HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie nie nie : ) ja polecam "Shogun" James Clavell :P super ksiązki , Samuraje i te klimaty : ) a dokładniej jak amerykanin sie rozbija i potem zostaje Samurajem bardzo ciekawa książka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 09:51, dLoe napisał:

Nie nie nie : ) ja polecam "Shogun" James Clavell :P super ksiązki , Samuraje i te klimaty
: ) a dokładniej jak amerykanin sie rozbija i potem zostaje Samurajem bardzo ciekawa
książka :D.

Ooo czym ty pleciesz ?? Jaki Amerykanin ?? Blackthorne to przecież Anglik nie Amerykanin :-P Chyba że ja czytałem innego Shoguna niż ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 10:07, dLoe napisał:

Sorry : ) masz racje , ale to nie zmienia faktu ze ksiązka jest super : ]

Tutaj dyskusji nie ma ^^ Książkę się naprawdę świetnie czyta, intrygująco ukazuje mentalność i podejście do życia Japończyków "Tak mój panie, będę ci służył do śmierci mój panie" (w myślach "twojej śmierci mój panie") W porównaniu do Japończyków Europejskie intrygi to jak zabawy w piaskownicy XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sama ksiązka dosyć obszerna ma ponad 1100 stron : ) i kosztuje około 60 zł , ale naprawde warto ja komuś spodobał sie film "Ostatni Samuraj" to ksiązka obowiązkowa :D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 10:21, dLoe napisał:

A sama ksiązka dosyć obszerna ma ponad 1100 stron : ) i kosztuje około 60 zł , ale naprawde
warto ja komuś spodobał sie film "Ostatni Samuraj" to ksiązka obowiązkowa :D...

Ja w bibliotece znalazłem niestety tylko Tom 1 który ma jakieś 461, kończy się mniej więcej wtedy gdy Blackthorne Toranaga-"samica" wyrywają się statkami z Osaki i zwiewają przed Ishido. Swoją drogą na Ostatniego Samuraja bym się tak bardzo nie powoływał. Ten film to była bajka, wyidealizowana baśń i opowieść o Szlachetnych i Dzielnych Samurajach, walczących przeciw Złemu i Paskudnemu Rządowi, taka tam sobie typowa Hamerykańska bajeczka, prawa o tej wojnie była o wiele bardziej skomplikowana i mniej "epicka"
Przy okazji gdy komuś odpowiadasz to najedź na jego post, a wtedy u góry z prawej posta pojawi się przycisk Odpowiedz, kiedy napiszesz takiego posta, na forum pokaże mu się że mu odpowiedziałeś, tak jak tobie pokazywały się moje odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 10:26, Hubi Koshi napisał:

Przy okazji gdy komuś odpowiadasz to najedź na jego post, a wtedy u góry z prawej posta
pojawi się przycisk Odpowiedz, kiedy napiszesz takiego posta, na forum pokaże mu się
że mu odpowiedziałeś, tak jak tobie pokazywały się moje odpowiedzi.


Okej jestem tu nowy więc dzieki za pomoc : ) a z "Ostatnim Samurajem" troche masz racji ale jak komuś się spodobała Japonia , Samurajowie to niech sprubuje ksiązki.A książke kupiłem na www.merlin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znacie może jakąś ciekawą książkę fantasy godną polecenia ? :)
Chodzi mi o to, aby była napisana wystarczająco prosto, aby czytało się przyjemnie, - bez jakichkolwiek makaronizmów - ew. nazwy własne^^. Ale i aby była również wciągająca ! :D

BTW. Zastanawiam się nad zakupem książki serii Warhammer, od której zacząć ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię wiedzieć jak najwięcej [bez spoilerów oczywiście :P] o rzeczach, które mają trafić do mojego domu, tak więc mam pytanie - co sądzicie o tych książkach?
Z mgły zrodzony - Brandon Sanderson
Mrok, który nas poprzedza (Książę Nicości - tom 1) - R. Scott Bakker
Carrie - Stephen King
Wielki Marsz - Stephen King


Dwie pierwsze książki będę miał w ciągu miesiąca dzięki świetnemu programowi lojalnościowemu Cenegi - kto ma pkt. do wykorzystania zapraszam na stronę kompanii, jest tam teraz wiele tytułów. ;) Dwie Kinga wziąłem z dwóch powodów - 1) lubię filmowe horrory, więc chciałbym poczytać trochę mistrza grozy. Zobaczę, czy mi ten gatunek pasuje i czy w ogóle straszne książki są dla mnie - takich gier nie trawię. Może dlatego, że lubię być w trakcie bania się bierny, nie lubię sam niczego robić, wolę po prostu patrzeć? 2) Napisałem już o tym wcześniej, ale tylko tak "przy okazji" - to King, a jak ktoś lubi książki poważniejsze czytać nie wypada nie spróbować choć jednej, która wyszła spod pióra Króla. Same tytuły wybierałem trochę na chybił trafił, więc nie wiem czy trafiłem dobrze. Myślałem nad Lśnieniem, jednak jakoś bardziej zainteresowały mnie historie Carrie i 100 ludzi biorących udział w tytułowym Wielkim Marszu, który kończy się tam, gdzie przy życiu zostanie tylko jeden z jego uczestników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Sapkowski? ;>Albo Pilipiuk i jego Wędrowycz? :D Jeszcze jak wolisz trochę nudniejszą (wg mnie) i trudniejszą lekturę, to przeczytaj sobie LoTR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 07:53, Baluk25 napisał:

Może Sapkowski? ;>Albo Pilipiuk i jego Wędrowycz? :D Jeszcze jak wolisz trochę nudniejszą
(wg mnie) i trudniejszą lekturę, to przeczytaj sobie LoTR

A właściwie to książki o Jakubie Wędrowyczu mają jakiś kontekst polityczny/społeczny itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Tokix

> BTW. Zastanawiam się nad zakupem książki serii Warhammer, od której zacząć ? :)

Na początek zdecydowanie polecam tom pierwszy (a jeśli się spodoba to i resztę ;]) sagi o przygodach Gotreka i Felixa czyli "Zabójcę Trolli" ;] Książka opowiada o dwóch awanturnikach, z których jeden (Gotrek) jest Zabójcą Trolli poszukującym chwalebnej śmierci, a drugi (Felix) jest jego "spamiętywaczem" (czyli spisuje jego przygody...). Książki czyta się naprawdę łatwo i przyjemnie, a wciągają jak wir na oceanie (a przynajmniej mnie tak wciągnęły ;]). Z uniwersum Warhammera polecam także "Krew Gileada" i "Piętno Chaosu", przyjemnie się je czyta, ale nie porywają tak jak Gotrek i Felix ;) Z innych książek fantasy polecam również Trylogię Terrarchów (tom pierwszy to "Anioły Śmierci"...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:39, Flesh00er napisał:

Co do serii o Wędrowyczu: czy jest jakaś chronologia tych książek? :) Od, której najlepiej
zacząć?


Od pierwszej. ;]
Ale spokojnie można czytać od końca nawet, poszczególne odsłony przygód Jakuba nie są ze sobą jakoś sztywno powiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm...Ja zacząłem od Wieszać każdy może, później Zagadka Kuby rozprówacza, a obecnie czytam Kroniki Jakuba Wędrowycza. Te książki nie są w żaden sposób ze sobą powiązane, bo ta książka (no chyba, że Wieszać każdy może), nie ma jednej wspólnej fabuły, bo w tej książce są opowiadania po około 30- 50 stron każde ;). A w wieszać każdy może, jest bodajże 5 opowiadań, i jedno na 200+ stron ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłam drugą część książki pt. ,,Krwiopijcy" Christopher''a Moore. Zauważyłam małe powiązanie z jego wcześniejszą książką "Brudna Robota", ale był to taki mały szczegół, że tylko osoba, która ją czytała mogła go zobaczyć ;). Druga część nosi tytuł ,,Ssij, Mała, Ssij" i jak zwykle się nie zawiodłam. Przeczytałam już wszystkie książki Christopher''a Moore jakie wydał w Polsce i muszę powiedzieć, że najbardziej właśnie podobała mi się dwu tomowa seria "Krwiopijców" i ,,Najgłupszy Anioł". Jestem bardzo ciekawa, kiedy wyjdzie kolejna książka i jaka, ma może ktoś takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech. Kolejna książka, na którą czekam z tą samą datą premiery - 14.11.08r. to data pojawienia się u nas i tej książki Moore''a , a także kolejnego tomu trylogii "Dziedzictwo" :) Przynajmniej wiem, że listopad będzie ciekawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się