HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 22:55, Spector 109948 napisał:

Albo jak Wędrowicz zaatakował jakąś ośmiornicą, jego towarzysz się pyta co to jest a
on na to: "Nie wiem, katulu czy jakoś tak, w studni znalazłem" (z pamięci).


xD PWND !

Dnia 30.11.2008 o 22:55, Spector 109948 napisał:

A czy można kupić książki ze "Świata Dysku" w jakieś kolekcji? Coś jak ta paczka.


Ja jak byłem wczoraj w Mpiku, to było coś takiego http://www.empik.com/terry-pratchett-pakiet-ksiazka,prod4460012,p
Pakiet trzech ostatnich książek u nas wydanych. Grzech nie kupić jeśli się nie ma. Zwłaszcza, że b. dobra cena, skoro każda książka kosztuje 30 zł, to tu się ma 3 za 60 zł :D Polecam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@szypek26 sorki to nie jest odpowiedź na Twojego posta ale jego rozszerzenie

Dnia 30.11.2008 o 19:48, szypek26 napisał:

Jeśli chodzi ci o książki z Wędrowyczem - dla mnie są przekozackie.

Są fajne. Jak je czytam to widzę Olbrychskiego. Byłby idealny do roli Wędrowycza.
Większość opowiadań to dobre rzemiosło. Czyta się całkiem fajnie. Zdarzają się kiepskie kawałki ale to rzadkość (tylko kawałki, na kiepskie opowiadania nie trafiłem). Jak ktoś tego nie czytał to radzę poszukać jakichś opowiadań na sieci (na pewno jakieś są). Nie każdemu musi pasować taki humor.
Co do Pilipiuka. Pisze dużo i pisze ciekawie. W ciemno można kupować. Polecam też trylogię Księżniczka, Kuzynki, Dziedziczki. Jedyny minus to pseudonaukowy bełkot o teorii ewolucji, ale to tylko pół strony. Ktoś tutaj polecił Oko Jednorożca. Też bym go polecił gdyby nie jeden feler. To jest jedna powieść w kilku tomach. Napis ciąg dalszy nastąpi potrafi nieźle wkurzyć. Z 2 tomem wstrzymałem się do 3. Liczyłem, że 3 będzie ostatni a tutaj niespodzianka. Jak komuś to nie przeszkadza to polecam.

Dnia 30.11.2008 o 19:48, szypek26 napisał:

A czytałeś serię o inkwizytorze Mordimerze (Sługa Boży, Młot na Czarownice itd) Jacka Piekary?

Polecam. Ani słowa prawdy Piekary też (to akurat wydaje Runa). Swego czasu zrobiono grę przygodową w świecie Arivalda Książę i Tchórz dla mnie świetna.
Przenajświętsza Rzeczpospolita tegoż autora (tylko dla pełnoletnich i to całkowicie słusznie) to czarna wizja Polski. Polecam. Rycerza kielichów radzę pominąć. Na tle innych książek Piekary dość przeciętna.

Dnia 30.11.2008 o 19:48, szypek26 napisał:

Achaja Ziemiańskiego

1 tom świetny, drugi przeciętny a trzeci kiepski. Mam wrażenie, że miały być 2 tomy tyle, że po sukcesie pierwszego autor postanowił coś dopisać. Warto pamiętać o innych książkach Ziemiańskiego Toy Wars (wedle Merlina wyprzedany. dodruk po świętach) czy też Breslau Forever (czytałem tylko kawałek w Nowej Fantastyce, zapowiada się świetnie).
Polecam trylogię Magdaleny Kozak o wampirach. Ostatni tom trochę rozczarowuje (zwłaszcza na tle pierwszego). To chyba debiut. Dla mnie świetny.

Dnia 30.11.2008 o 19:48, szypek26 napisał:

- Białołęcka (Kroniki II Kręgu przede wszystkim) Szostak i pojedyczne książki innych
autorów to jest to ;D

Białołęcka jest ok (Róża Selerbergu to jedna z ulubionych książek mojej mamy, mało mam tak zaczytanych książek). Z Runy polecam też trylogię Piskorskiego Opowieść Piasków
Przestrzegam przed Karaibską Krucjatą Mortki. Pierwszy tom jeszcze da się przeczytać ale drugi to totalna porażka. Pisząc brutalnie jest to zapis nieudanej sesji RPG.

Polecam Kresa. Cykl o Szerni (MAG) i opowiadania o kawalerze del Waresie (kiedyś MAG teraz Fabryka). Cykl o Szerni może być trudno dostępny.

Z zagranicznych autorów polecam:
Amerykańskich bogów i księgę cmentarną Neila Gaimana (MAG) inne też są świetne.
Cykl Malazańska księga poległych Stevena Eriksona (MAG)
Zresztą MAG ma całkiem ciekawy wybór książek "obcych" autorów.

Fabryka wydaje całkiem sporo książek zza wschodniej i południowej granicy. Polecam Sturmvogel Andrieja Łazarczuka oraz książki Miroslava Žambocha.

Jak ktoś nie czytał Diuny Franka Herberta to czas nadrobić. Rebis właśnie je wznawia. Trochę drogie ale warto. Jak to ktoś ładnie napisał Diuna jest tym dla SF czym był Władca Pierścieni dla Fantasy. Prequel jego syna można pominąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś już Rękę Mistrza, Kinga? Jak się podobała i czy faktycznie można się bać :)
Ewentualnie trzeba mi coś mocno ryjącego mózg, polecicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

@szypek26 sorki to nie jest odpowiedź na Twojego posta ale jego rozszerzenie

Nie gniewam się :P

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Zdarzają się kiepskie
kawałki ale to rzadkość (tylko kawałki, na kiepskie opowiadania nie trafiłem)

Ja jakoś nie kojarzę słabszych fragmentów :)

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Co do Pilipiuka. Pisze dużo i pisze ciekawie. W ciemno można kupować. Polecam też trylogię
Księżniczka, Kuzynki, Dziedziczki. Jedyny minus to pseudonaukowy bełkot o teorii ewolucji,
ale to tylko pół strony.

Zgadzam sie. Przeczytałem Księżniczkę, Kuzynek i Dziedziczek nie ma u mnie w bibliotece :/

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Polecam. Ani słowa prawdy Piekary też (to akurat wydaje Runa).

Owszem. Też jest niezłe. I śmieszne.

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

> Achaja Ziemiańskiego
1 tom świetny, drugi przeciętny a trzeci kiepski. Mam wrażenie, że miały być 2 tomy tyle,
że po sukcesie pierwszego autor postanowił coś dopisać.

A mi się podobało. Nie da się ukryć, że nie czyta się lekko, ale książka jest dobra.
Innych książek Ziemiańskiego raczej nie czytałem.

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Białołęcka jest ok (Róża Selerbergu to jedna z ulubionych książek mojej mamy, mało mam
tak zaczytanych książek).

Nie czytałem.

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Z Runy polecam też trylogię Piskorskiego Opowieść Piasków

Zgadzam się. Tylko - jak zwykle - czytałem pierwsze II części, trzeciej niet.

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Przestrzegam przed Karaibską Krucjatą Mortki. Pierwszy tom jeszcze da się przeczytać
ale drugi to totalna porażka. Pisząc brutalnie jest to zapis nieudanej sesji RPG.

Dopadłem tylko I tom. Z kolei Ostatnia Saga mi się nie podobała, a Wojna Runów była... średniawa

Dnia 01.12.2008 o 00:08, logray napisał:

Z zagranicznych autorów polecam:

- Cykl "Czyny Paskenarion" Elizabeth Moon -> Trochę zajeżdża książkami ze świata Diablo, ale miód cud i orzeszki.
- Trylogię "Kusziela" Jacqueline Carrey -> Te książki to orgazm po prostu. Kopie między oczy i wciągna na dno studni. Jak ktoś nie czytał - idiota.
- Robin Hobb też dobrze pisze (Błazen, Żywostatki).
No i ja lubię Koontza, chociaż wszystkie jego książki są indentyczne :D

Edit: Ostatnio zakosiłem koleżance na historii i wtrąbiłem z 200 stron czegoś z Fabryki Słów, bodajże Pilipiuka... o Monice (?) Takiej małej dziewczynce. Zajeżdżało kwasiorem psychodelicznym i to była jego siła. Ktoś może mi dać jakieś namiary na toto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

> > Achaja Ziemiańskiego
> 1 tom świetny, drugi przeciętny a trzeci kiepski. Mam wrażenie, że miały być 2 tomy
tyle,
> że po sukcesie pierwszego autor postanowił coś dopisać.
A mi się podobało. Nie da się ukryć, że nie czyta się lekko, ale książka jest dobra.
Innych książek Ziemiańskiego raczej nie czytałem.

Mi to się całkiem lekko czytało.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

> Białołęcka jest ok (Róża Selerbergu to jedna z ulubionych książek mojej mamy, mało
mam
> tak zaczytanych książek).
Nie czytałem.

To coś w stylu Arivalda. Można się pośmiać.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

> Z Runy polecam też trylogię Piskorskiego Opowieść Piasków
Zgadzam się. Tylko - jak zwykle - czytałem pierwsze II części, trzeciej niet.

Warto. Zakończenie jest ciekawe. Ja zacząłem czytać od 2.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

> Z zagranicznych autorów polecam:
- Cykl "Czyny Paskenarion" Elizabeth Moon -> Trochę zajeżdża książkami ze świata Diablo,
ale miód cud i orzeszki.

Nie czytałem. Jej cykl SF mi nie podszedł. Nie wytrzymuje porównania z Campbellem i Weberem.
Jak lubisz się pośmiać z fantasy to polecam cykl o goblinach Jima C. Hinesa z Fabryki. Goblin jest tam głównym bohaterem. Jest tylko jeden drobny problem on nim wcale nie chce być.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

- Trylogię "Kusziela" Jacqueline Carrey -> Te książki to orgazm po prostu. Kopie między
oczy i wciągna na dno studni. Jak ktoś nie czytał - idiota.

Czytałem. Ciekawe i to bardzo.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

- Robin Hobb też dobrze pisze (Błazen, Żywostatki).

Wymieniłeś tylko 2 części z trylogii. Polecam też cykl o skrytobójcach. Hobb pisze (albo napisała) kolejny tom.

Dnia 01.12.2008 o 00:24, szypek26 napisał:

Edit: Ostatnio zakosiłem koleżance na historii i wtrąbiłem z 200 stron czegoś z Fabryki
Słów, bodajże Pilipiuka... o Monice (?) Takiej małej dziewczynce. Zajeżdżało kwasiorem
psychodelicznym i to była jego siła. Ktoś może mi dać jakieś namiary na toto?


Monika to była wampirzyca w trylogi Księżniczka, Kuzynki, Dziedziczki. Innych Monik niestety nie pamiętam.
Jeśli pamiętasz okładkę to zajrzyj na stronę fabryki.
http://fabryka.pl/autorzy.php?id=2#searchkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 00:01, Spector 109948 napisał:

Fajny pakiecik, a czy jakiś fan prozy Pratchetta może mi powiedzieć czy to są dobre pozycje
w tym pakiecie?


To są jakieś niedobre książki Pratchetta? :) No, można powiedzieć, że "Potworny Regiment" jest słabszy od reszty. Niektórzy mówią, że "Straż Nocna" też nie jest najlepsza, ale wg mnie jest genialna. Natomiast "Piekło pocztowe" powinno się podobać każdemu fanowi Świata Dysku. Jeśli jednak zaczynasz czytanie Świata Dysku, to polecałbym raczej kilka wcześniejszych książek. Niby nie jest to konieczne, ale Straż Nocna to kontynuacja cyklu o straży, więc lepiej byłoby przed nią sięgnąć po "Straż! Straż!", "Zbrojni", "Na glinianych nogach", "Piąty Elefant" (przynajmniej jedną z nich, żeby wiedzieć, kto jest kim). "Piekło pocztowe" i "Potworny regiment" wprowadzają całkiem nowych bohaterów do cyklu, więc można je czytać nie znając żadnej książki cyklu. Choć dobrze byłoby wcześniej wiedzieć kto to jest Vimes czy Vetinari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 21:52, Xlol1 napisał:

Chciałem sobie sprawić na święta trochę książek fantasy. Sęk w tym, że nie wiem jakie.
Opiszę może kryteria tych książek, a Was jeśli moglibyście, proszę o doradzenie mi tytułów.

1. Nie ograniczaj się do fantasy. Książki np. Jacka Londona wciągnęły mnie o niebo bardziej niż Eragon, pomimo tego że mam 15 lat.

Dnia 26.11.2008 o 21:52, Xlol1 napisał:

5. Nad tymi m.in. książkami sobie myślę. Doradźcie proszę czy mi się spodobają, wg.
wcześniejszego kryterium:
- Michaele Peinkofer - Powrót Orków
- Licia Troisi - Wojny Świata Wynurzonego
- myślałem nad czymś z FR, może Salvadore`a, n. cośtam mrocznego elfa?

Z FR moim zdaniem najlepsza jest "Wojna Pajęczej Królowej", niektóre części Legendy Drizzta też są niezłe, ale i tak musisz znać całą serię. Poza tym polecam jeszcze "Królestwo Cienia" i "Pajęczy Księżyc" Richarda A. Knaaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zacznę od od "Straż, straż!", jeśli mi się spodoba zakupię pakiecik. Oczywiście jeśli nie jest on sprzedawany jak edycje kolekcjonerskie gier - 500 sztuk na kraj i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 22:25, Outlander-pro napisał:

Świat Dysku uwielbiam (ha, mam 25 tomów na półeczce, wliczając w to ilustrowanego "Ostatniego
Bohatera" + 26 to artbook "Sztuka Świata Dysku". Taki mały szpan :P).

Ale tego chyba nie przebijesz, prawda?:D

20081201115220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Prawdę mówiąc, to nie mam jeszcze wyrobionej opinii o Wędrowyczu, ale wg internautów seria daje radę. Ja zdecydowałem się zamówić ten pakiecik, po przeczytaniu kilkunastu fragmentów tychże książek (linki poniżej). Cytując użytkownika forum o literaturze: "Jeżeli lubisz się pośmiać z polskiej rzeczywistości, to serię o polskim żulu, bimbrowniku, egzorcyscie, [...], i pasożycie społecznym musisz kupić". ;)
Fragmenty, ze strony Fabryki Słów:
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=323&ibook=&id=195#searchkk - I cisnęli trumnę w dół
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=322&ibook=&id=195#searchkk - Won mi stąd!
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=324&ibook=&id=196#searchkk - Czerwoni szczali pod cerkwią
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=325&ibook=&id=197#searchkk - Bimbrociąg i utopce
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=326&ibook=&id=198#searchkk - Drogi Watsonie
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=179&ibook=&id=115#searchkk - Ciocia Agnieszka
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=157&ibook=&id=115#searchkk - Skansen
http://fabryka.pl/ksiazki.php?fr=152&ibook=&id=115#searchkk - Lenin w zaświatach

@Spector109948
W wydaniu znajdują się wszystkie książki o Wędrowyczu, zapakowane w piękną, "wędrowyczowską" gazetę i obwiązana sznurkiem od snopowiązałki. :) Do tego na gazetce jest miejsce na wpisanie danych osoby obdarowanej tą, jakże niezwykłą, paczuszką. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 09:49, logray napisał:

Warto. Zakończenie jest ciekawe. Ja zacząłem czytać od 2.

Spróbuję znaleźć.

Dnia 01.12.2008 o 09:49, logray napisał:

Wymieniłeś tylko 2 części z trylogii. Polecam też cykl o skrytobójcach. Hobb pisze (albo
napisała) kolejny tom.

Skrytobójcę też czytałem. SPOILER W ostatnim tomie, jakie przeczytałem, Bastard/Tom Borsuczocośtam się z Sikorką (?) w końcu zbliża i żyli długo i szczęśliwie... SPOILER

Dnia 01.12.2008 o 09:49, logray napisał:

Monika to była wampirzyca w trylogi Księżniczka, Kuzynki, Dziedziczki. Innych Monik niestety
nie pamiętam.

Chyba była też jedna w opowiadaniu o Wędrowyczu.

Dnia 01.12.2008 o 09:49, logray napisał:

Jeśli pamiętasz okładkę to zajrzyj na stronę fabryki.
http://fabryka.pl/autorzy.php?id=2#searchkk

Alicja xD http://www.gandalf.com.pl/b/alicja-B/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 15:22, szypek26 napisał:

> Jeśli pamiętasz okładkę to zajrzyj na stronę fabryki.
> http://fabryka.pl/autorzy.php?id=2#searchkk
Alicja xD http://www.gandalf.com.pl/b/alicja-B/

Dzięki tego jeszcze nie czytałem, a Piekara to gościu któego książki kupuję w ciemno.
łoł tego są już dwa tomy (Alicja i ciemny las).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 11:52, azur65 napisał:

Świat Dysku uwielbiam (ha, mam 25 tomów na półeczce, wliczając w to ilustrowanego
"Ostatniego Bohatera" + 26 to artbook "Sztuka Świata Dysku".

Z tego co widzę brakuje Ci pierwszej edycji Eryka (tej z obrazkami). Jak gdzieś dorwiesz to kupuj. Warto.

Fanom Pratchetta znającym angielski polecam:
http://www.paulkidby.com/
Wszystkie książki, filmy i mapy z autografami. Można płacić Paypalem.

edit: Mogliby dodać łączenie 2 postów jeśli były napisane pod rząd. Starego już nie mogłem wyedytować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2008 o 11:52, azur65 napisał:

Ale tego chyba nie przebijesz, prawda?:D


Jednak pomyliło mi się :P Mam 27 książek. Oraz pierwszą część książek o Nomach po angielsku :P
Ale Ciebie nie pobiję ... świetna kolekcja ! Ale ja powoli uzupełniam swoją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Znalezione na wiki, chyba powinny być po kolei. :)

* Legenda Drizzta:
o Ojczyzna
o Wygnanie
o Nowy Dom
o Kryształowy Relikt
o Strumienie Srebra
o Klejnot halflinga
o Dziedzictwo
o Bezgwiezdna Noc
o Mroczne Oblężenie
o Droga do Świtu
o Bezgłośna Klinga
o Grzbiet Świata
o Morze Mieczy

* Trylogia Klingi Łowcy:
o 1000 Orków
o Samotny Drow
o Dwa Miecze

* Krainy Podmroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości się zapytam. Czy ktoś z Was czytał sześcioksiąg Wojna Pajęczej Królowej? Warto wybrać się do biblioteki, ewentualnie kupić (140 złociszy za całość), choć pewnie nie w tym roku? Ogółem co warto przeczytać z Forgoten Realmsów? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 19:11, Lex napisał:

Tak z ciekawości się zapytam. Czy ktoś z Was czytał sześcioksiąg Wojna Pajęczej Królowej?

Dobra pozycja, jeśli chodzi o literaturę z uniwersum FR. Mimo rotacji autorów poszczególnych tomów nie czuje się wyraźnych spadków tempa akcji i poziomu literackiego. Miłej lektury!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się