HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2015 o 10:13, Alexei_Kaumanavardze napisał:

12,99 w prenumeracie, potem nie wiadomo.


gwarancja stałej ceny – tylko 12,99 zł za jeden tom!

ja rozumiem, że jest to cena do końca trwania serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozwinięciu listy masz jak byk: "zamawiam pojedynczy tom 12.99zł" ;S

E: Co innego, że to się i tak zupełnie nie opłaca, szczególnie biorąc pod uwagę ich koszty wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2015 o 10:57, Shinigami napisał:


E: Co innego, że to się i tak zupełnie nie opłaca, szczególnie biorąc pod uwagę ich koszty
wysyłki.


W ogóle jakoś dziwnie to opisują:

- bez opłat za przesyłkę
- opłata za przesyłkę dopiero po jej obejrzeniu

więc jest opłata za przesyłkę, czy jej nie ma? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja stałej ceny w prenumeracie jest. Czyli 12,99 jeżeli zamówisz prenumeratę. Można ja opłacić na raz, lub w bodajże maksymalnie czterech ratach (ale wtedy jest drożej). Można też zamówić pół kolekcji teraz i pół potem. W kiosku będzie kosztować drożej, chociaż jeżeli rzeczywiście zatrzymają się na ok. 20 zł to nie będzie źle, biorąc pod uwagę, że koszt normalnej książki T.P. to od 29,99 do nawet 45 zł (nie mówię o książce z ilustracjami "Ostatni Bohater" w twardej, bo kosztował swego czasu 90 zł, miękka edycja 65). Także nie ma tragedii, w detalu dopłaci się tylko do podwójnych tomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2015 o 21:07, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Z seriami różnie bywa. Poza tym dość dyskusyjny wydaje mi się wybór pierwszej ksiązki.
Cykl o Vimesie nie jest najgorszy, szczególnie jego początek, ale jeżeli nie iść chronologicznie,
to chyba jednak należało by zacząć od cyklu o czarownicach. Jest zabawniejszy, lżejszy,
nawiązuje do utworów które wszyscy znaja. Albo cykl o śmierci, bo jak go pokochasz, to
pokochasz całego Pratchetta. Chociaż i tak uważam Rincewinda za najwybitniejsza postać
Pratchetta, tak samo jak magów sprzed reformy Mustruma:)


Podobno nie chcieli zniechęcać nowych czytelników, dlatego tak zrobili:

„Zależało nam na tym, by ‚zarazić’ Pratchettem osoby, które dotychczas nie miały okazji zetknąć się z książkami autora. A w opinii większości, w tym zagorzałych fanów, pierwsze tomy serii są mocno hermetyczne i mogą zniechęcić…” – wyjaśniają przedstawiciele Edipresse.

Ciekawe jest tak jak mówisz, czy podniosą ceny. W sumie to połączony pomysł Prószyńskiego i Edipressu, nie miałoby sensu robienia drugiej takiej samej serii po 30 pln. Zwłaszcza, że te Prószyńskiego są całkiem ładne, te z kolekcji już raczej nie;) No, ale poczekamy zobaczymy, skoro ma się ukazywać aż do 2017 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2015 o 12:27, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Gwarancja stałej ceny w prenumeracie jest. Czyli 12,99 jeżeli zamówisz prenumeratę. Można
ja opłacić na raz, lub w bodajże maksymalnie czterech ratach (ale wtedy jest drożej).
Można też zamówić pół kolekcji teraz i pół potem. W kiosku będzie kosztować drożej, chociaż
jeżeli rzeczywiście zatrzymają się na ok. 20 zł to nie będzie źle, biorąc pod uwagę,
że koszt normalnej książki T.P. to od 29,99 do nawet 45 zł (nie mówię o książce z ilustracjami
"Ostatni Bohater" w twardej, bo kosztował swego czasu 90 zł, miękka edycja 65). Także
nie ma tragedii, w detalu dopłaci się tylko do podwójnych tomów.


Napisałem maila z pytaniem jak wyglądaja opcje prenumeraty i dostałem taką odpowiedź:
Dzień dobry,

uprzejmie informuję, że kolekcję Świat Dysku można zamówić na naszej stronie internetowej hitsalonik.pl/produkt/swiat-dysku, telefonicznie pod numerem (22) 58 42 222 albo drogą mailową.

Przy zamówieniu internetowym - płatność z góry online. Cena za tom 12,99 zł.

Przy zamówieniu telefonicznym lub mailowym - płatność raz w miesiącu po otrzymaniu przesyłki z dwoma kolejnymi tomami z kolekcji i dołączonym blankietem na kwotę 25,98 zł (przelewem internetowym, w banku albo na poczcie). Cena za tom 12,99 zł.


Zamówiłem prenumeratę od tomu drugiego i za niego przyjdzie mi zapłacić 12,99PLN a potem będę dostawał raz w miesiącu paczkę z 2 książkami i danymi do przelewu (za każdym razem będzie inny nr konta więc nie można zrobić zlecenia stałego :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać pierwszą część Oka jelenia Pilipiuka. Słyszałem wiele dobrego na temat tej serii, więc postanowiłem sprawdzić co w trawie piszczy.
Niestety, po przeczytaniu tej wątpliwej jakości książki stwierdzam, że autor nie bez powodu sam siebie ochrzcił mianem Wielkiego Grafomana, bo Droga do Nidaros jest moim zdaniem pokazem grafomanii i zaskakującej amatorszczyzny. Nie wiem jak mało wymagający musiałbym być by zachwycić się choć niewielką cząstką tego "dzieła". Całość jest tak głupia, tak naiwna, tak prosta (by nie rzec: prostacka), że nie mogłem wyjść z podziwu. Mój kolega pisał podobne rzeczy wiele lat temu w gimnazjum, a i ręczę, że czytałem lepsze teksty pisane przez kogoś i publikowane w Internecie.
Wcześniej znałem tylko Wędrowycza i myślę, że w tej konwencji autor Wampira z M3 sprawdził się o wiele lepiej, choć ten cykl również powinien zostawić już w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2015 o 23:37, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A jak z kosztami wysyłki. Za każdym razem 15 zł?


W pierwszym tomie na ostatniej stronie i na ich stronie w internecie jest napisane, że w prenumeracie przesyłka jest za friko. Zresztą w majlu potwierdzającym nie ma słowa o tym że przesyłka jest płatna w tylko informacja o blankietach przelewowych na niecałe 26 PLNów. Zresztą zacytuję go tu:

Uprzejmie informuję, iż zamówienie na „Świat dysku” zostało przyjęte od tomu 2. Pierwsza przesyłka będzie zawierała tylko tom 2 i blankiet na 12,99 zł. Kolejne przesyłki z dwoma tomami będą wysyłane raz w miesiącu z blankietem do zapłaty na 25,98 zł (przy każdej przesyłce będzie inny numer konta). Pierwsza przesyłka będzie realizowana w ciągu 14 dni.

Wydawnictwo wystawia faktury VAT za prenumeratę na życzenie Klienta tylko w miesiącu wpłaty. Prosimy o zgłoszenie nam informacji z podaniem pełnych danych niezbędnych do wystawienia faktury jak najszybciej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00 pod numerem telefonu (22) 584 22 22. Nasi konsultanci udzielą Państwu porady i pomogą rozwiązać pojawiające się problemy.


Jak będą chcieli naliczyć jakieś koszta wysyłki to po prostu odstępuję od umowy i tyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 11:34, Daronn_Darker napisał:

Zaciekawilo mnie to wydanie świata dysku. Czy te książki są warte czytania? Bo w sumie
bym sobie kupił jeśli warto.


Czy warto? Pytasz o jedną z najlepszych serii fantasy ever. Humorystycznego fantasy. Jednego z najlepszych autorów ever. Najpopularniejszego brytyjskiego pisarza. Tu nie należy pytać, tylko brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 11:47, Outlander-pro napisał:

> Zaciekawilo mnie to wydanie świata dysku. Czy te książki są warte czytania? Bo w
sumie
> bym sobie kupił jeśli warto.

Czy warto? Pytasz o jedną z najlepszych serii fantasy ever. Humorystycznego fantasy.
Jednego z najlepszych autorów ever. Najpopularniejszego brytyjskiego pisarza. Tu nie
należy pytać, tylko brać :)

Juz nie raz się przekonałem, że akurat wole mroczne fantasy. Potrzebuje specyficznego humoru. Kupię pierwszy tom i sam się przekonam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 11:54, Daronn_Darker napisał:

Juz nie raz się przekonałem, że akurat wole mroczne fantasy. Potrzebuje specyficznego
humoru. Kupię pierwszy tom i sam się przekonam


Cóż, to może warto spróbować czegoś nowego. Świat dysku to inteligentna satyra na różne tematy, zależnie od książki, sir Terry imał się obśmiewania kina, muzyki rockowej, religii, fantastyki jako takiej, struktur państwowych czy finansowych, śmierci, wojny, poczty czy kolejnictwa, ale trafnie ujmuje przede wszystkim ludzkie charaktery. Świat Dysku to nasz świat - tylko w bardzo krzywym zwierciadle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2015 o 11:47, Outlander-pro napisał:

Najpopularniejszego brytyjskiego pisarza.

Czy czasami Tolkien nie jest popularniejszy? ( jeśli idzie o brytyjskich pisarzy Fantasy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2015 o 11:47, Outlander-pro napisał:

Jednego z najlepszych autorów ever.

Zgoda.
>Najpopularniejszego brytyjskiego pisarza.
To nie czasem pani Rowling ew. Tolkien?

Daronn_Darker Już choćby odzew jaki pojawił się w tym temacie na wzmiankę o prenumeracie powinien starczyć za rekomendację.


Uuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się