HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Cały cyk "Koło Czasu" Roberta Jordana :) Świetne książki, tzn. kończę pierwszą ale już czuję e reszta też będzie wspaniałą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na długie godziny, to jakiś cykl zapewne. Może "Pieśń lodu i ognia" George''a R.R. Martina? Ew. ''Lód" Jacka Dukaja, ale to nie jest fantasy raczej żadną miarą (klasa sama dla siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:18, Zagul napisał:

Polecicie mi jakieś książki fantastyczne, ostatnio czytałem Diablo, Warcrafta i Pottera


Czytałeś Wiedźmina albo sagę o Mordimerze Madderinie?

Dnia 17.08.2009 o 21:18, Zagul napisał:

:)



:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:31, zerohunter napisał:

> Polecicie mi jakieś książki fantastyczne, ostatnio czytałem Diablo, Warcrafta i
Pottera

Czytałeś Wiedźmina albo sagę o Mordimerze Madderinie?

> :)


:]

Akurat nie, spróbuję od kogoś załatwić i coś więcej ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:18, Zagul napisał:

Polecicie mi jakieś książki fantastyczne, ostatnio czytałem Diablo, Warcrafta i Pottera
:)

Trylogia Czarnego Maga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 21:18, Zagul napisał:

Polecicie mi jakieś książki fantastyczne, ostatnio czytałem Diablo, Warcrafta i Pottera
:)

Gorąco polecam także "Malowanego człowieka" Petera V. Bretta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 23:48, ppoz93 napisał:

A co polecilibyście z książek, które czyta się jednym tchem i nie mają kontynuacji?


Adam Przechrzta "Pierwszy krok" - wszystkiego dużo ;)

Anna Brzezińska "Wody głębokie jak niebo" - zbiór opowiadań tworzących jedną historię (długą)

Marek S. Huberath "Gniazdo światów" - genialna!

hmm... sami polscy autorzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 23:48, ppoz93 napisał:

A co polecilibyście z książek, które czyta się jednym tchem i nie mają kontynuacji?

"Kłamstwa Locke''a Lamory" S. Lyncha jest to co prawda początek serii ale zakończenie w tej książce jest tak zbudowane że można ją traktować jako pojedynczą książkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2009 o 23:59, MagdalenaMM napisał:



Adam Przechrzta "Pierwszy krok" - wszystkiego dużo ;)

Z Przechrzty równie przyjemnie czyta się "Chorągiew Michała Archanioła" :)
No i oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie polecił Ci jako książki na jeden wieczór pozycji pt. "Wielki Marsz" Stephena Kinga =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 22:32, HeyBabyGirl napisał:

> Polecicie mi jakieś książki fantastyczne, ostatnio czytałem Diablo, Warcrafta i
Pottera
> :)

Polecam Diunę

Ps. Polecasz Diablo ?

Póki co przeczytałem 3 pierwsze części, żadna ze sobą nic nie ma wspólnego i z grą też nie wiele, występuje tylko kilka postaci umieszczonych w grze. "Czarna Droga" jest dla mnie najgorsza, a pozostałe dwie wciągają i się bardzo szybko czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech to:P Czwarta część Pieśni lodu i ognia jeszcze nie przetłumaczona, a jedyny termin wydania jaki znalazłem to końcówka grudnia. Nie mogę się już doczekać premiery "Taniec ze smokami" choć dopiero zaczynam trzecia cześć Nawałnica mieczy: Stal i śnieg. Niepokoję się co będę czytał skoro przez Starcie królów przebrnąłem w niecałe pięć dni. Przerażające, że wszystkie interesujące mnie książki czekają na premierę:| Trzecia część kryminału Stiega Larsona dopiero w październiku, a kolejna część Zabójcy Trolli w niewiadomym terminie.
Czytałem wcześniej trzytomową historię Bastarda Rycerskiego i zastanawiam się czy nie spróbować innych książek tej autorki(ktoś czytał?) Może w końcu zacznę Czarnoksiężnika z Archipelagu jak uda mi się kupić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 23:48, ppoz93 napisał:

A co polecilibyście z książek, które czyta się jednym tchem i nie mają kontynuacji?


Wszystko Żambocha. Choć niektóre z nich się ze sobą łączą, to na przykład "Bez Litości" czy "Sierżant" nie mają kontynuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań o twórczość Pilipiuka: Od jakiego Wędrowycza najlepiej zacząć? I czy są ściśle powiązane fabularnie? Co możecie mi jeszcze polecić od tego autora? Co możecie mi powiedzieć o cyklu Oko Jelenia, bo kolega ma i chwali? Uff, chyba wszystko ;) Z góry dzięki za odpowiedzi.

Przy okazji dam coś od siebie. Dziś przeczytałem rosyjską książkę pt. "Los Człowieka" Michaiła Szołochowa. Opowiada ona o przeżyciach radzieckiego żołnierza, który podczas wojny dostaje się do niemieckiego obozu. Mimo, że głównym bohaterem jest jeden z naszych dobrych wschodnich sąsiadów to książkę czyta się dobrze, bez nienawiści i złości. W końcu w Call of Duty: World at War mamy całą radziecką kampanię i jakoś wszyscy to przeboleli. Książka całkiem fajna, a całkiem niedawno dowiedziałem się, że jest plagiatem powieści innego rosyjskiego pisarza, który nie zdążył jej wydać. Mimo tego polecam i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:18, Daviochlebak napisał:

Mam kilka pytań o twórczość Pilipiuka: Od jakiego Wędrowycza najlepiej zacząć?


Hmm, z tego co wiem pierwsze są Kroniki, potem Czarownik, Wezmisz Czarno Kure, Zagadka i Wieszać każdy może, ale teraz ma wejść Homo bimbrownikus.

I czy

Dnia 22.08.2009 o 22:18, Daviochlebak napisał:

są ściśle powiązane fabularnie?


Nie, ale nawiązują do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 22:18, Daviochlebak napisał:

Mam kilka pytań o twórczość Pilipiuka: Od jakiego Wędrowycza najlepiej zacząć?

To nie ma znaczenia.
>I czy

Dnia 22.08.2009 o 22:18, Daviochlebak napisał:

są ściśle powiązane fabularnie?

Nie

Dnia 22.08.2009 o 22:18, Daviochlebak napisał:

Co możecie mi jeszcze polecić od tego autora?

Ja mogę polecić "2586 kroków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się