnia 06.06.2015 o 21:59, meryphillia napisał:

Pozycje po 2000 roku, szczególnie te oparte na uniwersach z gier nie przypadły mi do
gusto po przeczytaniu czterech z nich.

dzięki za cynk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej zachodu przy sprzedazy takich pozycji niż pieniędzy, mogę powiedzieć z doświadczenia.
A zamiast wyrzucać możesz dowiedzieć się czy pobliska biblioteka nie jest chętna.

Ale aby było śmieszniej, z tego co dowiedziałem się obowiązuje jakieś "mądre" prawo rozporządzające, iż nie po to państwo daje psie grosze bibliotekom by te dołączały do katalogu książki od czytelników, ale juz nie ma owe rozporządzenie nic przeciwko temu by biblioteka sprzedawała na tanim kramiku owe ksiązki i tym samym dorabiała sobie do psich pieniędzy z budżetu, które ledwo na pensje starczają. :D

Jeśli już usilnie chcesz jakies pieniądze, to tylko allegro czy inne gumtree daje Tobie jakies sznase na sprzedaie tego czego się chcesz pozbyć.
Mimo wszystko jeśli nie masz jakichś rzadkich i poszukiwanych speciałów, to nastaw się że kupca chętnego wydać 5zł będzie trudno dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

Więcej zachodu przy sprzedazy takich pozycji niż pieniędzy, mogę powiedzieć z doświadczenia.
A zamiast wyrzucać możesz dowiedzieć się czy pobliska biblioteka nie jest chętna.

Heheh. Część tych książek [ mała ] wpadła mi od rodziny, cześć zabrałem ze szkoły podczas likwidacji/przenosin biblioteki bo szkoda mi było żeby tyle kilo książek - jeszcze wtedy całkiem dobrze wyglądających poszła na śmietnik więc wybrałem to co wtedy wydawało mi się ciekawe / wartościowe i tak trzymałem i trzymałem aż do teraz a jeszcze inna część to właśnie książki kupione z biblioteki osiedlowej więc wiesz...

Dnia 06.06.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

Jeśli już usilnie chcesz jakies pieniądze, to tylko allegro czy inne gumtree daje Tobie
jakies sznase na sprzedaie tego czego się chcesz pozbyć.

No właśnie w coś takiego celuję.

Dnia 06.06.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

Mimo wszystko jeśli nie masz jakichś rzadkich i poszukiwanych speciałów, to nastaw się
że kupca chętnego wydać 5zł będzie trudno dorwać.

No właśnie w książkach jestem niezbyt zorientowany, chyba jeszcze bardziej niż w filmach czy nawet grach.

Tak pierwsze z brzegu co widzę to np: Król szczurów Clavella, jakieś niszowe [?] fantasy, Polskie dywizjony lotnicze w Anglii 40-45, Barwy walki M. Moczara, Martin Eden J. London i masa innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 22:15, Tyler_D napisał:

Tak pierwsze z brzegu co widzę to np: Król szczurów Clavella, jakieś niszowe [?] fantasy,
Polskie dywizjony lotnicze w Anglii 40-45, Barwy walki M. Moczara, Martin Eden J. London
i masa innych.


Grosze niestety.
A to co najgorsze, to musisz akurat trafić na kogoś szukającego konkretnego tytułu.
Daj ogłosznia gdzie się da tak by nie płacić jakieś prowizji, wyceń po 5zł sztuka i czekaj na łut szcześcia.
Inaczej niestety się nie da.

Wszelkie antykwariaty i skupy odpadają w przedbiegach, bo za coś takiego jeśli już będą chcieli płacić to po 0.50/1zł od sztuki, więc już lepiej dać zarobić bibliotece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że nic nie jest warte więcej niż te 5 złotych? Albo inaczej - jak w miarę sensowny sposób sprawdzić wartość tego oprócz allegro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 22:28, Tyler_D napisał:

Myślisz że nic nie jest warte więcej niż te 5 złotych? Albo inaczej - jak w miarę sensowny
sposób sprawdzić wartość tego oprócz allegro?


Oprócz na serio cennych pozycji, czy jakichś poszukiwanych książek, które są popularne i niezbyt dostępne (przykładowo pierwsze wydanie i dodruk owego wydania Cyklu Malazjańskiego Eriksona czy pierwsze wydanie Czarnej Kompanii Cooka nadal potrafi się sprzedawać z zyskiem w stosunku do zakupu, pomimo nowych łatwo dostepnych wydań), gdzie możesz testować rynek rzucając wygórowane kwoty, reszta pozycji sprzeda się po cenie makulatury.
Niestety.

Najłatwiej zweryfikować wstawiając na jakiś wspomniany portal.
Wstaw po 30zł i czekaj na kupca, gdy się nie spzreda obniżaj cenę, aż w końcu sprzedasz.
Innego sposobu niestety nie ma, tym bardziej w kraju, gdzie 80% (czy ile tam było) społeczeństwa nie przeczytało w ciągu roku żadnej ksiązki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 21:56, Tyler_D napisał:

Wiem że pytanie będzie dziwne ale ...


Cóż, tak jak mówi meryphillia - jak na pewno nie masz czegoś bardzo poszukiwanego, to moim zdaniem nawet nie ma co bawić się w wystawianie tego na aukcjach czy innych ogłoszeniach, tylko z tą makulaturą od razu pojechać do skupu książek. Poprzeglądaj internet, na pewno w Twoim mieście jest coś takiego. Ja raz przebrałem taką makulaturę ze swojego domu, uzbierało się tego kilkadziesiąt książek, każda w skupie poszła za jakieś ~5 zł, to zawsze jakiś zarobek, zwłaszcza jeśli kasa jest potrzebna. Ale nie liczyłbym na wiele, kokosów to raczej nie zbijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie liczę na jakieś mega zyski ale też nie chcę tego oddawać na makulaturę czy też do skupu za złotówkę czy mniej za sztukę. Jak tak patrzyłem po allegro mam parę tytułów po te 5 zeta ale niektóre są rzadkie albo wycenione np: na 30 zł czy tam 15. Zobaczymy jak jest wystawie. No chyba że kerkas będzie zainteresowany bo jest chyba takim amatorem zbieraczem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że nawet jeśli teorytycznie jakiś starszy egzemplarz jest coś warty, to zapewne nie ma wielu chętnych na takie zakupy :D Zatem jeśli zależy Ci na czasie, to skup pewnie będzie lepszym wyjściem, niż bawienie się tygodniami z pojedyńczymi egzemplarzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas to wypisz co masz, umieść to w dokumencie google, wrzuć tu na gram, podrzuć znajomym. Niech sobie ludzie wybiorą co ich interesuje + zapłata "co łaska" z kosztami przesyłki. Oczywiście o ile chciałoby ci się z tym bawić, osobiście chętnie bym zerknął co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do stanowiska Wipu. Zrób jakiś wykaz takżeby można było sprawdzić co masz. Może ja też byłbym czymś zainteresowany.
Zwłaszcza jeżeli będą tam jakieś pozycje z literatury SF, których nie mam i nie czytałem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale nie napalajcie się na nie wiadomo co. :D Tyle mi się udało zebrać z knig które leżą na wierzchu.

Oblicze ideowe Wiosny Ludów - Stefan Kieniewicz - 1948
Byli z nami - Wł. Góra / St. Wroński - 1966
Ken Alibek / Stephan Handelman - Biohazard - 1999
Naga małpa - Desmond Morris - 1974
Byłem jeńcem Wehrmachtu - Józef Sohn-Sonecki - 1965
Życie i śmierć Johna Kennedy''ego - Grzegorz Jaszuński - 1967
Początek drogi - Lenino - Alojzy Sroga - 1974 (1)
Następna wojna światowa - Caspar Weinberger / Peter Schweizer - 1998
Król szczurów - James Clavell - 1989
Partyzant sługa boży - Władysław Machejek - 1970
Mała encyklopedia - Lotnictwo - Szymon Pilecki - 1960
Niebo w ogniu - Bohdan Arct - 1960
Początek drogi - Lenino - Alojzy Sroga - 1974 (2)
Bałtyk w ogniu - Edmund Kosiarz - 1985
Na żołnierskim szlaku - Alojzy Sroga - 1975
Barwy walki - Mieczysław Moczar - 1988
Polskie dywizjony lotnicze w Wielkiej Brytanii 1940-1945 - Wacław Król - 1976
Cienka czerwona linia - James Jones - 1984
Oko proroka - Władysław Łoziński - 1957
Salwa nad Newą - A. Korowin - 1953
O dwóch takich co ukradli Księżyc - Kornel Makuszyński - 1982
Stara Baśń - Józef Ignacy Kraszewski - 1957
Zygmunt Ławicz - Eliza Orzeszkowa - 1954
Wojna polsko niemiecka - A. Horak - 1945
Niebo w płomieniach - Jan Parandowski - 1964
Literatura polska okresu romantyzmu ( podręcznik ) - 1974
Dynamika przemian społecznych w Polsce - Ryszard Turski - 1961
Na podbój Arktyki - Alina i Czesław Centkiewiczowie - 1953
Mali bohaterowie - Zofia Lorentz - 1947
Dziewczyna znad Wisły, opowieść o Lucynie Herz - Monika Warneńska - 1953
Agent Abwehry - Henryk Lechowski - 1967
Martin Eden - Jack London - 1988
Kartki z dziejów techniki polskiej - Jerzy Jasiuk - 1983
Pierwszy dzień wolności - Leon Kruczkowski - 1974
Ulewa - Maciej Słomczyński - 1955
Archipelag znikających wysp - L. Płatow - 1953
Ludwik Waryński - Wódz i ideolog wielkiego proletariatu - Tadeusz Daniszewski - 1952
Kto to był Karol Darwin - W. Safonow - 1950
Nunchaku - Yoshinao Nanbu 6 Dan Sankukai [ lol xD, nie wiem skąd to się wzięło u mnie ]
Henryk Sienkiewicz - Bez dogmatu - 1963
Władcy głębin - Jerzy Pertek - 1951
Wstęp do teorii marksizmu, zarys materializmu dialektycznego i historycznego - Adam Schaff - 1950
Gavroche - Wiktor Hugo - 1954
Tędy przeszła śmierć - Bronisław Troński - 1957
Teddy Brooks - Kamienie elfów ( drugi tom cyklu Shannara ) - 1997
Sportowcy 30lecia - różni autorzy - 1974
Zobaczyć znaczy uwierzyć - Olgierd Budrewicz - 1969
Najdłuższa noc - Danuta Bieńkowska - 1987
Zwierzęta bezkręgowe naszych wód - Anna Stańczykowska - 1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2015 o 14:46, Tyler_D napisał:

No dobra ale nie napalajcie się na nie wiadomo co. :D

No niestety. Te pozycje, które są dla mnie bardziej interesujące, już posiadam własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniższe pozycje mnie interesują :

Oko proroka - Władysław Łoziński - 1957
Gavroche - Wiktor Hugo - 1954
Król szczurów - James Clavell - 1989
Cienka czerwona linia - James Jones - 1984
Ken Alibek / Stephan Handelman - Biohazard - 1999
Władcy głębin - Jerzy Pertek - 1951

To jak 5zł za książkę ? nie zapomnij doliczyć do ceny książek kosztów wysyłki.

Aha, gdybyś mógł wrzucić pełen spis całej literatury którą chcesz sprzedać byłbym zobowiązany.

Ps. Zagłosujesz w plebiscycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

Ale aby było śmieszniej, z tego co dowiedziałem się obowiązuje jakieś "mądre" prawo rozporządzające,
iż nie po to państwo daje psie grosze bibliotekom by te dołączały do katalogu książki
od czytelników, ale juz nie ma owe rozporządzenie nic przeciwko temu by biblioteka sprzedawała
na tanim kramiku owe ksiązki i tym samym dorabiała sobie do psich pieniędzy z budżetu,
które ledwo na pensje starczają. :D


Które to prawo na szczęście nie jest respektowane. Sam oddałem "bestsellery" do biblioteki.

Moja lokalna biblioteka ma aż 50zł na kwartał na zakup nowości.

Dnia 06.06.2015 o 22:07, meryphillia napisał:

tym bardziej w kraju, gdzie 80% (czy ile tam było) społeczeństwa
nie przeczytało w ciągu roku żadnej ksiązki...


60% według badań Biblioteki Narodowej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 16:23, kerkas napisał:

Oko proroka - Władysław Łoziński - 1957
Gavroche - Wiktor Hugo - 1954
Król szczurów - James Clavell - 1989
Cienka czerwona linia - James Jones - 1984
Ken Alibek / Stephan Handelman - Biohazard - 1999
Władcy głębin - Jerzy Pertek - 1951


Akurat mam część fotek, nie wiem czy będziesz zainteresowany Cienką czerwoną linią, wygląda jak wygląda [ w takim stanie ją ''wyrwałem'' z biblioteki żeby nie było :P ], część stron a może i większość jest luźna, nie wiem czy są wszystkie nawet.

Dnia 08.06.2015 o 16:23, kerkas napisał:

To jak 5zł za książkę ? nie zapomnij doliczyć do ceny książek kosztów wysyłki.

Przemyślę to ok? Dam ci znać jakby co ale spoko, mogę je dla ciebie wstępnie odłożyć bo pewnie chętnych nie znajdę tak prędko. :P

Dnia 08.06.2015 o 16:23, kerkas napisał:

Aha, gdybyś mógł wrzucić pełen spis całej literatury którą chcesz sprzedać byłbym zobowiązany.

Jak tylko takowy się pojawi na pewno dam ci znać. ;)

Dnia 08.06.2015 o 16:23, kerkas napisał:

Ps. Zagłosujesz w plebiscycie ?

Wybacz, ostatnio mam trochę na głowie więc sorry ale niestety nie. :x

20150608192529

20150608192544

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2015 o 16:27, kerkas napisał:

/.../ > 60% według badań Biblioteki Narodowej.

Nieważne, czy 60%, czy 80%, ja sam wyrabiam normę czytelnictwa za cały blok, w którym mieszkam...
Dzisiaj zaliczyłem "Afery czasów Tuska" Bogdana Święczkowskiego i Łukasza Ziaji. Polecam miłośnikom PiSu, bo afery, owszem, są, ale ważniejsze, że gdyby PiS rządził, to afer by nie było, bo młodzi, wykształceni patrioci z PiSu w Służbach zlikwidowaliby afery w zarodku. Innym zalecam poczekać, aż książka stanieje, co najmniej do 15 zł. A jak nie przeczytacie - to i tak nic się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytać nie zaszkodzi...

Znacie może jakieś godne polecenia książki o samurajach i ninja, albo o feudalnej Japonii? Dobre powieści, ale też i jakieś dobre opracowania bardziej naukowe, wszystko jedno, czekam na propozycje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się