HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Nie sądziłem, że seria Bellony pt ,,Historyczne Bitwy" może być tak ciekawa. Dostałem na gwiazdkę ,,Sedan 1870" z tej serii i jestem bardzo zadowolony. Książka zwięzła,pisana ciekawym językiem, nie zanudza samym opisem bitwy. Dodatkowych walorem tej pozycji są 2 wkładki z ilustracjami i cena 23 zł.

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 17:31, kerkas napisał:

Najlepiej na twoje pytania opowie "Czas Fantastyki" NUMER 4 (21) 2009 jest artykuł o Jacku Komudzie 10 stron pół formatu A4.

Czy ten "Czas Fantastyki", to jest miesięcznik? Czy kwartalnik? Bo właśnie wróciłem ze świątecznego wyjazdu, polatałem po empikach, ale wszędzie jest tylko nr 1/2010.
Jeżeli to jest kwartalnik, to jakąś szansę mam, ale jeżeli miesięcznik, kwietniowy numer można co najwyżej w jakieś czytelni dorwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:36, A-cis napisał:

Czy ten "Czas Fantastyki", to jest miesięcznik? Czy kwartalnik? Bo właśnie wróciłem
ze świątecznego wyjazdu, polatałem po empikach, ale wszędzie jest tylko nr 1/2010.
Jeżeli to jest kwartalnik, to jakąś szansę mam, ale jeżeli miesięcznik, kwietniowy numer
można co najwyżej w jakieś czytelni dorwać.


Kwartalnik , http://www.e-kiosk.pl/numer,4080,czas_fantastyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, sa ciekawe. Mam ich dziesiatki. Jesli planujesz zakup wiekszej ilosci ksiazek z tej serii to polecam Konstantynopol 1453 i Las Teutoburski 9 rok n.e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zahaczając o temat Nowej Fantastyki mam pytanie - jakie są ciekawe pisma o książkach fantasy w Polsce. Chodzi mi głównie o recenzje, zapowiedzi, teksty o autorach itp. bo same opowiadania ni tony felietonów mnie raczej nie interesują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwie sprawy:

Pierwsza-szukam jakiejś dobrej książki w klimatach IIWŚ-znajdzie się coś?

Po drugie czy polecacie kupić książke Kinga pt. "Serce Atlantydów"??Z góry dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 02:04, NecroVisioneR napisał:

Pierwsza-szukam jakiejś dobrej książki w klimatach IIWŚ-znajdzie się coś?


Cornelius Ryan

"Najdłuższy dzień" , " O jeden most za daleko"



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście coś Palahniuka ? Po Fight Clubie zakochałem się w jego stylu ,ale chciałbym coś kontrowersyjnego ,albo wzbudzającego silne emocje ,nietuzinkowego i z dobrym zakończeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2009 o 02:04, NecroVisioneR napisał:

Pierwsza-szukam jakiejś dobrej książki w klimatach IIWŚ-znajdzie się coś?


Do dwóch tytułów podanych przez kerkasa dodałbym jeszcze tego samego autora "Ostatnia Bitwa" . Po za tym możesz poszukać jeszcze jakiś książek Wołoszańskiego, niektóre z nich są całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 09:50, Bithda napisał:

Chciałbym wiedzieć kto według was najlepiej przełożył "Władcę Pierścieni" i "Hobbita"?


Maria Skibniewska. inne tłumaczenie dla mnie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 09:50, Bithda napisał:

Chciałbym wiedzieć kto według was najlepiej przełożył "Władcę Pierścieni" i "Hobbita"?


Z tego co wiem Łozińskieg omijać szerokim łukiem, przetłumaczył na swoją modłę sporo nazw własnych.
Sam czytałem przekład Marii Skibniewskiej, nic mi w nim nie przeszkadzało i jest jak dotąd chyba uważany za najlepszy.

Samej książki "Hobbit" chwilowo nie mam u siebie, ale o ile pamiętam też Skibniewskiej czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 10:01, destro177 napisał:

> Chciałbym wiedzieć kto według was najlepiej przełożył "Władcę Pierścieni" i "Hobbita"?


Z tego co wiem Łozińskieg omijać szerokim łukiem, przetłumaczył na swoją modłę sporo
nazw własnych.
Sam czytałem przekład Marii Skibniewskiej, nic mi w nim nie przeszkadzało i jest jak
dotąd chyba uważany za najlepszy.

Samej książki "Hobbit" chwilowo nie mam u siebie, ale o ile pamiętam też Skibniewskiej
czytałem.

To mogę być spokojny:) Obydwie mam Marii Skibniewskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 12:39, A-cis napisał:

> http://www.fantastyka.pl/index.php?go=prenumerata
Pisałeś, że to jest kwartalnik a z tego linku raczej wynika, że to jest miesięcznik.
Mógłbyś sprawdzić z jaką datą wyszedł tamten nr 4/2009 ? Może to było jakieś wydanie
specjalne?


Na 100% jest to kwartalnik , pełny tytuł miesięcznika to: CZAS FANTASTYKI , KWARTALNIK DLA ZAAWANSOWANYCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ANEKS DO MOJEGO POPRZEDNIEGO POSTA:

Widzę że bardzo Chciałbyś dorwać ten numer ,

Spoiler

mam propozycję zrobię xero tych artykułów o Boruniu i Komudzie
i wysłałbym na Twój adres oczywiście Pro Bono , napisz do mnie na Allegro mój nick: JacekDydynski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się