HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Właśnie kończę "Cobra" T.Rizzi. Książka mnie zaskoczyła. W sumie spodziewałem się zupełnie czegoś innego. Dość prawdopodobna akcja, precyzyjna narracja i świetnie przedstawione postacie. Akcję mamy i w kosmosie, Afryce jak i oczywiście na polityczniej wierchuszce Waszyngtonu. Myślę że książka spokojnie stoi na równi z mistrzami gatunku i nie odstaje od dzieł choćby T.Clancy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 02:36, Burszurasek napisał:

Ja natomiast kończę powolutku czytać "Kolekcjonera" Toma Clancy''ego. Całkiem przyjemna
w odbiorze lektura, bo i niezbyt skomplikowana fabularnie oraz napisana prostym językiem.
Coś w sam raz dla każdego umysłu styranego rokiem szkolnym. :D

Ja ostatnio skończyłem Operację Barakudę, a teraz się biorę za Szach-Mat. I naprawdę lubię te książki za prostotę czytania, i brak jakichś zawiłości ;).

Kolekcjonera przeczytałem do połowy, potem jakoś się nie złożyło i już nie będę miał okazji dokończyć, bo nie mam książki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co teraz zacząć czytać, doradzicie:P?
Przed wakacjami wybór był piekielnie prosty. Musiałem skończyć Filary Ziemi, potem zabrałem się za Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson(szczerze polecam, nie mogłem się oderwać od tego tomiska). Później niespodziewanie wpadł mi w ręce kolejny tom przygód Gotreka i Felixa - Zabójca Elfów. Musiałem kupić i przeczytać, a potem z ciekawości sięgnąłem po Sługa boży - Jacka Piekary. Książka okazała się niezła, ale rewelacji brak co raczej normalnie dla fabryki snów.
Wczoraj skończyłem drugi tom Millenium Stieg Larsson - Dziewczyna, która igrała z ogniem. Prolog autentycznie niszczy - jeśli będziesz miał okazje złapać tą książkę to rzuć okiem( ma ledwo 2 strony). Genialna jak pierwsza część, ale brakowało mi epilogu;S
Trzecia część i niestety ostatnia w październiku, więc czasu mam sporo. Zastanawiałem się nad Młot na czarownice J. Piekary i zaczęciem Warhammer 40,000: Duchy Gaunta. Ktoś czytał:P? Szukam jednak czegoś dłuższego, najlepiej z fantasy(nigdy sf xd). Klimat ala średniowiecze trawie chyba najlepiej, ale coś z klasyków też chętnie poczytam - rzecz jasna jak da się ich kupić, co w niektórych przypadkach jest niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 23:56, In_The_End napisał:

Szukam jednak czegoś dłuższego, najlepiej z fantasy(nigdy sf xd). Klimat ala
średniowiecze trawie chyba najlepiej, ale coś z klasyków też chętnie poczytam - rzecz
jasna jak da się ich kupić, co w niektórych przypadkach jest niemożliwe.

Ja osobiście polece cykle Belgariada i Mallorean (Mallorean to kontynuacja Belgariady) Że nie chce mi się dwa razy pisać tego samego
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=108&pid=3509
Dwa sporaśne cykle, każdy po 5 tomów, a do tego dwa Grube prequele "Belgarath Czarodziej" i "Polgara Czarodziejka". Belgaratha mam w wersji angielskiej i ma jakieś 800+ stron. Szybko tego wszystkiego Na Pewno nie połkniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Wie ktoś może kiedy zostanie wydany w języku polskim drugi tom "Trylogii Gildii"? Pierwsza część, "Operacja Czerwone Jerycho" bardzo przypadła mi do gustu i niecierpliwie oczekuję drugiej ;)

Dodam, że wysłałem mail''a do wydawnictwa "Muchomor", które zajęło się wydaniem pierwszego tomu, ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 23:56, In_The_End napisał:



Nie średniowiecze, lecz S-F, ale za to mistrzowskie - Hyperion Dana Simmonsa, pierwsza część 4tomowego cyklu. Kolejno : 600, 700, 700, i 900 stron. Miażdży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś z bardzo życiowymi i refleksyjnymi wnioskami .Coś takiego jak w Opowieściach Gwiazdowych Lema ,na koniec prawie każdego rozdziału ,kiedy to kończyły się jakąś mądrą myślą .Chciałbym też przeczytać coś o wielu ciekawych informacjach z życia ,jakie znajdowały się w Fight Clubie Palahniuka .Polecicie coś ? Co do tego pierwszego zapytania może być coś z Lema ,bo czytałem tylko Solaris i wspomniane Op.Gwiazdowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:01, jackass napisał:

Szukam czegoś z bardzo życiowymi i refleksyjnymi wnioskami .


Kurt Vonnegut - Kocia Kołyska, G.G. Marquez - Sto lat samotności, Daniel Handler - Natychmiast, mocno, naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 12:01, jackass napisał:

Szukam czegoś z bardzo życiowymi i refleksyjnymi wnioskami .Coś takiego jak w Opowieściach

/.../

"Ostatni brzeg" Nevil Shute

"Solaris" S.Lem

"Piknik na skraju drogi" , "Przyjaciel z piekła" - Arkadij i Borys Strugaccy

"Niezwyciężony" - S.Lem

"Człowiek z Marsa" - S.Lem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 11:49, colin_mcrae napisał:

Mam takie pytanie. Wie ktoś może kiedy zostanie wydany w języku polskim drugi tom "Trylogii
Gildii"? Pierwsza część, "Operacja Czerwone Jerycho" bardzo przypadła mi do gustu i niecierpliwie
oczekuję drugiej ;)

Dodam, że wysłałem mail''a do wydawnictwa "Muchomor", które zajęło się wydaniem pierwszego
tomu, ale nie doczekałem się odpowiedzi.


Spróbuj napisać do http://www.esensja.pl/
Często piszą o zapowiedziach książkowych itd. powinni pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować Kinga więc chwyciłem jedyne co z jego twórczości jest w domu "Bastion". Będę czytał na wyjeździe? Dobre to? I przede wszystkim, straszne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 23:01, Xlol1 napisał:

Chciałem spróbować Kinga więc chwyciłem jedyne co z jego twórczości jest w domu "Bastion".
Będę czytał na wyjeździe? Dobre to? I przede wszystkim, straszne?

Dobre?? Tak. Straszne?? Ni ch**a. To jest że tak powiem książka katastraficzna. Jak to u Kinga bywa trochę się wlecze, ale jest też bardzo wciągająca. Ale horroru to tam niemal za grosz. Jakbyś chwycił "To", to i owszem- ale "Bastion" horrorem na pewno nie jest. Jest zaraza, 95% ludzi ginie a reszta próbuje się jakoś ogarnąć. Jedni ogarniają się inaczej od drugich i jest problem. I to jest główna oś fabuły. Jak się wkręcisz, to Cię wciągnie mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj skończyłem czytać książkę "Ostatnie życzenie" A. Sapkowskiego dotyczącą przygód Geralta. I dzisiaj wypożyczyłem sobie "Pani Jeziora" czyli ostatni tom przygód Geralta oraz "Miecz Przeznaczenia" który jest pierwszym tomem bodajże. I tu mam pytanie czy można je czytać w obojętnie jakiej kolejności te książki czy lepiej je czytać od 1 tomu do ostatniego? Bo już i tak przeczytałem "Ostatnie życzenie" i nie wiem który to jest tom nawet bo na okładce nie pisało.Bo wydaje mi się że nawet jak bym czytał nie po kolei to nie stracę na fabule chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:52, Ziggy napisał:

Bo wydaje mi się że nawet jak bym czytał nie
po kolei to nie stracę na fabule chyba?

Emm Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia to tomiki opowiadań, oddzielone od tzw. "Pięcioksięgu" czyli 5 tomów której opowiadają spójną chronologicznie historie do których należy Pani Jeziora. Pierwszym tomem Pięcioksięgu jest Krew Elfów. Także Najpierw czytasz tomiki opowiadań, a potem zabierasz się za Piecioksiąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 21:52, Ziggy napisał:

Przedwczoraj skończyłem czytać książkę "Ostatnie życzenie" A. Sapkowskiego dotyczącą
przygód Geralta. I dzisiaj wypożyczyłem sobie "Pani Jeziora" czyli ostatni tom przygód
Geralta oraz "Miecz Przeznaczenia" który jest pierwszym tomem bodajże. I tu mam pytanie
czy można je czytać w obojętnie jakiej kolejności te książki czy lepiej je czytać od
1 tomu do ostatniego? Bo już i tak przeczytałem "Ostatnie życzenie" i nie wiem który
to jest tom nawet bo na okładce nie pisało.Bo wydaje mi się że nawet jak bym czytał nie
po kolei to nie stracę na fabule chyba?

Czytaj po kolei,''''Ostatnie życzenie '''' to zbiór opowiadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się