HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2009 o 23:48, ppoz93 napisał:

A co polecilibyście z książek, które czyta się jednym tchem i nie mają kontynuacji?


Przesiadka w przedpieklu

Eksperyment terminalny

Ostatni brzeg

"Mgła" James Herbert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem wam polecic ksiazke Simona becketta pt "Chemia Śmierci" fajnie sie czyta z oddrobina dreszczyku i wogule polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:22, MaccCry napisał:

To po jakiego uja poszedłeś na rozszerzony polski?


Bo zawód który chcę robić w przyszłości pod chodzi pod humanistykę...

>Było iśc do zawodówki, idealnie się nadajesz...

Bo nie lubię czytać lektur to idealnie nadaję się do zawodówki ?

z min 50% Polskiej młodzieży chodziło by do zawodówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:11, crash807 napisał:

Nienawidzę czytać, nienawidzę lektur ---> a od Września rozszerzony będę miał J.Polski...
już się boję :-)


Ktoś lubi poczytać książkę albo siedzieć bezsensownie przed telewizorem , czytałeś w ogóle jakąś książkę dla przyjemności ( oczywiście nie mówię o lekturach :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:28, HeyBabyGirl napisał:

czytałeś w ogóle jakąś książkę dla przyjemności ( oczywiście nie mówię o lekturach :P )


nie, tylko gazety ;p Ja jak coś czytam to moje myśli są gdzie indziej i wg nie wiem co przeczytałem i wracam z powrotem do początku[...]. Mam jedną książkę którą zacząłem czytać ale jakoś przerwałem itd, jak bedzie mi się chciało to kiedyś ją przeczytam i będzie to moja 1 książka przeczytana nie z przymusu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:26, crash807 napisał:

Bo zawód który chcę robić w przyszłości pod chodzi pod humanistykę...

Brawo, z takim nastawieniem na pewno Ci się uda.

Dnia 29.08.2009 o 12:26, crash807 napisał:

Bo nie lubię czytać lektur to idealnie nadaję się do zawodówki ?

Ja także nie lubię lektur, czytam tylko wybrane, resztę olewam i czytam streszczenia. Wolę sobie poczytac inne książki dla przyjemności. Chodziło mi o to, że jak można iśc na kierunek humanistyczny i nienawidzic czytac (w ogóle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie lubi czytać a poszedł do klasy z rozszerzonym polskim, to można mu tylko pogratulować:

a) rozsądku
b) mądrości
c) roztropności
d) głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i nienawidzic czytac (w ogóle).

Bez przesady, lubię czytać ale nie książki, czy humanistyka to tylko czytanie książek ?

>Brawo, z takim nastawieniem na pewno Ci się uda.

eee?... zawód który wybrałem podchodzi pod humanistykę, co nie oznacza, że ma coś wspólnego z czytaniem książek... nie ma nic z tym wspólnego więc o o co ci chodzi? Po prostu nie lubię książek czytać... Znam osoby które poszły na matematykę a nie lubią geometrii i co z tego ? Powinny iść do zawodówki ? Moja dawna nauczycielka od matematyki nawet sama przyznała, że nie lubi geometrii...

Edit. Cascad ------> Jak powyżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, pachnie jakąś prowokacją.

Ale jeżeli nie, to cóż, Przemysław Wałęsa też miał takie coś. To się nazywa pomroczność jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:35, crash807 napisał:

Moja dawna nauczycielka od matematyki nawet sama
przyznała, że nie lubi geometrii...


moja była polonistka nie lubi "Nad Niemnem" - i co z tego?
jak idziesz na humana to przygotuj się na myślenie i analizowanie tekstów, bez znajomości lektur się nie obejdzie. chyba, że jak połowa leszczy z mojej klasy będziesz tylko siedzieć cicho na dupie i czekać, aż ktoś mądrzejszy (zwykle byłem to ja) zrobi wszystko za nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:36, Anjinsan napisał:

Spokojnie Panowie, pachnie jakąś prowokacją.


Eee... bo przyznałem, że nie lubię czytać książek a poszedłem na humanistykę ?...

Dnia 29.08.2009 o 12:36, Anjinsan napisał:

Ale jeżeli nie, to cóż, Przemysław Wałęsa też miał takie coś. To się nazywa pomroczność
jasna.


Ludzie... co w tym takiego, że nie przepadam za czytaniem książek a poszedłem na humanistykę... nie ma przedmiotu idealnego... w matmie nie lubię geometrii, w biologii ee... niczego, no więc... Humanistyka to nie tylko czytanie książek... Jak w poprzednim poście, są nauczyciele którzy nie lubią geometrii a uczą matematyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie wiesz co daje czytanie... Cóż, obiecałem sobie, że nie będę dyskutował z ignorantami, więc proszę, zaprzestańmy na tym poście.

Azra=> Heh, moja polonistka też nie bardzo lubi tego "dzieła". Była to pierwsza lektura, której oficjalnie nie musieliśmy czytac :P W sumie jeszcze nie spotkałem człowieka, który szczerze by lubił "Nad Niemnem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:39, Azra napisał:

moja była polonistka nie lubi "Nad Niemnem" - i co z tego?


eh... geometria to jest cały dział, tak jak w polskim lektury...

Dnia 29.08.2009 o 12:39, Azra napisał:

jak idziesz na humana to przygotuj się na myślenie i analizowanie tekstów, bez znajomości
lektur się nie obejdzie. chyba, że jak połowa leszczy z mojej klasy będziesz tylko siedzieć
cicho na dupie i czekać, aż ktoś mądrzejszy (zwykle byłem to ja) zrobi wszystko za nich.


To, że nie lubię czytać lektur nie oznacza, że tego robić nie będę ! Dalej nie będę komentować bo będę tylko się powtarzać...

Edit. Waszym zdaniem, wszyscy którzy poszli na humanistykę lubią czytać "książki na przymus"

Coś czuję, że "zamieniam" się w xD_ominika i, że już zaczynacie mnie tak traktować jak niego i uważać za podobnego do niego więc skończmy już tą bezsensowną dyskusję... po prostu przyznałem, że nie lubię czytać książek a poszedłem na humanistykę, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 12:40, crash807 napisał:

> Spokojnie Panowie, pachnie jakąś prowokacją.

Eee... bo przyznałem, że nie lubię czytać książek a poszedłem na humanistykę ?...


No, nie każda prowokacja jest prymitywna. Twoja (o ile faktycznie jest prowokacją) jest całkiem do rzeczy, a przynajmniej jakoś to motywujesz, nie pisząc "nie, bo nie".

Dnia 29.08.2009 o 12:40, crash807 napisał:

Ludzie... co w tym takiego, że nie przepadam za czytaniem książek a poszedłem na humanistykę...


Chodzi o to, że literatura jest lwią częścią humanistyki. Można oczywiście nie lubić jakiegoś gatunku lub pisarza (sam nie trawię Balzaca), ale nie lubić czytać wogóle i iść na kierunek humanistyczny to trochę karkołomne. I dlatego wszyscy tutaj są lekko zbulwersowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2009 o 12:48, Anjinsan napisał:

Chodzi o to, że literatura jest lwią częścią humanistyki. Można oczywiście nie lubić
jakiegoś gatunku lub pisarza (sam nie trawię Balzaca), ale nie lubić czytać wogóle i
iść na kierunek humanistyczny to trochę karkołomne. I dlatego wszyscy tutaj są lekko
zbulwersowani.


Po prostu jak czytam to jakoś myślami jestem gdzie indziej i nic kompletnie nie rozumie, muszę mieć ciszę i spokój a w 4 osobowej rodzinie w mieszkaniu z 2 pokojami możliwe za bardzo to nie jest. Czytać lubię ! Nie lubię czytać po prostu na przymus. Stwierdzenie, że wg nie lubię czytać książek było złe, może tak:lubię czytać, nie lubię czytać dużo, nie lubię czytać na przymus bo muszę się sprężyć, czytać szybko przez co czytam bez zrozumienia. Jak mnie jakaś książka zainteresuje to przeczytam ale po prostu ie interesuję się czytaniem, nie kupuję książek, nie wypożyczam książek itd, mój zawód który chcę robić w przyszłości podchodzi najbardziej pod humanistykę ale z książkami nie ma kompletnie nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się