HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2015 o 14:00, Pierogi_z_Cukrem napisał:

>Najpopularniejszego brytyjskiego pisarza.
To nie czasem pani Rowling ew. Tolkien?


Upewniłem się i coś mi się trochę w pamięci pomerdało, albo jakiś artykuł który czytałem coś źle przytoczył - Pratchett był najpopularniejszym brytyjskim pisarzem w latach 90. potem rzeczywiście Rowling przejęła pałeczkę. Również Tokien sumarycznie ma więcej sprzedanych książek na koncie.

A najpopularniejszym brytyjskim pisarzem ever jest ... Agatha Christie. I Shakespear :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem czytanie pierwszego tomu. Nie zachwycił mnie, ale też nie zniechęcil. Wydaje mi się, że niektóre żarty są wymuszone, ale to może tylko takie moje odczucie. Jedno musze przyznać, trudno było się oderwać. Zobaczę przy kolejnym tomie, czy poprawi mu się humor bo jak na razie to mnie ciekawi, ale nie śmieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 21:13, Daronn_Darker napisał:

Właśnie zakończyłem czytanie pierwszego tomu. Nie zachwycił mnie, ale też nie zniechęcil.
Wydaje mi się, że niektóre żarty są wymuszone, ale to może tylko takie moje odczucie.
Jedno musze przyznać, trudno było się oderwać. Zobaczę przy kolejnym tomie, czy poprawi
mu się humor bo jak na razie to mnie ciekawi, ale nie śmieszy.


Pierwszy tom, czyli "Kolor Magii"? Widać tam mocno początki pisarskiego warsztatu i parę zgrzytów, ale z każdym kolejnym tomem jest lepiej, bo uniwersum staje się bogatsze, ewoluuje, bo Pratchett dochodzi do spójnej koncepcji jak ten świat powinien wyglądać. Też warto wiedzieć, że cały cykl Świata Dysku składa się z kilku pomniejszych podcykli, które czasem mają różny klimat, np. te związane ze strażą miejską to kryminały.
Anyway trzymam kciuki za kolejne podejście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2015 o 23:41, Outlander-pro napisał:

Pierwszy tom, czyli "Kolor Magii"? Widać tam mocno początki pisarskiego warsztatu i parę
zgrzytów, ale z każdym kolejnym tomem jest lepiej, bo uniwersum staje się bogatsze, ewoluuje,
bo Pratchett dochodzi do spójnej koncepcji jak ten świat powinien wyglądać. Też warto
wiedzieć, że cały cykl Świata Dysku składa się z kilku pomniejszych podcykli, które czasem
mają różny klimat, np. te związane ze strażą miejską to kryminały.
Anyway trzymam kciuki za kolejne podejście :)


Zakładam że chodzi mu o pierwszy tom kolekcji a zaczyna się ona od cyklu o straży miejskiej, czyli "Straż! Straż!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2015 o 00:07, Nufiko napisał:

Zakładam że chodzi mu o pierwszy tom kolekcji a zaczyna się ona od cyklu o straży miejskiej,
czyli "Straż! Straż!"


Aha, dziwne że nie dają chronologicznie tego wydania, choć "Straż! Straż!" jest już bardziej przystępne. No ale jest to jedna z tych trzech części od których sam polecam zapoznanie się ze Światem Dysku, zatem spoko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2015 o 19:35, Tyler_D napisał:

A czym jesteś zainteresowany?


Kartki z dziejów techniki polskiej - Jerzy Jasiuk - 1983
Władcy głębin - Jerzy Pertek - 1951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 20:18, Ecko09 napisał:

Wiadomo coś na temat polskich wydań książek Gwiezdnych Wojen? Jest w ogóle już jakiś
dystrybutor?


Też bym chciał wiedzieć, bo się doczekać nie mogę. Szukałem, ale na razie nic nie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 20:18, Ecko09 napisał:

Wiadomo coś na temat polskich wydań książek Gwiezdnych Wojen? Jest w ogóle już jakiś
dystrybutor?


Czyżby Amber zrezygnował?
W środę ma wyjść pierwszy numer Star Wars Komiks 1/2015, pierwszy w tzw. " nowym kanonie " i oprócz samych historyjek obrazkowych zawierać będzie reportaż o " Przebudzeniu Mocy " oraz plan wydawniczy do końca roku, więc może tam coś będzie? ( liczę na zapowiedź albumów do nowego filmu ).

Wracając do promocji w Empiku: nie jestem zbyt oczytany w Fantasy ( Howard, Tolkien i Sapkowski ;) ), nabyłem więc:

George R.R. Martin - " Świat Lodu i Ognia " - album
Ursula K. LeGuin - " Ziemiomorze "
Robert E. Howart - " Kull Banita z Atlantydy "
Andrzej Sapkowski - " Rękopis Znaleziony W Smoczej Jaskini "
Andrzej Sapkowski - " Narrenturm "
Andrzej Sapkowski - " Boży Bojownicy "
Andrzej Sapkowski - " Lux Perpetua "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2015 o 07:43, lis_23 napisał:

Czyżby Amber zrezygnował?


http://ossus.pl/biblioteka/Wydawnictwo_Amber

Disney chciał za dużo. Z tego co mówi się w kuluarach, to teraz wszyscy mają płacić Disneyowi licencję, a zyski mają wypracowywać na własną rękę. Nie od "egzemplarza", ale ryczałtem i to niemałym, bo takim samym na cały świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 11:43, Alexei_Kaumanavardze napisał:



http://ossus.pl/biblioteka/Wydawnictwo_Amber

Disney chciał za dużo. Z tego co mówi się w kuluarach, to teraz wszyscy mają płacić Disneyowi
licencję, a zyski mają wypracowywać na własną rękę. Nie od "egzemplarza", ale ryczałtem
i to niemałym, bo takim samym na cały świat.


Znalazłem już stosowną informację na Bastionie SW. Wcześniej nie wiedziałem, że Amber zrezygnował, ale zważywszy na to, jak owo wydawnictwo wkurzyło mnie przez ostatnie dwa i pół roku, nie jest mi ich żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2015 o 11:56, lis_23 napisał:

Znalazłem już stosowną informację na Bastionie SW. Wcześniej nie wiedziałem, że Amber
zrezygnował, ale zważywszy na to, jak owo wydawnictwo wkurzyło mnie przez ostatnie dwa
i pół roku, nie jest mi ich żal.


Amber był genialny w latach 90tych. jak wydawał Eddingds`a, Moorcock`a, Cock`a, Howard`a, Vance`a etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 13:33, Alexei_Kaumanavardze napisał:


Amber był genialny w latach 90tych. jak wydawał Eddingds`a, Moorcock`a, Cock`a, Howard`a,
Vance`a etc.


A, właśnie, to Amber wydawał te książki o Conanie autorstwa tzw. " kontynuatorów " Howarda, fajnie się to czytało.
Przy okazji, zakupiłem dziś też w Empiku w w. opisanej promocji wszystkie opowiadania o Conanie autorstwa Howarda - 3 tomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2015 o 17:05, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ja kiedyś kupiłem zbiorczą antologię Conan Barbażyńca z wydawnictwa Rea, ale inne tłumaczenie,
za duzy format etc. powoduje że leży sobie na półce a ja dalej czytam rozlatujące się
już książeczki z wydawnictwa Amber.


Ja zakupiłem wydanie w trzech tomach, wydawnictwo Rebis

Conan i Pradawni Bogowie
Conan i Skrwawiona Korona
Conan i Miecz Zdobywcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to wszystkie opowiadania Howarda o Conanie, łącznie z niepublikowanymi tekstami i innymi, roboczymi wersjami niektórych tekstów.

Sorry, zamiast edycji wyskoczył mi cytat ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się