HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2010 o 14:42, olamis napisał:

Zna ktoś jakieś książki podobne do tego durnego Zmierzchu?
Moja koleżanka czyta to coś i chce sobie kupić jakąś książkę...

Podobno Miasto Kości / Szkła / Popiołu jest podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:15, Yekoo napisał:

Poszukuję jakieś fajnej przygodowej książki ? zna ktoś coś ciekawego :)


"Kopalnie Króla Salomona" Henryego Rider Haggarda. Klasyka literatury przygodowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:15, Yekoo napisał:

Poszukuję jakieś fajnej przygodowej książki ? zna ktoś coś ciekawego :)


Juliusz Verne - wszystko.

James Oliver Curwood

J.F. Cooper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2010 o 18:15, Yekoo napisał:

Poszukuję jakieś fajnej przygodowej książki ? zna ktoś coś ciekawego :)


Aleksander Dumas - "Hrabia Monte Christo" i "Trzej Muszkieterowie" chyba się nadadzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy można kupić już dzisiaj drugi tom Samozwańca? Pytam się bo premiera jest niby jutro, ale być może już gdzieś jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O "Malowanym Człowieku" słów kilka
Ja właśnie skończyłem czytać drugą część (obie wręcz pochłonąłem w półtora dnia) i z niecierpliwością czekam na część trzecią. Już od dawna żadna książka mnie tak nie wciągnęła i zafascynowała. Autor stworzył całkiem nowy świat bez jakichś głupkowatych elfów czy krasnali, a to w dzisiejszych realiach nie lada sztuka - w końcu coś nowego w światku fantasy.
Bohaterowie są bardzo dobrze zarysowani i charakterystyczni, dialogi ciekawe, akcja wartko się toczy. Krótko mówiąc - książka jest REWELACYJNA i cały czas jestem nakręcony jak bąk po jej przeczytaniu.

Z drugiej strony myślę, że niedługo powstanie (a w każdym razie powinna powstać) gra na jej podstawie. Książka ma niezły potencjał, który można wykorzystać do stworzenia znakomitego h''n''s lub RPG. Trzy klasy postaci (wojownik, zielarka, minstrel), runy wojenne i obronne, demoniczny olej, różne rodzaje pieśni i melodii. Przebierać, wybierać tylko.
online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 13:47, darth_16 napisał:

Mam pytanie - czy można kupić już dzisiaj drugi tom Samozwańca? Pytam się bo premiera
jest niby jutro, ale być może już gdzieś jest.


Można , przed godziną kupiłem II tom w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, na początku wojownik chowałby się w kręgu runicznym i obrzucał obelgami demony :p Żartuję, ale świat Bretta całkiem nieźle nadaje się na podwaliny gry fantasy. Obie części są niesamowite, w czerwcu ma jakoś wyjść "Pustynna Włócznia". Nie mogę się już doczekać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 17:17, Robertcik1 napisał:

Serio twierdzisz, że brak elfów i krasnali jest nowością w świecie fantasy? Tak całkiem,
całkiem serio?


A czy napisał gdzieś, że brak elfów i krasnali jest wyznacznikiem oryginalności tego świata? Brett faktycznie stworzył coś świeżego. Nawet jeśli podobne pomysły pojawiały się gdzieś wcześniej, to nigdy nie stanowiły podstawy świata przedstawionego. Różne kręgi ochronne były raczej domeną wtajemniczonych - szamanów czy magów. Tutaj potrafi je tworzyć każdy, bo od ich znajomości zależy życie. W dodatku Brett nieźle operuje językiem i umie swoją wizję dobrze przedstawić. W rezultacie nawet te elementy, które występują i w innych książkach, u niego przynajmniej mają jakieś własne cechy, inną kolorystykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 17:17, Robertcik1 napisał:

Serio twierdzisz, że brak elfów i krasnali jest nowością w świecie fantasy? Tak całkiem, całkiem serio?

Nie no, całkiem serio serio to nie :)
Ale zawsze to jakaś odmiana i miło przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo sam już mam :P

Mam jeszcze jedno pytanie - jak kupowałem Samozwańca to widziałem wydanie durgie "Diabła..." J. Komudy. Czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2010 o 19:11, darth_16 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie - jak kupowałem Samozwańca to widziałem wydanie durgie "Diabła..."
J. Komudy. Czy warto?


Komudy wszystko warto ;) czasem ma trochę gorszą formę ale i tak jego teksty są wtedy co najmniej bardzo dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 19:11, darth_16 napisał:

Wiem, bo sam już mam :P

Mam jeszcze jedno pytanie - jak kupowałem Samozwańca to widziałem wydanie durgie "Diabła..."
J. Komudy. Czy warto?


Jeśliś Polubił imć Pana Dydynskiego to jak najbardziej warto.

Ps. Polecam artykuł o Komudzie w Czasie Fantastyki http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=275802&n=187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 20:54, Nieznajomosc napisał:

czy warto przeczytac hmm '''' BOGATY OJCIEC BIEDNY OJCIEC " - interesuje sie takimi tematami,
ale czy oplaca sie to czytac?


Jak budować piramidę finansową ? oczywiście że warto taka wiedza pozwoli Ci w przyszłości uniknąć podobnej pułapki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się