HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Witam. Mam w planach zakup nowych książek i mam dylemat, czy kupić:
Trzy tomy Pana Lodowego Ogrodu + Czas mgieł
lub:
6 książek opowiadających historie Jakuba Wędrowycza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 19:07, ppoz93 napisał:

Witam. Mam w planach zakup nowych książek i mam dylemat, czy kupić:
Trzy tomy Pana Lodowego Ogrodu + Czas mgieł
lub:
6 książek opowiadających historie Jakuba Wędrowycza ?

Kup Pana Lodowego Ogrodu, ale na Merlinie. Jeszcze niedawno była tam promocja, że po kupnie trylogii dostawała się Dragon Age za darmo, nie wiem, czy jeszcze trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za oft, ale

Spoiler

czy mógłbyś mi wysłać na e-maila czy coś txt o Komudzie? Byłbym wdzięczny. Jakby tak, to skontaktuje się z tobą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Lot nad kukułczym gniazdem" Kena Keseya - Akcja toczy się w szpitalu psychiatrycznym, opowiada o losach Randle''a McMurphy''ego, który toczy walkę w obronie własnej godności i polepszenia sytuacji pacjentów zakładu. Książka wciąga od samego początku, zawiera fragmenty humorystyczne i jest niezwykle ciekawa. Polecam!

"Bestia" Grodal Ragnhild N. - Thriller. Przewodnik po teoriach i kierunkach psychologii XXw. Główna bohaterka - Torhild, która odbywa próby gry na fortepianie w opuszczonym domu, zostaje wciągnięta w niebezpieczną grę. Jej zachowanie analizuje Badacz Dusz, jednocześnie poddając ją ciężkim próbom. Ciekawie omówione zagadnienia psychologii współczesnej, teorie Freuda, Junga i Eriksona. Analiza naszych zachowań, dzięki którym możemy dowiedzieć się czemu jesteśmy właśnie tacy. Polecam!

Obydwie książki godne uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zabrałem się za ERAGONA. Nic szczególnego jeszcze na temat tej książki nie mogę powiedzieć. Zna się ktoś na książkach o miłości i może mi coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 00:32, Largooo napisał:

Ostatnio zabrałem się za ERAGONA. Nic szczególnego jeszcze na temat tej książki nie mogę
powiedzieć. Zna się ktoś na książkach o miłości i może mi coś polecić?


Eragon - fantasy autorstwa nastolatka, co widać. Powiela schematy i dodaje kilka nowości. Czyta się lekko.

Książki o miłości? Hmm, Kam... Znaczy się harlequiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 00:32, Largooo napisał:

Ostatnio zabrałem się za ERAGONA. Nic szczególnego jeszcze na temat tej książki nie mogę
powiedzieć. Zna się ktoś na książkach o miłości i może mi coś polecić?


Czy miłość ma być głównym tematem książki czy jednym z wątków książki ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 12:09, kerkas napisał:

Czy miłość ma być głównym tematem książki czy jednym z wątków książki ?.

Głównym tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książek o miłości jest bardzo dużo - wszystko zależy od tego na jakim mają być poziomie.
Przede wszystkim wszelkiego rodzaju harlequiny - można je kupić prawie w każdym kiosku - są strasznie schematyczne (ale które, tego rodzaju książki, nie są?)
potem są inne książki - trochę grubsze, - np. Amanda Quick, Nora Roberts, Mary Balogh, Elizabeth Lowell, Johanna Lindsey.
Kolejno Danielle Steel - to bardziej już podchodzi nie pod zwykłe romanse, ale raczej pod literaturę kobiecą
Ewentualnie starsze powieści - Jane Austen, siostry Brontë.

Wszystko zależy, kto jakie lubi - jednemu (a właściwie jednej - bo z reguły tego typu książki czytają dziewczyny/kobiety) pasują takie, innemu inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2010 o 12:28, Largooo napisał:

> Czy miłość ma być głównym tematem książki czy jednym z wątków książki ?.
Głównym tematem.


"Solaris" Stanisław Lem

"Lalka" Prusa

"Anna Karenina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 13:13, kerkas napisał:

Na 100% jest to kwartalnik , pełny tytuł miesięcznika to: CZAS FANTASTYKI , KWARTALNIK DLA ZAAWANSOWANYCH.

W takim razie zaszło nieporozumienie, bo ja cały czas poszukiwałem "Nowej Fantastyki" (w sumie nie wiem dlaczego, bo jak teraz przejrzałem posty, to wyraźnie napisałeś w pierwszym, że chodzi o "Czas Fantastyki").
Poczekajmy więc, ja ponownie przelecę się po kioskach i empikach i jeżeli nie znajdę, to spróbuję się z Tobą skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem całą serię o jakubie wędrowyczu i 2 części trylogii czarnego maga Trudi canavan. polećcie mi coś ciekawego. Najlepiej jakąś sagę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga o Wiedźminie oczywiście. Ewentualnie Trylogię Husycką również A. Sapkowskiego, która również jest zacna. :) No i Era pięciorga trudi Canavan jest całkiem dobra(widać, że autroka się rozwija bo Era jest lepsza jak dla mnie od Czarnego Maga). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 14:15, dulak napisał:

Wszystko co napisałeś przeczytałem i to już dawno temu :)

Polecam sagę" Pieśni lodu i ognia" George''a R. R. Martina oraz "Malazańską księgę poległych" Stevena Eriksona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:18, dulak napisał:

Właśnie skończyłem całą serię o jakubie wędrowyczu i 2 części trylogii czarnego maga
Trudi canavan. polećcie mi coś ciekawego. Najlepiej jakąś sagę. :)

Malazańska Księga Poległych Stevena Eriksona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:18, dulak napisał:

Właśnie skończyłem całą serię o jakubie wędrowyczu i 2 części trylogii czarnego maga
Trudi canavan. polećcie mi coś ciekawego. Najlepiej jakąś sagę. :)

Jak sagę, to największą. Cokolwiek od Pratchetta :p no i oczywiście Pana Lodowego Ogrodu, wspomnianego już wyżej, pierwszy tom jest doskonały, czytam na razie drugi, jutro lecę po trzeci. Ale pozycją najbardziej godną polecenia jest "Bohaterowie umierają" - dawno nie czytałem czegoś równie świetnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w tej chwili siedzę w Insygniach Śmierci. :) Obejrzałem adaptacje filmowe sześciu tomów Harry''ego Pottera. Świeżo po zobaczeniu Księcia Półkrwi, nadal żyję hogwartowskim klimatem, a zaciekawiony dalszym rozwojem wypadków, zacząłem czytać książkę. Tak się przyjemnie złożyło, że od mojej ciotki dostałem akurat ostatnią część. ;)
Poza tym - Władca Pierścieni: Powrót Króla. Siedzę w rozdziale "Oblężenie Gondoru".

Zainteresowałem się także niedawno internetowym kursem czytania.
http://www.szybkie-czytanie.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się