HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

własnie sobie zamowilem z Merlina dwie książki "Sprzedawca broni" Hugh''a Laurie (uwielbiam tego aktora, znany z Monthy Pythona i House M.D.) oraz "Wszystko jest względne" Stephen''a Kinga (niewiedziałem czy brać "Szkieletową Załoge" czy "Wszystko jest względne" ale w końcu zdecydowałem się na to drugie, głównie dlatego że zawiera opowiadanie "Pokój 1408, chętnie porównam z filmem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:14, nightfaler napisał:

Zaczynam swoją przygodę po świecie DnD, feurunie itd, mam kilka podręczników i chciałbym przeczytać jakąś
dobra (nie wymieniajcie mi tu masy ksiażek), ale naprawdę dobra ksiązke o grupce bohaterów przemierzającej własnie ten świat

Szkoda, że ograniczasz się tylko do tego świata, bo w przeciwnym razie namawiałbym Cię do przeczytania "Dzieci kapitana Granta" Juliusza Verna ;-)
Spełnia wszystkie Twoje wymagania tyle, że podróżują oni niestety po naszej normalnej Ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 19:14, nightfaler napisał:

Zaczynam swoją przygodę po świecie DnD, feurunie itd, mam kilka podręczników i chciałbym
przeczytać jakąśdobra (nie wymieniajcie mi tu masy ksiażek), ale naprawdę dobra ksiązke
o grupce bohaterów przemierzającej własnie ten świat, natrafiającej na rózne niekiedy
śmieszne historie i nie kture może mniej


Książki z cyklu "Forgotten Realms" są bardzo, bardzo słabe. Nawet Salvatore pisze kiepsko, zazwyczaj ma ciekawy początek, a potem nadmiernie rozdmuchuje powieści i tak od połowy to głównie lanie wody i wyżynka.
W podanym już tutaj pięcioksiągu Cadderly''ego jest parę ciekawych pomysłów, ale większość w pierwszym i trzecim tomie (zwłaszcza w trzecim), jeden niezły motyw w ostatnim. Ale to jest pięć książek stanowiących całość, no i spora część tego to opisy jak grupa paru osób wyżyna sobie drogę przez hordy przeciwników. Przez większość czasu nie ma też klasycznej drużyny.
Jeśli koniecznie chcesz FR, to poszukaj książki pod tytułem "Krainy chwały". Jest to zbiór kilkunastu opowiadań różnych autorów, więc będziesz mógł zobaczyć który z nich najbardziej przyda Ci do gustu i potem sięgnąć po którąś z jego książek. Niestety jest dość stary - czytałem go ponad 10 lat temu - ale niektóre opowiadania są całkiem dobre. Na przykład Salvatore wyszedł wyśmienity i od tego czasu twierdzę, że to pisarz który sprawdzałby się w krótkich formach, ale że płacą mu od objętości, to woli powieści.
Jeżeli nie musi być koniecznie FR, to polecana już Czarna Kompania jest niezła, ale nierówna. W zasadzie możesz śmiało przeczytać tylko trzy pierwsze tomy, które stanowią w miarę zamkniętą całość. Potem zmieniają się kronikarze, a więc i styl powieści i przez kilka kolejnych tomów trudniej przebrnąć. Lecz na końcu jest jeden tom spisany ponownie przez Konowała. Jak to u niego, wyśmienity.
Niezłe bywają też książki z cyklu DragonLance. Zwłaszcza te napisane przez Richarda A. Knaaka, jak "Legenda o Humie". Tutaj co prawda znowu nie ma klasycznej drużyny, bo Huma podróżuje samotnie przez większość czasu, ale to całkiem dobra książka. Jeśli wolisz drużynę, sięgnij po trzy tomy cyklu Smoków - "Smoki jesiennego zmierzchu", "Smoki zimowej nocy" i "Smoki wiosennego świtu" (albo poranka, nie pamiętam jak to przetłumaczyli). Autorki to Margaret Weiss i Tracy Hickman. Tutaj mamy już pełną drużynę ciekawych postaci, przygody, trochę humoru, parę wątków dających do myślenia. Tyle, że nie w świecie Faerunu, chociaż DragonLance to również setting do DnD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio częściej sięgam po książki i właśnie zacząłem czytać "Podziemny krąg" - Chuck Palahniuk. Wkręciłem się w nią zaraz po tym jak obejrzałem świetny film. Póki co kartkuję z zapartym tchem. Polecam fanom filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz czytam Władcę Pierścieni (w sumie jak się człowiek wkręci, co zajmuje jakieś 100-150 stron to nawet przyjemnie się czyta) w przekładzie Skibniewskiej i tak się zastanawiam... czy Obieżyświat to nie jest nieco nietrafione określenie na Aragorna. Z kontekstu można wywnioskować że ten pseudonim jest niemalże obraźliwy, a przynajmniej pokpiwający, a ja jakoś nie mogę się doszukać żadnego znaczenia pejoratywnego w tym słowie. Czy Aragorn nie powinien być raczej nazywany... sam nie wiem, może Włóczykijem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 09:56, Hubi Koshi napisał:

Czy Aragorn nie powinien być raczej nazywany... sam nie wiem, może Włóczykijem ??


Nie tylko nie to bo by mi się muminki przypominały i ich włóczykij xD
A tak na poważnie nie uważam by przezwisko Obieżyświat było obraźliwe. Raczej ten włóczykij byłby bardziej obraźliwy, ale to moje odczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 09:56, Hubi Koshi napisał:

Czy Aragorn nie powinien być raczej nazywany... sam nie wiem, może Włóczykijem ??


Łazikiem! Łazikiem!

IMHO samo słowo kpiące nie jest, ale kontekst już tak (król-włóczęga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czytasz "Drużynę Pierścienia" i "przezwiska" Obieżyświat jak na razie używali tylko hobbici ? Jeśli tak to może się to wydawać obraźliwe bo hobbici (po za paroma wyjątkami...) nie opuszczali Shire i niechętnie odnosili się do osób podróżujących po świecie.

Ps. Ostatnio WP czytałem jakieś 4-5 lat temu więc mogę się mylić, ale tak mi się kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 10:12, wdowiakm napisał:

Nie tylko nie to bo by mi się muminki przypominały i ich włóczykij xD

Eeee tam Muminki to już przeszłość, teraz rządzą... właśnie... jaki kiczowaty komercyjny twór teraz rządzi (nie, wcale nie twierdze że Muminki takie były) wśród dzieciaków ??

Dnia 08.11.2008 o 10:12, wdowiakm napisał:

A tak na poważnie nie uważam by przezwisko Obieżyświat było obraźliwe. Raczej ten włóczykij
byłby bardziej obraźliwy, ale to moje odczucia :)

Nom mam takie same odczucie, Obieżyświat ma w sobie dość... szlachetne brzmienie Odnosi się w sumie do kogoś dużo wędrującego, zapamiętałego podróżnika, a nie jakiegoś tam... włóczykija.


====================>Fumiko
To z Łozińskiego prawda XD Nie ma co miał facet iście szlachecką fantazję. To może od razu nazwiemy Aragorna Wałęsą od Wałęsania Się ??

Faktycznie w takim kontekście to faktycznie może to być obraźliwe

====================>Bambadil... aby nie Tom :->
W sumie można by to tak rozciągnąć, tyle że Obieżyświatem nazywa go głównie Buterbur... czy jak się tam ten karczmarz Z Pod Rozbrykanym Kucykiem nazywa, ale przezwisko chyba się ogólnie przyjęło wśród mieszkańców Bree i pewnie nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, poszukuję książki, a raczej kilku książek które mają niedopowiedzianą historię, których zakończenie nie jest do końca pewne... lub książek które motywują do myślenia o dalszym lub innym zakończeniu owych książek... jeżeli czytał ktoś coś w tym stylu to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:28, pawel1990 napisał:

Cześć wszystkim, poszukuję książki, a raczej kilku książek które mają niedopowiedzianą
historię, których zakończenie nie jest do końca pewne... lub książek które motywują do
myślenia o dalszym lub innym zakończeniu owych książek... jeżeli czytał ktoś coś w tym
stylu to proszę o pomoc


Tak na szybko

"Piknik na skraju drogi" Braci Strugackich

"Solaris" i "Niezwyciężony" Stanisław Lem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:28, pawel1990 napisał:

Cześć wszystkim, poszukuję książki, a raczej kilku książek które mają niedopowiedzianą
historię, których zakończenie nie jest do końca pewne... lub książek które motywują do
myślenia o dalszym lub innym zakończeniu owych książek... jeżeli czytał ktoś coś w tym
stylu to proszę o pomoc

"Colorado Kid" Stephen King
Wściekniesz się, gdy przeczytasz zakończenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.Czytał ktoś może książki z serii fundacja Isaaca Asimova?Ja niedawno przeczytałem "Preludium Fundacji" i poluje na drugą część ale nigdzie tego nie ma a na allegro za książkę trzeba zapłacić ponad 100 złotych.Książka jest w ogóle w sprzedaży a jeśli tak to gdzie mogę ją kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:28, pawel1990 napisał:

Cześć wszystkim, poszukuję książki, a raczej kilku książek które mają niedopowiedzianą
historię, których zakończenie nie jest do końca pewne... lub książek które motywują do
myślenia o dalszym lub innym zakończeniu owych książek... jeżeli czytał ktoś coś w tym
stylu to proszę o pomoc


"Gobelin z wampirem" Suzy McKee-Charnas

"Julia" Peter Straub

"Śmiertelny pocałunek" Mickey Spillane

"Przesiadka w przedpieklu" Patrick Shoughnessy

"Żony ze Stepford" Ira Levin

"Ptak śmierci" Harlan Ellison zbiór opowiadań - opowiadania: Jeffty ma 5 lat , Nie mam ust, a muszę krzyczeć , Ukorz się pajacu , rzecze Tiktaktor

"Nawiedzony" Shirley Jackson

"Opowieści Fantastyczne" Herbert George Wells - Historia pana Elveshama , Kuszenie Harringaya

"Opowieści Niesamowite" Edgar Allan Poe TYLKO W PRZEKŁADZIE Bolesława Leśmiana


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:50, Bingolo napisał:

Mam takie pytanie.Czytał ktoś może książki z serii fundacja Isaaca Asimova?Ja niedawno
przeczytałem "Preludium Fundacji" i poluje na drugą część ale nigdzie tego nie ma a na
allegro za książkę trzeba zapłacić ponad 100 złotych.Książka jest w ogóle w sprzedaży
a jeśli tak to gdzie mogę ją kupić?



ZNALAZŁEM NA ALLEGRO DOSŁOWNIE PRZED CHWILĄ ALE SPRAWDŻ CENY JESZCZE RAZ BO MOŻE KUPISZ TANIEJ



Fundacja (Foundation)
Fundacja i Imperium (Foundation and Empire)
Druga Fundacja (Second Foundation)
Agent Fundacji (Foundation''s Edge)
Fundacja i Ziemia (Foundation and Earth)

Narodziny Fundacji

Isaac Asimov - Fundacja (1987) Kup Teraz! 14,89 zł 22,39 zł - 1 godz.

Asimov - Fundacja i imperium 15,00 zł - - 6 dni

DRUGA FUNDACJA - ASIMOV (2 pkt.) Kup Teraz! 4,99 zł 10,99 zł - 9 dni

Agent Fundacji - Asimov - pocket NOWA Kup Teraz! 9,90 zł 15,90 zł - 25 dni

Fundacja i Ziemia - Asimov - pocket NOWA Kup Teraz! 14,99 zł 20,99 zł 1 25 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 20:50, Bingolo napisał:

niedawno przeczytałem "Preludium Fundacji" i poluje na drugą część ale nigdzie tego nie ma

Nie tak dawno w Empikach pełno tego było, wydane w twardej oprawie przez Rebis, ale teraz sprawdzałem że rzeczywiście w Empiku nie ma.
Jeśli masz w swojej miejscowości antykwariaty, to popatrz jeszcze tam. Niektóre pozycje można tam przez cały czas znaleźć. Niedawno sam poszukiwałem niektórych pozycji z tego cyklu więc wiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się