HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie mogłem się dziś powtrzymać. Coś, jakas niewidzialna siła, przyciągnęła mnie do Empiku. No i kupiłem ją. Jest duża, łądna i błyszcząca z zewnatrz. Wybrałem tańszy model, bo nie wiem jaki jest sens dokładac 10 złotych tylko żeby mieć twarde okłądki. Oczywiscie mowa o nowej pozycji na mojej pólce. Mianowicie "Operacja Dzięń Wskrzeszenia" Andrzeja Pilipiuka. Uwielbiam tego autora i każdą jego książkę czytam jednym tchem. Mam nadziej ,ze tym razem równiez się nie zawiodę. Choć nie wiem kiedy ja ją przeczytam, bo na razie czeka mnie ponad tysiąc stronnicowy tomiszcz o potępowaniu karnym. ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Przeczytałem ostatnio Król Szczurów Clavella i powiem że zajefajna książka. Akcja rozwija sie miarowo i czytelnik tylko czeka co będzie dalej. Ogólnie rzecz dzieje sie w obozie jenieckim Changi gdzieś na wschodzie w czasie II wojny światowej. Książka jest w dużej mierze oparta na faktach, włącznie z ogólnym zarysem fabuły i głównymi bohaterami. Polecam również jako porównanie literatury obozowej z róznych kultur, nie mamy na to monopolu jak sie okazuje. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek będę miał książkę Lanca Amstronga, jego plany treningów itp. , bardzo mie to ciekawi...
Jaką polecacie książkę na wakacje? Byle miała więcej niz 5 lat. TO będzie w biblotece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 14:40, amster22 napisał:

Jaką polecacie książkę na wakacje? Byle miała więcej niz 5 lat. TO będzie w biblotece


A z jakiej dziedziny ma być? Fantastyka, science-fiction, literatura faktu? Wybór jest duży i trudno by to zamieścić wszystkie ciekawe pozycje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 19:09, HumanGhost napisał:

> Jaką polecacie książkę na wakacje? Byle miała więcej niz 5 lat. TO będzie w biblotece


A z jakiej dziedziny ma być? Fantastyka, science-fiction, literatura faktu? Wybór jest duży
i trudno by to zamieścić wszystkie ciekawe pozycje. :-)

coś ciekawego(byle nie fantastyka i science-fiction. MOże być literatura faktu, sensacja, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 19:15, amster22 napisał:

coś ciekawego(byle nie fantastyka i science-fiction. MOże być literatura faktu, sensacja, itp.


Hmm coś ciekawego. To może "Samotność w sieci" Leona Wiśniewskiego? Bardzo dobra opowieść o współczesności w internecie. Jest to też historia z wątkiem miłosnym, ale bez obaw - nie łzawa - można przeczytać. Książka z 2001 więc może jest już w bibliotekach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytanek:

Czy polecacie/znacie "Łowcy czarnoksiężników" Marty Wells z serii "Upadek Ile-Rien"? Znalazłem ją w bibliotece i zaciekawił mnie napis "Andrzej Sapkowski poleca". Czy dalsze części tej książki są równie ciekawe?

Wypatrzyłem dwie książki, ale nie zdążyłem ich wypożyczyć. Są to "Nocarz" i "Smokob(ó/i)jca". Czy ktoś czytał te tytuły i może je polecić?

W jakiej kolejności powinno się czytać serię DIUNA, a może kolejność nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem książki Pilipiuka "Kroniki Jakuba Wędrowycza". Dużo o niej słyszałam i chciałabym wiedzieć czy jest godna przeczytania. Jak dla mnie jest ona "chuda" - dwieście coś stron (mało :/ ), ale kosztuje chyba 28 zł. Czy warto na nią wydać kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto pod każdym względem. Ja się zbieram na kupno całej serii o Jakubie Wędrowyczu. Potęzna dawka humoru. Idealna seria na wakacje. Plecam gorąco. Ostatnio (dwa lata) w ogóle Pilipiuk mi się podoba jako pisarz. Bardzo dobre pióro jak to sie mówi. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 19:39, Dark Templar napisał:

Czy polecacie/znacie "Łowcy czarnoksiężników" Marty Wells z serii "Upadek Ile-Rien"? Znalazłem
ją w bibliotece i zaciekawił mnie napis "Andrzej Sapkowski poleca". Czy dalsze części tej książki
są równie ciekawe?


Mnie sie podobały, szczególnie dzięki fajnemu połączeniu świata techniki (mniej więcej ziemski XIX i pocz. XX wieku) i magii. Są też elementy powieści przygodowej. Polecam. Jednak spróbuj znaleźć " Śmierć Nekromanty" - jest powiązany z Łowcami Czarnoksiężników poprzez niektórych bohaterów. Ale Łowców da się też czytać bez znajomości ŚN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 19:39, Dark Templar napisał:

W jakiej kolejności powinno się czytać serię DIUNA, a może kolejność nie ma znaczenia?


Raczej ma znaczenie. Czytałem tylko pierwszą część, ale to tam wszystko się zaczyna. Z tego co słyszałem to najlepsza część z serii, więc moim zdaniem najlepiej zacząć od niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 19:39, Dark Templar napisał:

W jakiej kolejności powinno się czytać serię DIUNA, a może kolejność nie ma znaczenia?


Ja pisał mój poprzednik kolejnosć ma znaczenie. Odpowiednio powinno sie czytac w kolejności:
1. Diuna
2. Mesjasz Diuny
3. Dzieci Diuny
4. Bóg-Imperator Diuny
5. Heretycy Diuny
6. Diuna Kapitularz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 11:35, HumanGhost napisał:

Ja pisał mój poprzednik kolejnosć ma znaczenie. Odpowiednio powinno sie czytac w kolejności:

Dodam jeszcze tylko, że Brian Herbert (syn Franka) wraz z Kevinem J. Andersonem napisał, jak gdyby, preludia do cyklu. Niestety nie czytałem ich i nie mogę nic powiedzieć na temat kolejności w jakiej powinno się je czytać. To samo niewiele mogę powiedzieć na temat ich jakości (ale głosy jakie spotykałełem w internecie przeważnie były krytyczne :)
Te preludia to:
Ród Atrydów (lub drugi tytuł: Ród Atrydów - Preludium do Diuny)
Ród Harkonnenów
Ród Korrinów: Preludium do Diuny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 13:11, mikim napisał:

Mam pytanko: Czy ten cały Eragon jest ciekawy i zaskakujący???


Oczywście. To jest jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam :) A o jedzeniu sobie przypominałam jak się kończył rodział ale to i tak trwało może sukundę. Tak książka wciągnęła mnie jak żadna do tej pory (a czytam sporo, gdzieś 20 - 30 książek rocznie, nie chodzi mi o lektury) . Niektórzy uwazają, że to książka dla dziecie, ale to nieprawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 12:26, natkasuper1 napisał:

Oczywście. To jest jedna z najlepszych książek jakie przeczytałam :) A o jedzeniu sobie przypominałam
jak się kończył rodział ale to i tak trwało może sukundę. Tak książka wciągnęła mnie jak żadna
do tej pory (a czytam sporo, gdzieś 20 - 30 książek rocznie, nie chodzi mi o lektury) . Niektórzy
uwazają, że to książka dla dziecie, ale to nieprawda.

Ja tam jestem sceptyczny, watpie by 15 latek mnie czyms zaskoczyl. Zreszta mam wiele innych, myesle ciekawszych ksiazek do przeczytania :)

A to mnie utwierdza ;p
http://katedra.nast.pl/artykul/732/Paolini-Christopher-Eragon/
http://katedra.nast.pl/artykul/733/Paolini-Christopher-Najstarszy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2006 o 12:32, Araondoion napisał:

Ja tam jestem sceptyczny, watpie by 15 latek mnie czyms zaskoczyl.


On miał 15 lat jak zaczął ją pisać. Skończył jak miał chyba 18 albo 19 lat. Z resztą co cię będę przekonywać, przeczytaj a sam się przekonasz. Dla mnie jest to świetna książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych twoich linków to właśnie specyfka tej książki polega ta tym, że Christopher oparł swoją książk nawielu innych, połączył kilka książek w jedną, świetną całość. Nie opieraj swoich przekonań na podstaiwe wypowiedzi innych.
SP: Sorry za offtopa :P (coś mi się to ostatnio często przydarza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 20:20, natkasuper1 napisał:

. Nie opieraj swoich przekonań na podstaiwe wypowiedzi innych.

Rzadko tak robie, ale naprawde watpie by to mie zainteresowalo. Starczy mi, ze w recenzji napisali, ze widac, ze pisala to mloda osoba. Moze kiedys ale najpierw inni...
nowe tomy Martina, Eriksona... zabieram sie w wakacje za Dukaja, China Mieville, musze skonczyc czytac Zelaznego itp.

Martina i Eriksona czytalem - swietne, a zobacz jak oni zostali ocenieni.
PS. poza tym nie lubie za bardzo bardzo popularnych ksiazek, bestsellerow, rzadko mi sie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się