HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2009 o 20:37, In_The_End napisał:

Chciałbym przeczytać coś z twórczości Dukaja, ale nie wiem od czego powinienem zacząć:P
Czy jest jakaś książką, którą powinienem przeczytać jako pierwszą?


"Lód" przynajmniej według mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 20:37, In_The_End napisał:

Chciałbym przeczytać coś z twórczości Dukaja, ale nie wiem od czego powinienem zacząć:P
Czy jest jakaś książką, którą powinienem przeczytać jako pierwszą?


Osobiście polecam "W kraju niewiernych". Dość stare już, ale to zbiór opowiadań, więc da Ci lepsze pojęcie o stylu Dukaja, bo poszczególne utwory potrafią się mocno różnić. Dobre będę też "Inne pieśni" albo ewentualnie jedna z ostatnich "Córka łupieżcy" - dość lekka książka, a przy tym niezbyt gruba, więc nawet jeśli Ci nie do końca podejdzie, to powinieneś przebrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 21:10, BadVanquish napisał:

A co do Dukaja... Czy ktoś czytał już "Wroniec"?



Jakieś 2-3 tygodnie temu w dodatku Kultura do Dziennika opublikowano fragment Wrońca razem z (kapitalnymi moim zdaniem) obrazkami Jakuba Jabłońskiego. Jak dla mnie rewelacja. Nie czytałem jeszcze nic Dukaja, ale tym fragmentem jaram się jak pochodnia. Niesamowity klimat (podobny trochę wg. mnie do Alicji w Krainie Czarów) i ciekawie przedstawione "sytuacje życia codziennego" w stanie wojennym. Można się czegoś dowiedzieć jeśli ktoś (tak jak ja) nie wie zbyt wiele o tym okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Operacja Dzień Wskrzeszenia" Pilipiuka. Słyszałem skrajnie różne opinie o tej książce, ale mi osobiście się spodobała. Co prawda postacie wydawały mi się troszkę słabo zarysowane (nie rozróżniałem ich niemal do samego końca), a niektóre wątki wyglądały jakby były dodane na siłę, ale książkę czytało się bardzo przyjemnie. Ciekawa fabuła, szybka akcja i kilka ciekawych informacji na temat historii spowodowały, że nie nudziła ani przez chwilę. Osobiście polecam.

Teraz zabieram się za "Kuzynki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 19:17, ThimGrim napisał:

> Miasto na górze, Strugackich
Nie Strugackich. Tylko Bułyczowa.

Wg. mnie, Ichibanboshi-kun nie napisał, że "Miasto na górze" jest Strugackich. Wymienił szereg pojedynczych tytułów różnych autorów a na końcu napisał (tak zrozumiałem), że poleca Strugackich w całości. Bez precyzowania tytułów.
Tak to odebrałem, ale chyba się nie mylę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 19:17, ThimGrim napisał:

Nie Strugackich. Tylko Bułyczowa.


Nie o to mi chodziło, powinno to wyglądać Miasto na górze oraz Stugackich, chcaiłem począkowo napisać Miasto na górze - Kira Bułyczowa, ale zamyśliłem się nad ciągiem dalszym ;)
PS. Za dobrze mi się "Miasto..." czytało, żeby zapomnieć to nazwisko :-)

@A-cis

Bullseye! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 10:25, Xjumpaytech napisał:

>/knigi/


Argh, zapomniałem jeszcze dodać obowiązkowe pozycje Aldissa

Non-stop(reedycja była, ale szukaj starej wersji Rebisowej w sieci jeszcze nówki znajdziesz a o połowę tańsze)
Cieplarnia
Helikonia - cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 21:10, BadVanquish napisał:

A co do Dukaja... Czy ktoś czytał już "Wroniec"? Bo "Lód" jest na razie dla mnie za drogi,
a chciałbym od czegoś zacząć ;]

Fajna książka, trochę zeschizowana, to Inne pieśni - warto przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2009 o 23:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie o to mi chodziło, powinno to wyglądać Miasto na górze oraz Stugackich, chcaiłem począkowo
napisać Miasto na górze - Kira Bułyczowa, ale zamyśliłem się nad ciągiem dalszym ;)
PS. Za dobrze mi się "Miasto..." czytało, żeby zapomnieć to nazwisko :-)


Sorry, mój błąd. Nie zauważyłem przecinka. Przeto błagam Cię o wybaczenie. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem czytać Imię Wiatru. Czytałem to dość długo ze względu na sporą przerwę. Otóż książka jest genialna. Kiedy ją czytałem czasem serce mi przyspieszało, a czasem czułem ulgę gdy głównemu bohaterowi się powiodło. Ciekawy system magii i ogólnie wszystko. I Czy ktoś kto interesuje się tą serią wie kiedy wyjdzie w Polsce "Strach mędrca"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 10:52, ThimGrim napisał:

Sorry, mój błąd. Nie zauważyłem przecinka. Przeto błagam Cię o wybaczenie. Moja wina,
moja wina, moja bardzo wielka wina. ;)


Hegemon Ci wybacza, ewentualnie wygna z planety Brud - w innych kręgach Ziemią nazywana ;)

Swoją drogą, świeta idą, czas zacąć za jakimiś tytułami się rozglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 11:29, Orion napisał:

Właśnie skończyłem czytać Imię Wiatru. Czytałem to dość długo ze względu na sporą przerwę.
Otóż książka jest genialna. Kiedy ją czytałem czasem serce mi przyspieszało, a czasem
czułem ulgę gdy głównemu bohaterowi się powiodło. Ciekawy system magii i ogólnie wszystko.
I Czy ktoś kto interesuje się tą serią wie kiedy wyjdzie w Polsce "Strach mędrca"?


Najpierw musi w ogóle wyjść. Jeszcze go nie ma, inaczej już bym rzucił wszystko i się brał za czytanie. Nie wiem jak wyszło polskie tłumaczenie, ale w oryginale książka jest wyśmienita. A to przecież debiut autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2009 o 14:28, pkapis napisał:

Nie wiem jak wyszło polskie tłumaczenie


Z tego co widziałam w empiku - mocno bezpłciowo. A, nie przetłumaczyli konkretnie "artificer" :P W paru miejscach się to pojawia jako rzemieślnik, ale nie ma takiego wydźwięku jednak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktos moze zorientowany ile tomow bedzie mial cykl Pilipiuka "Oko Jelenia"? do tej pory wyszly 4... tom 5 w przygotowaniu, a ja na prawde nie lubie czekac miesiacami/latami na kolejny tom ksiazki, tylko zakupic calosc. Tworczosc Pilipiuka bardzo mi odpowiada, dlatego chcialbym wiedziec czy szykowac sie do zakupu 5 pozycji czy poczekac pare lat na wszystkie tomy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2009 o 00:49, Black_Druid napisał:

Jest ktos moze zorientowany ile tomow bedzie mial cykl Pilipiuka "Oko Jelenia"?


Z tego co słyszałem Pilipiuk planuje wydanie ośmiu tomów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa tez juz znalazlem info o 8 tomach. Ale kto wie, Pilipiuk dal sie poznac po tym iz pisze szybko a fabryka wydaje jego ksiazki chetniej niz innych autorow, wiec moze do konca 2010 bedzie mozna dostac wszystkie tomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
A nie lepiej sobie już teraz kupić "Oko Jelenia" i zacząć czytać tym bardziej, że
książka jest fajna,a w między czasie czekając na kolejne tom czytać sobie coś innego.
Dla mnie to takie trochę dziwne czekając na koniec sagi, żeby się za nią zebrać:) Ale jak
kto woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się