HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam mam dwa pytania:
-Czy możecie plecić mi jakąś książke w klimatach Wiedźmina/Władcy Pierścieni?-jakakolwiek ale taką którą oczywiście polecacnie-
-Co polecacie mi z Kinga?Dodam że Cmętarz Zwieżąt,Misery,Lśnienie i Christine już przeczytałem-może Carrie albo Misteczko Salem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

Witam mam dwa pytania:
-Czy możecie plecić mi jakąś książke w klimatach Wiedźmina/Władcy Pierścieni?-jakakolwiek
ale taką którą oczywiście polecacnie-

George R.R. Martin - "Gra o Tron" magi i czarów niewiele, ale reszta to czysta przyjemność czytania

Dnia 19.11.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

-Co polecacie mi z Kinga?Dodam że Cmętarz Zwieżąt,Misery,Lśnienie i Christine już przeczytałem-może
Carrie albo Misteczko Salem?

Z tego to raczej Miasteczko Salem. Carrie jest książką że tak powiem bardziej kobiecą, nie pod względem treści, ale bohaterek. Obie książki są super, ale lepsze jest Miasteczko Salem, zwłaszcza jak byś trafił na wydanie z dodanymi dwoma opowiadaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

-Co polecacie mi z Kinga?

Ja bym polecił "To", jestem w trakcie lektury i muszę stwierdzić, że wciąga niesamowicie.
Mimo swoich 1100 stron jak na razie nie trafiłem na żadne "dłużyzny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:21, tykus napisał:

Ja jestem w trakcie. Nie spieszę się, bo jeszcze lektury itp, ale jestem w drugiej połowie.
W sumie najmocniejszy był początek, dalej też źle nie jest, czyta się przyjemnie, jednak
ASa stać na więcej. I trochę smuci, że to w sumie takie dłuższe opowiadanie, autor nie
pokusił się o wprowadzenie kilku wątków. Do tego częste skrótowce męczą, początkowo co
chwilę do słowniczka zaglądałem.

Fakt, mógłby się wreszcie wziasc i napisać coś dla czytelnmików nie kasy :) - jak to sam przy okazji trzypaku husyckiego powiedział


Mogę prosić o delikatnego spoilera, w jakich klimatach/epoce jest ta kniżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 23:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Mogę prosić o delikatnego spoilera, w jakich klimatach/epoce jest ta kniżka?


Spoiler

Czasy za ZSRR, wojna w afganistanie, bardzo dużo opisów życia na zastawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2009 o 01:32, Buhahahahaha napisał:

Spoiler

Czasy za ZSRR, wojna w afganistanie, bardzo dużo opisów życia na zastawie.



Tak po okładce właśnie mozna było obstawiać(tylko w nowej NF widziałem)
Hmmm... Wystarczający powód by ciekawość wzięła górę i trzeba kupić tę knigę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 21:39, Bartex69 napisał:

Witam,kto czytał może "Rzeźnik Drzew"-Andrzeja Pilipiuka? Czy ten zbiór opowiadań jest
warty przeczytania?


Można przeczytać, bo jest tam rozwiniecie jednego opowiadania z "Czerwonej gorączki", ale ten tom opowiadań,moim zdaniem jest słabszy od "Kroków" i "Gorączki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem Wiedźmina, ale musze kupić na mikołajki koledze. Stąd mam pytanie: Jak nazywa się tom 4 i proszę o jakiś link do dobrego sklepu gdzie mogę to nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2009 o 16:16, Ambroo napisał:

Cykl "Koło czasu" Roberta Jordana. Może humoru Sapka nie ma, ale pozostałe warunki spełnia.
Wiem bo też szukałem :D

A jak jest z tłumaczeniem. Bo często mi się zdarzało,że kupowałem ksiązki fantasy zagranicznych autorów i tłumaczenie było strasznie skopane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem o o chodzi, ale w tym przypadku było wszystko ok, naprawdę. Jedyny minus że bodajże 5 i 6 tom są trudno dostępne, a właściwie niedostępne, dlatego 2 tomy trzeba, albo po angielsku alb poszukać w necie albo wśród znajomych, biblioteki, antykwariaty ;) Mimo wszystko gorąco polecam, jedna z najlepszych serii jaką czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do wyboru 3 książki w bardzo przyzwoitych cenach, ale mimo wszystko muszę wybrać tylko jedną:
-ŚLISKI, część 1: Paweł Kronew
-PAN LODOWEGO OGRODU 1: J. Grzędowicz
-GŁOWĄ w MUR: Rafał W. Orkan
Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się