HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Szukam dobrych książek kryminalno-sensacyjnych, mogą być też szpiegowskie. Bardzo lubię Clancyego i Ludluma, ale liczę że są na świecie inni autorzy piszący tak ciekawie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2010 o 23:17, Galadin napisał:

Szukam dobrych książek kryminalno-sensacyjnych, mogą być też szpiegowskie. Bardzo lubię
Clancyego i Ludluma, ale liczę że są na świecie inni autorzy piszący tak ciekawie. :)


Mogę polecić dwóch autorów - co prawda nie wiem, czy wszystko będzie odpowiadać, ale spróbować zawsze można
Vince Flynn - Mitch Rapp (cała seria)
Ted Bell

no i oczywiście Cusslera - ale on raczej pisze książki przygodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>mogą być też szpiegowskie.
/.../

Wiktor Suworow

"Akwarium" , "Specnaz" , "GRU-Radziecki wywiad wojskowy" a poza tym wszytko tego autora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Polecam wszystkim "Szachistę" Łysiaka. Powieść sensacyjna oparta na faktach, opowiadająca o jednym z większych i bardziej szalonych spisków w historii mającym na celu porwanie Napoleona. Jak uczy nas historia spisek nie udał się do końca, ale został tak dobrze utajniony, że wyszedł na jaw dopiero niedawno. Wszyscy biorący w nim udział zostali zabici (oprócz pojedynczych osób), nawet premier Wielkiej Brytanii Perceval i inni bonzowie trzęsący w tamtym czasie Anglią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem dziś czytać lekturę szkolną - ,,Lalkę". Mimo iż dzieło spore i z początku się obawiałem, że mi się będzie dłużyć, to przeczytałem w tydzień. Świetna literatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 10:11, kerkas napisał:

Wiktor Suworow
"Akwarium" , "Specnaz" , "GRU-Radziecki wywiad wojskowy" a poza tym wszytko tego autora.


Specnaz czytałem. Czy wszystkie jego książki są w takim samym stylu? To znaczy dużo informacji, faktów, rozmów, ale to nie jest zwarta akcja, przygoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2010 o 21:32, Galadin napisał:

> Wiktor Suworow
> "Akwarium" , "Specnaz" , "GRU-Radziecki wywiad wojskowy" a poza tym wszytko tego
autora.

Specnaz czytałem. Czy wszystkie jego książki są w takim samym stylu? To znaczy dużo informacji,
faktów, rozmów, ale to nie jest zwarta akcja, przygoda?


Nie , Akwarium , Dzień M jest inne zwarta akcja itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was, drodzy moi pytanie. W ile czytacie książki? Powiedzcie np. ile stron na dzień albo w ile przeczytalibyście 600- stronową książkę taką jak Narreturm. Pytam się, bo wydaje mi się, że wolno czytam. Chciałbym tylko porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio 50 str dziennie , w weekendy po 100 str. To wszystko zależy od czcionki jaką książka jest wydrukowana i od poświęconego czasu, powinieneś raczej zadać pytanie:" w jakim czasie czytacie przykładowo 100 słów" - wtedy byś miał realne porównanie tempa czytania .

Ostatnio czytałem "pod kopułą" , to zajęło mi około 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie ma jakiegoś stałego odnośnika.
Taką cegłę, jak "Kroniki Czarnej Kompanii" przeczytałem w trzy dni, poświęcając na to parę godzin dziennie tylko. A przykładowo nad takim pierwszym tomem "Władcy Pierścieni" spędziłem kilka miesięcy, bo tak cholernie przynudzał. :D

Jeśli coś mi się spodoba, tudzież jest to nie literatura, a książka historyczna czy tematyczna opisująca interesujące mnie zagadnienie, to też potrafię przeczytać ją "za jednym zamachem" w kilka godzin lub dwa dni, ale przykładowo całkiem interesującą, czytaną obecnie "Dzieje religijności w Europie Zachodniej w średniowieczu" skubię sobie teraz powolutku już od dwóch tygodni, czytając po kilkanaście stron dziennie zaledwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 16:02, Orion napisał:

Mam do Was, drodzy moi pytanie. W ile czytacie książki? Powiedzcie np. ile stron na dzień
albo w ile przeczytalibyście 600- stronową książkę taką jak Narreturm. Pytam się, bo
wydaje mi się, że wolno czytam. Chciałbym tylko porównać.

Jedna wolna sobota wystarczyłaby na ową 600-stronicową książkę, o ile byłaby ciekawa. Jeśli czytasz wolno, po prostu dużo czytaj, to będziesz to robił szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 16:02, Orion napisał:

Mam do Was, drodzy moi pytanie. W ile czytacie książki?


Zależy od książki, jak jest ciekawa to nawet 600 stron moge w jeden dzień machnąć, a jak przynudza to nawet miesiąc będę męczył. "Lód" Dukaja dla przykładu czytałem półtora miesiąca a "Kroniki Czarnej Kompanii" półtora dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 16:02, Orion napisał:

Mam do Was, drodzy moi pytanie. W ile czytacie książki? Powiedzcie np. ile stron na dzień
albo w ile przeczytalibyście 600- stronową książkę taką jak Narreturm. Pytam się, bo
wydaje mi się, że wolno czytam. Chciałbym tylko porównać.


U mnie wszystko zależy od książki - czcionka, wielkość stron itp. Ale generalnie mniej więcej wychodzi ok 80-130 stron na godzinę. Generalnie jak się wciągnęłam w jakąś książkę (lub serię) to mogę nawet dwie dziennie przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy wy jak czytacie ksiazke to bola was oczy ? tak po godzinie czytania? Robicie przerwy jakies pomiedzy czytaniem?(jak tak to po ile) i teraz glupie pytanie w jakiej pozycji czytac najlepiej ksiazki? siedzaca, lezaca? I dlaczego akurat taka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:36, Nieznajomosc napisał:

a ja mam takie pytanie czy wy jak czytacie ksiazke to bola was oczy ? tak po godzinie
czytania? Robicie przerwy jakies pomiedzy czytaniem?(jak tak to po ile) i teraz glupie
pytanie w jakiej pozycji czytac najlepiej ksiazki? siedzaca, lezaca? I dlaczego akurat
taka?:)

Mnie oczy nie bolą, za to często czytam już późnym wieczorem, gdy jestem bardzo śpiący i oczy mi się po prostu kleją. Ale jeszcze nigdy nad książką zasnąć mi się nie zdarzyło. Co do pozycji to mi najlepiej czyta się na leżąco, łóżko mam w rogu pokoju, więc sobie nieco podsuwam poduszkę do góry, opierając ją o tenże róg pokoju (w pustą przestrzeń za poduszką wpasowuję swojego misia :)) i w pozycji półleżącej czyta mi się kapitalnie :) Ale polecam też każdy fotel bujany (albo inny taki, w którym można się wychylić do tyłu- też super sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:36, Nieznajomosc napisał:

a ja mam takie pytanie czy wy jak czytacie ksiazke to bola was oczy ? tak po godzinie
czytania? Robicie przerwy jakies pomiedzy czytaniem?(jak tak to po ile) i teraz glupie
pytanie w jakiej pozycji czytac najlepiej ksiazki? siedzaca, lezaca? I dlaczego akurat
taka?:)


Oczy mogą boleć - w końcu jak się siedzi kilka godzin patrząc w to samo miejsce to mają prawo. Co do przerw - to myślę, że zależy - czasami robię kilka przerw a czasami potrafię 200-300 stron przeczytać bez oderwania się. Pozycja? Co prawda mówią, że nie powinno czytać książek na leżąco - ale jak dla mnie to jest najwygodniejsza pozycja - do czytania w fotelu jakoś nie mogę się przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:43, Sabina_S napisał:

> a ja mam takie pytanie czy wy jak czytacie ksiazke to bola was oczy ? tak po godzinie

> czytania? Robicie przerwy jakies pomiedzy czytaniem?(jak tak to po ile) i teraz
glupie
> pytanie w jakiej pozycji czytac najlepiej ksiazki? siedzaca, lezaca? I dlaczego
akurat
> taka?:)

Oczy mogą boleć - w końcu jak się siedzi kilka godzin patrząc w to samo miejsce to mają
prawo. Co do przerw - to myślę, że zależy - czasami robię kilka przerw a czasami potrafię
200-300 stron przeczytać bez oderwania się. Pozycja? Co prawda mówią, że nie powinno
czytać książek na leżąco - ale jak dla mnie to jest najwygodniejsza pozycja - do czytania
w fotelu jakoś nie mogę się przekonać.


No wlasnie ja tez slyszalem ze w pozycji lezacej sie nie czyta, ale dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:52, Nieznajomosc napisał:

No wlasnie ja tez slyszalem ze w pozycji lezacej sie nie czyta, ale dlaczego?

Niestety nie wiem, ale sobie samemu bym to odradzał, bo często czytam wieczorem w łóżku. I po przeczytaniu 10 stron prawie zasypiam, dlatego lepiej byłoby, gdybym siedział. I najlepiej w dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 22:52, Nieznajomosc napisał:

No wlasnie ja tez slyszalem ze w pozycji lezacej sie nie czyta, ale dlaczego?


Z tego co pamiętam chodziło o coś z ułożeniem ciała i ze światłem, ale cóż trudno się odzwyczaić i przestawić na nowy model czytania - więc kupiłam sobie lepszą lampę (z silniejszym światłem) i liczę, że źle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się