HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2006 o 16:42, Elwro napisał:

PS. Wprowadzania nowych postaci jakos sobie nie przypominam.

Ja sobie w ogole zadnej rzeczy nie przypominam oprocz Mikolajka i Alcesta, wiec sie pytam asekuracyjnie ;).
PS. Zabieram sie za kolekcjonowanie pozycji ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czytelnictwo na forum zaczyna kuleć. A ja sobie właśnie czytam bardzo porywającą pozycję: "Polskie prawo finanswoe" prof. Borodo. Żeby tego było mało czytam ja juz któryś raz z kolei, bo inaczej nauczyć się tego dziadostwa nie da. ;-)
Ehh poczytałbym wreszcie coś normalnego z czego nikt mnie nie będzie później egzaminował. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HumanGhost- poczytaj forum z tego napewno nie bedziesz egzaminowany.:D

Ps.Ja się wziąłem za Quo Vadis (jeśli błąd w nazwie to wybaczcie):D. Wciąga i to mocno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2006 o 16:26, graczomaniak napisał:

Quo Vadis wciąga i to mocno.:)

Szalkony jesteś... Chyba nie idziesz na polonistę, nie? W każdym razie podziwiam cię za odwagę.
Spalić Quo Vadis, spalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio usłyszałem o książce pani Ewy Stawickiej pt. "Słynne procesy". Czytał może ktoś? Nie mogę jej nigdzie znaleźc, więc chyba zamówię sobie w Empiku. Ciekawa pozycja dla studenta prawa i nie tylko. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wyjaśnić co oznacza termin "oprawa broszurowa"? To znaczy normalna, miękka czy jakaś inna? Liczę, że nie oznacza to - opakowana w gazetę. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sobie pomyślałem (nie mając co czytać :P ) - po co mam latać do biblioteki coś pożyczyć, skoro u mnie na chacie też jest sporo książek, kórych jeszcze nie pochłonąłem :D I tak dorwałem 3 tomy "Kolumbowie rocznik 20" Romana Bratnego - i gorąco polecam dla fanów klimatów wojennych, gdzie młodzi konspiranci AK, bronią okupowaną przez Niemców naszą stolicę :-) - naprawdę fajnie się czyta ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 15:08, HumanGhost napisał:

Czy ktoś mi może wyjaśnić co oznacza termin "oprawa broszurowa"? To znaczy normalna, miękka
czy jakaś inna? Liczę, że nie oznacza to - opakowana w gazetę. ;-)


Chodzi o miekką, taką, jaką ma większość ksiązek, czyli bez żadnych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 14:57, Shadowmage napisał:

Chodzi o miekką, taką, jaką ma większość ksiązek, czyli bez żadnych bajerów.


Tak dzieki. Już wiem, bo juz mam tą książkę. Zamówiłem sobie w Empiku "Słynne procesy" Ewy Stawickiej. Polecam każdemu, nie tylko prawnikom, kto chciałby poczytać o procesach sławnych ludzi. Nie mówie o gwiazdach pop, raczej są to osoby jak Molier, Sokrates, Mata Hari czy Banda Czworga. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem czytać Świątynię Złych Żywiołów i muszę jej dać ocenę 5-/6 bo czytało się naprawdę fajnie, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to polecam książkę Verna "Dwa lata wakacji". Nie jest to niestety fantastyka, tylko książka przygodowa, ale na prawdę wciąga i bardzo przyjemnie się ją czyta. Nie wiem czy jest jeszcze dostępna w księgarniach, bo jest mało znana. Książka jest w niewielkim stopniu podobna do "Robinsona Crusoe". Szczerze ją polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Neil Postman "TECHNOPOL- triumf techniki nad kulturą" pozycja jest już troszeczkę na rynku. Polecam gorąco, bardzo przystępnie napisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 14:01, Dark SMG napisał:

Brian Lumley I nekroskop co wy na to???
co sądzicie o nekroskopie??


Czytałem wszystkie, które ukazały się w naszym kraju. Tomy 1-5 i 9 są dobre, trzymają klimat, historia jest spójna, dobrze przemyślana i poprowadzona. Niestety tomy 6,7,8 sprawiają wrażenie napisanych " na siłę" bez pomysłu i polotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 14:09, Chaszu napisał:

> Brian Lumley I nekroskop co wy na to???
> co sądzicie o nekroskopie??

Czytałem wszystkie, które ukazały się w naszym kraju. Tomy 1-5 i 9 są dobre, trzymają klimat,
historia jest spójna, dobrze przemyślana i poprowadzona. Niestety tomy 6,7,8 sprawiają wrażenie
napisanych " na siłę" bez pomysłu i polotu.

niestety jeszcze nie czytałem 6 ale wątek ze zniszczeniem gwiezdnej krainy i śmierci harrego jest powiedziałbym trochę zaskakujący powiedz proszę czy autor dobrze rozwiną tę część??? (proszę bez opisu historii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2006 o 14:18, Dark SMG napisał:

niestety jeszcze nie czytałem 6 ale wątek ze zniszczeniem gwiezdnej krainy i śmierci harrego
jest powiedziałbym trochę zaskakujący powiedz proszę czy autor dobrze rozwiną tę część??? (proszę
bez opisu historii)


Tak jak już pisałem niezbyt mu to (imho) wyszło. Wszystko jest pogmatwane, niezbt dobrze umieścił nowe przygody w chronologii całości. Bez ujawnienia historii ciężko mi konkretnie pisać, ale nie będę psuł Ci przyjemności czytania. Za to część dziewiąta jest bardzo dobra (tu też bez spoilerów nie moge za bardzo rozwinąć)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się