HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nic się nie stało:). Ja te wydane po śmierci mam w całkiem niezłym stanie, a oryginały... cóż wołają o pomste do nieba. Teraz trochę żałuję, bo wydanie ładne, bogato ilustrowane, ale to tłumaczenie nie umywa się do tego z Amberu, czy Rebisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2015 o 21:15, lis_23 napisał:

W Empiku jest promocja 3 za 2 na fantastykę ( SF i Fantasy ) obejmująca książki
i filmy. Sam zakupiłem jedną książkę i pięć filmów na BD ;)
Przejrzyjcie sobie Listę produktów biorąca udział w promocji "Fantastyka, książka, film
3 za 2":

http://www.empik.com/regulaminy-empiku


Dzięki za ten post :). Lubię te empikowe promocje, można wtedy się tanio zaopatrzyć w fajne tytuły. Jutro będę miał trochę wolnego czasu, to chętnie z niej skorzystam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2015 o 16:29, serser napisał:


Dzięki za ten post :). Lubię te empikowe promocje, można wtedy się tanio zaopatrzyć w
fajne tytuły. Jutro będę miał trochę wolnego czasu, to chętnie z niej skorzystam!


Dodam jeszcze, że promocja obowiązuje do 22 września. Sam wydałem chyba z 700 zł ( 10 książek i pięć filmów na Blu-Ray ;) min. trzy części serii X-Men, Star Trek W Ciemność i Na Skraju Jutra ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2015 o 16:51, lis_23 napisał:


>
> Dzięki za ten post :). Lubię te empikowe promocje, można wtedy się tanio zaopatrzyć
w
> fajne tytuły. Jutro będę miał trochę wolnego czasu, to chętnie z niej skorzystam!


Dodam jeszcze, że promocja obowiązuje do 22 września. Sam wydałem chyba z 700 zł ( 10
książek i pięć filmów na Blu-Ray ;) min. trzy części serii X-Men, Star Trek W Ciemność
i Na Skraju Jutra ).



No to ładnie, akurat wystarczająco czasu, żeby spokojnie sobie coś wybrać. Na szczęście, bo jednak dzisiaj mi się już raczej nie uda.
Kwota i tytuły robią wrażenie, brawo! Widać, że nie rzucili byle czego, tylko faktycznie dobre i chodliwe tytuły. To się ceni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2015 o 20:18, Ecko09 napisał:

Wiadomo coś na temat polskich wydań książek Gwiezdnych Wojen? Jest w ogóle już jakiś
dystrybutor?


Trzymam właśnie w rękach pierwszy numer nowego Star Wars Komiks i tam jest rozpiska na najbliższe trzy miesiące:

21.10 - Star Wars Klasyczna Trylogia

18.11

Star Wars Ucieczka Szmuglerów
Star Wars Miecz Jedi
Star Wars Ruchomy Cel


Trzy ostatnie pozycje to prawdopodobnie pierwsze książki z tzw. nowego kanonu, tworzonego obecnie przez Disneya i Marvela ( komiksy ) i zapewne będą opowiadać jakieś historie wypełniające lukę po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, aż po fabułę Przebudzenia Mocy.
Niestety, na liście nie ma jeszcze żadnych pozycji odnośnie najnowszego filmu, a zwłaszcza albumów typu The Making Of i The Art Of i jeżeli się to nie zmieni to będę zmuszony kupować pozycje anglojęzyczne na Amazonie lub w Krainie Książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2015 o 09:38, lis_23 napisał:

Trzy ostatnie pozycje to prawdopodobnie pierwsze książki z tzw. nowego kanonu, tworzonego
obecnie przez Disneya i Marvela ( komiksy ) i zapewne będą opowiadać jakieś historie
wypełniające lukę po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, aż po fabułę Przebudzenia
Mocy
.


Nie czytać artykułu, jeśli ktoś nie chce lekkich spoilerów na temat tych komiksów:
http://kotaku.com/meet-the-hutt-who-helped-luke-skywalker-learn-about-the-1731469273

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś książkę/opowiadanie, gdzie jakiś młody człowiek trafia ze świata współczesnej polski do czasów komuny? Pamiętam, że tym portalem było jakieś przejście podziemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:44, Boleksy napisał:

Czy ktoś ma pomysł gdzie można dorwać starsze, rzadko spotykane książki typu "Smok ostateczny"
Christophera Rowleya?


Heh, ja bym chętnie dorwał taką książkę Sapkowskiego o Królu Arturze i chyba o mitach Greckich, nie pamiętam dokładnie nawet jej tytułu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2015 o 11:52, lis_23 napisał:

Heh, ja bym chętnie dorwał taką książkę Sapkowskiego o Królu Arturze i chyba o mitach
Greckich, nie pamiętam dokładnie nawet jej tytułu ;)

http://www.avalon.pl/wiat-krola-artura-maladie-p996592.html
http://merlin.pl/Maladie-i-inne-opowiadania_Andrzej-Sapkowski/browse/product/1,1029781.html#fullinfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi coś powiedzieć o sadze "Więzień labiryntu"? Ostatnio rzucił mi się zwiastun drugiej części filmu. A że tematyka w sumie jest ciekawa a moje czujne oko dopatrzyło się że jest oparte na książce, to chciałbym wiedzieć czy warto zapoznać się z książkową sagą?

Filmu nie oglądałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 19:53, Andrzej15 napisał:

Możecie mi coś powiedzieć o sadze "Więzień labiryntu"? Ostatnio rzucił mi się zwiastun
drugiej części filmu. A że tematyka w sumie jest ciekawa a moje czujne oko dopatrzyło
się że jest oparte na książce, to chciałbym wiedzieć czy warto zapoznać się z książkową
sagą?

Filmu nie oglądałem.


Film jest beznadziejny z punktu widzenia fana SF jakim jestem, moim skromnym zdaniem szkoda pieniędzy
na książkę.
Oczywiście mogę się mylić.

Jest masa lepszych książek o utopijnych wizach przyszłości np. :

"Wszystkie nasze jutra" Ted Allbeury
"Przestrzeni! Przestrzeni!" Harry Harrison
"Rok 1984" George Orwell
"Nowy wspaniały świat" Aldous Huxley
"Powrót z gwiazd" Stanisław Lem
"Alterland" Marcin Wolski
"Vaterland" Robert Harris
"Koniec wieczności" Isaac Asimov
"451 stopni Fahrenheita"
"Droga" Cormac McCarthy
"Jestem legendą" Richard Matheson
"Żelazna stopa" Jack London
"Wieżowiec" J. G. Ballard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.09.2015 o 20:40, kerkas napisał:

Jest masa lepszych książek o utopijnych wizach przyszłości np. :

Dnia 27.09.2015 o 20:40, kerkas napisał:

"Droga" Cormac McCarthy
"Jestem legendą" Richard Matheson


Utopijna wizja przyszłości? W tych dwóch powieściach na pewno nie. Te dwie to świat po apokalipsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Możecie polecić jakis dobry kryminał? Cos na podobieństwo serialu Pakt ( jestem ledwo po obejrzeniu 1 odcinka wiec zauroczenie trwa) ?
Chodzi mi o dziennikarzach śledczych którzy wpadają na trop czegos tam ...
Milenium, Jo Nesbo,Link...wszystko przeczytane albo w planach ;)
A o tych wszystkich detektywach czuc juz troche zmęczenie...dziennikarz śledczy to juz byłby powiem świeżości dla mnie ;)
Jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 11:44, Boleksy napisał:

Czy ktoś ma pomysł gdzie można dorwać starsze, rzadko spotykane książki typu "Smok ostateczny"
Christophera Rowleya?


Chcesz kupić czy przeczytać ?

W tym drugim przypadku polecam
http://katalogi.bn.org.pl/iii/encore/record/C__Rb1555942__Srowley__Ff%3Afacetfields%3Aauthor%3Aauthor%3AAutor%3A%3A__P0%2C10__Orightresult__U__X4?lang=pol&suite=cobalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam książki. Nie mam pojęcia o czym jest, ale rzuciła mi się w oczy bardzo kolorowa okładka w stylu karykatur Charlie Hebdo. Widziałem mnóstwo osób, które ją czytało, więc zdaje się, że jest ostatnio całkiem popularna. Kiedyś coś o niej czytałem, ale teraz jak na złość nie mogę jej nigdzie znaleźć w internecie. Wydaje mi się, że wyszła całkiem niedawno, być może nawet w tym roku. A, jeszcze jeden tip - autor bądź autorka ma w nazwisku literę Q. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się