HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 12:22, Hegemon napisał:

Przeczytalem
z 10 tytulow. Potem sie nudzi - pomysly wydaja sie byc wtorne (a moze chodzi o sposob narracji?). Przy oakzji - niezla robota
tlumacza.


To prawda tłumeczenie na medal. Ale nie ma co narzekać - skoro znudziło ci się dopiero po 10 tytułach. Ale świat absurdu był wyśmienity i to trzeba przyznaćTerremu że wspaniale wypaczał naszą rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 18:48, Boginka napisał:

Interesuje mnie na razie wyłącznie
"Żywe Srebro". Czytanie w oryginale zupełnie mi nie przeszkadza, nawet chętnie.

Swietnie! Tytul angielski to "Quicksilver".

>Zastanawia mnie tylko jakie sklepy w Polsce

Dnia 10.10.2005 o 18:48, Boginka napisał:

będą to miały w oryginale no i jakiego rodzaju inwestycja to jest bo coś mi się nie widzi w ciemno aż 9 książek.

Ksiazka ma pare lat, wiec juz raczej byla, niz bedzie. Ale w Empikach sie co jakis czas pojawia - warto spytac, czy nie moga zamowic. Przedwczoraj kupilem w ksiegarni Hetmanskiej na krakowskim Rynku drugi tom ("The Confusion") za 39 zl (w ladnym, duzym wydaniu)... jesli wydawca polski podzieli go na 3 tomy po 25 zl, to rachunek jest prosty...
Ta sama ksiegarnia zamowila dla mnie pozostale czesci, "Quicksilver" bede mial za 52 zl (bo z innej hurtowni).
Troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi "coś mi się nie widzi w ciemno aż 9 książek" - jesli zamierzasz czytac po angielsku, to 3 ksiazki :-).

Dnia 10.10.2005 o 18:48, Boginka napisał:

To jeszcze
drugie pytanie na deser - T. Harlan "Cień Araratu"?

Nie znam :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 21:49, Elwro napisał:

Troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi "coś mi się nie widzi w ciemno
aż 9 książek" - jesli zamierzasz czytac po angielsku, to 3 ksiazki :-).


"Książka" w tym wypadku to taka jednostka miary finansowo/czasowej. ;-)
Empików z definicji nie lubię, chyba poszukam w zaprzyjaźnionej księgarni za jakiś czas.
Gracias za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest dobra książka z rodźaju Fantasy? NIe licząć WP. Bo Szukam jakiejś ciekawej. Może ktoś z Was zna takową? MOże mieć nawet 5tyś stron byle dobra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z fantasy to przeczytałem trylogię Nixa "Sabriel", "Lirael" i "Abhorsen" i bardzo mi się podobała więc gorąco polecam:) Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 19:25, TYHE napisał:

> "Motyw w zbrodni w literaturze"
> Ktoś zna coś ciekawego?
> Jak tak to ładnie prosze o posta z krótkim opisem.

Patrick Suskind "Pachnidło"
z notki redakcyjnej:
umiescił akcję w XVIII stuleciu we Francji, a swego bohatera określił
jako genialną i najbardziej odrażającą postać epoki. Człowiek ten obdarzony był darem niezwykłego węchu. Jego życie stało
się pogonią za absolutnym zapachem, za doskonałością, co doprowadziło go do szalonych czynów.


i teraz tak - przede
wszystkim namawiam do przeczytania :)

dla tych, co nie boją sie że im popsuję zabawę:

Bohater ( Jan Baptysta Grenouille
się nazywa) sam nie pachnie ale świat postrzega przez zapachy. Potrafi bez wysiłku tworzyć wspaniałe perfumy, ale szuka
czegoś lepszego. Chce dla siebie stworzyć zapach doskonały, dzięki któremu będzie kochany, uwielbiany i będzie rzucał wszystkich
na kolana. Udaje mu się to. Zapach działa na podświadomośc tak mocno, że ludzie zupełnie wariują... Jednak tworzy go mordując
młode dziewczęta i utrwalając ich zapach... ]:->


Wygląda jak coś w sam raz dla mnie. Dziś albo jutro wypożyczę. Wiekie dzięki :)

Jakby ktoś miał coś jeszcze na zadany temat to się nie krępować, jestem chłonny na literaturę jak gąbka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namówiłem w koncu matkę na przeczytanie którejś z moich książek. Jako, że nie trawi fantasy to dałem Jej "Kroniki Jabuba Wędrowycza". :-D Po paru stronach oddała mi książkę stwierdzając, ze chce się Jej wymiotować. hehe To się nazywa nie strawna literatura. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po co panu ta linka?" [Pytanie przy kontroli na granicy]
"Jestem ubogim emerytem. Ta linka dusze bezpanskie pieski, by miec cos do jedzenia"
(cytat z pamieci)

Jakub Wedrowycz to faktycznie ryzykowna lektura :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zna, to polecam sagę "Koło Czasu" Roberta Jordana. Baaaardzo obszerna, ale mnie ani trochę nie nudzi. Taka grzeczna fantastyka.
Tylko radzę podczas czytania zadbać, aby następny tom mieć gotowy. Niesamowicie wciąga...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Strony Bólu książka w świecie Planescape choć odrazu chciał bym podkreślić, że nie wszystkim się ona spodoba ale zawiera w coś więcej niż tylko suchy tekst. Pozdrawiam Lumbago Mędrzec z Sigil :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wydaje mi sie, ze "Strony Bolu" wyrozniaja sie pomyslem sposrod innych ksiazek osadzonych w settingach DnD. Tylko tlumacza nalezaloby wychlostac, bo moim zdaniem ksiazke popsul...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by tłumaczyło słabą gramatykę. ;-D
Zna ktoś może książkę "Ostateczne wyjście"? Autorką jest bodajże jakas Japonka, nie pamiętam nazwiska. Widziałem ta książkę w Empiku i zwróciła moją uwagę ciekawą fabułą. Przynajmniej taką jaka wynika z opisu. Jestem ciekaw czy warto ją wpisać na listę "do przeczytania". :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim książki Aleksandra Krawczuka, czyli fabularyzowana historia starożytna. Coś znakomitego, wciąga niemal tak samo jak książki Rowling ;)
No i klasyk, Orwell ,Rok 1984".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pratchett zaiste jest fajny, ale poleciłbym jeszcze twórczość Neila Gaimana (znanego z "Dobrego Omena", którego napisał razem z Pratchettem wlaśnie), między innymi "Amerykańscy Bogowie" i "Nigdziebądź" - świetne książki, długo zapadające w pamięć i dużo do myślenia dające -szczególnie "Amerykańscy Bogowie"
A poza tym "Imię Róży" jest dziełem, które należy przeczytać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się