HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2010 o 21:26, zerohunter napisał:

Om nomonom mam Lodowego, drugą część, zaraz wykituje chyba ze szczęścia:D


Będziesz smutny jak ja gdy przeczytasz trzecią część i zdasz sobie sprawę z tego, że czwarta wyjdzie dopiero za jakieś 1,5 roku :(
No cóż, trzeba czytać też inne rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha!
Czytam aktualnie trzy różne książki, ale wszystko schodzi na dalszy plan bowiem właśnie w łapkach trzymam... "Księgi Południa", czyli drugi tom odnowionej serii o Czarnej Kompanii. ;]
Tylko 862 strony, więc pewnie znowu w trzy dni "pękną" i będę musiał czekać trzy/cztery miesiące na kolejny. :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest najwłaściwszy temat,ale chyba damy rade :) otóż szukam jakiejś książki historycznej związanej z drugą wojną światową, bo nie ma co patrzeć na te okrojone gimnazjalne podręczniki. Dlatego chciałbym zaczerpnąć trochę więcej informacji, wiem,że temat II wojna światowa jest bardzo szerokim zagadnieniem, ale chciałbym się "doedukować" pod katem naszego kraju, czyli ,np. jaka sytuacja polityczna trwała w kraju, bitwy etc etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2010 o 21:40, meryphillia napisał:

Tylko 862 strony, więc pewnie znowu w trzy dni "pękną" i będę musiał czekać trzy/cztery
miesiące na kolejny. :F

Co takiego? Ponad 285 stron dziennie? Chyba poświęcasz cały dostępny czas lekturze... Nie wiem. Dla mnie książka jest czymś, czym należy się raczej delektować niż pożerać...
W wypadku Czarnej Kompanii stosuję inną strategię: czekam na wszystkie części, a potem odpływam w dłuuugi rejs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem czytać pierwszy tom "Malowanego człowieka" i choć nie czytam często fantasy, to książka wydaje mi się bardzo dobra. Czyta się ją szybko, potrafi wciągnąć, i podzielę się wrażeniami jak już ją skończę.

A i może jest wśród was jakiś fan Top Gear. Ostatnio przeczytałem książkę, a właściwie zbiór felietonów Jamesa Maya. Dla fanów motoryzacji bardzo polecam, a dla fanów Kapitana Snuji pozycja obowiązkowa. :)
Ps. A i zapomniałem dodać, książka nosi tytuł '"Zapiski z pobocza''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano są takie książki, które dosłownie, jak napisałeś "pożeram". Czarna Kompania do nich się akurat zalicza. ;)
A, że czytam sagę po raz nie pamiętam nawet który, na pewno "nasty", to i nie muszę się delektować każdym zdaniem.
Tak czy inaczej w taki właśnie sposób czytam książki; jeśli mi się coś spodoba, tudzież jak w przypadku pozycji naukowych, ma ciekawą tematykę, to zwyczajnie siadam i czytam do upadłego. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ogółem o II WW najlepiej (wg. mnie) pisze Norman Davies; jego "Europa walczy" Jest doskonałym źródłem informacji o tamtym okresie, przyczynach, skutkach, ofiarach itd. Jeżeli jednak wolisz skupić się na polskim udziale w tym konflikcie, przyjrzyj się "1859 dni Warszawy" Bartoszewskiego lub też "Bitwy polskiego września" Zawilskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem "Christine", szkoda że nie straszne tak jak "Miasteczko Salem" (w sumie to się przestraszyłem raz i to w nocy, horrory powinno się czytać tylko w nocy) i było warto, świetna opowieść. Narazie będę czytał tylko Kinga, tak się zastanawiam co następne, żeby to było coś co straszy. Może "Stukostrachy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będąc dziś w bibliotece, zanuciłem sobie "Advent" Opeth i przypomniałem sobie, że ich nazwa wzięła się od Opet. :) Wypożyczyłem więc "Ptaka Słońca" Wilbura Smitha i niedługo zacznę czytać. Ciekaw jestem, co też widział w tej książce Isberg. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam na kupnem książki Metro 2033. Czy ktoś kto czytał mógłby napisać czy warto kupić tą książkę? Lubię powieści pełne akcji, dobrej fabuły, ciekawych postaci typu: Władca pierścieni, artemis fowl i inne. Taki standard. Metro przypadnie mi do gustu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie czytałeś "Historia Lisey" , to z czystym sumieniem ci ją polecam, książka różni się od miasteczko salem i innych "typowych kingowskich horrorów ", myślę że to powinna być jedna z obowiązków lektur osób które interesują się twórczością SK .

BadVanquish
Wielkie dzięki za info. Zdecydowałem się w końcu "Europa Walczy", książka nie tania bo 50 zł ale myślę że będzie warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 16:53, revolt505 napisał:

Tak się zastanawiam na kupnem książki Metro 2033. Czy ktoś kto czytał mógłby napisać
czy warto kupić tą książkę? Lubię powieści pełne akcji, dobrej fabuły, ciekawych postaci
typu: Władca pierścieni, artemis fowl i inne. Taki standard. Metro przypadnie mi do gustu?


Hmm... przede wszystkim jest to powieść sf z elementami horroru , jest to powieść sf w starym stylu Lem , bracia Strugaccy , Bradbury.
Jeśli przymknąć oko na pewne niedorzeczności , czyta się to całkiem nieźle.
W szkolnej skali ocen gdzieś pomiędzy 3+ a 4-.
Główne zalety książki to:
- akcja odsadzona w rosyjskim metrze.
- klaustrofobiczna atmosfera
- groza (to jest ten element horroru)
- fabuła trzymająca w napięciu.
wady:
- skopane zakończenie
- niedorzeczności
- brak poszerzonych charakterystyk postaci
- miejscami szarpana narracja


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o Światowym Dniu Książki - uzależnieni od lektury powinni zrobić sobie prezent, zwłaszcza ze względu na różne promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2010 o 22:03, Treant napisał:

Przypominam o Światowym Dniu Książki - uzależnieni od lektury powinni zrobić sobie prezent,
zwłaszcza ze względu na różne promocje.

A właśnie a propos, nie wiesz w jakich księgarniach internetowych są jakieś promocje?
Ambroo
Chyba jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się