HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2009 o 14:29, darth_16 napisał:

Czy Anubis jest horrorem? Bo sobie kupiłem w ten weekend i dopiero zacząłem go czytać
i nie wiem czy to jest fantasy cze horror.



Jestem juz za polowa i to raczej pewnego rodzaju horror niz fantasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:14, darth_16 napisał:

Ale jest to taki horror, że po ni boisz się iść do WC czy taki bardziej "light"? Raz
zetknąłem się z horrorem w wersji hard i to był błąd. :)



Nie jest znowu taki, ze nie zamkniesz oczu w nocy, ale "lekki" tez na pewno nie jest. Tak czy tak, fajna ksiazka xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Póki co jestem na str. 110 i był tylko jeden bardziej schizowy opis. :) Zapowiada się fajne i myślę, że w piątek skończę. Szybko się czyta. Ale do tej str.110 nie widać, by był to taki horror. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:20, darth_16 napisał:

Ok. Póki co jestem na str. 110 i był tylko jeden bardziej schizowy opis. :) Zapowiada
się fajne i myślę, że w piątek skończę. Szybko się czyta. Ale do tej str.110 nie widać,
by był to taki horror. :)


Zobaczymy jak bedziesz za 300 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 22:14, darth_16 napisał:

Raz zetknąłem się z horrorem w wersji hard i to był błąd. :)

Podasz tytuł? I co na Ciebie tak wpłynęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było coś z Kinga. Chyba Miasteczko Salem, o ile się nie mylę. Bałem się nawet nie przy czytaniu, ale jak sobie uśwaidomilem, że jestem sam w ciemnym domu o 21(rodziców nie było) .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:31, darth_16 napisał:

To było coś z Kinga. Chyba Miasteczko Salem, o ile się nie mylę. Bałem się nawet nie
przy czytaniu, ale jak sobie uśwaidomilem, że jestem sam w ciemnym domu o 21(rodziców
nie było) .:)

Aj tam "Miasteczko Salem"- King opowiadał o brutalniejszej wersji, której nie chcieli mu opublikować. Tam to się działo!! :) A jak chcesz się bać, to poczytaj "Cmętaż Zwieżąt"- zes*asz się na malinowo ze strachu. Zwłaszcza jak łykniesz książkę na jednym wieczornym posiedzeniu. Kto po ostatnich stronach normalnie zaśnie, to niestraszne mu wszelkie horrory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przy horrorach jesteśmy to się wtrącę i poinformuję Was, że dziś przyszedł do mnie kurier z paczuszką. A tam, długo wyczekiwany przeze mnie "Zew Cthulhu" H.P Lovecrafta. Niestety książki nie mogłem dostać w żadnej księgarni w moim mieście więc musiałem zamówić. W każdym razie dziś późno w nocy (żeby sobie nie zepsuć klimatu) mam zamiar czytać. Wiesz może, czy bardzo będę "sikał" ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 14:29, darth_16 napisał:

Czy Anubis jest horrorem? Bo sobie kupiłem w ten weekend i dopiero zacząłem go czytać
i nie wiem czy to jest fantasy cze horror.


Psss horror należy do fantastyki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:31, Zabujca_Smokuf napisał:

Jeśli już przy horrorach jesteśmy to się wtrącę i poinformuję Was, że dziś przyszedł
do mnie kurier z paczuszką. A tam, długo wyczekiwany przeze mnie "Zew Cthulhu" H.P Lovecrafta.
Niestety książki nie mogłem dostać w żadnej księgarni w moim mieście więc musiałem zamówić.
W każdym razie dziś późno w nocy (żeby sobie nie zepsuć klimatu) mam zamiar czytać. Wiesz
może, czy bardzo będę "sikał" ? :]

Szczerze?? Nie za bardzo. Lovecraft to raczej mistrz klimatu, nie grozy. Tu raczej jest mowa o pradawnych potworach z innego czasu i przestrzeni żyjących od tysięcy lat w morskich głębinach itede. Raczej ciężko się tego obawiać, idąc nocą "na siusiu" :) Ale klimat kreowany przez Lovecrafta jest gęsty jak... no bardzo gęsty. Pierwsze opowiadanie to raczej takie wprowadzenie w całą mitologię, ale potem wszystkie za wyjątkiem ostatniego kręcą się wokół tego samego tematu- i Lovercraft umie opowiadać. Jak zaczniesz czytać, nie będziesz mógł skończyć. A ostatnie opowiadanie, kilkanaście krótkich stron niezwiązanych z poprzednimi opowiadaniami po prostu ryje mózg. Oczywiście niektórzy twierdzą, że Lovecraft jest przereklamowany i fokle, ale oni się nie znają :) Jak nie jesteś jakimś mega purystą książkowym, dla którego niezbędne są 100-stronicowe rozkminy o sensie egzystencji, to będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 19:28, darth_16 napisał:

Wiem. :) Ale nie bez powodu jest rozróżnienia na horror i fantasy. :) Mnie horror średnio
interesuje, a fantastyka jak najbardziej. :)


Tak myślałem, że wiesz, ale i tak zwróciłem uwagę :)

A tymczasem wracam do "Fausta" ... niestety co tydzień to praktycznie inna lektura i nie mam prawie czasu na czytanie czegoś dla siebie :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:48, Erton napisał:

Lovecraft to raczej mistrz klimatu

Zgadzam się, podpisuję się bluźnierczo wszystkimi swoimi nieopisywalnymi kończynami używając cyklopowego pióra :)
>, nie grozy.
Nie zgadzam się, ale być może to dlatego że jestem fanatycznym fanem jego twórczości :P

Dnia 20.10.2009 o 18:48, Erton napisał:

Tu raczej jest
mowa o pradawnych potworach z innego czasu i przestrzeni żyjących od tysięcy lat w morskich
głębinach itede. Raczej ciężko się tego obawiać, idąc nocą "na siusiu" :)

Chyba że w pełni pogrążysz się w wyobraźni i potraktujesz to jakbyś czytał czyjąś prawdziwą relację :) wtedy jest naprawdę upiornie.

Dnia 20.10.2009 o 18:48, Erton napisał:

Jak zaczniesz czytać,
nie będziesz mógł skończyć. A ostatnie opowiadanie, kilkanaście krótkich stron niezwiązanych
z poprzednimi opowiadaniami po prostu ryje mózg.

Chodzi ci o "Muzykę Ericha Zanna"? Cudo, po prostu cudo ;)

Ale ze zbiorku "Zew Cthulhu" moim zdaniem najlepsze jest "Szepczący w ciemności"

Dnia 20.10.2009 o 18:48, Erton napisał:

Oczywiście niektórzy twierdzą, że Lovecraft
jest przereklamowany i fokle, ale oni się nie znają :)

Cóż... Lovecraft właściwie stworzył podwaliny współczesnego horroru, był jednym z jego prekursorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:31, Zabujca_Smokuf napisał:

"Zew Cthulhu" H.P Lovecrafta.
Niestety książki nie mogłem dostać w żadnej księgarni w moim mieście więc musiałem zamówić.
W każdym razie dziś późno w nocy (żeby sobie nie zepsuć klimatu) mam zamiar czytać. Wiesz
może, czy bardzo będę "sikał" ? :]


Hmm ... , zależny od:

- twojej wyobraźni a konkretnie jej plastyczności , w każdym bądź razie są takie opowiadania które potrafią zjeżyć włos na głowie: "Model Pickmana" , "Chłodny powiew".
Zresztą przeczytaj i albo polubisz albo odłożysz na półkę i nie wrócisz do Lovecrafta , zawsze też pozostaje twórczość takich pisarzy jak:
A.E.Poe , Stefan Grabiński , Theopihile Gautier , R.L.Stevenson , Mary Shelly , Bram Stoker , Daphne Du Maurier itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 18:33, Outlander-pro napisał:

> i nie wiem czy to jest fantasy cze horror.
Psss horror należy do fantastyki xD

Fantasy też należy do fantastyki. Ale fantasy nie równa się fantastyka. A człowiek pytał "czy to jest fantasy czy horror".
To tak na marginesie (i bez urazy ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 20:34, tykus napisał:

> To Przemek Borkowski z KMN popełnił powieść? Nie spodziewałem się tego po nim.
Po kilku dniach braku dostępu do neta przejrzałem dziś stronę Fabryki, oto parę linków:
http://fabryka.pl/ksiazki.php?ibook=347#searchkk

Wracając do naszej wymiany zdań nt. książki Przemka Borkowskiego. Kupiłem tą powieść i oczywiście przeczytałem ją.
Zapomniałem, że dyskutowaliśmy na jej temat w tym wątku i napisałem o niej w wątku o Literaturze SF. Podaję więc URL do tego wpisu:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=94&pid=1348

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się trochę przyznać, ale dopiero teraz sięgnąłem po raz pierwszy po książkę Phillipa K. Dicka, a konkretnie po "Ubika". No i muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak świetnej książki. Już dawno mi się nie zdarzyło, abym nie mógł przestać czytać, dopóki nie poznam zakończenia. Doceniam zwłaszcza kunszt, z którym autor przez cały czas zwodził mnie na manowce. Z pewnością tak szybko jak to tylko możliwe sięgnę po kolejne pozycje tego autora, zwłaszcza po osławione "Androidy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przeczytałem "Eden" - Stanisława Lema, "Kroniki Jakuba Wędrowycza" - Andrzeja Pilipiuka i "Upiór południa #2 Pamięć umarłych" - M.L. Kossakowskiej. Może wstyd się przyznać, ale to była moja pierwsza książka z bibliografii Lema, ale na pewno nie ostatnia. "Eden" mnie oczarował, myślę, że większość z was powieść zna, więc nie ma sensu więcej o niej pisać. ;) Sądzę, że z postacią Wędrowycza jest podobnie, gdyż znaczna większość czytelników preferujących rodzimą fantastykę miała styczność z tym przedziwnym egzorcystą amatorem. Dzieło Pilipiuka wciąga i bawi, wspaniałe oderwanie od codzienności. Gorąco polecam! Trzecia książka, jest drugim tomem nowego cyklu Kossakowskiej (btw, szerzej o pierwszym tomie na GS;)). Akcja toczy się na dzikim zachodzie, są duchy, dużo krwi i brutalności. Między tym bezgraniczna miłość ojca do córki i postać tajemniczego rewolwerowca, który

Spoiler

"zmartwychwstał"

, książka lekka, z świetnym klimatem. Również polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam pytanko: ostatnio będąc w Empiku przykuła mą uwagę ta książka: http://www.proszynski.pl/Przenosne_drzwi-p-30204-1-16-.html "Przenośne Drzwi" Toma Holta.
Nigdy wcześniej o nim nie słyszałem, ale zwróciłem uwagę na okładkę autorstwa Paula Kidby''ego. Dodatkowo w opisie książki jest napisane, że to taki "drugi Pratchett" xD
Miał ktoś z tym styczność? Jakieś opinie? Chociaż i tak czuję się zachęcony, trzeba będzie kupić i sprawdzić co tam się kroi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się