HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witajcie ;]

Jak to jest z książkami z serii Assasins Creed ? Warte to zakupu i czytania. "Dają radę" czy może bardziej na luzie i bez polotu. A może lepsze niż się wydaje ? ;> Coś na zasadzie: "Są mega. Bierz i się nie zastanawiaj"
Chodzi mi o :
Assassin''s Creed: Tajemna krucjata
Assassin''s Creed: Bractwo
Assassin''s Creed: Renesans

Ktoś posiada i ogarnia co nie co temat oraz uchyli rąbka tajemnicy ? ;>
3 Księgi na http://www.insignis.pl/ wyniosły by 120 plnsów... Warto wydać gotówkę ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz na co pieniędzy wydawać to jak najbardziej. Na rynku może nie ma od zatrzęsienia dobrej fantastyki, są jednak pozycje które można polecić z czystym sumieniem.

Sprawdź sobie:

Kroniki królobójcy - Patricka Rothfussa,
Niecnych dżentelmenów - Scotta Lyncha.

Chyba, że szczególnie zależy Ci na zabójcach biegających po dachach. Wtedy i tak pewnie ciekawsze będzie coś o Caine - Matthew Woodringa Stovera czy Brent Weeks ze swoimi Cieniami.

Może coś z tego czytałeś, może nie, w każdym razie wszystko jest solidniejsze od książkowych adaptacji gier. Chyba, że ktoś jest absolutnym fanem i musi mieć każdą wydaną pozycję związaną z ulubioną serią, wtedy nie ma już nadziei. Chyba dlatego takie książki powstają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książki są w sumie tylko dla fanów Asasynów. W dodatku są na tyle "proste" że idealnie nadają się np. do metra czy tramwaju.
Podobną tematykę oferują książki Scotta Lyncha, ale są o niebo lepiej napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2015 o 05:52, Shinigami napisał:

Jeżeli nie masz na co pieniędzy wydawać to jak najbardziej. Na rynku może nie ma od zatrzęsienia
dobrej fantastyki, są jednak pozycje które można polecić z czystym sumieniem.

W sumie to jest... Z Asasynami to się ostro zapędziłem. Z serią gier szczerze powiedziawszy nie wiele mam wspólnego. Na koncie tylko ograny pierwszy Asasyn ździebko trzeciego i Unity ale Unity to się przeszło oglądając "lets pleje" :D
Ale słyszałem, że cała postać Ezio jak i jego wątek w grze jako tako jest na rzeczy więc sobie pomyślałem, że może i książki będą na rzeczy. Człowiekowi przypomniał się pewien tytuł. A mianowicie jego brak w swojej kolekcji =.=
http://allegro.pl/opowiesci-z-niebezpiecznego-krolestwa-tolkien-i5799527775.html
Lepiej wydać na to szmal bo i jest o co. Mam już dość wypożyczania tego tytułu z bibliotek.... ;;-)

Dnia 30.11.2015 o 05:52, Shinigami napisał:

Sprawdź sobie:

Kroniki królobójcy - Patricka Rothfussa,
Niecnych dżentelmenów - Scotta Lyncha.

Zapisane i nie omieszkam dzięki za polecenia :)

Dnia 30.11.2015 o 05:52, Shinigami napisał:

Chyba, że szczególnie zależy Ci na zabójcach biegających po dachach. Wtedy i tak pewnie
ciekawsze będzie coś o Caine - Matthew Woodringa Stovera czy Brent Weeks ze swoimi Cieniami.

Może coś z tego czytałeś, może nie, w każdym razie wszystko jest solidniejsze od książkowych
adaptacji gier.

Nie czytałem ;]

Dnia 30.11.2015 o 05:52, Shinigami napisał:

Chyba, że ktoś jest absolutnym fanem i musi mieć każdą wydaną pozycję
związaną z ulubioną serią, wtedy nie ma już nadziei. Chyba dlatego takie książki powstają.

Ja się do nich nie zalicza... no w sumie fan Diablo no i ma się te kilka książek ale to już inna banka. Richard A. Knaak IMO daje radę a jego Sin War czyta się miodnie :3 Nie wiem jak książki w tematyce Warcraft ale te Diablowe są całkiem całkiem i warte swojej ceny.

@Eversten_Dante
Również dzięki ;]

@Temat
A teraz szybkie pytanie do posiadających Hobbita. Jakie macie wersje? Chodzi mi o wydawnictwo i przekład. Wiadomą rzeczą jest, że najlepsza i "The One Słuszna" ;-) w tym jest Maria Skibniewska. A teraz pytanie do tych co posiadają książkę w przekładzie Pauliny Braiter. Pytam z ciekawości jak się ma tłumaczenie Pani Braiter ;-)
Jeżeli ktoś oczywiście takowe posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy porannym przeglądaniu stron zobaczyłem to:

http://joemonster.org/art/34846/Szczere_do_bolu_recenzje_ksiazek_z_serwisu_Lubimy_czytac_

a potem zajrzałem na stronę facebookową i niestety się załamałem. Ja rozumiem, że ktoś może nie lubić danej książki, ale żeby z tego powodu nazywać kogoś idiotą, tudzież osobą głupią, bo książka zwyczajnie się nie podoba? Naprawdę tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie serię o Conanie. Zastanawiam się, jak można trzymać tak nierówny poziom. Czy nikt z rodziny Howarda nie sprawdzał poziomu merytorycznego?
Pierwsze tomy spoko, ale potem zaczęły robić się jakieś takie miałkie i dość płytkie. Po Karlu Wagnerze spodziewałem się wiele dobrego i dostałem, tak jak po reszcie autorów z lat 50-80, ale im bliżej współczesności tym gorzej:( Czasem musiałem się lekko zmusić, żeby doczytać do końca.

Jestem dopiero na 35 tomie z 70, zobaczymy jak dalej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc samego twórcy oczywiście, jedyne zjadliwe opowiadania o Conanie, to te spod pióra Sprague de Camp i Lina Cartera.
Resztę można pominąć milczeniem.

Rebis wydał świetną trzytomową edycję opowiadań Howarda i męczenie czegokolwiek więcej jest zbędne IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam plan w niedługim czasie zakupić sobie całą aktualnie dostępną sagę Pieśni lodu i ognia, i zastanawia mnie czy ''Taniec ze smokami'' będzie wydany kiedyś tak jak części wcześniejsze przez Zysk i S-ka - tzn z okładką serialową. Ktoś coś widział/słyszał na ten temat może?

A druga sprawa, gdzie kupujecie książki on-line(poza Allegro ofc)? Ja póki co wpadłem na Aros i ceny nie wyglądają tam źle.
Ciekawi mnie też, czy nie ma gdzieś jakiejś witryny informującej o promocjach, które też czasami się trafiają przy książkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2016 o 22:52, Nephren-Ka napisał:

A druga sprawa, gdzie kupujecie książki on-line(poza Allegro ofc)? Ja póki co wpadłem
na Aros i ceny nie wyglądają tam źle.
Ciekawi mnie też, czy nie ma gdzieś jakiejś witryny informującej o promocjach, które
też czasami się trafiają przy książkach.


Kiedyś brałem z empiku, ale teraz jak ceny poszybowały w kosmos, to tylko używki z Allegro. Jest kilku autorów, których mógłbym brać w ciemno, ale z nowymi, to ciężko mi jest się rozstać z 40 - 50 złociszami.
Także w tej chwili tylko biblioteka miejska.

Czasem się zastanawiam jakie skarby mogą się kryć w szkolnych bibliotekach, które mają po 40 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przechodziłem ostatnio to widziałem w Matrasie promocję 30% na fantastykę. Natomiast nie wiem czy jest to w całym, całym Matrasie (i przy okazji na ich stronie internetowej) czy tylko w tym danym sklepie. Niestety moja znajoma już tam nie pracuje, więc nie zachodziłem się dowiedzieć, a jak wracałem to niestety kobietka mnie poganiała (ach, te zmarźluchy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2016 o 22:52, Nephren-Ka napisał:

A druga sprawa, gdzie kupujecie książki on-line(poza Allegro ofc)? Ja póki co wpadłem
na Aros i ceny nie wyglądają tam źle.
Ciekawi mnie też, czy nie ma gdzieś jakiejś witryny informującej o promocjach, które
też czasami się trafiają przy książkach.


Porównuję ceny na allegro i ceneo, a poza tym w każdym mieście są miejsca gdzie można kupić tanią książkę w Warszawie jest to:
ul. Koszykowa
http://dedalus.pl/_cms/view/28/ksiegarnie-stacjonarne.html
Na piętrze w Hali Mirowskiej
itd. itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2016 o 19:52, maniekk napisał:

Czasem się zastanawiam jakie skarby mogą się kryć w szkolnych bibliotekach, które mają
po 40 lat?


Płonne nadzieje książki które nie są czytane przez określoną ilość czasu lądują na wyprzedaży w danej bibliotece i np. "Noweli szachowej" Stefana Zweiga za Chiny Ludowe nie mogłem dostać w żadnej bibliotece w Pruszkowie, kupiłem zbiór opowiadań na allegro.

https://fanbojizycie.wordpress.com/2015/03/25/dlaczego-biblioteki-nie-chca-naszych-ksiazek/

https://fanbojizycie.wordpress.com/2014/08/10/lektury-lipcowe-oraz-jak-kupowac-na-allegro/

https://fanbojizycie.wordpress.com/2015/12/22/moje-top-10-powiesci-science-fiction/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się