HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2008 o 22:23, rafekx 12 napisał:

Witam nie wiem gdzie zapytac więc zapytam tu: czy polecacie książke Zew Cthulhu? Gra
mi sie podoba więc może książka ma cos wspólnego z tą grą?Z góry dzięki za rade:)

"Zew Cthulhu" to jedno z opowiadań Lovecrafta. Zaopatrz się w książkę zawierającą cały ich zbiór - wszak to klasyka horroru - np. "Opowieści o makabrze i koszmarze". Gra zainspirowana jest twórczością HPL, a w szczególności mitologią Cthulhu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, kurier coś nie zawitał do mnie, i coś mi się zdaję że sobie do jutra poczekam jak nie dłużej, no cóż, jak przyjdą wrzucę zdjątka, ale tracę nadzieję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że namiętnie czytuję Kinga, może zamieszczę tu minirecenzje kilku ostatnio przeczytanych książek :]
- Lśnienie - No po prostu przegenialna książka. Kupiłem ją na Allegro za 15 złociszy (co za taki tytuł jest naprawdę małą kwotą), zabrałem ze sobą na wakacje i pękła w 3 wieczory. Genialny klimat, świetnie odwzorowane narastające szaleństwo Jacka. Hotel Panorama to już mistrzostwo same w sobie - czytając książkę czujemy jak pochłania on głównych bohaterów, jak zaciska on na nich swe ''macki''. No polecam, możecie kupować w ciemno :]
- Miasteczko Salem - Tutaj znajdziemy to, co kochamy w Kingu najbardziej. Opis małego, prowincjonalnego miasteczka i ludzi, którzy w nim mieszkają jest zrobiony oczywiście mistrzowsko. Dla niektórych początek (i właśnie ten opis ludzi żyjących swoimi codziennymi sprawami) może wydawać się zbyt długi i przynudnawy, ale mi po prostu pozwolił bardziej wczuć się w świetny klimat ;] Jeśli jednak ktoś nie może zdzierżyć początku, to polecam się przełamać i przeczytać całe Miasteczko Salem, nie powinniście się zawieść. Pozycję tę stawiam na równi z Lśnieniem.
- Komórka - Kolejna bardzo dobra książka, tutaj King bez zbędnych dłużyzn serwuje nam akcje na najwyższym poziomie już od samego początku. Jednym (no, dwoma) słowem - krwawa masakra, czyta się to bardzo szybko i naprawdę dobrze.
- Sklepik z Marzeniami - Genialna książka, wspaniałe zakończenie, czułem się dosłownie tak jakbym znów miał 6 lat i czytał jakąś bajkę z morałem, tyle, że bajka ta jest dość krwawa i dosadna. Jak zwykle mamy tutaj genialnie opisane miasteczko które żyje własnym życiem. W sumie to zauważyłem, że im mniej postaci w książkach Kinga, tym bardziej autor stara się oddać ich cechy charakteru, zachowania i tym lepiej mu to wychodzi. Typowy horror to to nie jest, ale brać możecie w ciemno.

Aktualnie czytam Christine, jak skończę to też pokuszę się o jakąś króciutką minirecenzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:41, Sztajniec napisał:

Jako, że namiętnie czytuję Kinga, może zamieszczę tu minirecenzje kilku ostatnio przeczytanych
książek :]
- Lśnienie - No po prostu przegenialna książka. Kupiłem ją na Allegro za 15 złociszy
(co za taki tytuł jest naprawdę małą kwotą), zabrałem ze sobą na wakacje i pękła w 3
wieczory. Genialny klimat, świetnie odwzorowane narastające szaleństwo Jacka. Hotel Panorama
to już mistrzostwo same w sobie - czytając książkę czujemy jak pochłania on głównych
bohaterów, jak zaciska on na nich swe ''macki''. No polecam, możecie kupować w ciemno
:]
- Miasteczko Salem - Tutaj znajdziemy to, co kochamy w Kingu najbardziej. Opis małego,
prowincjonalnego miasteczka i ludzi, którzy w nim mieszkają jest zrobiony oczywiście
mistrzowsko. Dla niektórych początek (i właśnie ten opis ludzi żyjących swoimi codziennymi
sprawami) może wydawać się zbyt długi i przynudnawy, ale mi po prostu pozwolił bardziej
wczuć się w świetny klimat ;] Jeśli jednak ktoś nie może zdzierżyć początku, to polecam
się przełamać i przeczytać całe Miasteczko Salem, nie powinniście się zawieść. Pozycję
tę stawiam na równi z Lśnieniem.
- Komórka - Kolejna bardzo dobra książka, tutaj King bez zbędnych dłużyzn serwuje nam
akcje na najwyższym poziomie już od samego początku. Jednym (no, dwoma) słowem - krwawa
masakra, czyta się to bardzo szybko i naprawdę dobrze.
- Sklepik z Marzeniami - Genialna książka, wspaniałe zakończenie, czułem się dosłownie
tak jakbym znów miał 6 lat i czytał jakąś bajkę z morałem, tyle, że bajka ta jest dość
krwawa i dosadna. Jak zwykle mamy tutaj genialnie opisane miasteczko które żyje własnym
życiem. W sumie to zauważyłem, że im mniej postaci w książkach Kinga, tym bardziej autor
stara się oddać ich cechy charakteru, zachowania i tym lepiej mu to wychodzi. Typowy
horror to to nie jest, ale brać możecie w ciemno.

Aktualnie czytam Christine, jak skończę to też pokuszę się o jakąś króciutką minirecenzję.

Też jestem miłośnikiem Kinga, ale wolę zbiory opowiadań. Najlepsze są "Wszystko jest względne" i "Szkieletowa Załoga". Oba miażdżą klimatem. Z powieści najlepsza jest "Carrie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano "Szkieletowa Załoga" muszę przyznać też jest świetna, a zbioru "Wszystko jest względne" jeszcze nie miałem okazji przeczytać . Jak dorwę to oczywiście zdam relację xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś może książki takiego autora jak Torsten Krol? Bo właśnie zabieram się za jego powieść pt. "Callisto" i nie wiem czego mam się spodziewać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście "Trainspotting"? Jak wrażenia? Szczerze mówiąc, gdybym nie obejrzał najpierw filmu to pewie bym się pogubił... Kilku bohaterów, żaden nie opisany dokładniej, sposób prowadzenia narracji itd. Póki co jestem trakcie i czyta się nie najgorzej. W tym momencie może i nie powinienem polecać, ale tam... powiem tylko, że warto, choć nie jest to książka dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.08.2008 o 14:41, Sztajniec napisał:

- Miasteczko Salem - Tutaj znajdziemy to, co kochamy w Kingu najbardziej. Opis małego,
prowincjonalnego miasteczka i ludzi, którzy w nim mieszkają jest zrobiony oczywiście
mistrzowsko. Dla niektórych początek (i właśnie ten opis ludzi żyjących swoimi codziennymi
sprawami) może wydawać się zbyt długi i przynudnawy, ale mi po prostu pozwolił bardziej
wczuć się w świetny klimat ;] Jeśli jednak ktoś nie może zdzierżyć początku, to polecam
się przełamać i przeczytać całe Miasteczko Salem, nie powinniście się zawieść. Pozycję
tę stawiam na równi z Lśnieniem.


Ja ostatnio przeczytałem Miasteczko Salem i książka bardzo przypadła mi do gustu. Właśnie w tej książce jak napisałeś najpiękniejszy jest klimat.
No i z tych książek co wymieniłeś to nie czytałem żadnej. A tak po za Miasteczko Salem to przeczytałem też "Carrie" i "Dolores Clairborne" Polecam zwłaszcza tę pierwszą przeczytać bo ta druga to taka nietypowa książka dla Kinga ponieważ to opowiadanie kobiety o swym życiu( ale nie tak do końca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dziś kolejną książkę mistrza Pratchet''a - ,,Prawda''''. Bardzo dobra, ciekawe postacie i historia. Sposób w jaki pan Tulipan przeklina jest bardzo udany:). Czy William lub któraś z głównych postaci występuje jeszcze w innych książkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dosyć niedawno skończyłam czytać książkę " Koniec Świata " Marka Chadbourne''a z trylogii " Wiek złych Rządów " :)
Książka jak dla mnie - genialna! :) Uważam, że każdy fan fantasy powinien ją mieć w swojej kolekcji. Aktualnie czytam drugą część trylogii - jak narazie zapowiada się ciekawie :) ...
Fabuła świetna - zasysa na całe godziny. Do tego bardzo dobrze wykreowane postacie - każda z nich walczy ze swoimi problemami, każda ma inny charakter i żadna z nich nie jest idealnym ''herosem'' ;) ... Coś więcej ? Akcja toczy się w ''dzisiejszych'' czasach :)
Jak najbardziej polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłam czytać "Milczenie owiec". Zrobiłabym to wcześniej ale nie miałam czasu. Książka jest super. Wolę ją od filmu. W najbliższym czasie zabieram się za Wiedźmina, bo chcę się dowiedzieć co w nim jest takiego ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 14:41, Sztajniec napisał:

Jako, że namiętnie czytuję Kinga, może zamieszczę tu minirecenzje kilku ostatnio przeczytanych
książek :]
- Lśnienie - No po prostu przegenialna książka. Kupiłem ją na Allegro za 15 złociszy
(co za taki tytuł jest naprawdę małą kwotą), zabrałem ze sobą na wakacje i pękła w 3
wieczory. Genialny klimat, świetnie odwzorowane narastające szaleństwo Jacka. Hotel Panorama
to już mistrzostwo same w sobie - czytając książkę czujemy jak pochłania on głównych
bohaterów, jak zaciska on na nich swe ''macki''. No polecam, możecie kupować w ciemno
:]
- Miasteczko Salem - Tutaj znajdziemy to, co kochamy w Kingu najbardziej. Opis małego,
prowincjonalnego miasteczka i ludzi, którzy w nim mieszkają jest zrobiony oczywiście
mistrzowsko. Dla niektórych początek (i właśnie ten opis ludzi żyjących swoimi codziennymi
sprawami) może wydawać się zbyt długi i przynudnawy, ale mi po prostu pozwolił bardziej
wczuć się w świetny klimat ;] Jeśli jednak ktoś nie może zdzierżyć początku, to polecam
się przełamać i przeczytać całe Miasteczko Salem, nie powinniście się zawieść. Pozycję
tę stawiam na równi z Lśnieniem.
- Komórka - Kolejna bardzo dobra książka, tutaj King bez zbędnych dłużyzn serwuje nam
akcje na najwyższym poziomie już od samego początku. Jednym (no, dwoma) słowem - krwawa
masakra, czyta się to bardzo szybko i naprawdę dobrze.
- Sklepik z Marzeniami - Genialna książka, wspaniałe zakończenie, czułem się dosłownie
tak jakbym znów miał 6 lat i czytał jakąś bajkę z morałem, tyle, że bajka ta jest dość
krwawa i dosadna. Jak zwykle mamy tutaj genialnie opisane miasteczko które żyje własnym
życiem. W sumie to zauważyłem, że im mniej postaci w książkach Kinga, tym bardziej autor
stara się oddać ich cechy charakteru, zachowania i tym lepiej mu to wychodzi. Typowy
horror to to nie jest, ale brać możecie w ciemno.

Aktualnie czytam Christine, jak skończę to też pokuszę się o jakąś króciutką minirecenzję.



o tak, lsnienie to jest to. genialny klimat i ogolna fabula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jako, że namiętnie czytuję Kinga, może zamieszczę tu minirecenzje kilku ostatnio przeczytanych
> książek :]
No i nareszcie jest z kim kulturalnie podyskutować na temat jego książek :)
> - Lśnienie - No po prostu przegenialna książka. Kupiłem ją na Allegro za 15 złociszy
> (co za taki tytuł jest naprawdę małą kwotą), zabrałem ze sobą na wakacje i pękła w 3
> wieczory. Genialny klimat, świetnie odwzorowane narastające szaleństwo Jacka. Hotel Panorama
> to już mistrzostwo same w sobie - czytając książkę czujemy jak pochłania on głównych
> bohaterów, jak zaciska on na nich swe ''macki''. No polecam, możecie kupować w ciemno
> :]
A ja napiszę, że mnie zawiodła. Zapewne znacznie przyczynił się do tego obejrzany wcześniej film telewizyny (nie ten Kubricka), ale jakoś mnie ta opowieść nie ruszyła. Za to film Kubricka jest genialny.
> - Miasteczko Salem - Tutaj znajdziemy to, co kochamy w Kingu najbardziej. Opis małego,
> prowincjonalnego miasteczka i ludzi, którzy w nim mieszkają jest zrobiony oczywiście
> mistrzowsko. Dla niektórych początek (i właśnie ten opis ludzi żyjących swoimi codziennymi
> sprawami) może wydawać się zbyt długi i przynudnawy, ale mi po prostu pozwolił bardziej
> wczuć się w świetny klimat ;] Jeśli jednak ktoś nie może zdzierżyć początku, to polecam
> się przełamać i przeczytać całe Miasteczko Salem, nie powinniście się zawieść. Pozycję
> tę stawiam na równi z Lśnieniem.
Tak to jest przekozacka książka. Nie czytać w nocy, bo można dostać zawału. Świetni bohaterowie, świetna akcja. Warto przeczytać wersję rozszerzoną, żeby wiedzieć jak według pierwszego maszynopisu miał zginąć doktor Cody
> - Komórka - Kolejna bardzo dobra książka, tutaj King bez zbędnych dłużyzn serwuje nam
> akcje na najwyższym poziomie już od samego początku. Jednym (no, dwoma) słowem - krwawa
> masakra, czyta się to bardzo szybko i naprawdę dobrze.
Tak, nie da się ukryć, że w przeciwieństwie do innych książek Kinga tu mamy akcję niemal od początku. Trochę King się pogubił z rozwinięciem tematu szaleńców, bo to ładowanie się trochę koślawe jak dla mnie, ale książkę czyta się bardzo przyjemnie
> - Sklepik z Marzeniami - Genialna książka, wspaniałe zakończenie, czułem się dosłownie
> tak jakbym znów miał 6 lat i czytał jakąś bajkę z morałem, tyle, że bajka ta jest dość
> krwawa i dosadna. Jak zwykle mamy tutaj genialnie opisane miasteczko które żyje własnym
> życiem. W sumie to zauważyłem, że im mniej postaci w książkach Kinga, tym bardziej autor
> stara się oddać ich cechy charakteru, zachowania i tym lepiej mu to wychodzi. Typowy
> horror to to nie jest, ale brać możecie w ciemno.
Ta książka też mi nie leży. Niby jest przekozacka, pełna ciekawych pomysłów, ale tak jakoś stopniowa demolka miasta mi nie odpowiada. Wolę książki, które kończą się choć trochę dobrze :) Ale i tak polecam wszystkim- to tylko takie moje fanaberie, że na nią psioczę :)
> Aktualnie czytam Christine, jak skończę to też pokuszę się o jakąś króciutką minirecenzję.
Kozacka ksiązka. Pozornie bzdurny temat, ale tak ubrany w słowa, że potem człowiek boi się każdego przejeżdżającego samochodu

Od siebie polecę jeszcze:
To- bodaj najdłuższa książka Kinga, pierwsze 600 stron niemal bez akcji, ale czytając zapomina się o całym świecie i można nie zauważyć totalnie upływającego czasu
Cmętarz Zwieżąt- IMO najstraszniejsza książka Kinga, niektóre opisy mrożą krew w żyłach, a końcówka to już majstersztyk.
Ostatni Bastion Barta Dawesa- jedna ze smutniejszych książek jakie czytałem, po prostu wzrusza los biednego pracownika pralni, który nie zgadza się na poprowadzenie autostrady na swojej działce i związanej z tym eksmisji. Ciężka literatura
Wielki Marsz- 100 chłopaków ma za zadanie bez przerwy iść- ktoś zatrzymuje się w miejscu- dostaje kulkę w łeb, meta jest tam gdzie padnie przedostatni z nich. Obok "Władców Much" najlepszach powieść o nastolatkach/dzieciach
Historia Lisey- tą książkę należy czytać po zapoznaniu się ze stylem Kinga, który tutaj jest najbardziej widoczny. Wymyślone słowa, przeskoki fabularnie w środku zdania, masa wstawek autobiograficznych, dziwaczna chronologia- kto przez to przebrnie z przyjemnością, może uważać się za fana Kinga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, przybij pione Erton <pjontka> xD

Mi też najbardziej chyba jednak z perspektywy czasu przypasowało właśnie Miasteczko Salem, idealnie trafił King w mój gust :] Niektórzy narzekali na przydługi wstęp, ale mi w ogóle nie przeszkadzał. No i ofkoz zaopatrzyłem się w rozszerzoną wersję i przeczytałem te wszystkie ''bonusy''. Kozacka sprawa. TO próbuję często dorwać na jakichś aukcjach, ale jest naprawdę dość drogie (jak na książkę) i rzadko spotykane na Allegro :x Wielki Marsz to była natomiast moja pierwsza książka Stephena Kinga jaką przeczytałem, genialna fabuła. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 18:43, sztom1000 napisał:

a czytaliście pendragona???bardzo fajowa książka

ja czytałem pendagona pierwsze 3 części mi najbardziej podobała się trzecia "wojna której miało nie być"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 20:09, tomoliop napisał:

Skończyłem dziś kolejną książkę mistrza Pratchet''a - ,,Prawda''''. Bardzo dobra, ciekawe
postacie i historia. Sposób w jaki pan Tulipan przeklina jest bardzo udany:). Czy William
lub któraś z głównych postaci występuje jeszcze w innych książkach?

Bohaterowie wprowadzeni do serii w "Prawdzie" mają czasem jakieś epizodyczne występy w późniejszych książkach, np. w "Potwornym Regimencie" Wiliam i Otto. Choć niewiele przeczytałem Pratchetta po angielsku (jeszcze nie ten poziom mojego inglisza ;)), więc nie jestem pewien, czy nie mają jakiejś ważniejszej roli do odegrania w Świecie Dysku. BTW za parę dni wyjdzie "Piekło pocztowe", jeśli przeczytał to ktoś w oryginale, to czy może powiedzieć coś na temat bohaterów poprzednich części w tej książce? Akcja dzieje się w Ankh-Morpork, więc powinni być przynajmniej magowie, patrycjusz i straż miejska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:08, Jestem_be napisał:

dni wyjdzie "Piekło pocztowe", jeśli przeczytał to ktoś w oryginale, to czy może powiedzieć
coś na temat bohaterów poprzednich części w tej książce? Akcja dzieje się w Ankh-Morpork,
więc powinni być przynajmniej magowie, patrycjusz i straż miejska?


Patrycjusz jest, w swojej typowej roli pociągającego za sznurki. O magach czy straży możesz zapomnieć. Pojawia się nowy bohater, Moist von Lipwig, oszust niemalże idealny. W odróżnieniu od Williama de Worde, który pojawia się później epizodycznie, Moist doczekał się kolejnej książki "Making money", więc będzie się być może i później pojawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poza lekturami zbyt wiele nie czytam (czym się nie chwalę) ale szczerze polecam książki Wojciecha Cejrowskiego. I "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anaconda" są po prostu genialne. To oczywiście książki podróżnicze opisujące podróże WC do egzotycznych krajów Amazonii. Jest jednak jeden warunek aby pozytywnie odebrać te książki - trzeba lubić pana Wojtka Cejrowskiego i mieć podobne do niego poczucie humoru, które jest nieco specyficzne. Naprawdę polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się