HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2009 o 08:59, kato86 napisał:

a ja mam zupełnie przeciwnie, bardziej mi się podobał film, może i jest to spowodowane
tym że jako pierwszy był film a dopiero później książka. Moim zdaniem za krótka i momentami
naprawdę nudnawa.

nie będę powtarzał tego co napisał już Azra książka w porównaniu do ostatniego filmu (który mi się podobał ale w konfrontacji z książką nie ma szans chyba że ktoś woli hollywoodskie fajerwerki) jest trochę o czym innym. w książce autor skoncentrował się na samotności głównego bohatera a w filmie ten motyw raczej był tylko tłem walki z "mutantami". poza tym koniec książki jest świetny czego nie można powiedzieć o (standardowej) końcówce filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:15, Azra napisał:


> może i jest to spowodowane
> tym że jako pierwszy był film a dopiero później książka.

jeżeli już wyrażamy swoją opinię, to bądźmy precyzyjni - książka ukazała się w 1954,
po drodze do "Jestem Legendą" zaliczyła dwie ekranizacje. tak więc co najwyżej mogłeś
się z nimi zapoznawać w odwrotnej kolejności.


Druga ekranizacja "Człowiek Omega" jest dostępna na polskim rynku na Allegro w granicach 20 -30zł.
Według mnie całkiem udana ekranizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:15, Azra napisał:

jeżeli już wyrażamy swoją opinię, to bądźmy precyzyjni - książka ukazała się w 1954,
po drodze do "Jestem Legendą" zaliczyła dwie ekranizacje. tak więc co najwyżej mogłeś
się z nimi zapoznawać w odwrotnej kolejności.


o to mi chodziło, że najpierw zapoznałem się z filmem, dowiedziałem się że ten film jest na podstawie książki i później ją przeczytałem, może w poprzednim poście źle to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 19:58, szypek26 napisał:

Jedna jest po polsku, druga po portugalsku :p


A gdzie to wyczytałeś? Obie są po naszemu jak dobrze widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:22, Doktor93 napisał:

No, ale dlaczego w tej samej książce, nawet z tą samą okładką jest różna ilość stron?


Inna gramatura papieru, inny druk, drobne zmiany edytorskie na przykład. Musiałbyś zobaczyć czy nie ma tam w którejś np. "wydanie drugie poprawione" czy coś w ten deseń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2009 o 10:32, Doktor93 napisał:

A gdzie to wyczytałeś? Obie są po naszemu jak dobrze widzę.

Dobrze widzisz... Pospieszyłem się, zobaczyłem ''język: portugalski''... no i masz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj można zamawiać nowe wydanie książki To Kinga. Podobno wiele osób skarży się na marną jakość papieru (prześwitujące kartki). Dla mnie nie ma to znaczenia. Po prostu muszę przeczytać ten klasyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,
jutro wybieram się do empiku po MGS''a 4 i 2 książki.
Nie mam kompletnie pomysłu na co się zdecydować. Wiem, że chcę coś z fantasy, rpg, bo dawno czegoś takiego nie czytałem (ostatnio: "trzeci bliżniak" Folletta "manuskrypt Chancellora" Ludluma, "prezes" Frey''a)
Preferuję klasyczną fantasy (napierdzielanie mieczami itepe :P ) chociaż podoba mi się Pilipiuk i Trudi Canavan. Co byście mi polecili? Bo kompletnie nie mam pomysłu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 12:20, dulak napisał:

A jakiś 2 tytuł?

przeczytaj opis książki którą ci poleciłem a jeśli się tobie spodoba przeczytasz książkę to jest kolejna część pt. "Na szkarłatnych morzach" :) co prawda nie tak świetna jak pierwsza książka ale warto przeczytać jeśli ma się w planach do przeczytania kolejne książki S. Lyncha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 14:22, Doktor93 napisał:

Mam pytanie czym różnią się od siebie te książki?

http://www.empik.com/alchemik-ksiazka,5129,p
Ta kosztuje 28 zł i ma 213 stron.

http://www.empik.com/alchemik-ksiazka,6702,p
Ta 18 zł i ma 187 stron.

No, ale dlaczego w tej samej książce, nawet z tą samą okładką jest różna ilość stron?


Czcionka i może jakiś tekst od autora jeszcze jest i prawdopodobnie wymiary kniżek. Takie pierdółki. Jak masz kupować to i tak polecam CI poszukać w jeszcze tańszej wersji, z taką jednolicie pomarańczową okładką. I wielkości kieszonkowej jest, co uważam za zaletę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 22:58, zerohunter napisał:

Wiedźmin?

Skoro już przy tym jesteśmy, to co ze "Żmiją"?


Znam na pamięć, tak samo jak Trylogię Husycką :) "Żmija" chyba jest w trakcie pisania, ewentualnie wykańczania, bo niedługo premiera (miał być 1 kwartał 2009, ale się przesunęło). Nie jestem zwolennikiem takiej literatury, ale i tak przeczytam bo wszystko co wychodzi spod pióra Sapkowskiego jest świetne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem już że Fabryka Słów ma własny kanał na YT, sprawdziłem go i dowiedziałem się przy okazji że 28 sierpnia (początkowo premiera miała być w listopadzie) wyjdzie "Homo Bimbrownikus" czyli szósty tom przygód Wędrowicza :D

Skończyłem jakiś czas temu czytać "Trudno być bogiem", nie spodobała mi się a to z tego wzgledu że nie lubię niczego, co zawiera opisy "ciemnoty średniowiecza" jako takiego. A tu akcja książki na tym się opiera, tak nie zdradzając szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się