HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2009 o 15:00, kerkas napisał:

/.../
Co sądzisz o "Danse Macabre" Stephena Kinga ?.


Na razie nie sądzę nic, bo nie czytałam- ale myślę, że w te wakacje to mi się uda :) Póki co czytam "Rękę Mistrza" i jak zwykle jestem pod wrażeniem, a więcej napiszę, gdy tylko skończę ją czytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a ja już kończę prawie Mroczną Wieżę i zastanawiam się co dalej? Co zrobić bez Rolanda, Eddiego, Jake''a, Susannah, Eja oraz Waltera O''Dim? Jak mam żyć bez róży? Co prawda na półce w kolejce pukają To, Historia Lisey, Danse Macabre, Serca Atlantydów, Mgła -Szkieletowa Załoga, Dolores Claiborne, Sklepik z Marzeniami ale z chęcią bym poczytał kolejnych siedem, czternaście tomów MW. Muszę jeszcze dokupić Bezsenność i na pierwszy ogień połknąć Serca Atlantydów. Te dwie książki sa ściśle powiązane z MW. Eh, Discordia... strzeżcie sie Karmazynowego Króla i Mordreda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pochałanima ,,Poczet Cesarzy " A. Krawczuka. Świetna pozycja. Po tej lekturze można zmienić zdanie o każdym cesarzu. Książkę cechuję barwny język a każdą biografie czyta się z zapartym tchem.
Książkę ubogaca kalendarium oraz informacje o systemie monetarnym.

Minusem jest cena około 50 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:07, Duddits napisał:

Kurde, a ja już kończę prawie Mroczną Wieżę

A miło, że dzięki tobie mogłem sobie wspomnieć czasy czytania MW. Naprawdę świetny cykl. Teraz jestem już po około 15 książkach i opowiadaniach Kinga i chyba dzisiaj zamawiam sobie z Empiku pakiet trzech jego książek. "Lśnienie", "Misery" oraz "Christine"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się do sklepu po jakąś lekturkę Kinga, jeszcze nigdy nie czytałem, żadnej jego książki, widzę, że lidzie pochlebnie wypowiadają się na temat jego dzieł. Moje pytanie jest takie jaką lekturę polecacie na pierwszy odstrzał, ja się zastanawiałem między "Mroczna wieża" a "Cmętarz Zwieżąt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

ARCYDZIEŁA CZARNEGO KRYMINAŁU
pod redakcją Petera Haininga

I. Twardziele. Sprawa dla prywatnego detektywa.

Caroll John Daly "Egipska pokusa"
Dashiell Hammett "Nie tylko podpalenie"
Raymond Chandler "Człowiek, który lubił psy"
Robert Lesslie Bellem "Głowa umarlaka"
Ross Macdonald "Śpiewający gołąbek"

II. Gliny. Opowieści o stróżach prawa.

MacKinlay Kantor "Łowy Hemingwaya"
Cornell Woolrich "Trup tańczy dalej"
Peter Cheyney "Piękna robota"
Mickey Spillane "Pani mówi: umrzyj!"
Ed McBain "Raport powypadkowy"
Elmore Leonard "Baaardzo śmieszne"

III. Łobuzy. Z życia ferajny.

W.R.Burnett "Podróżując bez bagażu"
James M.Cain "Sielanka"
Samuler Fuller "Błędne koło"
James Hadley Chase "Napatrzcie się do woli"
David Goodis "To mądry trup"
Jim Thompson "Coś strasznego"
Stephen King "Piąta ćwiartka"
Quentin Tarantino "Zegarek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 23:00, kato86 napisał:

Jutro wybieram się do sklepu po jakąś lekturkę Kinga, jeszcze nigdy nie czytałem, żadnej
jego książki, widzę, że lidzie pochlebnie wypowiadają się na temat jego dzieł. Moje pytanie
jest takie jaką lekturę polecacie na pierwszy odstrzał, ja się zastanawiałem między "Mroczna
wieża" a "Cmętarz Zwieżąt".


Ja zacząłem bodajże, nie typowo, bo od książki "Miasteczko Salem". Dobra książka do przeczytania przed cyklem "Mroczna Wieża". Poznajesz trochę postaci z "MW", który to cykl potem fajniej się czyta. A przynajmniej mi się fajniej czytało, gdy już kilka postaci znałem z nazwiska i dobrze je było potem z czymś powiązać. No, ale to tylko moja opinia. Komuś to samo może się nie spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Pólnocnej Granicy i Królu Bezmiarów Feliksa Kresa? Warto kupić? Będzie się chciało do nich kiedyś wrócić (vide Wiedźmin), czy po przeczytaniu od razu o nich zapomnę (vide Malowany Człowiek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 19:29, Doktor93 napisał:

A miło, że dzięki tobie mogłem sobie wspomnieć czasy czytania MW. Naprawdę świetny
cykl.

To proponuje sobie odświeżyć przygody dużego i brzydkiego oraz spółki. Ja nie raz będę wracał do sagi. Nie raz i nie dwa. Dzisiaj mam ostatnie podejście. zostało mi ostatnie sto stron z ponad czterech tysięcy.

Dnia 29.07.2009 o 19:29, Doktor93 napisał:

Teraz jestem już po około 15 książkach i opowiadaniach Kinga i chyba dzisiaj zamawiam
sobie z Empiku pakiet trzech jego książek. "Lśnienie", "Misery" oraz "Christine"

Wszystkie trzy pozycje mam już za sobą. Najbardziej mi się podobało Lśnienie ale to Christine czytało mi się najłatwiej, że tak powiem poszło jak po maśle. Z dzisiejszym ostatnim tomem będę miał już za sobą 20 pozycji mistrza. Wszystko w tym roku :D

@kato86
Na początek odradzam Mroczną Wieżę. Za długie to. Przeczytaj z kilka powieści, z dwa zbiory opowiadań i bierz się za MW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 23:18, Azra napisał:

"Dzień tryfidów" John Wyndham


Wydaje się ciekawe, dzięki, spróbuję...
...ale po Terrym ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 16:07, Duddits napisał:

/ Karmazynowe Oko/


Jak przeczytasz część 7. to będziesz wiedział, żę pierwsze co po co musisz sięgnąć to Bezsenność, w której aż się roi od Mrocznej Wieży ;) Następnie polecam SKlepik z marzeniami, zieloną milę, Historię Lisey, po takiej dawce to jużsam się odpowiednio rozkręcisz ;D

@Kato86
Od wzięcia MW jako pierwszej lektury na pewno nie umrzesz ;) z mojej strony to bło pierwsze zetknięcie się z Kingiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady, jeszcze się trochę zastanowię. Wczoraj nie było pierwszej części MW w sklepie. Może to i dobrze. Jednak...

@Duddits
nie przeraża nie długość MW. Wręcz przeciwnie, mam ochotę poczytać coś co jest w kilku tomach. Pochodzę jeszcze dzisiaj po sklepach i popatrzę na książki Kinga i wtedy zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:02, Scar89 napisał:

Szukam czegoś ciekawego do przeczytania gatunek fantasy,sf ect.

z SF polecam książki Janusza A. Zajdla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:02, Scar89 napisał:

Szukam czegoś ciekawego do przeczytania gatunek fantasy,sf ect.

"Pan Lodowego Ogrodu" tom pierwszy i drugi ,autorstwa Jarosława Grzędowicza. Jest to idealne połączenie Science-Fiction i normalnej fantastyki. Obecnie jest to moja ulubiona książka ,a tych przeczytałem bardzo dużo.

A jeśli wolisz coś ,co jak ja nazywam : "Ma mniej fantasty w fantasy" to polecam książki T.Pratchetta osadzone w Świecie Dysku (może być każda ,bo pisarz ten jest jedyny w swoim rodzaju ,wszystko co jego jest dobre). Są one humorystyczne ,z dobrą fabułą i dające do myślenia. Ewentualnie może być cykl o Mrocznej Wieży S.Kinga. Jest to dość długi cykl ,ale czyta się wyśmienicie. Opowiada o rewolwerowcu ,o jego pogoniach i poszukiwaniach Mrocznej Wieży.

Ostatecznie mogę Ci polecić cykl Andrzeja Pilipiuka ,słynnego polskiego pisarza ,którego każda książka rozbraja swojskim żartem. Jest to pięć zbiorów opowiadań ,które czyta się gładko ,ale są zabójczo śmiechowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:02, Scar89 napisał:

Szukam czegoś ciekawego do przeczytania gatunek fantasy,sf ect.


Posłuchaj Mastera962 jeśli szuaksz czegoś interesującego to w ciemno bierz Zajdla albo Dicka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 17:02, Scar89 napisał:

Szukam czegoś ciekawego do przeczytania gatunek fantasy,sf ect.


Polecam sagę Sapkowksiego o Wiedźminie, książki o inkwizytorze Mordimerze oraz z polskich książki Brzezińskiej jeśli nie przeszkadza Ci dużo opisów.

Oprócz tego z zagranicznej fantastyki polecam Jacqueline Carrey i jej książki o wybranki Kusziela.
Jeśli nie czytałeś jeszcze "Władcy Pierścieni" to musisz nadrobić zaległości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby ktoś mi poradzić jakie książki przeczytać ?

Jeżeli chodzi o gatunek to coś typu Wiedźmin i Harry Potter :) Wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 20:02, Chlorofil napisał:

Witam. Mógłby ktoś mi poradzić jakie książki przeczytać ?

Jeżeli chodzi o gatunek to coś typu Wiedźmin i Harry Potter :) Wiecie o co mi chodzi.


Polecam klasykę - Władca Pierścieni i Conan ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 20:06, Nagaroth napisał:

> Witam. Mógłby ktoś mi poradzić jakie książki przeczytać ?
>
> Jeżeli chodzi o gatunek to coś typu Wiedźmin i Harry Potter :) Wiecie o co mi chodzi.


Polecam klasykę - Władca Pierścieni i Conan ;)


Nie obraźcie się ale WP to dla mnie wielka nuda :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się