HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2009 o 00:50, zbysheck napisał:

Poleci ktoś coś Kinga? Bardzo podobało mi się Lśnienie i chciałbym coś w tym stylu -
bardziej obyczajowo-psychologiczne mniej horrorowate.


ja jestem w trakcie czytania Mrocznej wieży i jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to trudność w dostępie niektórych egzemplarzy. Chciałem z wyprzedzeniem już kupić drugą część i tak chodziłem po 3 empikach i były wszystkie oprócz 2 :/
Jak by co będę zamawiał przez neta bo warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 01:16, SpecShadow napisał:

A czytałeś wersję okrojoną czy nowszą (wydanie Amber było okrojone "aby nie zanudzić
czytelnika" o.O a to podobno te fragmenty co wywołały poruszenie w USA) ? I czy nie występuje
też pod nazwą "Żołnierze kosmosu"? Bo na godi.pl jest książka tego samego autora i nie
wiem czy to ta.


czytałem wersję z wydania Amber, 1994, tłumaczenie Ireny Lipińskiej :) więc prawdopodobnie jest to ta okrojona, starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 01:16, SpecShadow napisał:

A czytałeś wersję okrojoną czy nowszą (wydanie Amber było okrojone "aby nie zanudzić czytelnika" o.O a to
podobno te fragmenty co wywołały poruszenie w USA) ? I czy nie występuje też pod nazwą "Żołnierze
kosmosu"? Bo na godi.pl jest książka tego samego autora i nie wiem czy to ta.

"Żołnierze kosmosu", to jest właśnie ta nieokrojona wersja (pod tym samym tytułem leciał film). A wersja okrojona nosi tytuł "Kawaleria kosmosu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 09:54, Azra napisał:

a wiesz może, czym dokładnie się różnią?

Na wątku o Literaturze SF wypowiadała się na ten temat Fumiko. Zacytuję jej wypowiedź:
("Żołnierze kosmosu") Wydana przez Solaris, z posłowiem Oramusa, w którym to posłowiu jest, cytuję: Heinlein przy okazji wypowiada wiele opinii, które wyglądają na jego własne przemyślenia: co to jest patriotyzm, jaki jest cel istnienia armii, jak stosować przemoc, na której wszak opierają się działania wojskowe [...] Te traktaty, fragmenty teoretyczne zostały z poprzedniego polskiego wydania usunięte, wskutek czego pamiętam "Żołnierzy Kosmosu", nazwanych "Kawalerią Kosmosu", jako cienką książeczkę do cna wypełnioną bitwami i rujnowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

książki są gówno warte nie wiem poco je czytać... Ja wolę zajrzeć w internecie na e booki i sprawa załatwiona a nie trzymać takie badziewie na szafce przecierz to tylko zajmuje miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyta się je po to by nie robić takich błędów ortograficznych, jak Ty mój drogi. I wyrażaj się, książki nie są gówno warte, jak Ty to określiłeś. Są ważnym elementem każdej z nauk, bez nich ani rusz. Byśmy zapewne nadal w miejscu stali (czytaj: epoka kamienia łupanego) gdyby nie pismo i przekazywana wiedza w almanachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc prościej, jesteś trollem.

Jakąś godzinkę temu doszedł do mnie spory zapasik yerby wraz z książką "Rio Anaconda" Wojtka Cejrowskiego. Jego "Gringo wśród..." bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że ta pozycja utrzyma poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 17:18, rybek napisał:

mówiąc prościej jestem za e-bokami

a mnie jakoś czytanie dłuższych rzeczy na ekranie komputera strasznie męczy dlatego o wiele bardziej lubię tradycyjną książkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 09:18, kato86 napisał:

ja jestem w trakcie czytania Mrocznej wieży i jestem bardzo zadowolony, jedyny minus
to trudność w dostępie niektórych egzemplarzy. Chciałem z wyprzedzeniem już kupić drugą
część i tak chodziłem po 3 empikach i były wszystkie oprócz 2 :/
Jak by co będę zamawiał przez neta bo warto :)

Ja akurat z dostępnością nei mam więkzych problemów, bo chodze do bibliotek, akurat MW jest. Ksiązki kupuję tylko jeżeli wiem że będę czytał po kilka razy, bo szkoda mi miejsca na półce i pieniędzy.

A MW już zaliczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2009 o 19:43, Ichibanboshi-kun napisał:

I jak wrażenia po wędrówce?

Zależy od tomu, bo były strasznie zróżnicowane, jedne nudziły inne były świetne. Szczególnie podobał mi się Czarnoksiężnik i kryształ, mimo że wydawał się kompletnie oderwany od serii. Trzy pierwsze były bardzo przyjemne, a wilki i pieśń już jak dla mnie mniej. Siódemkę kończę więc niestety nie wypowiem się przed zakończeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 04:53, zbysheck napisał:

Zależy od tomu, bo były strasznie zróżnicowane, jedne nudziły inne były świetne. Szczególnie
podobał mi się Czarnoksiężnik i kryształ, mimo że wydawał się kompletnie oderwany od
serii. Trzy pierwsze były bardzo przyjemne, a wilki i pieśń już jak dla mnie mniej. Siódemkę
kończę więc niestety nie wypowiem się przed zakończeniem


Hmmm... Ciekawe,jak dla mnie to książki przybierały wartość wzrostową z tomu na tom.

Spoiler

Szczególnie zakończenie 7 z pompą, no i King w książce xD oraz odnośniki do innych książek Kinga w których była Mroczna Wieża, z 7. wreszcie siępowyjaśniały sprawy z innych książek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - co do nawiązań do innych książek, to też mi się bardzo podoba, planuję przeczytać MW jeszcze raz, po zapoznaniu się z większą ilością prozy Kinga

Spoiler

A postać Kinga w książce na początku wydawała mi się trochę wymuszona, ale w ostatecznym rozrachunku może być ;) Podobały mi się bardzo nawiązania do Pottera i Star Warsów, na początku ''Wilków..." myślałem że tak bezmyślnie zrzyna, z braku weny. Nie doceniłem go :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 15:14, zbysheck napisał:

O właśnie - co do nawiązań do innych książek, to też mi się bardzo podoba, planuję przeczytać
MW jeszcze raz, po zapoznaniu się z większą ilością prozy Kinga

NA stronie Kinga jak i polskiej fanowskiej jest spis książek które King w MW zamiescil :)

Dnia 14.08.2009 o 15:14, zbysheck napisał:

Spoiler

A postać Kinga w książce na początku wydawała mi się trochę wymuszona, ale w ostatecznym
rozrachunku może być ;) Podobały mi się bardzo nawiązania do Pottera i Star Warsów, na
początku ''Wilków..." myślałem że tak bezmyślnie zrzyna, z braku weny. Nie doceniłem
go :D


Spoiler

Ach, Wilki były wspaniałe, zwłaszcza ze całośc to wielki hołd dla Kurosawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 15:29, Ichibanboshi-kun napisał:

NA stronie Kinga jak i polskiej fanowskiej jest spis książek które King w MW zamiescil
:)


A podlinkowałbyś to, bo nie mogę znaleźć a jestem ciekaw ;]
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dziś czytać "Ojca Chrzestnego" Maria Puzo. Jeden z lepszych tytułów jakie przyszło mi przeczytać w całym moim życiu. Naprawdę. Arcydzieło. Polecam każdemu. Każdemu! Genialna książka. Każdy opis, każdy dialog jest tak świetny, że pominięcie tego tytułu jest niewybaczalnym błędem.

Chyba nie muszę pisać o fabule. Każdy zna legendarną Rodzinę Corleone ;]

Dodatkowo jestem wiernym fanem filmowej trylogii, więc pominięcie pierwowzoru byłoby dla mnie ogromnym uchybieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się