HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Czy ktoś może wie, czy w Polsce została kiedykolwiek wydana książka Morgan Robertson`a "Wrak Tytana". Książka mnie zafascynowała tym, że autor napisał książkę o fikcyjnym statku Titan, który podczas swojego dziewiczego rejsu zatonął uderzając... w górę lodową. Nie muszę dodawać, że był to (w książce) najbardziej luksusowy statek, największy i najbardziej nowoczesny. Sama budowa statku przypominała budową osławionego Titanica. Bardzo mnie to zaintrygowało ponieważ książka została napisana jakieś 10 lat przed całą katastrofą liniowca.

PS. Ogólnie jest ktoś w stanie mi polecić jakieś lektury o katastrofach morskich?
PS2. Nie, moja fascynacja Titaniciem nie zaczęła się od tych wypocin Camerona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nację czytałem - całkiem fajna, ale mi chodzi o taki piracki piracki klimat. :) Jak z Piratów z Karaibów. Więc skoro piszesz, iż wg. opinii jest dobra to sobie dam tą książkę do listy zakupów. :)

Co do fabryki - książka, a raczej autor który mnie zniechęcił to sztandarowy autor Fabryki czyli Pilipiuk. Czytałem chyba 2(albo 3 nie mogę sobie za nic przypomnieć) książki, nie podobały mi się. Jedna to książka była o Jakubie W.
Ogólnie nie mam zaufania do polskiego fantasy - jest dla mnie takie zaściankowe, małostkowe. :/ No ni wiem - mnie nie przypadł Pilipiuk do gustu, ale wiem, że ma swoich fanów. Ja raczej postawiłem na fantasy zagraniczne.(Ale Wiedźmin Sapkowskiego jest zaje***ty!) A co do Dragon Age - chyba nie kupię, poczekam ew. na recenzje, ale chyba masz racje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 20:08, darth_16 napisał:

Nację czytałem - całkiem fajna,

Jak na książkę fajna ,ale jak na Pratchetta moim zdaniem słaba :3

Dnia 23.09.2009 o 20:08, darth_16 napisał:

Więc skoro piszesz, iż wg. opinii jest dobra to sobie dam tą książkę
do listy zakupów. :)

Opisz jak skończysz. Sam może kiedyś kupię.

Dnia 23.09.2009 o 20:08, darth_16 napisał:

Co do fabryki - książka, a raczej autor który mnie zniechęcił to sztandarowy autor Fabryki
czyli Pilipiuk. Czytałem chyba 2(albo 3 nie mogę sobie za nic przypomnieć) książki, nie
podobały mi się. Jedna to książka była o Jakubie W.

Specjalnie mnie drażnisz? :< Nie dość ,że nie lubisz mojego ulubionego wydawnictwa to jeszcze nie trawisz autora ,który jest dla mnie przykładem. Jest po prostu fenomenalny. Mam wiele książek jego autorstwa ,pisałem do niego email z prośbą o felietony (odpisał :D ). Jest jednym z kilku autorów ,których uwielbiam. Na tej "liście" znajduje się też m.in. sir. T. Pratchett czy Jarosław Grzędowicz ,ale to tak w załączniku.

Nie lubię Cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry, ale po prostu nie lubię jego książek. Pratchett jest świetny, ale pan P. dla mnie nie.

PS. Czytałeś Galeony Wojny, bo właśnie czytam recenzje i wygląda bardziej zachęcająco niż CB. Możesz coś na ten temat powiedzieć?

PS2. Dobrze, że mnie nie lubisz za mój gust. :) Już dużo takich ludzi spotkałem - i chyba dlatego Polska wygląda tak jak wygląda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 20:26, darth_16 napisał:

Nie no sorry, ale po prostu nie lubię jego książek. Pratchett jest świetny, ale pan P.
dla mnie nie.

Nie potrafisz odkryć idei tych książek :P

Dnia 23.09.2009 o 20:26, darth_16 napisał:

PS. Czytałeś Galeony Wojny, bo właśnie czytam recenzje i wygląda bardziej zachęcająco
niż CB. Możesz coś na ten temat powiedzieć?

Przykro mi ,nie czytałem :<

Dnia 23.09.2009 o 20:26, darth_16 napisał:

PS2. Dobrze, że mnie nie lubisz za mój gust. :) Już dużo takich ludzi spotkałem - i chyba
dlatego Polska wygląda tak jak wygląda. :P

Heej ,to był żart ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 20:27, Zabujca_Smokuf napisał:

> Nie no sorry, ale po prostu nie lubię jego książek. Pratchett jest świetny, ale
pan P.
> dla mnie nie.
Nie potrafisz odkryć idei tych książek :P


Może... Ale póki co nie planuję spróbować raz jeszcze odkryć Pilipiuka - zbyt wiele książek czeka do przeczytania. Ale może kiedyś? A co byś polecał?

Dnia 23.09.2009 o 20:27, Zabujca_Smokuf napisał:

> PS. Czytałeś Galeony Wojny, bo właśnie czytam recenzje i wygląda bardziej zachęcająco

> niż CB. Możesz coś na ten temat powiedzieć?
Przykro mi ,nie czytałem :<

Szkoda.

Dnia 23.09.2009 o 20:27, Zabujca_Smokuf napisał:

> PS2. Dobrze, że mnie nie lubisz za mój gust. :) Już dużo takich ludzi spotkałem
- i chyba
> dlatego Polska wygląda tak jak wygląda. :P
Heej ,to był żart ;D

To też. :P Chociaż czasami można się spotkać z takim podejściem. :/ Ale ta moja wypowiedź to też był żart. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 20:34, darth_16 napisał:

czeka do przeczytania. Ale może kiedyś? A co byś polecał?

Szczerze? Wszystko :) Z nastawieniem na całą serię o Jakubie. Nie jest może ona szczególnie ambitna ,ale jest śmieszna. W sam raz po ciężkim dniu w pracy/szkole. Do tego zbiór opowiadań grozy "Rzeźnik Drzew" - majstersztyk.

A z innej beczki ,podchodzącej już pod S-F to polecę moją ulubioną książkę - Pan Lodowego Ogrodu piórka Jarosława Grzędowicza.

Dnia 23.09.2009 o 20:34, darth_16 napisał:

To też. :P Chociaż czasami można się spotkać z takim podejściem. :/ Ale ta moja wypowiedź
to też był żart. :)

:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

1. Chciałbym przeczytać jakąś(jedną książkę) fantasy w realiach "pirackich". Zastanawiałem
się na Czrną banderę Komudy, ale nie mam zaufania do Fabryki Słów(ogólnie nie lubię ich
książek), a innych opcji nie znam. :P


Jeśli szukasz dobrej książki o piratach to bierz bez zastanowienia "Czarną banderę" Komudy - antologia, świetne opowiadania, brutalne toto, nie ugrzecznione ;) Dobra rzecz. A tak poza tym to Fabryka Słów wydaje całkiem niezłe książki. Ćwiek, Komuda, Pilipiuk, bracia Dębscy, Peter V. Brett ... to parę naprawdę dobrych autorów i wydaje ich właśnie Fabryka Słów.

Dnia 23.09.2009 o 19:31, darth_16 napisał:

Pozdrawiam

Ja również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:48, PAPISHON napisał:

Czy ktoś może wie, czy w Polsce została kiedykolwiek wydana książka Morgan Robertson`a
"Wrak Tytana". Książka mnie zafascynowała tym, że autor napisał książkę o fikcyjnym statku

/.../

Nie została wydana w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kurczę, to trzeba zamówić angielską wersję (kosztuje coś koło 29 zł) i się powolutku męczyć ze słownikiem w ręku w razie czego :D

PS. Jesteś w stanie polecić mi jakieś książki o tematyce transatlantyków? Chodzi mi o książki w stylu "Pełna historia RMS Titanic", czyli jak najbardziej szczegółowo. Jak nie masz pomysłu na to, to może coś ogólnie o katastrofach morskich. Jakoś lubię taką tematykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Prosiłbym żeby kilka osób mi ''''doradziło'''' .

Interesują mnie książki fantasy oraz naukowe (co coś z nich '''' wyniosę '''' )


I nie wiem jakie książki mam czytać (fantasy czy naukowe?)

Od dłuższego czasu czytam tylko i fantasy (serię Warcraft, Diablo) naukowych książek dawno nie czytałem.

I chciałbym żeby mi kilka osób doradziło jakie lepiej czytać książki (prosiłbym o uzasadnienie swojej odpowiedzi z argumentami, które mnie przekonają)

Dziękuję,
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2009 o 22:00, NouSia napisał:

I chciałbym żeby mi kilka osób doradziło jakie lepiej czytać książki (prosiłbym o uzasadnienie
swojej odpowiedzi z argumentami, które mnie przekonają)

te które się tobie bardziej podobają :P tego chyba uzasadniać nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 22:09, Gregario napisał:


> I chciałbym żeby mi kilka osób doradziło jakie lepiej czytać książki (prosiłbym
o uzasadnienie
> swojej odpowiedzi z argumentami, które mnie przekonają)
te które się tobie bardziej podobają :P tego chyba uzasadniać nie trzeba


Właśnie jest to ciężki wybór.. :D

Lubię fantasy bo są fantastyczne, ale z nich nic '''' nie wyniosę '''' a z naukowych albo jakiś tematycznych (np. na temat chemii, astronomii itp.) to coś z nich '''' wyniosę '''' i będę więcej wiedział np. o różnych doświadczeniach lub o gwiazdkach o niebie itp. ;)) Ale jak napisałem na początku - ciężki wybór.

Spoiler

Hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 22:19, NouSia napisał:

Właśnie jest to ciężki wybór.. :D

Lubię fantasy bo są fantastyczne, ale z nich nic '''' nie wyniosę '''' a z naukowych
albo jakiś tematycznych (np. na temat chemii, astronomii itp.) to coś z nich '''' wyniosę
'''' i będę więcej wiedział np. o różnych doświadczeniach lub o gwiazdkach o niebie itp.
;)) Ale jak napisałem na początku - ciężki wybór.

Spoiler

Hmmm



Oj nie nie nie, mylisz się drogi kolego :)
NIe wyniesiesz nic z książek fantastycznych? Każda pozycja czegoś Cię nauczy - nawet te złe, np tego aby podobnych tego typu rzeczy nie tykać więcej.
Dla przykłądu Władca Pierścieni.
Po przeczytaniu nie dość, że Twoja wyobraźnia w jakimś tam stopniu się rozwinie, poprawi się Twoja znajomść ortografii to jeszcze zafascynowanie Śródziemiem popchnie Cię do zadawania pytań skąd się wzięły Hobbity, a dlaczego takie a takie rasy zamieszkują dany teren. Ile stopni ma lawa w kraterze wulkanicznym :3
Wystarczy uważnie czytać :)
A zaczhęcam jeśli już to do powieści popularno naukowych oraz powieści nagrodzonych chociażby Pulitzerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 22:19, NouSia napisał:

Lubię fantasy bo są fantastyczne, ale z nich nic '''' nie wyniosę '''' a z naukowych
albo jakiś tematycznych (np. na temat chemii, astronomii itp.) to coś z nich '''' wyniosę
'''' i będę więcej wiedział np. o różnych doświadczeniach lub o gwiazdkach o niebie itp.
;)) Ale jak napisałem na początku - ciężki wybór.

Spoiler

Hmmm



Wypożycz sobie z biblioteki albo kup Astronautów Stanisława Lema. :) Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze można wybrać coś pomiędzy czyli np. książki sf :) albo sobie urozmaicać czytanie i czytać na przemian książki fantastyczne i naukowe. i trudno jest wskazać książki które są lepsze bo i jedne i drugie mają swoje plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:52, PAPISHON napisał:


Kurczę, to trzeba zamówić angielską wersję (kosztuje coś koło 29 zł) i się powolutku
męczyć ze słownikiem w ręku w razie czego :D

PS. Jesteś w stanie polecić mi jakieś książki o tematyce transatlantyków? Chodzi mi o
książki w stylu "Pełna historia RMS Titanic", czyli jak najbardziej szczegółowo. Jak
nie masz pomysłu na to, to może coś ogólnie o katastrofach morskich. Jakoś lubię taką
tematykę.


Polecam książkę niedokładnie pamiętam tytuł ale chyba taki "Atomowe okręty Rosji" ,
Poza tym ciekawa jest historia okrętu atomowego Konsomolec.
Pancerniki "Yamato" , "Hood" "Bismarck".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:52, PAPISHON napisał:

PS. Jesteś w stanie polecić mi jakieś książki o tematyce transatlantyków? Chodzi mi o
książki w stylu "Pełna historia RMS Titanic", czyli jak najbardziej szczegółowo. Jak
nie masz pomysłu na to, to może coś ogólnie o katastrofach morskich. Jakoś lubię taką
tematykę.


ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA

Tytuł książki o rosyjskich okrętach podwodnych to:

"Podwodne dramaty.Odtajniona historia." Ż.Lew , M.Nikołaj , O.Leonid.

Ps. Skrobnij coś na temat mojej recenzji "Arcydzieła czarnego kryminału".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się