HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2009 o 21:57, Hubi_Koshi napisał:

> Bo wydaje mi się że nawet jak bym czytał nie
> po kolei to nie stracę na fabule chyba?
Emm Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia to tomiki opowiadań, oddzielone od tzw. "Pięcioksięgu"
czyli 5 tomów której opowiadają spójną chronologicznie historie do których należy Pani
Jeziora. Pierwszym tomem Pięcioksięgu jest Krew Elfów. Także Najpierw czytasz tomiki
opowiadań, a potem zabierasz się za Piecioksiąg.

Aha dzięki. To cóż skończę "Miecz Przeznaczenia i lecę po "Kre Elfów" bo był dzisiaj w bibliotece no i po kolejne tomy. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak już skończysz książki to polecam zainteresować się komiksem :)
Ilustracje wykonał Polch, ilustrator książek - przynajmniej pierwszego i drugiego wydania, nie wiem jak to jest z tymi najnowszymi.
Są o tyle ciekawe, że komiksu nie da się przedstawić dokładnie jak tekstu pisanego, więc historie są przedstawiane z różnych punktów widzenia - można również natrafić na smaczki, ktore po przeczytaniu książek bez problemu rozpoznasz :)
(Ziggy, wybacz ciekawość, ale skąd Ty pochodzisz xD bo kibicujesz mostostalowi i tak zabawnie jest widzieć, ze ktoś kibicuje zespołowi z mojego miasta xD - dziury jednym słowem)

Przeszdłem się wczoraj do kerfura i ku memu zdumieniu była wyprzedaż książek pośród których znalazłem pozycje naprawde warte zakupu, a zakupiłem
Woda dla słoni, to można śmiało nazwać łupem, kniga w twardej okładce z 36 pln do dychy :)
Światy Prota(tom 2. K - paxa) za 9 iraz jeszcze się wrócę po(bo oczywiście to był poniedizałek, czyli trzeba było zakupić najnowszą Nowa Fantastykę - dycha :( wiec kasy juz nie było)książkę Trumana Capote''a Z zimną krwią za 4 pln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 00:55, Ichibanboshi-kun napisał:

książkę Trumana Capote''a Z zimną krwią za 4 pln


Cholerny fuksiarz ;)

Doskonała książka, ale jednocześnie straszna. Jest to dokumentalne odtworzenie historii zamordowania 4-osobowej rodziny na południu Stanów Zjednoczonych, a następnie przebiegu śledztwa i pościgu za sprawcami. Jedna z tych książek, które naprawdę dają do myślenia. Robi wrażenie większe niż niejeden thriller czy horror.

Gratuluję zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 00:55, Ichibanboshi-kun napisał:

A jak już skończysz książki to polecam zainteresować się komiksem :)
Ilustracje wykonał Polch, ilustrator książek - przynajmniej pierwszego i drugiego wydania,
nie wiem jak to jest z tymi najnowszymi.
Są o tyle ciekawe, że komiksu nie da się przedstawić dokładnie jak tekstu pisanego, więc
historie są przedstawiane z różnych punktów widzenia - można również natrafić na smaczki,
ktore po przeczytaniu książek bez problemu rozpoznasz :)

Cóż jeżeli tak chwalisz komiksy o Wieśku to namówiłeś mnie, i postaram siępo przeczytaniu "Pięcioksięgu" sięgnąć po komiksy.

Dnia 01.07.2009 o 00:55, Ichibanboshi-kun napisał:

(Ziggy, wybacz ciekawość, ale skąd Ty pochodzisz xD bo kibicujesz mostostalowi i tak
zabawnie jest widzieć, ze ktoś kibicuje zespołowi z mojego miasta xD - dziury jednym
słowem)

Zaspokajam twoją ciekawość i też jestem z Kentaki:)

Dnia 01.07.2009 o 00:55, Ichibanboshi-kun napisał:

Przeszdłem się wczoraj do kerfura i ku memu zdumieniu była wyprzedaż książek pośród których
znalazłem pozycje naprawde warte zakupu, a zakupiłem
Woda dla słoni, to można śmiało nazwać łupem, kniga w twardej okładce z 36 pln
do dychy :)
Światy Prota(tom 2. K - paxa) za 9 iraz jeszcze się wrócę po(bo oczywiście to
był poniedizałek, czyli trzeba było zakupić najnowszą Nowa Fantastykę - dycha :( wiec
kasy juz nie było)książkę Trumana Capote''a Z zimną krwią za 4 pln

Ja jak już kupywałem u nas w mieście książki to w Kauflandzie ale tylko dlatego że można tam było dostać książki Jeremego Clarksona. Tak to raczej pozostaje bibliotek. Przydałby sięu nas Empik:). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 10:39, Ziggy napisał:

Cóż jeżeli tak chwalisz komiksy o Wieśku to namówiłeś mnie, i postaram siępo przeczytaniu
"Pięcioksięgu" sięgnąć po komiksy.

Sam tylko jednego nie posiadam niestety. I uważaj, żeby przypadkiem nie trafi na to nowe wydanie z twardą okladką, bo niestety mają - te nowe wersje, nie tylko wieśka - zmieniać trochę tekst.
Pamiętam uśmiałem się ze sceny gdy dwoje nieludzi pije piwo i podchodzi do nich Jaskier prosząc o piwo, jeden z nieludzi mówi że nie da, a drugi; nie ądź człowiek, daj poecie się napić! xD

Dnia 01.07.2009 o 10:39, Ziggy napisał:

Zaspokajam twoją ciekawość i też jestem z Kentaki:)

40k użytkowników i można trafić na swojaka :D jakie to forum małe

Dnia 01.07.2009 o 10:39, Ziggy napisał:

Ja jak już kupywałem u nas w mieście książki to w Kauflandzie ale tylko dlatego że można
tam było dostać książki Jeremego Clarksona. Tak to raczej pozostaje bibliotek. Przydałby
sięu nas Empik:). Pozdrawiam.

Clarksona to akurat łatwo wszędzie dostać, w matrasie w koźlu czy nawet w billi przedwczoraj widziałem. OSobiście wolęz księgarni ze względu na jakość, te z super marketów zazwyczaj mają rogi wygięte itd.
Ta empik będzie, w centrum, ktorego budowę mają bodajże chyba od stycznia zacząć nie? Ale po co to np mnie jak w przyszłym roku wybywam na studia... A jak przyjade do domu to raczej nie bedzie mi sie chciało do centrum iść. PRzynajmniej przyszłe pokolenia nie będą żyły w takich złych czasach jak my :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 09:53, Anjinsan napisał:

Cholerny fuksiarz ;)

Raz na jakiś czas można :D

Dnia 01.07.2009 o 09:53, Anjinsan napisał:

Doskonała książka, ale jednocześnie straszna. Jest to dokumentalne odtworzenie historii
zamordowania 4-osobowej rodziny na południu Stanów Zjednoczonych, a następnie przebiegu
śledztwa i pościgu za sprawcami. Jedna z tych książek, które naprawdę dają do myślenia.
Robi wrażenie większe niż niejeden thriller czy horror.

Gratuluję zakupu :)

Opis na książce mnie zaciekawił, ale teraz to dodałeś oliwy do ognia człowieku. Po tym jeszcze muszę sobie zalatwic wreszcie śniadanie u Tiffaniego, nie widziałem nigdy filmu niestety, wiec chetnie przeczytam ksiazke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 17:30, Heralf napisał:

W jakiej kolejności należy czytać książki Tolkiena?


Obojętnie, pod warunkiem, że Silmarillion jest na końcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ;P W każdym razie pamiętaj, że Hobbita przeczytaj zanim sięgniesz po Drużynę Pierścienia i resztę trylogii ;P <idiotyczny żart, wiem>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi polecić jakąś książkę podobną do "Malowany Człowiek"? Nigdy wcześniej żadna książka mnie tak nie wciągnęła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 17:42, kvaccaro napisał:

Może ktoś mi polecić jakąś książkę podobną do "Malowany Człowiek"? Nigdy wcześniej żadna
książka mnie tak nie wciągnęła...

Podobne trudno znaleźć... to podam lepsze, choć inne:
Wiedźmin
Kłamstwa Locke''a Lamory
Pan Lodowego Ogrodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 18:21, Xzarn500 napisał:

Podajcie tytuł jakieś fajnej książki fantasty

Wszystkie książki Sapkowskiego o Wiedźminie :P Naprawdę kawał dobrej lektury.Polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 18:21, Xzarn500 napisał:

Podajcie tytuł jakieś fajnej książki fantasty

JW.polecam ponadto Władce Pierścienia :) Jak dla mnie lepsza od Wiedźmina i to duuuuużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 18:21, Xzarn500 napisał:

Podajcie tytuł jakieś fajnej książki fantasty


Ja czytam obecnie "Imię Wiatru" Patricka Rothfussa. Jest to powieść fantasy jednak nie znajdziesz w niej wielu walk, ani nawet orków, elfów, goblinów itp. Znajdziesz tam jednak demony. Książka opowiada o życiu człowieka który chce się zemścić na demonach za śmierć rodziców i życie daje ostro mu popalić. Książka potrafi wzruszyć jak i rozśmieszyć. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 19:03, NecroVisioneR napisał:

> Podajcie tytuł jakieś fajnej książki fantasty
JW.polecam ponadto Władce Pierścienia :) Jak dla mnie lepsza od Wiedźmina i to duuuuużo

Zależy kto co lubi :p Władca też jest spoko ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się