HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Wybór:
Pilipiuk i jego Jakub Wędrowycz, Świat Dysku Pratchetta, czy Wiedźmin Nietrzebamówićkogo?

Wiem, że już dawno powinienem zapoznać się z tymi seriami, no ale co zrobić? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:42, LESZ3u napisał:

Wybór:
Pilipiuk i jego Jakub Wędrowycz, Świat Dysku Pratchetta, czy Wiedźmin Nietrzebamówićkogo?


Zależy co wolisz: Wędrowych to absurd pomieszany z bimbrem, Pratchett to genialne fantasy polane delikatnym humore a Wiedźmin to mroczne fantasy. I tak musisz zapoznać się, ze wszystkim ;D
Imo Pratchett>Sapek>Pilipiuk jeśli już chcesz wiedzieć :P

Dnia 11.10.2009 o 15:42, LESZ3u napisał:

Wiem, że już dawno powinienem zapoznać się z tymi seriami, no ale co zrobić? ;P

Wstyyyyyd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praczeta nie czytałem, Wędrowycz jest świetny, ale Wiedźmin bardziej obowiązkowy;p

Albo postawisz na humor, w sumie też w Wiedźminie jest, z tym humorem dużo alkocholu, albo na epicką przygodę w świecie pełnym skur***nów.

Ogólnie można powiedzieć że książki są podobne, ale toczą się w innych czasach, ja najpierw czytałem Wiedźmina dlatego polecam to wydanie;]


http://selkar.pl/wiedzmin_szescioksiag_sagi_o_wiedzminie_andrzej_sapkowski_wydanie_kolekcjonerskie_p_63675.html

Jeśli zamawiasz, kup jeszcze coś, bo od 200 zeta jest darmo przesyłka, ja się na tym przejechałem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 15:56, zerohunter napisał:

Praczeta nie czytałem, Wędrowycz jest świetny, ale Wiedźmin bardziej obowiązkowy;p

Albo postawisz na humor, w sumie też w Wiedźminie jest, z tym humorem dużo alkocholu,
albo na epicką przygodę w świecie pełnym skur***nów.

Ogólnie można powiedzieć że książki są podobne, ale toczą się w innych czasach, ja najpierw
czytałem Wiedźmina dlatego polecam to wydanie;]


http://selkar.pl/wiedzmin_szescioksiag_sagi_o_wiedzminie_andrzej_sapkowski_wydanie_kolekcjonerskie_p_63675.html

Jeśli zamawiasz, kup jeszcze coś, bo od 200 zeta jest darmo przesyłka, ja się na tym
przejechałem;/



Co do posta wyżej:

Wspieraj polskie fantasy!


Kurde chciałem edytować, ale jeszcze dodam, że Pracheta jest tyle, że się nie idzie połapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam czuję się dziwnie jako wielki fan książek fantasy że Wiedźmina nie przeczytałem ;x

Raz się zabierałem to nie mogłem się wczuć, może dlatego że byłem w trakcie ksiąg i Mordimerze. Jakoś nie lubię tam wplatać książki w niedokończone historie. Teraz czekam na Kłamcę 4 i następną część Płomienia i Krzyża, wtedy Wiedźmin będzie na szczycie listy - jako obowiązek już rzec można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 20:29, Arkads napisał:

Sam czuję się dziwnie jako wielki fan książek fantasy że Wiedźmina nie przeczytałem ;x

Raz się zabierałem to nie mogłem się wczuć, może dlatego że byłem w trakcie ksiąg i Mordimerze.
Jakoś nie lubię tam wplatać książki w niedokończone historie. Teraz czekam na Kłamcę
4 i następną część Płomienia i Krzyża, wtedy Wiedźmin będzie na szczycie listy - jako
obowiązek już rzec można.


W książkach fantasy zniechęca mnie to iż akcja 99% z nich osadzona jest w średniowieczu , nie żebym nie lubił tej epoki ale tego typu schemat jest na dłuższą metę nie do wytrzymania , na szczęście są wyjątki np. Jakub Wędrowycz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnimi czasy dorwałem dwie świetne książki w wersji normalnej - nie kieszonkowej - co jest mimo wszystko dosyć trudnym wyczynem, jeżeli chodzi o szukanie ich w normalnych księgarniach. O czym mówię? O wg. mnie genialnej antologii polskiej fantastyki - dwa tomy Niech Żyje Polska Hura!
Aktualnie jestem w trakcie czytania pierwszej części, ale już z czystym sumieniem mogę tę książkę polecić każdemu miłośnikowi naszego, rodzimego fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 18:38, Asthariel napisał:

A znacie jakieś naprawdę dobre powieści osadzone w steampunkowym świecie? Coś w stylu,
np. FMA (anime)? Tylko błagam, nie Wieki Światła, bo te mnie wynudziły.


Od razu mówię, że z zapamiętaniem autorów mam spore problemy, na szczęście będę mówił tylko o rzeczach wydanych w Polsce :P
"Wieki Światła" (niezłe, ale im dalej tym gorzej), z tej samej serii wydawniczej "Akwaforta" (kapitalna), "Inne Pieśni" Jacka Dukaja (fenomenalne) - to tak z tego, co czytałem ostatnio. Może później przypomnę sobie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2009 o 19:21, siepu napisał:


Od razu mówię, że z zapamiętaniem autorów mam spore problemy, na szczęście będę mówił
tylko o rzeczach wydanych w Polsce :P
"Wieki Światła" (niezłe, ale im dalej tym gorzej), z tej samej serii wydawniczej "Akwaforta"
(kapitalna), "Inne Pieśni" Jacka Dukaja (fenomenalne) - to tak z tego, co czytałem ostatnio.
Może później przypomnę sobie więcej.

Akwaforta przeczytana, ale pod koniec miałem już wrażenie, że nastąpił przerost formy nad treścią - tzw. zbyt ambitne było to dla mnie :-) A na Inne Pieśni od dłuższego czasu ostrze już sobie zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 18:38, Asthariel napisał:

A znacie jakieś naprawdę dobre powieści osadzone w steampunkowym świecie? Coś w stylu,
np. FMA (anime)? Tylko błagam, nie Wieki Światła, bo te mnie wynudziły.


http://steampunk.republika.pl/mapa01.html


H.G.Welles "Wehikuł czasu"
J.Verne "Robur zdobywca , Pan świata"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w "Innych Pieśniach" przerost formy nad treścią jest już od samego początku i wejście w lekturę jest dość ciężkie. Ale naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2009 o 21:09, Asthariel napisał:

Może wyjdę na ignoranta, ale co ma wspólnego Wehikuł z steampunkiem, poza pierwszymi
stronami , i samym wehikułem? Czyżbym źle zrozumiał definicję?



http://en.wikipedia.org/wiki/Steampunk


"Steampunk was influenced by and often adopts the style of the scientific romances of the 19th century, by Jules Verne, H.G. Wells, Mark Twain, and Mary Shelley.[2]"

Ale być może nie mam racji ani ja ani wikipedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktos czytał może książkę Hugh Laurie-"Sprzedawca broni"? Czy książka warta przeczytania?
Czy może,jak ocena książki niezbyt ,to jakąś książkę mrożącą w żyłach? -oczywiscie ,że horror ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się